Oldalak: 1 ... 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 [888] 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751498 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13305 Dátum: 2019. Január 31. - 19:12:48 »

A felénk az Budapest!
Próbáltad már, a nem állandó lakcímedre bejelenteni?
 Emelem

Ott nyilván nem, itt igen, be is írták.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13306 Dátum: 2019. Január 31. - 20:40:26 »

Nekem van egy bejelentett állandó lakcímem, ahol nem is tartózkodom és lakom ott, ahol be sem vagyok jelentve. Sehogysem. Na, a fegyvertartásimban ez szerepel, mint tárolási hely. Az igrend egy pillanatig sem tétovázott, hogy beírja-e. Természetesen kijöttek ellenőrizni és mindent rendben találtak.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #13307 Dátum: 2019. Február 01. - 08:31:25 »

A felénk az Budapest!
Próbáltad már, a nem állandó lakcímedre bejelenteni?
 Emelem

Nekem is tartózkodási helyre van a fegyvertárolás bejelentve. Ott is tárolom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13308 Dátum: 2019. Február 01. - 08:44:21 »

Nekem is tartózkodási helyre van a fegyvertárolás bejelentve. Ott is tárolom.

Van egy ismerősöm aki nem akar  állandó lakcímet átjelenteni ( gazdálkodó ) és megkért hogy járjak utána mert a mindent hivatalosan akar és tartózkodási helyén (ahol egyébként életvitelszerűen tartózkodik az egész családdal ) szeretné tárolni a fegyvert . Szóval utánajártam a hatóságnál . A lényeg  hogy a fegyvertartási engedély és vásárlási engedély kiadását az állandó lakóhely szerinti kapitányságon kell kérvényezni és már ott be kell jelenteni hogy  életvitelszerűen itt és itt  él és ott szeretné tárolni a fegyvert . Ha az egy másik kapitányság területére esik akkor felveszik azzal a kapcsolatot - ha nem akkor ua. hatóság ott ellenőrzi a tárolóhely kialakítását ott ahol az ügyfél kéri .  Emelem
Naplózva
redike
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #13309 Dátum: 2019. Február 01. - 09:10:56 »

Szia!
Nem igazán értem a kérdést. Nekem nem is az álandó lakcímemen van a tárolóhely (Bp.), hanem csak nyilatkoznom kellett, hogy életvitelszerűen ott tartózkodom, ahol van. Ha ezen kívül máshol is szeretném „ideiglenesen” tárolni a fegyvereket (pl. nyári rezidencia), akkor ott is meg kell oldani a törvényes feltételeket a tárolásra (fegyverszekrény). Amíg ott tartózkodom, ott tartom a fegyvereket, hiszen onnan megyek vadászni, ha megyek. Szerintem nem kell ezt bejelenteni sehova. Ha a fegyverügy ellenőrizni akar, úgyis időpontot kell velem egyeztetnie, akkor a megbeszélt időre hazaviszem és nézegetheti.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13310 Dátum: 2019. Február 01. - 09:30:45 »

Géza eredeti felvetése óta kétféle értelmezés körül megy a polémia párhuzamosan, ill. néha egymást keresztezve. Géza úgy értette "a piros igaz, zöld nem igaz" hozzászólását ("A lakcímkártyán bejegyzett tartózkodási helyre lehet! - ez nem igaz", hogy a tartózkodási helyet nem kötelező hivatalosan felvetetni a lakcímkártyádra, attól még lehet ott tárolni fegyvert. A rendőrség felé az (új) tartózkodási helyet, mint (új) tárolóhelyet "csak" 30 napot meghaladó tartózkodás esetén kell bejelenteni, akár felvetetted a lakcímkártyádra, akár nem.

Másokhoz hasonlóan én is a "másik" értelmezésből indultam ki, arra gondoltam, hogy Géza szerint tartózkodási helyre nem lehet bejelenteni tárolóhelyet. Természetesen be lehet, és 30 napot meghaladó időszak esetén be is kell. A rendőrség majd idővel kimegy és ellenőrzi a feltételeket és kész.

"A királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz..."
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #13311 Dátum: 2019. Február 03. - 17:07:19 »

Ha a fegyverügy ellenőrizni akar, úgyis időpontot kell velem egyeztetnie...

Biztos vagy ebben?

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13312 Dátum: 2019. Február 03. - 18:27:11 »

Szia!
Nem igazán értem a kérdést. Nekem nem is az álandó lakcímemen van a tárolóhely (Bp.), hanem csak nyilatkoznom kellett, hogy életvitelszerűen ott tartózkodom, ahol van. Ha ezen kívül máshol is szeretném „ideiglenesen” tárolni a fegyvereket (pl. nyári rezidencia), akkor ott is meg kell oldani a törvényes feltételeket a tárolásra (fegyverszekrény). Amíg ott tartózkodom, ott tartom a fegyvereket, hiszen onnan megyek vadászni, ha megyek. Szerintem nem kell ezt bejelenteni sehova. Ha a fegyverügy ellenőrizni akar, úgyis időpontot kell velem egyeztetnie, akkor a megbeszélt időre hazaviszem és nézegetheti.

Ne csodálkozz ha mégis bemennek. Emelem

4/D. § A 3. § (1) bekezdése szerinti közigazgatási hatósági ügyben, illetve az azzal összefüggő hatósági ellenőrzés során a hatóság a helyszíni szemlét – ha ez a közbiztonság, a közrend védelme vagy a terrorizmus elleni küzdelem érdekében, illetve bűnmegelőzési, bűnfelderítési célból szükséges, – a lezárt terület, épület, helyiség felnyitásával, az ott tartózkodó személyek akarata ellenére is megtarthatja.”
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13313 Dátum: 2019. Február 03. - 23:00:04 »

Ne csodálkozz ha mégis bemennek. Emelem

4/D. § A 3. § (1) bekezdése szerinti közigazgatási hatósági ügyben, illetve az azzal összefüggő hatósági ellenőrzés során a hatóság a helyszíni szemlét – ha ez a közbiztonság, a közrend védelme vagy a terrorizmus elleni küzdelem érdekében, illetve bűnmegelőzési, bűnfelderítési célból szükséges, – a lezárt terület, épület, helyiség felnyitásával, az ott tartózkodó személyek akarata ellenére is megtarthatja.”

A felsoroltak közül egy fegyverszekrény ellenőrzésre melyik igaz ez esetben?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13314 Dátum: 2019. Február 04. - 07:54:33 »

A felsoroltak közül egy fegyverszekrény ellenőrzésre melyik igaz ez esetben?

Amelyiket akarod vagyis amelyiket a hatóság a "titkos" információi alapján megindokol .    S.Peti
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13315 Dátum: 2019. Február 04. - 08:03:18 »

A felsoroltak közül egy fegyverszekrény ellenőrzésre melyik igaz ez esetben?

Bármelyik. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13316 Dátum: 2019. Február 04. - 08:09:19 »

Bármelyik. Emelem

 Az ellenőrzés célja mind bejelentett mind a berugomazajtót esetében ugyan az .

"közbiztonság, a közrend védelme vagy a terrorizmus elleni küzdelem érdekében, illetve bűnmegelőzési, bűnfelderítési célból szükséges," Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13317 Dátum: 2019. Február 04. - 08:56:14 »

Ezek szerint záros határidőn belül kb. 62e ajtót fognak berúgni Magyarországon "normál" fegyverellenőrzés címén?  Fejvakarás
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13318 Dátum: 2019. Február 04. - 09:03:08 »

Ezek szerint záros határidőn belül kb. 62e ajtót fognak berúgni Magyarországon "normál" fegyverellenőrzés címén?  Fejvakarás

Akár az is lehet.

De! nem ezt kérdezted.

Finoman csak azt akartam neked mondani, hogy a bejelentett ellenőrzésnél is megnézik, hogy a fegyverszekrényedben a hőkamerával felszerelt fegyvered be van e csavarva az imaszőnyegedbe, és ki van e nyitva a korán a lószertartódban, és nagyjából ugyan ezt próbálják majd ellenőrizni ha berúgják az ajtót. remélem nem értettük félre egymást, ha még is akkor az véletlen volt. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13319 Dátum: 2019. Február 04. - 09:32:19 »

Akár az is lehet.

De! nem ezt kérdezted.

Finoman csak azt akartam neked mondani, hogy a bejelentett ellenőrzésnél is megnézik, hogy a fegyverszekrényedben a hőkamerával felszerelt fegyvered be van e csavarva az imaszőnyegedbe, és ki van e nyitva a korán a lószertartódban, és nagyjából ugyan ezt próbálják majd ellenőrizni ha berúgják az ajtót. remélem nem értettük félre egymást, ha még is akkor az véletlen volt. Wave

Redike eredeti kérdése (csak szerintem?) egy "egyszerű" vagy "normál" ellenőrzésről szólt, nem terrorista, nem közbiztonság, nem stb... Amire válaszkánt megkapta a terror (vagy más) gyanú alapján történő ajtóberúgást válasznak, "ne csodálkozzon, ha mégis bemennek" végszóval. Akkor most tényleg én nem értek valamit, vagy én tényleg nem ezt kérdeztem?  Mosolyog  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 [888] 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: