Oldalak: 1 ... 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 [889] 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751472 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #13320 Dátum: 2019. Február 04. - 09:45:17 »

Nálam is jelentek már meg előzetes bejelentés nélkül, többször is. Nem az igrendesek hanem a körzeti megbízott tartott ellenőrzést. Mivel nem talált otthon, elhangzott a kötelező kérdés, "esetleg meg tudná mutatni a férje fegyvereit?". Úgyhogy amikor összejött a randi, megkértem, ne szórakozzunk egymással. Mert ha a környék legpofátlanabb orvvadászát rendre a rendőrök húzzák ki a szarból, akkor elvárom, hogy szemlesütve menjen el a házunk előtt...
Ahányszor cserélődik a körzeti meghízott, mindig le kell futni a kötelező köröket...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13321 Dátum: 2019. Február 04. - 09:54:18 »

Redike eredeti kérdése (csak szerintem?) egy "egyszerű" vagy "normál" ellenőrzésről szólt, nem terrorista, nem közbiztonság, nem stb... Amire válaszkánt megkapta a terror (vagy más) gyanú alapján történő ajtóberúgást válasznak, "ne csodálkozzon, ha mégis bemennek" végszóval. Akkor most tényleg én nem értek valamit, vagy én tényleg nem ezt kérdeztem?  Mosolyog  Wave

Az iniciáló szavak ezek voltak. ezek generálták a válaszokat

" Ha a fegyverügy ellenőrizni akar, úgyis időpontot kell velem egyeztetnie,"

Nyilván nem az a sztenderd, hogy berúgják az ajtót de vakon bízni abban, hogy úgyis egyeztetni kell nekik azért az a mai viszonyok mellett több mint negligencia vagy luxuria. Ráadásul 2018-01-01 től jogszabályilag is megtámogatták az ellenőrzés ezen részét az általam beidézettel.
Nálam itt a pont mert ez már nem a topik témája. Emelem


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13322 Dátum: 2019. Február 04. - 10:12:38 »

Most komolyan, hány ajtóberúgásos fegyverellenőrzésről hallottál már Te, vagy bárki (súlyosabb gyanú hiányában persze)?

Időpontot egyeztetni meg egész egyszerűen azért szoktak a rendőrök (amit redike lehet hibásan "kell"-nek írt le, de szerintem inkább "célszerűnek" értette), hogy otthon találjanak és első kiszállásra túleshessenek az ellenőrzésen. Mifelénk legalábbis teljesen kulturáltan, telefonon szoktak időpontot egyeztetni, és annyi időt töltenek csak ott, ami a jegyzőkönyv megíráshoz kell. Lehet, hogy én vagyok kivételesen szerencsés ebből a szempontból, de állandóan farkast kiáltani sem okos dolog szerintem. Bár tudom, a pesszimistának azért jó mert sosem éri kellemetlen meglepetés...  Röhög De részemről is itt a pont a mondat végére...  Wave
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13323 Dátum: 2019. Február 04. - 10:42:12 »

Velem még sosem egyeztettek időpontot. Jöttek, aztán ha nem voltam otthon elmentek dolgavégezetlen, majd jöttek máskor. Persze akkor sem szóltak előtte. De ezen sem ők, sem én nem akadtak fenn. Sőt csendben,halkan mondom, zajlott már le ellenőrzés itt az iskolában az irodámban. Akkor éppen az iskolarendőrünkre esett az ellenőrzésem és amikor benn járt az iskolában megkérdezte, hogy nálam van-e a fegyvertartásim és a vizsgalapok. Nálam voltak, lerendeztük. Nyilván azért eshetett ez meg, mert előtte többször volt kinn ellenőrizni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13324 Dátum: 2019. Február 04. - 10:50:12 »

Velem még sosem egyeztettek időpontot. Jöttek, aztán ha nem voltam otthon elmentek dolgavégezetlen, majd jöttek máskor. Persze akkor sem szóltak előtte. De ezen sem ők, sem én nem akadtak fenn. Sőt csendben,halkan mondom, zajlott már le ellenőrzés itt az iskolában az irodámban. Akkor éppen az iskolarendőrünkre esett az ellenőrzésem és amikor benn járt az iskolában megkérdezte, hogy nálam van-e a fegyvertartásim és a vizsgalapok. Nálam voltak, lerendeztük. Nyilván azért eshetett ez meg, mert előtte többször volt kinn ellenőrizni.

Akkor sajnos tényleg a mi fegyverügyesünk lehet az üdítő kivétel, mert amikor ő kiküldi az épp szolgálatos járőrt bárkihez is, csatolja neki rögtön az ember mobilszámát is (amit én írtam rá minden engedélykérésemre, csak nálunk ezek szerint használják is), hogy előre felhívjon és ne menjen az üres lakásra feleslegesen a járőr.  Kacsint
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13325 Dátum: 2019. Február 04. - 10:55:13 »

Akkor sajnos tényleg a mi fegyverügyesünk lehet az üdítő kivétel, mert amikor ő kiküldi az épp szolgálatos járőrt bárkihez is, csatolja neki rögtön az ember mobilszámát is (amit én írtam rá minden engedélykérésemre, csak nálunk ezek szerint használják is), hogy előre felhívjon és ne menjen az üres lakásra feleslegesen a járőr.  Kacsint

Itt nálunk az Isten háta mögött nem használunk mobiltelefont, mert úgysincs térerő. Anyósom meg pár barátnője látják el információval a falut. Mikor milyennel. Attól függ mit hallottak éppen félre. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
redike
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #13326 Dátum: 2019. Február 04. - 16:50:45 »

Sziasztok!
Bizonyára rosszul fogalmaztam, mikor azt írtam, "kell". De hiába rúgják be az ajtót a bejelentett tárolóhelyen, ha nem vagyok otthon. Felfeszegethetik a szekrényt is, aztán vagy találnak benne puskákat, vagy nem. (aztán hívhatnak telefonon...)  Nem azért mert eladtam a kínai piacon, hanem mert máshol vannak. Vadászom. Nem várható el sem tőlem, sem egyikünktől sem, hogy két vadásznap között hazarohangáljunk betenni  a fegyverszekrénybe a puskát. Akkor sem, ha a kettő között több nap is eltelik. Annyit tehetünk, hogy ahol tartózkodunk ott is olyan feltételeket teremtünk (fegyverszekrény), amit a bejelentett tárolóhelyen is elfogadnak. Szerintem viszont, erre semmilyen bejelentési kötelezettség nincsen. Akkor lehet érdekes ez az egész kérdés, ha onnan lopják el a puskákat. Szerintem, ilyenkor jön jól a fegyverszekrény, mert ennél többet nem tehettem ellene. Bízom benne, hogy ilyen esetben nem lennék meghurcolva.  Fejvakarás
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #13327 Dátum: 2019. Február 05. - 00:25:05 »

Sziasztok!
Bizonyára rosszul fogalmaztam, mikor azt írtam, "kell". De hiába rúgják be az ajtót a bejelentett tárolóhelyen, ha nem vagyok otthon. Felfeszegethetik a szekrényt is, aztán vagy találnak benne puskákat, vagy nem. (aztán hívhatnak telefonon...)  Nem azért mert eladtam a kínai piacon, hanem mert máshol vannak. Vadászom. Nem várható el sem tőlem, sem egyikünktől sem, hogy két vadásznap között hazarohangáljunk betenni  a fegyverszekrénybe a puskát. Akkor sem, ha a kettő között több nap is eltelik. Annyit tehetünk, hogy ahol tartózkodunk ott is olyan feltételeket teremtünk (fegyverszekrény), amit a bejelentett tárolóhelyen is elfogadnak. Szerintem viszont, erre semmilyen bejelentési kötelezettség nincsen. Akkor lehet érdekes ez az egész kérdés, ha onnan lopják el a puskákat. Szerintem, ilyenkor jön jól a fegyverszekrény, mert ennél többet nem tehettem ellene. Bízom benne, hogy ilyen esetben nem lennék meghurcolva.  Fejvakarás
[/color]
Azért erre ne tegyél nagy tétet!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13328 Dátum: 2019. Február 05. - 10:21:50 »

Sziasztok!
Bizonyára rosszul fogalmaztam, mikor azt írtam, "kell". De hiába rúgják be az ajtót a bejelentett tárolóhelyen, ha nem vagyok otthon. Felfeszegethetik a szekrényt is, aztán vagy találnak benne puskákat, vagy nem. (aztán hívhatnak telefonon...)  Nem azért mert eladtam a kínai piacon, hanem mert máshol vannak. Vadászom. Nem várható el sem tőlem, sem egyikünktől sem, hogy két vadásznap között hazarohangáljunk betenni  a fegyverszekrénybe a puskát. Akkor sem, ha a kettő között több nap is eltelik. Annyit tehetünk, hogy ahol tartózkodunk ott is olyan feltételeket teremtünk (fegyverszekrény), amit a bejelentett tárolóhelyen is elfogadnak. Szerintem viszont, erre semmilyen bejelentési kötelezettség nincsen. Akkor lehet érdekes ez az egész kérdés, ha onnan lopják el a puskákat. Szerintem, ilyenkor jön jól a fegyverszekrény, mert ennél többet nem tehettem ellene. Bízom benne, hogy ilyen esetben nem lennék meghurcolva.  Fejvakarás

Hogy mi várható el az tán a törvényekben le van írva . Hogy hogyan oldja meg valaki a kérdést az magánügy - de az már hülyeség hogy reklámozza is sőt kijelenti hogy a hatóság tehet amit akar . Könnyen bele lehet szaladni a falba . Főleg ha van jóakaró - és ehhez már nem is kell a hatóság rosszindulata mert egy általuk is  rosszindulatúnak tartott  bejelentés esetén is meg kell tenni ami nekik is csak nyűg, de senki nem rakja önként giotinba a fejét .   ( Csak itt a fórumon felhozott nem régi példát kell figyelni - mikor szerencsétlen vadász átadta fiának a puskát társas vadászaton egy kakas lelövése erejéig . )       Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13329 Dátum: 2019. Február 05. - 11:42:37 »

Hogy mi várható el az tán a törvényekben le van írva . Hogy hogyan oldja meg valaki a kérdést az magánügy - de az már hülyeség hogy reklámozza is sőt kijelenti hogy a hatóság tehet amit akar . Könnyen bele lehet szaladni a falba . Főleg ha van jóakaró - és ehhez már nem is kell a hatóság rosszindulata mert egy általuk is  rosszindulatúnak tartott  bejelentés esetén is meg kell tenni ami nekik is csak nyűg, de senki nem rakja önként giotinba a fejét .   ( Csak itt a fórumon felhozott nem régi példát kell figyelni - mikor szerencsétlen vadász átadta fiának a puskát társas vadászaton egy kakas lelövése erejéig . )       Emelem

 Guillotine. Írdd inkábbb,hogy hurokba. Vigyorog Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13330 Dátum: 2019. Február 05. - 12:12:46 »

Guillotine. Írdd inkábbb,hogy hurokba. Vigyorog Stoel

Nekem nem volt merszem hozzá, de  Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13331 Dátum: 2019. Február 05. - 13:34:28 »

Guillotine. Írdd inkábbb,hogy hurokba. Vigyorog Stoel

Mindig utáltam a Franciákat !  Aláhúzta a google , tudtam hogy nem ok de azért se néztem utána.  Ördög  Mondjuk ezt a pirosat is valamiért aláhúzza !   Fejvakarás   Mosolyog

Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #13332 Dátum: 2019. Február 05. - 13:50:44 »

Mondjuk ezt a pirosat is valamiért aláhúzza !   Fejvakarás   Mosolyog
Az ír ige felszólító módja az írd!
A mond esetében kell mondd!-nak írni.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13333 Dátum: 2019. Február 05. - 13:54:21 »

Az ír ige felszólító módja az írd!
A mond esetében kell mondd!-nak írni.

Az "inkábbb" meg, így három "b"-vel gondolom "sokkal inkább"-at jelent?...  Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13334 Dátum: 2019. Február 05. - 13:57:24 »

Az ír ige felszólító módja az írd!
A mond esetében kell mondd!-nak írni.

Írdd inkábbb magyarul !   Röhög     Szóval érdekes ez a giotin szó mert a közelharcban a "giotin fogás" vagy "giotin fojtás" szavakat nem cifrázzák .  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 [889] 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: