Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1746735 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 18. - 10:55:22 »

S tevének nem az van?

De! És hasonlóképp nem szidalmazza túlságosan, mint én sem. Használta a barátom hivatássként 3 évig, nagy megelégedéssel, sok baj nem volt vele, pedig nem igénytelen a fegyverére. Ez annyiban korlátolt fegyver, hogy nem fog elmenni 30 évet, tán' még 10et sem, de nem olyan rossza az mint első ránézésre tűnik. 9,7es Sallerbélával tudott olyan lőképet 100on, hogy csak lestünk... És valóban kevés karbantartást igényel.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 18. - 10:59:17 »

A lötyögésről jutott eszembe. 710-est boltban próbálgattam, de a zárdugattyú illesztése annyira gáz volt, hogy nem tudtam a karnál fogva a helyére tolni, mert mindig befeszült...Pedig küzdöttem vele sokáig, fogást váltottam kismilliószor, stb. Mindig csak úgy sikerült, hogy magát a dugattyú tengelyt toltam nagyujjal. Lezárni persze utána már le lehetett, de a gyors utántöltés reménytelennek tűnt vele.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 18. - 11:20:40 »

 Wave
Azért sem veszem fel a kesztyűt... Mosolyog
Kinek a pap, kinek a papné...(kutyája, macskája, stb....)

Egy kondából 3 süldőt karikába csak sikerült vele valahogy.... Táncol
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 18. - 11:21:36 »

A Sabatti puskákról mi a véleményetek?

Én eddig négy Sabattit láttam működés közben (9,3x62, .300WM, .30-06Spr, a negyedik .222 vagy .223 kaliberű volt) kivétel nélkül mindegyik kifogástalanul lőtt. A zárdugattyú nyitva eléggé lődörög, ezt egy puskaműves egy rugós acélgolyó beépitésével teljesen megszüntetheti. Gyors és egyszerű beavatkozás, a zárolást nem érinti, teljesen biztonságos. A nem gyorsitós változat elsütési ereje valami döbbenetes  Meglepődött de -ugyancsak puskaműves által- nagyon pöpecre beállitható. A stekkeres gyárilag is jó.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 18. - 11:34:47 »

Én nem tudom, engem nagyon nem győzött meg ez a Sabatti.
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 18. - 11:36:17 »

Wave
Azért sem veszem fel a kesztyűt... Mosolyog
Kinek a pap, kinek a papné...(kutyája, macskája, stb....)

Egy kondából 3 süldőt karikába csak sikerült vele valahogy.... Táncol
Akkor 2 lehetőség van: vagy nekem nem állt kézre nagyon a zárdugattyú, vagy nem is 710 volt, amit nekem úgy mutattak be...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 18. - 11:57:09 »

Vakuum!

Nem tudom, de nekem kezdettől fogva símán, akadás mentesen jár a zárdugattyúja.
Lehet valamelyik régebbi darabot fogtad ki, a Remington csinált visszahívási akciót.Sorozat számtól, sorozatszámig!
Az enyém már bőven ezen kívül volt. Wave Igen
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 18. - 12:12:02 »

Vakuum!

Nem tudom, de nekem kezdettől fogva símán, akadás mentesen jár a zárdugattyúja.
Lehet valamelyik régebbi darabot fogtad ki, ...

Most már bármit el tudok képzelni, és annak az ellenkezőjét is.
Kívánom, hogy működjön megfelelően továbbra is.

(idézetre nem kínál fel ikont ez a dög...)
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 18. - 13:18:51 »

Én nem tudom, engem nagyon nem győzött meg ez a Sabatti.

Mindenes puskának valószinűleg én sem azt vennék.
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Május 07. - 16:54:47 »

valaki hallott már a tátra vegyescsövű fegyverről?
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Május 07. - 17:01:48 »

valaki hallott már a tátra vegyescsövű fegyverről?

Én igen. Ez volt a Brno 584-es típusa, Németországban forgalmazták így. Jó puska, szerkezetileg a Super rokona, de oldallakat és széles oldalplatni nélkül.
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Május 07. - 18:51:08 »

Nekem is tetszik egy ismerősömnek(Kovács József Fertőszentmiklós) van 12/70-7X57R kaiberben kezes puska.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Május 07. - 22:11:37 »

Átjöttem ide Viktor eszmefuttatásával.

"Viktor:

Kis laikus eszmefuttatás, aztán majd a hozzáértők kijavítanak:

Ez a tusatörés-visszarúgás viszonylat különben nagyon érdekes. Én csak a hadifegyverek esetében tudom, hogy több fegyvernél egészen más szórásképet értek el, ha az erősen megtört tust lecserélték egy egyenes vonalvezetésűre, tudomásom szerint pl. az izraeli Galilnál végeztek ilyen kísérletet. Természetesen itt sorozatlövő fegyverekről van szó, de tény, hogy ha egyenesen jön a rúgás, azt az ember mindig könnyebben viseli, mint az ugyanilyen erejő lefordulót.

A Kalasnyikov nagy hátrányaként emlegették mindig, hogy a megtört tus miatt felvágódik sorozatlövésnél. Ugyanígy viselkedik a nagykaliberű vadászfegyver is, ezért félnek sokan a tácsőtől, ergo magától a fegyvertől..."


Gondolj bele, adott a csőtengely és a hátrafelé ható erő, amennyiben a tusa tengely vonala minél jobban megközelíti a csőtengely vonalát, annál kevésbé vágódik a cső felfelé. Ha megtöröd ezt a vonalat egy rosszul kialakított disznóháttal, akkor kialakul egy forgáspont és máris bekövetkezik a felvágódás. Nehezen értem meg, hogy nyílt irányzékhoz miért gyártanak disznóhátas tusát. A disznóhát és a "Montecarlo" típusú tusahát, azért lett kitalálva, hogy az amúgy egyenes (vonalban futó) tusát megemeljük és ezáltal közelebb kerül a szemünk a céltávcső tengelyéhez.
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Viktor
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Május 07. - 22:41:57 »

Átjöttem ide Viktor eszmefuttatásával.

"Viktor:

Kis laikus eszmefuttatás, aztán majd a hozzáértők kijavítanak:

Ez a tusatörés-visszarúgás viszonylat különben nagyon érdekes. Én csak a hadifegyverek esetében tudom, hogy több fegyvernél egészen más szórásképet értek el, ha az erősen megtört tust lecserélték egy egyenes vonalvezetésűre, tudomásom szerint pl. az izraeli Galilnál végeztek ilyen kísérletet. Természetesen itt sorozatlövő fegyverekről van szó, de tény, hogy ha egyenesen jön a rúgás, azt az ember mindig könnyebben viseli, mint az ugyanilyen erejő lefordulót.

A Kalasnyikov nagy hátrányaként emlegették mindig, hogy a megtört tus miatt felvágódik sorozatlövésnél. Ugyanígy viselkedik a nagykaliberű vadászfegyver is, ezért félnek sokan a tácsőtől, ergo magától a fegyvertől..."


Gondolj bele, adott a csőtengely és a hátrafelé ható erő, amennyiben a tusa tengely vonala minél jobban megközelíti a csőtengely vonalát, annál kevésbé vágódik a cső felfelé. Ha megtöröd ezt a vonalat egy rosszul kialakított disznóháttal, akkor kialakul egy forgáspont és máris bekövetkezik a felvágódás. Nehezen értem meg, hogy nyílt irányzékhoz miért gyártanak disznóhátas tusát. A disznóhát és a "Montecarlo" típusú tusahát, azért lett kitalálva, hogy az amúgy egyenes (vonalban futó) tusát megemeljük és ezáltal közelebb kerül a szemünk a céltávcső tengelyéhez.

Ezt akartam én is kinyöszörögni... de nekem ugyi nem ebből van diplomám, mint Keenek...
Naplózva
Kalamar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Május 18. - 16:19:23 »

sziasztok!
Most tervezem vegyescsövű fegyver vásárlását kérlek ha van  tapasztalatotok ebben a témában segítsetek melyik model melyik kaliber stb. előre is kösz. Gergő
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: