Oldalak: 1 ... 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 [865] 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751274 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #12960 Dátum: 2018. Február 05. - 19:52:21 »

Hol van ez a huszonharmincéves Mauser 225-től?
Fasorban sincs.
Az meg 500 eur.

Igen
Nabizony!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12961 Dátum: 2018. Február 05. - 20:10:24 »

Majd valaki vájtfülű hozzon már képbe, hogy igazából miért egy hulladék az M18? Gáloscsabus, Horrido, Espetya vagy Huszlavika olvtársakból taperolta már meg valaki? És ha igen, vélemény? Én eddig a hazai fikázásokat leszámítva csak jókat olvastam róla német és angol nyelvterületen is Fejvakarás
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12962 Dátum: 2018. Február 05. - 21:30:53 »

Vagy non plus ultraként Monsignore Dzsepetto benézne ide és biztatna, hogy azt a randa műanyag tust kicserélve egy faszányosra (amit már láttam), ez lenne a világ második legjobb fegyvere  Kacsint
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #12963 Dátum: 2018. Február 05. - 21:31:05 »

Majd valaki vájtfülű hozzon már képbe, hogy igazából miért egy hulladék az M18? Gáloscsabus, Horrido, Espetya vagy Huszlavika olvtársakból taperolta már meg valaki? És ha igen, vélemény? Én eddig a hazai fikázásokat leszámítva csak jókat olvastam róla német és angol nyelvterületen is Fejvakarás
Ez jó kérdés! A Browning X boltot eddig mindenki dicsérte, pedig keményebb a sütése, a zárdugattyú sem jár simábban, az M18 tára sokkal masszívabb illetve 5+1 kapacitás, mindkettő acél nem alu mint az új Sauer 404 majd egy misiért. Én sem értem, hogy miért lenne annyira gagyi az M18, főleg ennyi pénzért. Azt a kivehető agytalpat nem nagyon értem, az nem szimpi. Nekem CZ550 van de simán le fogom rá cserélni.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12964 Dátum: 2018. Február 05. - 21:52:15 »

Mi nem tetszett az m 12-sen ?
Szia!

Nekem megvolt jó darabig,nagyon sok vadat lőttem vele.
Fórumtársunknak adtam el,aki továbbadta ,valahogy nem tudott vele megbarátkozni.
A puska mannox bevonatos volt,rőtvörösre rozsdált, ha kicsit is elfeledkeztél róla,elég volt megtapogatni.
A sütése nem gyorsítós,pedig ennyi pénzért lehetne.
A tár plaszt.
A csöve rövid volt,majdnem beszakadt az ember feje,ha lőtt vele,és 30 cm láng,mert a majom mauser nem tudta,hogy hány centis csövet kell rakni egy 270-esre.

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12965 Dátum: 2018. Február 05. - 22:13:50 »

Majd valaki vájtfülű hozzon már képbe, hogy igazából miért egy hulladék az M18? Gáloscsabus, Horrido, Espetya vagy Huszlavika olvtársakból taperolta már meg valaki? És ha igen, vélemény? Én eddig a hazai fikázásokat leszámítva csak jókat olvastam róla német és angol nyelvterületen is Fejvakarás

Minden csak viszonyítás kérdése, meg hogy ki mihez szokott.
Simán lehet, hogy a ma kapható új fegyverek között ez egy igen jó ár érték/minőség arány. Én is az vagyok, akinél a "manapság kapható új" mondatot nem is kell folytatni. Nem kell köszi. Értem Laci mit mond. A 283 eurós Voeremet 3 ilyenért nem adnám oda, Sauer 404-ért sem egy az egyben, és ha megint kell egy puska olyat keresek és ha nincs használtan a megfelelő kaliberben még csőcserével is kijövök 850 eur alatt  Röhög Szóval a fikázásokat is így kell értelmezni szerintem.
Mondjuk amit m225-öst megcsípett 500 euroért, az se mindennapos azért. Mákos, de parádés vásár volt.
Na de majd Jehován megtapogatjuk ezt az m18-ast, aztán hátha nem dobom el ijedtemben, mint tavaly a Sauer 404-et...
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12966 Dátum: 2018. Február 05. - 22:16:07 »

Majd valaki vájtfülű hozzon már képbe, hogy igazából miért egy hulladék az M18? Gáloscsabus, Horrido, Espetya vagy Huszlavika olvtársakból taperolta már meg valaki? És ha igen, vélemény? Én eddig a hazai fikázásokat leszámítva csak jókat olvastam róla német és angol nyelvterületen is Fejvakarás

Azért olvastál jókat róla szerintem,mert egyre lejjebb van az ingerküszöb.
A régi original mauserek árnyéka ez az M18 puska,láttam róla videókat.
Én úgy érzem ,hogy attól még nem érdemes megvenni egy M18-at ,mert mauser logoval még nem volt ilyen olcsó puska.
A mausernek az M98-on kívül szinte az összes  modelljében puhán jár a zárdugattyú,minden doxa,pedig van pár féle fajta.
Ez az M18 azoknak csak rossz paródiája.Kinézetre is.
A leépülés az M12-vel kezdődött,én úgy érzem,de az még használható volt.
Azt hittem innen már felfele van csak,de nem.
Ezért a puskáért szerintem egy új cz 550 lux ára sok.

Akinek tetszik, az persze vegye meg .
Tönkre ne menjen ez a nagy múltú ,egykor méltán híres gyár.

Most tényleg meg kell taperolni?
Részletes videók vannak róla,nekem rossz nézni.
Én úgy érzem lejáratja egyre jobban magát ez a gyár.
Szerintem.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12967 Dátum: 2018. Február 05. - 22:28:59 »

Minden csak viszonyítás kérdése, meg hogy ki mihez szokott.
Simán lehet, hogy a ma kapható új fegyverek között ez egy igen jó ár érték/minőség arány. Én is az vagyok, akinél a "manapság kapható új" mondatot nem is kell folytatni. Nem kell köszi. Értem Laci mit mond. A 283 eurós Voeremet 3 ilyenért nem adnám oda, Sauer 404-ért sem egy az egyben, és ha megint kell egy puska olyat keresek és ha nincs használtan a megfelelő kaliberben még csőcserével is kijövök 850 eur alatt  Röhög Szóval a fikázásokat is így kell értelmezni szerintem.
Mondjuk amit m225-öst megcsípett 500 euroért, az se mindennapos azért. Mákos, de parádés vásár volt.
Na de majd Jehován megtapogatjuk ezt az m18-ast, aztán hátha nem dobom el ijedtemben, mint tavaly a Sauer 404-et...
 Emelem

Az a mauser 600 eurban lett itthon.
1800 euros árcédula volt rajta.Annyiért volt kirakva az üzletben.A nem normális német.
Az első voere, amit 315 eurért vettünk olyan volt emlékezz vissza,hogy a távcsőszerelék tőcsavarjai még nem voltak kivéve,elméletileg ,és gyakorlatilag új puska volt.Az 1075 euros régi steyr luxus,meg Hori 900 euros balos steyr luxusáról ne is beszéljünk.
Istenem ,ez az M18 hol van bármelyiktől.Ha így vesszük nagyon drága,és nagyon kevés anyag van benne,és kevésbé tetszetős,és sorolhatnám.Ezért vagyok elkeseredve.Pedig szeretem,szerettem a mausert mint márkát.A faragott krico 700 eur volt,aki látja, mindenki meg akarja venni.
Szerintem sokan nem látják ám milyen gyönyörű fegyvereket lehet ennyi pénzért már venni.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12968 Dátum: 2018. Február 06. - 07:41:16 »

Egyet elfelejtetek.
Nincs olyan, hogy Mauser gyár.
Blaser konszern van, aki minden piaci igényt ki akar...és ki is elégít.
Talán az egész világon csak mi, Osztrák-Magyar Monarchián, meg egyéb germán vadászhagyományokon függeszkedők vagyunk egyedül,
akik ilyen fétis-kérdést csinálunk a vadászfegyverből.
A többinek mi számít?
Legyen olcsó, kezelhető, pontosan lövő. Az sem baj ha nem rozsdásodik, de az feláras, így nem annyira fontos.
Innen nézve a dolgot, és nem a pár tízezer magyar álmodozó vadász felől, már kissé máshogy fekszik a leányzó.
És ha nálunk egyetlen puskát nem ad el többé az említett üzleti kör, azt sem fogja megérezni.
Pillanatnyilag nem tudnak eleget gyártani a nálunk mélyen lenézett "limlomjaikból", mert szerte a világon úgy veszik, mint a cukrot.
Nálunk meg amúgy is még mindig tombol a keleti vadromantikával fűszerezett Egun-biznisz, aminek során az összes
nyugaton levetett sz@r nálunk talál új gazdát, aki ezzel garantáltan úgy érzi, hogy megfogta az Isten lábaujját.
Az a legjobb a világon, a boltban kapható új az sz@r..... Fejvakarás
Hát ez van.... Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12969 Dátum: 2018. Február 06. - 08:04:49 »

Egyet elfelejtetek.
Nincs olyan, hogy Mauser gyár.
Blaser konszern van, aki minden piaci igényt ki akar...és ki is elégít.
Talán az egész világon csak mi, Osztrák-Magyar Monarchián, meg egyéb germán vadászhagyományokon függeszkedők vagyunk egyedül,
akik ilyen fétis-kérdést csinálunk a vadászfegyverből.
A többinek mi számít?
Legyen olcsó, kezelhető, pontosan lövő. Az sem baj ha nem rozsdásodik, de az feláras, így nem annyira fontos.
Innen nézve a dolgot, és nem a pár tízezer magyar álmodozó vadász felől, már kissé máshogy fekszik a leányzó.
És ha nálunk egyetlen puskát nem ad el többé az említett üzleti kör, azt sem fogja megérezni.
Pillanatnyilag nem tudnak eleget gyártani a nálunk mélyen lenézett "limlomjaikból", mert szerte a világon úgy veszik, mint a cukrot.
Nálunk meg amúgy is még mindig tombol a keleti vadromantikával fűszerezett Egun-biznisz, aminek során az összes
nyugaton levetett sz@r nálunk talál új gazdát, aki ezzel garantáltan úgy érzi, hogy megfogta az Isten lábaujját.
Az a legjobb a világon, a boltban kapható új az sz@r..... Fejvakarás
Hát ez van.... Emelem

Valahogy így érzem én is bár vásároltam meg úgy tudom Te is az  Egunon .  Van aki komolyan gondolja van aki  azzal vigasztalódik és fennen hirdeti hogy csak fa és acél ( igazán nekem is az tetszik ) de a rengeteg eladott műanyag és saválló meg mittudom én mi anyagból összehozott vadászfegyver , pláne hadi fegyver  nem lehet aberráció .  A Ruag GMBH - t már követni sem lehet hogy hány neves fegyvert IS  gyártó céget bekebelezett és azon a néven árusítja tovább portékáit . Ha Skandináv fagyállóságra vágysz ott a Sako , Tikka ....... Fejvakarás  ha olasz stílust kedvelsz Beretta  ... stb, stb  és őket csak a haszon érdekli .    S.Peti
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12970 Dátum: 2018. Február 06. - 09:32:49 »

Stefi, Csabus erre gondoltam.  Igen
Lehet hogy borzalmasan igénytelen vagyok sokak szemében, de számomra a fegyver az alábbi szempontoknak feleljen meg: egyenesen lőjön, megbízhatóan működjön, legyen megfizethető árú és ha valami meghibásodik, alkatrészt is lehessen hozzá kapni. Gondolom ezért van, hogy három ZKK-m és egy CZ-m van  Fejvakarás. Egyedül a műanyag tust nem tudom megszokni,  nem presztízs vagy esztétikai okokból, hanem mert fura érzés fogni a fegyvert.
A többi számomra sallang. Az egunos használt német-osztrák fegyvereknek is lehet varázsa. Vettem egy Steyrt, mindenki, aki megnézte - innen is sokan - meg akarta venni, én semmivel nem tartottam jobbnak vadászati szempontból, mint az 550-est el is adtam.
Az, hogy a régi Mauserek árnyéka, rohadtul nem érdekel, mert azokra elvből rá sem nézek. Szóval azt hiszem én lennék az ideális célközönsége az ilyesmi fegyvereknek, mert továbbra sem hallottam egyetlen számomra LOGIKUS érvet arra vonatkozóan, hogy miért rossz.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12971 Dátum: 2018. Február 06. - 09:51:48 »

Nehogy félreértsétek, nem valamiféle hitvitát szeretnék generálni a használt egunos és az új "gazdaságos áru" fegyverek hívői között, mert ennek semmi értelme. Konkrét kérdés lett volna és csak az M18-ra vonatkozóan, hogy van-e bármi olyan - már most is feltűnő - műszaki megoldása, ami szerintetek negatívan befolyásolja a használhatóságot?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12972 Dátum: 2018. Február 06. - 10:00:44 »

Nehogy félreértsétek, nem valamiféle hitvitát szeretnék generálni a használt egunos és az új "gazdaságos áru" fegyverek hívői között, mert ennek semmi értelme. Konkrét kérdés lett volna és csak az M18-ra vonatkozóan, hogy van-e bármi olyan - már most is feltűnő - műszaki megoldása, ami szerintetek negatívan befolyásolja a használhatóságot?

Lukas a cső!   Stoel Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12973 Dátum: 2018. Február 06. - 10:41:24 »

Nehogy félreértsétek, nem valamiféle hitvitát szeretnék generálni a használt egunos és az új "gazdaságos áru" fegyverek hívői között, mert ennek semmi értelme. Konkrét kérdés lett volna és csak az M18-ra vonatkozóan, hogy van-e bármi olyan - már most is feltűnő - műszaki megoldása, ami szerintetek negatívan befolyásolja a használhatóságot?


Szerintem működő fegyver az M18,de hát az IZS18 is az.
Ne érts félre ,én se akarlak hittéríteni,már sajnos így is túl sokan nyomják az egunt,felfelé verve "szar"40 éves puskák árait.

Az M12-esről tudok csak beszámolni,ami valljuk be azért szebb ,komolyabb fegyver látszatát kelti ,mint ez az M18.

Az M12-esnek volt olyan hibája,hogy a Hornady interbond,sst(270 win) ,és más egyes lőszereket nem lehetett vele csőre tölteni.Mondjuk cz-nél ilyent nem tapasztaltam.
Volt olyan hibája,hogy rágta a hüvelytalpat,mindig rézdarabokat  kellett a töltényűrből és a zárdugattyú homlokfelületéről takarítani.
Volt olyan hibája,hogy ezért nem sült el.Az M12-esnek egy mozdulattal szétszedhető zárdugattyúja van.A sorja belemegy,de tényleg könnyen szétszedhető ,megszerelhető,ámde könyörgöm zkk-nál miért nem fordul ilyen elő?
Volt olyan hibája ,hogy elfelejtették felszerelni gyorsítóval(van akinél ez nem hiba ,de 570ezerért uram bocsáss)
Volt még olyan lőszer ,amit ha elsütöttél,akkor nehezen nyílt ki a puska ,pofozni kellett a kart.(winchester power point )
Volt olyan hibája,hogy a german nem jött rá,hogy 270 win kaliberben nem kellene 54.5 cm-es csővel fegyvert gyártani.Inkább 62 cm az ideális.
570ezer forintos csúzliról beszélünk,nem az új 800 eurós változatról.
Félre ne érts,nem  akarom én a te kedvedet elvenni ,összetörni az álmodat,hogy neked ne legyen ilyen,csak megírom ,hogy szerintem  nem kell hasra esni elötte,mert egunos párszáz euros 30 éves puskák kidörgölik ennek a szemét.
Aki új puskát akar annak nincs választása ,ilyeneket tud venni,később még ilyeneket sem,aki használtat akar venni,az még belefuthat a tutiba,de szerintem nem sokáig ,egyre drágábbak a régi puskák,ahogy tömegével jelennek meg a prímábbnál prímább  újak,úgy megy fel a szar réginek az ára.Évről évre ez a tendencia.Vásárolják vissza a friccek a jól bevált régi puskájukat.Ami 4-5 éve 1000 eur volt az most 1500 eur,pedig csak korosodott.Viszont nem lekvár ez,hogy tönkremenjen.Generációkra készültek.Nem tesco gazdaságosak.





Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12974 Dátum: 2018. Február 06. - 11:13:46 »

Lacika, köszi szépen, ilyesmire gondoltam.  Igen Igen Igen
Na, ez már elég  ahhoz, hogy maradjak a cseheknél.
Az én CZ 550-em valamiért a Sako lőszereket nem komálja, több doboznál is tapasztaltam azt, hogy nehéz csőre tölteni és nem is üríti rendesen. Mintha nagyobb lenne a töltényhüvely  Fejvakarás. Semmilyen más lőszernél nem volt ilyen.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 [865] 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: