Oldalak: 1 ... 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 [887] 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751609 alkalommal)
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #13290 Dátum: 2019. Január 30. - 20:26:48 »

Sziasztok,
lehet valakinek két tárolóhelye külön címen?
Olvasom a jogszabályt, de nem találok kizáró okot. Valakinek esetleg van 2?
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #13291 Dátum: 2019. Január 30. - 20:31:42 »

Puskába a CZ alá és távcsőben a Delta alá ne menj szerintem. Ez a belépő szint, alább adni felesleges pénzkidobás. A Browningokról ( sörétesbe nagyon jók, de azt japánba gyártják, a golyósokat meg az USAba) az a hír járja hogy szeret felrobbani a csövük, a winchester-nek meg nézd meg a sütését. Ha kiváncsi vagy a távcsövek közötti különbségre itt a remek alkalom, a Fehova ott nézd meg őket. Látni fogod hidd el. Csak annyi a diferencia, hogy az egyiket lehet használni a másikat meg nem. Szerintem az említett fegyverekkel nem kerűlsz előrébb mint a nagyapád zastavájával. Sőt!

Igazad van, sz@r az összes, Steyerben is műanyag... Ferlachban kell csináltatni, az még használható... Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #13292 Dátum: 2019. Január 30. - 20:41:57 »

Puskába a CZ alá és távcsőben a Delta alá ne menj szerintem. Ez a belépő szint, alább adni felesleges pénzkidobás. A Browningokról ( sörétesbe nagyon jók, de azt japánba gyártják, a golyósokat meg az USAba) az a hír járja hogy szeret felrobbani a csövük, a winchester-nek meg nézd meg a sütését. Ha kiváncsi vagy a távcsövek közötti különbségre itt a remek alkalom, a Fehova ott nézd meg őket. Látni fogod hidd el. Csak annyi a diferencia, hogy az egyiket lehet használni a másikat meg nem. Szerintem az említett fegyverekkel nem kerűlsz előrébb mint a nagyapád zastavájával. Sőt!

No lecserélni nem szívesen...igazából szerintem sehogy. Maga a fegyver lőképe rendben van, a szívemhez nőtt, megfaragtattam a tust Mosolyog Jó állapotú, és még rendes fegyver formája van, igazi vadászfegyver. Nem rozsdál, nem kopott...Csak esetleg egy új..ugye ez amolyan vadász vágy a fegyver iránt is ..Szomorú

A távcső az meg megint ominózus kérdéskör...Elég megosztó Mosolyog
A fehovás belenézés meg...valóban szerintem is fényes nappal neonfényben...Mosolyog
Most ne az éj sötétről legyen is szó meg a szürkület sötétté válásáról, hanem csak ahogy kezd beszürkülni--a kontúrok, az élesség a tiszta kép...Ez bizony már csak akkor nézhető ha megvettük...Nevet
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #13293 Dátum: 2019. Január 30. - 20:46:58 »

Most ne az éj sötétről legyen is szó meg a szürkület sötétté válásáról, hanem csak ahogy kezd beszürkülni--a kontúrok, az élesség a tiszta kép...Ez bizony már csak akkor nézhető ha megvettük...Nevet

Nem egészen. Vannak vadászboltok, ahol biztosítani tudják a "szürkületi helyiséget", ahol a vevő szürkületi körülményeknek megfelelő fényviszonyok közepette tudja kipróbálni a megvásárolandó távcsövet.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #13294 Dátum: 2019. Január 30. - 20:52:32 »

Nem egészen. Vannak vadászboltok, ahol biztosítani tudják a "szürkületi helyiséget", ahol a vevő szürkületi körülményeknek megfelelő fényviszonyok közepette tudja kipróbálni a megvásárolandó távcsövet.

HOL HOL HOL  Táncol Emelem
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #13295 Dátum: 2019. Január 30. - 21:27:36 »

Sziasztok,
lehet valakinek két tárolóhelye külön címen?
Olvasom a jogszabályt, de nem találok kizáró okot. Valakinek esetleg van 2?
Megpróbáltam, nem engedték!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #13296 Dátum: 2019. Január 30. - 21:30:19 »

Igazad van, sz@r az összes, Steyerben is műanyag... Ferlachban kell csináltatni, az még használható... Fejvakarás

 Emelem

 Igen A sako még régi iskola. Meg a CZ, bár már az is kezd elQrvulni, de még használható.. A mauser megcsinálta újra a 98-at csak hát az ára...
A fegyver is fogyasztási cikké vált sajnos, úgy mint az autógyártás, és minden más manapság. Vedd meg, használd egy darabig, dobd el, vegyél másikat. Ez van. Ha a régi minőséget emberek gyártanák nem gépek, acélból és  fából, kézzel illesztenének stb. az árba jelentősen meglátszana. Inkább jön a marketing, hogy a NASA által kifejlesztett, űrtechnikába is alkalmazott..stb műanyag, spiáter meg, hogy az milyen f@sza. A gép meg szórja mint bolond a lisztet. Tömegcikkek. Mondjuk a piacot, mi tudjuk a leghatékonyabban befolyásolni, a vásárlási szokásainkal. Én úgy látom, hogy a régi minőségi használt fegyverek egyre jobban felértékelődnek, egyre többen nyúlnak hátra egy-egy jó darabért, és inkább azt választják nem az új gagyit, és nem feltétlenűl az ára miatt. Egy régi jó állapotú sauer, steyr áráért új fegyvert is lehetne venni, de mégis sokan inkább a múltat választják. Nem véletlenűl.  Wave
Naplózva

Jó szelet!
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #13297 Dátum: 2019. Január 30. - 21:33:25 »

Megpróbáltam, nem engedték!
 Emelem


Volt egy ilyen érzésem! Mosolyog Köszönöm válaszod!
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #13298 Dátum: 2019. Január 31. - 02:00:53 »

Állítólag az új HD szériánál sokat javult a látótér nagysága. De majd leírja, akinek van a régebbi és van az új is.



Valoban,az uj Titanium HD celtavcsovek mas ligaban jatszanak mint a regebbi 'sima Titanium' tarsaik.
Nekem voltak regebbi tipusok ( 2.5-16*50-es  / 4-16*42-es / 5-20*42 - ha jol emlekszem a szamokra) es most van egy 2.5-15*50-es Titanium HD,a .243-as puskamon.
Latomezo hatalmasat fejlodott,es a pont megvilagitas kituno lett,+ a kep minosege is szebb lett!

A 30.06-os puskamon pedig egy Leica Magnus 2.4-16*56-os celtavcso van...
Parszor osszehasonlitottam oket,illetve egyszer az egyik baratom 2.5-10*56-os Titanium HD celtavcsovevel is a Leicat.
Haaat,neztunk nagyokat...oszinten?! Alig volt kulonbseg! Jo,talan egy picicel vilagosabb kep + nagyobb latomezo,max. ennyi...

Udv.  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13299 Dátum: 2019. Január 31. - 09:45:59 »

HOL HOL HOL  Táncol Emelem

BTC , azaz Budapesti Távcső Centrum. Követlen (kb 1 percre) a Déli mellett.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #13300 Dátum: 2019. Január 31. - 16:15:37 »

Volt egy ilyen érzésem! Mosolyog Köszönöm válaszod!

Nekem a bejelentett "tartózkodási helyemen" kellett! Az állandó lakcím szerinti kapitányságon kell kérni, a helyileg illetékes kijön ellenőrizni, visszaigazolta és rendben volt. A lakcímkártyán bejegyzett tartózkodási helyre lehet!  Emelem
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #13301 Dátum: 2019. Január 31. - 17:37:01 »

No lecserélni nem szívesen...igazából szerintem sehogy. Maga a fegyver lőképe rendben van, a szívemhez nőtt, megfaragtattam a tust Mosolyog Jó állapotú, és még rendes fegyver formája van, igazi vadászfegyver. Nem rozsdál, nem kopott...Csak esetleg egy új..ugye ez amolyan vadász vágy a fegyver iránt is ..Szomorú

A távcső az meg megint ominózus kérdéskör...Elég megosztó Mosolyog
A fehovás belenézés meg...valóban szerintem is fényes nappal neonfényben...Mosolyog
Most ne az éj sötétről legyen is szó meg a szürkület sötétté válásáról, hanem csak ahogy kezd beszürkülni--a kontúrok, az élesség a tiszta kép...Ez bizony már csak akkor nézhető ha megvettük...Nevet

Szia!   
Távcsőben új , varia, világító pontos.... ebből a Delta HD-t ajánlanám. Tényleg jobb lett mint a régi delta, cserébe nagyobb, és nehezebb. Sötétben, szürkületben egyébként ugyanazt tudja mindkettő. Volt, van ezektől drágább távcsövem, de számomra jobb, nem nagyon. Értem ezt úgy, hogy nem látom jobbnak a drágábbat.
Szubjektív dolog, de belenézni meg valahogy a 6x42-es és 8x56 os benderbe esik legjobban az én szememnek.
Puska.... van már klasszikus fa, fém puskád..... nekem is... de mégis néha olyan jó kézbe venni azt a kicsi könnyű sokak által lesajnált Ruger Americant. Működik, hibátlanul. Ha te is vágysz egy könnyebb, kézies kis puskára, nyugodtan vedd meg magadnak.  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #13302 Dátum: 2019. Január 31. - 18:17:47 »

Nekem a bejelentett "tartózkodási helyemen" kellett! Az állandó lakcím szerinti kapitányságon kell kérni, a helyileg illetékes kijön ellenőrizni, visszaigazolta és rendben volt. A lakcímkártyán bejegyzett tartózkodási helyre lehet!  Emelem

A piros igaz, a zöld nem!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13303 Dátum: 2019. Január 31. - 18:39:57 »

A piros igaz, a zöld nem!
 Emelem

Bocs, Gézám, lehet, hogy felétek az ig rend még "kockább", mint máshol, de én kb. 10 éve így működöm, úgyhogy a zöld is igaz, mifelénk legalábbis.  Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #13304 Dátum: 2019. Január 31. - 18:46:14 »

Bocs, Gézám, lehet, hogy felétek az ig rend még "kockább", mint máshol, de én kb. 10 éve így működöm, úgyhogy a zöld is igaz, mifelénk legalábbis.  Wave
A felénk az Budapest!
Próbáltad már, a nem állandó lakcímedre bejelenteni?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 [887] 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: