Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751656 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #135 Dátum: 2008. Június 04. - 19:06:47 »

Sziasztok!
Ha már belemerültetek ebbe a témába, én is szeretném kideríteni,hogy mi lehet az én puskám eredete.
A hivatalos megnevezése:Sax Mauser, származási hely:Németország.
Egy M-98 tokra épített 30-06 csővel (Akkor ;94-ben 06-on kivül még 7×64-ben kínálták)
Eddig még csak egyenes nekem minden, de akkor mit keres bent Kragujevac-i próbajel????
E miatt az úgynevezett barátaim egyszerűen le Csetnikezik ezt a derék szerszámot.
Ha valaki tud megfejtést annak megköszönném.
Üdv.r.

A csőben vagy a tokban a van a jugó próbajel?

Egyébként arra kíváncsi lennék hogy a Kragujevácban készülő Remington fegyverekben milyen próbajel van?
Szia Jan !
A tokban is és a csőben is be van ütve a Jugó próbajel.
Forend Jugó csőre gyanít, de a csőbe ill. a zárba be van ütve a stilizált sas, ami viszont Német eredetre utal. Fejvakarás Fejvakarás
Meg akkor, a származási hely miért Németország?
Üdv.r.

Anno a Frankonia is épített M98-as - hadi - tokokra golyóst...véletlenül Jugó csővel. Kacsint
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #136 Dátum: 2008. Június 04. - 21:50:20 »

Utolag mar nehez kideriteni hogy anno a "hianygazdalkodas majd az azt követo szabadrablasos idoszakban honnan es milyen forrasbol szarmazo alkatreszeket szedtek es epitettek ossze. Sok sikert a nyomozashoz  Taps
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #137 Dátum: 2008. Június 04. - 23:16:51 »

Sziasztok!
Ha már belemerültetek ebbe a témába, én is szeretném kideríteni,hogy mi lehet az én puskám eredete.
A hivatalos megnevezése:Sax Mauser, származási hely:Németország.
Egy M-98 tokra épített 30-06 csővel (Akkor ;94-ben 06-on kivül még 7×64-ben kínálták)
Eddig még csak egyenes nekem minden, de akkor mit keres bent Kragujevac-i próbajel????
E miatt az úgynevezett barátaim egyszerűen le Csetnikezik ezt a derék szerszámot.
Ha valaki tud megfejtést annak megköszönném.
Üdv.r.

A csőben vagy a tokban a van a jugó próbajel?

Egyébként arra kíváncsi lennék hogy a Kragujevácban készülő Remington fegyverekben milyen próbajel van?
Szia Jan !
A tokban is és a csőben is be van ütve a Jugó próbajel.
Forend Jugó csőre gyanít, de a csőbe ill. a zárba be van ütve a stilizált sas, ami viszont Német eredetre utal. Fejvakarás Fejvakarás
Meg akkor, a származási hely miért Németország?
Üdv.r.

Hát ha a német és a jugó próbajel is bele van ütve, akkor egyben biztos lehetsz: rendesen ki van próbálva. Bion
Az m98-as tokokat rengetegen felhasználták, mivel sok volt belőle és bevált, jó konstrukció. A csehektől kezdve a jugók, a belga FN, pár FÉG is készült ilyen tokkal stb stb...

A Kettner által forgalmazott Luger golyós fegyverekben is kragujeváci jel volt/van, mégis német fegyverként árulták. Legújabban Remington fegyver is készül Szerbiában.
Szóval a fene tudja, sokminden lehet.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #138 Dátum: 2008. Június 04. - 23:33:37 »

Sziasztok,
sok német M 98 hadizsákmányként került  Jugoszláviába, ahol építettek belőle ezt, azt. Az eredeti német próbajelet benne hagyták, de a sajátjukat is beleütötték. üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #139 Dátum: 2008. Június 05. - 17:56:38 »

Urak !
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást. Meghajol
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #140 Dátum: 2008. Június 07. - 22:46:55 »

Sziasztok!

A minap néztem egy mesterlövész filmet, Dolph Lundgren: Silent trigger (Csendes pusztító) c. filmjét. Egy igen érdekes, egylövetű nagykaliberű mesterlövész fegyvert használt, kicsit hasonlatos a Gepárdhoz. A fegyver oldalán egy tárlemezen van 5 lőszuer, lövés után a zárdugattyű kijön, kihúzza a hüvelyt, a lövész kirázza az ellőtt hüvelyt, majd beakasztja a tárlemezben lévő lőszer hornyába a dugattyút, és úgy tölti a fegyverbe.
Ez nagyjából az alábbi képen kievehető:



Milyen fegyver lehet ez?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #141 Dátum: 2008. Június 07. - 23:17:37 »

Szia!
Nem tudom milyen fegyver lehet, de a Gepárd-ot sokan támadták, sajnos itthon, Szomorú(( az egylövetűsége miatt! Úgy látszik a nagy pocsolyán túl nem szégyellik az egylövetű mesterlövészfegyvert! Amúgy nemrég egy pontlövész azt tanácsolta nekem, hogy az ismétlőfegyverbe is egyenként, kézzel töltsem be a töltényűrbe a lőszert, mert az úgy a jó!
 Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #142 Dátum: 2008. Június 07. - 23:33:49 »

Szia!
Nem tudom milyen fegyver lehet, de a Gepárd-ot sokan támadták, sajnos itthon, Szomorú(( az egylövetűsége miatt! Úgy látszik a nagy pocsolyán túl nem szégyellik az egylövetű mesterlövészfegyvert! Amúgy nemrég egy pontlövész azt tanácsolta nekem, hogy az ismétlőfegyverbe is egyenként, kézzel töltsem be a töltényűrbe a lőszert, mert az úgy a jó!
 Wave

Mesterlövész fegyvernél mivel egymás után - jó lövész esetén - nem kell ismételgetni túl sokat (gondolom én, aztán biztosan vannakl helyzetek, mikor ez az elmélet nagyon hamar megdől), szerintem kár kövezni az egylövetűt. Ezzel a "tárlemezzel" a lövész ismételt közel olyan gyorsan, mint ha a tokban kialakított tárból repetálta volna a lőszert. A Gepárd pedig világhírű a maga nemében, sokan ma sem alkottak jobbat - még több pénzből sem... Mosolyog Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #143 Dátum: 2008. Június 08. - 06:44:21 »

Hali
 Fel tudnal tenni egy egesz alakos kepet rola mert igy eleg keves latszik A tus  kialakitasbol en M 500 M 600 vagy Amac 1500 ra tippelnek.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #144 Dátum: 2008. Június 08. - 09:31:23 »

Sziasztok,
a céllövő, és a mesterlövész fegyverek alapvetően több okból egylövetűek. Mivel fontos szempont a rendszer stabilitása, erőssége, merevsége, a tár kialakítása gyengíti azt. A lőszerek sértetlensége, épsége is elsőrangú szempont, amit a tárrral kialakított fegyvereknél nem lehet garantálni, a lőszerek egymást nyomják, deformálják. Következő lépcső az adogatás, mint ismert a vadászfegyvereknél is gyakran fellépő probléma a lőszer hegyének sérülés, deformálódása, szintén a pontosság rovására megy. A németeknél még azt is fontosnak tartják, hogy a zárfej ne forduljon csak a tárdugattyú. Pl.Mauser 77 . A képen is látható a lőszerek sérülésmentes tárolására való törekvés, így nagyobb az esély a jó szórásképre. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #145 Dátum: 2008. Június 08. - 10:40:14 »

Sziasztok!
A képről nehéz meg állapitani a fegyver tipisát,de visszi gondolva a filmre elég nagy távolságbol operál vele a srác.
Gondolom valamilyen amerikai tip (Harris M87,M93,M95,)de ezek a fegyverek táras megoldásuak.Estleg lehet,hogy egy Lar Grizzly az már egylövetű és egy kicsit jobban hasonlit.Az biztos ,hogy minimum 50 BMG cal müködik a kicsike.Üdv HSany
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #146 Dátum: 2008. Június 08. - 12:09:43 »

Sziasztok!

Köszi az infokat. Felteszek két jellemzőbb képet, ezek alapján valóban AMAC 1500 típus lehet.
A távolság tényleg igen nagy, a célzás kezdetén a következő párbeszédből ítélve:

"- Range on target?
- 1800, decreasing."

 Ördög



Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #147 Dátum: 2008. Június 08. - 12:14:07 »

És eltalálta elsőre?  Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #148 Dátum: 2008. Június 08. - 12:22:13 »

És eltalálta elsőre?  Mosolyog

Nem lőtt! Nem tipikus amerikai film, több, mint 10 éves... Nem olyan nagyon gagyi, mint gondolnád Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #149 Dátum: 2008. Június 08. - 12:31:03 »

Mosolyog  Nem mondtam, hogy gagyi! Viszont én nem hiszek ezekben az 1.800-2.500 méteres lövésekben! Valamelyik égi csatornán láttam egy filmet távlövészetről, egy új kalibert hasonlítottak össze az .50 BMG-vel, azt hiszem 10,6 mm-est. 2500 yard-ra lőttek, a céltábla szabad szemmel nem is látszott! Valami 50-60 métert kellett fölé célozni! Ekkora távolságon a szél iránya-erőssége többször is változhat, és ha nem lőtéren lővik, ahol jelzőzászlók mutatják teljes hosszban a szelet, elsőre senki sem találja el a célt! Szerintem!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: