Oldalak: 1 ... 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 [882] 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751591 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #13215 Dátum: 2018. November 04. - 09:21:42 »

Szia!

Nekem nemvoltbajomaz 52-es cső hangjával. Emelem
Szia!
30.06-os?Nekem úgy rémlik neked 308asod van.
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #13216 Dátum: 2018. November 04. - 10:28:21 »

Szia!
30.06-os?Nekem úgy rémlik neked 308asod van.

30-06,és csak volt. Nem tudtunk összeszokni. OOO
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #13217 Dátum: 2018. November 04. - 10:55:44 »

Sziasztok

Nézegetem a Nimródban a fegyver reklámokat, a Rössler Titan teljesen úgy néz ki mint az én 20 éves mauser m96-osom. Nem tudom, hogy csak véletlenszerű hasonlóság, vagy leporolták a régi mausert, és új név alatt kezdik ezt a régi típust forgalmazni. 
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #13218 Dátum: 2018. November 04. - 13:37:56 »

Sziasztok

Nézegetem a Nimródban a fegyver reklámokat, a Rössler Titan teljesen úgy néz ki mint az én 20 éves mauser m96-osom. Nem tudom, hogy csak véletlenszerű hasonlóság, vagy leporolták a régi mausert, és új név alatt kezdik ezt a régi típust forgalmazni. 
Úgy nézhet ki,viszont ha jól emlékszem a Rössler  alupuska,az M96-os meg egy örök darab .
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #13219 Dátum: 2018. November 04. - 23:00:37 »

Érdeklődnék,hogy használ-e valaki 50,vagy 51 cm-es csővel 30.06-os kaliberű puskát?
A hangjára lennék kíváncsi.

Szia Lacika,

nekem egy Zastava 30.06-os puskam van (kicsit 'feltuningolva'=>lyukas-tus,1 fix -Recknagel- elsutobillentyu + Leica celtavcso),kb.1 eve vagattam le a csovebol 8 cm-t,igy 52 cm-es lett.
Azert aggodtam hogy milyen lesz a lokep,mert egyebkent nagyon jo volt az eredeti 60 cm-es csohosszal,am az a 'bogar' mindig ott motoszkalt,hogy egy rovidebb - kezesebb 'fo golyos' puskam legyen,viszonylag keves penz raforditassal. Belekalkulaltam hogy ha nagyon rossz lesz a lokep,akkor Fehervaron kap egy uj 51 cm-es 8*57-es csovet,mindennel egyutt 130 ezer forintert...
De erre nem kerult sor,sot,a lokep szinte meg kivallobb lett,mint volt,100 meteren osszeszakadnak a lovesek,Sako Super Hammerhead 11,7-es vagy Gecu Plus lovedekekkel.

A hangja nekem ugyanolyan (zeneszkent azert illene hallani kulonbseget),annyi a kulonbseg hogy a cso jobban 'felvagodik',ha nem fogom le bal kezzel,babzsakon vagy lobotrol love,illetve ha a Sako 14,3 grammos Hammerhead lovedeket lovom,azert jobban 'megerzi' a vallam,mint elotte. A lokepe egyebkent ezzel a nehez maggal is jo,igaz par cm-et balra viszi,a Super Hammerhead-hez kepest,amihez be van love.

Udv.

Peti  Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #13220 Dátum: 2018. November 05. - 06:02:03 »

Köszönöm mindenkinek a vàlaszokat.Akkor vàgatok.
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #13221 Dátum: 2018. November 05. - 17:14:51 »

Szia Lacika,

nekem egy Zastava 30.06-os puskam van (kicsit 'feltuningolva'=>lyukas-tus,1 fix -Recknagel- elsutobillentyu + Leica celtavcso),kb.1 eve vagattam le a csovebol 8 cm-t,igy 52 cm-es lett.
Azert aggodtam hogy milyen lesz a lokep,mert egyebkent nagyon jo volt az eredeti 60 cm-es csohosszal,am az a 'bogar' mindig ott motoszkalt,hogy egy rovidebb - kezesebb 'fo golyos' puskam legyen,viszonylag keves penz raforditassal. Belekalkulaltam hogy ha nagyon rossz lesz a lokep,akkor Fehervaron kap egy uj 51 cm-es 8*57-es csovet,mindennel egyutt 130 ezer forintert...
De erre nem kerult sor,sot,a lokep szinte meg kivallobb lett,mint volt,100 meteren osszeszakadnak a lovesek,Sako Super Hammerhead 11,7-es vagy Gecu Plus lovedekekkel.

A hangja nekem ugyanolyan (zeneszkent azert illene hallani kulonbseget),annyi a kulonbseg hogy a cso jobban 'felvagodik',ha nem fogom le bal kezzel,babzsakon vagy lobotrol love,illetve ha a Sako 14,3 grammos Hammerhead lovedeket lovom,azert jobban 'megerzi' a vallam,mint elotte. A lokepe egyebkent ezzel a nehez maggal is jo,igaz par cm-et balra viszi,a Super Hammerhead-hez kepest,amihez be van love.

Udv.
Küldenél egy képet a lyukas tusról légyszíves+hol csináltattad, mibe fájt, stb-?!Köszi

Peti  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 05. - 19:33:11 írta Pyrus » Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #13222 Dátum: 2018. November 20. - 15:08:16 »

sziasztok!

uj vagyok meg ezen a forumon es rogton kerdeseket is inteznek hozzatok.

jovoev elejen tervezem beszerezni elso golyos lofegyveremet, amit vegyesen szeretnek hasznalni - elsodlegesen long range shooting-hoz es csak masodlagosan vadaszathoz. az elso evben egyaltalan nem fogok vadaszni, csak a fegyver megismerese, gyakorlas es meg tobb gyakorlas lesz teriteken - varhatoan 100-400 meteres tavolsagokon. termeszetesen nem celom 400-rol lovoldozni a vadat, viszont olyan fegyvert keresek, ami mindket tevekenyseghez - nyilvan kompromisszumokkal - de megfelelo lehet.

es a kerdes, hogy van-e a tisztelt forumozok kozott olyan szemely, aki jartas a lrs temaban is? valamint milyen fegyvert es kalibert ajanlanatok a fentiek figyelembevetelevel?

ha van javaslat optikara, akkor azt is szivesen fogadom - csak nem akartam ezt a topikot offolni a celtavcsovekkel.

koszi elore is.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13223 Dátum: 2018. November 20. - 15:28:26 »

sziasztok!

uj vagyok meg ezen a forumon es rogton kerdeseket is inteznek hozzatok.

jovoev elejen tervezem beszerezni elso golyos lofegyveremet, amit vegyesen szeretnek hasznalni - elsodlegesen long range shooting-hoz es csak masodlagosan vadaszathoz. az elso evben egyaltalan nem fogok vadaszni, csak a fegyver megismerese, gyakorlas es meg tobb gyakorlas lesz teriteken - varhatoan 100-400 meteres tavolsagokon. termeszetesen nem celom 400-rol lovoldozni a vadat, viszont olyan fegyvert keresek, ami mindket tevekenyseghez - nyilvan kompromisszumokkal - de megfelelo lehet.

es a kerdes, hogy van-e a tisztelt forumozok kozott olyan szemely, aki jartas a lrs temaban is? valamint milyen fegyvert es kalibert ajanlanatok a fentiek figyelembevetelevel?

ha van javaslat optikara, akkor azt is szivesen fogadom - csak nem akartam ezt a topikot offolni a celtavcsovekkel.

koszi elore is.

Mi az a long range izé? Vállat von  Nem tudok külföldiül. Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #13224 Dátum: 2018. November 20. - 15:51:12 »

Mi az a long range izé? Vállat von  Nem tudok külföldiül. Stoel

csunyan forditva nagytavolsagu loveszet. ez a sportloveszet egyik aga, ahol 300+ meterre kihelyezett celokat kell eltalalni. kb, mint a mesterloveszek Mosolyog
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #13225 Dátum: 2018. November 20. - 15:53:09 »

sziasztok!

uj vagyok meg ezen a forumon es rogton kerdeseket is inteznek hozzatok.

jovoev elejen tervezem beszerezni elso golyos lofegyveremet, amit vegyesen szeretnek hasznalni - elsodlegesen long range shooting-hoz es csak masodlagosan vadaszathoz. az elso evben egyaltalan nem fogok vadaszni, csak a fegyver megismerese, gyakorlas es meg tobb gyakorlas lesz teriteken - varhatoan 100-400 meteres tavolsagokon. termeszetesen nem celom 400-rol lovoldozni a vadat, viszont olyan fegyvert keresek, ami mindket tevekenyseghez - nyilvan kompromisszumokkal - de megfelelo lehet.

es a kerdes, hogy van-e a tisztelt forumozok kozott olyan szemely, aki jartas a lrs temaban is? valamint milyen fegyvert es kalibert ajanlanatok a fentiek figyelembevetelevel?

ha van javaslat optikara, akkor azt is szivesen fogadom - csak nem akartam ezt a topikot offolni a celtavcsovekkel.

koszi elore is.

Rohadt nehéz lesz értelmes választ összeszedni egy kommentben. Én eleve csak ugatom a témát, de érdekel.
Fegyverben elég sok szóba jöhet. Ott kisebb lesz a fejfájásod, mint a céltávcső kapcsán. Habár minden csak pénz kérdése, de gondolom ennyire már elmerültél a témában, hogy ezt látod.
Kaliberben én megmaradnék a klasszikus 308 winchesternél, nem vagyok eleve magnum párti, ha meg nagyon elkap a hév, és kurva sokat fogsz lőni akkor jóval sűrűbben cserélgetheted a csövet..3-400 méteren meg nem hinném, hogy van hozzáadott értéke. Sőt, még a 6,5esek között is érdemes körülnézni, igaz azoknak a vadász lőszer választéka nemtom milyen (Creedmoore, meg 6,5x47 lapua - hosszú, relatíve nehéz mag, nagyon stabilak...). Tehát indulónak én ezekben gondolkoznék, aztán ha még jobban elkap a hév meg lősz majd messzebbre akkor mehet vmi vastagabb magnum...de addigra már nem szorulsz tanácsra  Ördög
Puskában meg körbe kell nézni mit lehet beszerezni ami alkalmas. Remington, Howa, esetleg építtetsz egyet (ahogy én is tettem...), stb., aztán lehet felfelé menni...kb minden gyártónak akad ma már bull csöves/taktikai/preciziós terméke...
Tógyer Imrét én segítőkész embernek ismertem meg, ha beballagsz hozzá a boltba, akkor minőségi infóknak is birtokába juthatsz.
Naplózva
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #13226 Dátum: 2018. November 20. - 16:26:48 »

Rohadt nehéz lesz értelmes választ összeszedni egy kommentben. Én eleve csak ugatom a témát, de érdekel.
Fegyverben elég sok szóba jöhet. Ott kisebb lesz a fejfájásod, mint a céltávcső kapcsán. Habár minden csak pénz kérdése, de gondolom ennyire már elmerültél a témában, hogy ezt látod.
Kaliberben én megmaradnék a klasszikus 308 winchesternél, nem vagyok eleve magnum párti, ha meg nagyon elkap a hév, és kurva sokat fogsz lőni akkor jóval sűrűbben cserélgetheted a csövet..3-400 méteren meg nem hinném, hogy van hozzáadott értéke. Sőt, még a 6,5esek között is érdemes körülnézni, igaz azoknak a vadász lőszer választéka nemtom milyen (Creedmoore, meg 6,5x47 lapua - hosszú, relatíve nehéz mag, nagyon stabilak...). Tehát indulónak én ezekben gondolkoznék, aztán ha még jobban elkap a hév meg lősz majd messzebbre akkor mehet vmi vastagabb magnum...de addigra már nem szorulsz tanácsra  Ördög
Puskában meg körbe kell nézni mit lehet beszerezni ami alkalmas. Remington, Howa, esetleg építtetsz egyet (ahogy én is tettem...), stb., aztán lehet felfelé menni...kb minden gyártónak akad ma már bull csöves/taktikai/preciziós terméke...
Tógyer Imrét én segítőkész embernek ismertem meg, ha beballagsz hozzá a boltba, akkor minőségi infóknak is birtokába juthatsz.


koszi szepen a valaszt! sajnos azzal mar tisztaban vagyok, hogy az optika kerdese huzos lesz - leginkabb arra keszulok, hogy nem fogok talalni olyat, ami mindket hasznalathoz megfelelo lenne az altalam valasztott arsavban, viszont nem biztos, hogy belefer az indulasba 2 optika.

eddigi tapasztalatom golyos tekintetben a 243 win, 30-06 es  7x57. esetleg van tapasztalatod, hogy mivel tud(hat) tobbet egy 308 mint a 30-06?

koszi
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #13227 Dátum: 2018. November 20. - 17:21:18 »

koszi szepen a valaszt! sajnos azzal mar tisztaban vagyok, hogy az optika kerdese huzos lesz - leginkabb arra keszulok, hogy nem fogok talalni olyat, ami mindket hasznalathoz megfelelo lenne az altalam valasztott arsavban, viszont nem biztos, hogy belefer az indulasba 2 optika.

eddigi tapasztalatom golyos tekintetben a 243 win, 30-06 es  7x57. esetleg van tapasztalatod, hogy mivel tud(hat) tobbet egy 308 mint a 30-06?

koszi

Vadászati szempontból nem tud többet, DE kevesebbet se...Közel 10 évig sikeresen vadásztam 3006ossal. Sosem azért cseréltem, vagy vettem újabb kalibert, mert nem voltam megelégedve azzal ami van. Hülyebogár...A 308ast jobban szeretem. Nem hátrány az, ha bizonyos kuglik nem sietnek annyira...Nincs rossz kaliber. Max nem megfelelően használt (pl. magnumok szóróra, meg ilyenek...de persze az is működhet), vagy nem megfelelő lövedékkel használt.
Ami a lövészetet illeti sosem kutattam. Egyszerűen elfogadtam, hogy nem véletlen a 308-as a rendészeti mesterlövész kaliber túlnyomórészt talán a mai napig. Ezt inkább indokolja meg vki szakavatottabb. 243asom is van, nálam mindenes kaliber, de 400 méterekre lőve már egy kisebb, könnyebb 6,5 grammos mag szerintem necces. Nem tud annyira stabil lenni. Sosem fogsz "steril" körülmények között lőni. A másik kettő sem nagyon használatos tudtommal hosszú távú lövészetben. Akkor már inkább a 8x57...


Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #13228 Dátum: 2018. November 20. - 17:32:47 »

koszi szepen a valaszt! sajnos azzal mar tisztaban vagyok, hogy az optika kerdese huzos lesz - leginkabb arra keszulok, hogy nem fogok talalni olyat, ami mindket hasznalathoz megfelelo lenne az altalam valasztott arsavban, viszont nem biztos, hogy belefer az indulasba 2 optika.

eddigi tapasztalatom golyos tekintetben a 243 win, 30-06 es  7x57. esetleg van tapasztalatod, hogy mivel tud(hat) tobbet egy 308 mint a 30-06?

koszi

Ja! Az asszonyt meg puhítanod kell rendesen...ha rákattansz a lövészetre, akkor az legalább annyi, sőt ha nem több idődet elviszi mint a vadászat. A kettő együtt meg...garantált válás  Ördög Röhög
Lőszertöltés gondolatával barátkoztál már?  Vigyorog Ördög
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #13229 Dátum: 2018. November 20. - 17:40:58 »

1. Szerintem egy kicsit gondold át, mert nem hiszem, hogy sok lőtért találsz 300+ távolságokkal.
2. Egy Nightforce távcső 600-700 ezer ft. A SchmidtBender PMII-es is. Ha komolyan gondolod.
3. Fegyverek a csillagos ég árban. Vagy veszel németből egy gyári alu tusosat, vagy Remington 700-ra építesz egyet. Egyik se olcsó.
4. Európában ezek a cuccok minimálisan érhetőek csak el. Amerikából vagy nem éri meg behozni, vagy pl. távcsőre korlátozás van.

Nekem egy Howa 1500 van MDT alu tussal. Gyári Varmint cső. 350-be van eddig kb. + 30.000 Timney elsütőbill. + szerelék, gyűrű Spuhr 120.000 + távcső kb. 600.000 Ft..........
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Oldalak: 1 ... 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 [882] 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: