Oldalak: 1 ... 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 [857] 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751042 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12840 Dátum: 2017. November 19. - 15:51:01 »

Igazából csak arra gondoltam, hogy olyan időkben amikor népszerű labdajátékok békés, barátságos nézőközönsége, egymás belét eregeti ki a flaszterra, egyszerű halefekkel, akkor egy  ilyen, zöldséges piac jellegű fegyvermustra, minimális biztonsági követelmények nélkül, nagy kísértést jelentene ezen békés szurkoló közönségnek, hogy esetleg könnyen fegyvernemet váltva folytatnák vélt, vagy valós sérelmeik úri tisztázását. Emelem

Azért a stadionok, bármily sok is épült, nincsenek olyan közel a lőterekhez!  Kacsint
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #12841 Dátum: 2017. November 19. - 17:35:01 »

Azért,ne keverjük már össze a csőcseléket a vadász társadalommal!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #12842 Dátum: 2017. November 19. - 18:12:41 »

Én úgy gondolom, hogy ha ez ennyire triviális lenne akkor már működne, valószínű nem most találtuk ki a langyos vizet. A törvényben is mutatkozik buktató az én olvasatom szerint, az alapvető gondot szerintem az generálja, hogy itt térben és időben egyszerre jelentős mennyiségű fegyver koncentrálódna és ez már  túlnő itt- ott a 253/.... Korm.r normaszövegén és függetlenül attól, hogy itt az egyes eladók csak egy két darabot hoznak én úgy gondolom itt a kiállításikra ill a fegyverszaküzletek létesítésére vonatkozó szabályok az irányadóak. A szakhatósági engedélyek beszerzése sem volna egyszerű, és hát ezekben a vészterhes időkben, a lőfegyver koncentráció nem kívánatos mint tudjuk. Emelem
A fehován kint van egy rakat fegyver. Nyilván kereskedők hozzák de akkor is kint van, a biztonság meg olyan amilyen. Egy zárt objektumra lenne szükség meg valami biztonsági szolgálatra ami csak a fegyvertartási engedéllyel rendelkezőket engedi be.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12843 Dátum: 2017. November 19. - 19:19:01 »

A fehován kint van egy rakat fegyver. Nyilván kereskedők hozzák de akkor is kint van, a biztonság meg olyan amilyen. Egy zárt objektumra lenne szükség meg valami biztonsági szolgálatra ami csak a fegyvertartási engedéllyel rendelkezőket engedi be.

Nagyon jó a példa Ördög tehát ha tudjuk produkálni azokat a feltételeket és rendelkezünk azokkal a feltételekkel és engedélyekkel mint amivel a fehova létesítményei, és az ott jelenlévő kiállítók, eladók, akkor szerintem is fog működni.
A végén meg egy zárszámadás keretében el lehet dönteni, hogy biztonsági szolgálatok, engedélyek és egyéb felmerülő költségek után mennyire volt rentábilis a mutatvány. Nem mondom, hogy nem lehet megvalósítani, csak attól tartok, hogy ha valaki be akar takarózni minden jogszabály előírásai ellen, akkor lesznek bizonyos nem várt költségek, magán tulajdonú ingatlan sem kivétel az alól, hogy meg kell felelnie az előírásoknak katasztrófavédelem tűzoltósága, rendőrhatóság, valami nagyon okos önkormányzat is belekotyoghat, civilszervezeti gittegyletek esetleg benéz a NAV Ördög csak úgy tájékozódik mint a denevér stb, stb. Nem vészmadárkodok csak hiperrealista vagyok. Ördög  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #12844 Dátum: 2017. November 19. - 19:30:20 »

Nagyon jó a példa Ördög tehát ha tudjuk produkálni azokat a feltételeket és rendelkezünk azokkal a feltételekkel és engedélyekkel mint amivel a fehova létesítményei, és az ott jelenlévő kiállítók, eladók, akkor szerintem is fog működni.
A végén meg egy zárszámadás keretében el lehet dönteni, hogy biztonsági szolgálatok, engedélyek és egyéb felmerülő költségek után mennyire volt rentábilis a mutatvány. Nem mondom, hogy nem lehet megvalósítani, csak attól tartok, hogy ha valaki be akar takarózni minden jogszabály előírásai ellen, akkor lesznek bizonyos nem várt költségek, magán tulajdonú ingatlan sem kivétel az alól, hogy meg kell felelnie az előírásoknak katasztrófavédelem tűzoltósága, rendőrhatóság, valami nagyon okos önkormányzat is belekotyoghat, civilszervezeti gittegyletek esetleg benéz a NAV Ördög csak úgy tájékozódik mint a denevér stb, stb. Nem vészmadárkodok csak hiperrealista vagyok. Ördög  Emelem
Nézd, a megfelelő helyszínválasztás az első. Egy olyan helyszínnek ahol "tömegrendezvényeket" szoktak tartani, a katasztrófavédelmi, tűzvédelmi szempontoknak amúgy is meg kell felelni.
A rendőrhatóságtól nem kell félni sőt meg kell hívni, sok félreértést eloszlathat a jelenlétük, a nav egy sima íjászversenyt is megtisztelhet a jelenlétével ha vannak az embernek jóakarói. Ezek nem leküzdhetetlen akadályok. Ha van büfé, még az ántsz is betoppanhat... Piál
(Rendeztem pár íjászversenyt természetvédelmi területen. Soroljam, hányféle hatóságnak kellett megfelelni? Abba is hagytam...)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12845 Dátum: 2017. November 19. - 19:33:59 »

Nagyon jó a példa Ördög tehát ha tudjuk produkálni azokat a feltételeket és rendelkezünk azokkal a feltételekkel és engedélyekkel mint amivel a fehova létesítményei, és az ott jelenlévő kiállítók, eladók, akkor szerintem is fog működni.
A végén meg egy zárszámadás keretében el lehet dönteni, hogy biztonsági szolgálatok, engedélyek és egyéb felmerülő költségek után mennyire volt rentábilis a mutatvány. Nem mondom, hogy nem lehet megvalósítani, csak attól tartok, hogy ha valaki be akar takarózni minden jogszabály előírásai ellen, akkor lesznek bizonyos nem várt költségek, magán tulajdonú ingatlan sem kivétel az alól, hogy meg kell felelnie az előírásoknak katasztrófavédelem tűzoltósága, rendőrhatóság, valami nagyon okos önkormányzat is belekotyoghat, civilszervezeti gittegyletek esetleg benéz a NAV Ördög csak úgy tájékozódik mint a denevér stb, stb. Nem vészmadárkodok csak hiperrealista vagyok. Ördög  Emelem
Még mindig csak az lenne amit meg kellene erről az egészről tudni a törvényt kibogarászva, hogy mi alapján lenne ez tiltott, vagy külön engedélyköteles mondjuk egy magántulajdonú, nem közterületnek minősülő lőtéren?
Még csak nem is kellene börzének nevezni, elég lenne egy "fegyverbarát vadászok találkozója" elnevezés, ahová mindenki elhozhatja a kedvenc fegyvereit Vigyorog

A magyar törvények értelmezésében van a nagy varázslat.
Mint mikor Grün megkérdezi a rabbitól, hogy
- Te rabbi! Lehet tóra olvasás közben dohányozni?
- Mit képzelsz? Szigorúan tilos!
- Rendben van. Akkor azt szeretném megtudni, hogy dohányzás közben olvashatom-e a tórát?
- Természetesen! Tórát bármikor olvashatsz.
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12846 Dátum: 2017. November 19. - 20:06:16 »

Még mindig csak az lenne amit meg kellene erről az egészről tudni a törvényt kibogarászva, hogy mi alapján lenne ez tiltott, vagy külön engedélyköteles mondjuk egy magántulajdonú, nem közterületnek minősülő lőtéren?
Még csak nem is kellene börzének nevezni, elég lenne egy "fegyverbarát vadászok találkozója" elnevezés, ahová mindenki elhozhatja a kedvenc fegyvereit Vigyorog

A magyar törvények értelmezésében van a nagy varázslat.
Mint mikor Grün megkérdezi a rabbitól, hogy
- Te rabbi! Lehet tóra olvasás közben dohányozni?
- Mit képzelsz? Szigorúan tilos!
- Rendben van. Akkor azt szeretném megtudni, hogy dohányzás közben olvashatom-e a tórát?
- Természetesen! Tórát bármikor olvashatsz.
 Ördög

A Magyar az egy nagyon találékony nép, biztos vannak kiskapuk, azt hogy ha valaki egy lőtéren, megtapogatja a másik szerszámát Ördög és uram bocsá valami kis egyesség is köttetik közbe, abból semmi gond nem lehet, a gond ott kezdődik ha valamilyen  rendezvényt, célirányosan, fegyver adás vételét célzó lehetőséget kínálva deklarálunk és hirdetünk nyilvánosan, konkrét helyen és időben, vagyis az esemény fő célja, fegyverek adás-vétele. Ha ez csak úgy spontán jön létre, mert éppen ott véletlenül összefutott pár jóember, akkor azzal nincs mit kezdeni mind addig amíg ebből nem lesz rendszer. Arra azért nagy összegben fogadok, hogy a kereskedők nem nagyon örülnek ezeknek az alulról jövő népi kezdeményezéseknek mind addig, amíg valamilyen formában ők is ki nem veszik a részüket ezekből. Kíváncsian várom a téma felvetőjének a válaszát, hogy milyen eredményre jutott a szervezéssel.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12847 Dátum: 2017. November 19. - 21:21:26 »

Ha lesz egy ilyen rendezvény, akkor - az újdonság ereje miatt is- remélem nagy lesz a létszám. Kérdés, hogy hányan mennének nézelődni és hányan vinnének fegyvert/ lőszert eladásra?  Fejvakarás
Ha pl. egy nagy terepasztalos vagy síbörze kerül rendezésre, gondolom nem kell szólni a rendőröknek. Itt miért kellene, ha a beírást nem helyben szeretnéd megoldani? Elvileg az eladó és a vásárló is rendelkezik fegyvertartásival. Ha vadászaprón veszek Józsi bácsitól a puskát, akkor sem futtatja végig az adataimat a rendszeren, ő sem tudja ellenőrizni, hogy valódiak-e a papírjaim. Szóval ha nem szólsz "A Közegnek" előre, akkor elkövetsz valami törvénybe ütközőt? Lehet, hogy kijönnek a rendőrök, mindenkit ellenőriznek, rendben találnak és semmi sem történik. Hiszen nem egy művházban folyna a rendezvény, hanem egy lőtéren. Ott pedig nem tilos a teltház szombaton.. Szóval nem biztos, hogy annyira kellene parázni. Ha nem az elsőnél lesz lehetőség a helyben átírásra, az sem tragédia. Valahol el kell kezdeni.
A kereskedőknek meg az apjuk phaszát ha hisztiznek, a vadászaprón nem lehet normálisan böngészni, mert tele van spammelve az ő szarjaikkal. A kereskedő oldja meg a honlapján, vagy fogadja el, ha ide épp nem lesznek meghívva. Meghát egyébként is kit érdekel?  Vállat von




Szia Andris!

Szerinted miért kötik azt a tetves ebet még mindég a karóhoz azzal, hogy a társas vadászatot előre be kell jelenteni?  Szigorúan véve, ha hárman kimegyünk egy tarlóra gerlézni, azt már be is kellene jelenteni előzetesen a helyi rendőrségre!   Igazán nem értem, hogy miért sz@rik be ebben az országban minden hatalom, a vadászfegyverektől. Itt minden mozdulatunkról tudniuk kell. Nagyapáink, Apáink egész életüket, de még az én vadászéletem közel két évtizedét levadásztuk  minden beírási napló nélkül, és soha nem volt gondunk sem egymással, sem  belőle. Ez is csak arra jó, hogy mindenkinek minden lépését lehessen követni, ellenőrizni, és ha csak egy kis lehetőség is van rá, fegyelmit indítani, büntetni, fegyvert bevonni,......! Nem veszitek észre, hogy ma már minden f.....nak van intézkedési joga, még akkor is, ha a saját nevét sem tudja leírni! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #12848 Dátum: 2017. November 23. - 14:26:12 »


Szia Andris!

Szerinted miért kötik azt a tetves ebet még mindég a karóhoz azzal, hogy a társas vadászatot előre be kell jelenteni?  Szigorúan véve, ha hárman kimegyünk egy tarlóra gerlézni, azt már be is kellene jelenteni előzetesen a helyi rendőrségre!   Igazán nem értem, hogy miért sz@rik be ebben az országban minden hatalom, a vadászfegyverektől. Itt minden mozdulatunkról tudniuk kell. Nagyapáink, Apáink egész életüket, de még az én vadászéletem közel két évtizedét levadásztuk  minden beírási napló nélkül, és soha nem volt gondunk sem egymással, sem  belőle. Ez is csak arra jó, hogy mindenkinek minden lépését lehessen követni, ellenőrizni, és ha csak egy kis lehetőség is van rá, fegyelmit indítani, büntetni, fegyvert bevonni,......! Nem veszitek észre, hogy ma már minden f.....nak van intézkedési joga, még akkor is, ha a saját nevét sem tudja leírni! 


Rossz országba születtünk Elvtárs!
Amíg meg nem jön egy teljesen új, eddig nem ismert gondolkodású politika, ez a szabályozás nem is fog megváltozni  Stoel
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12849 Dátum: 2017. November 23. - 14:37:03 »

Rossz országba születtünk Elvtárs!
Amíg meg nem jön egy teljesen új, eddig nem ismert gondolkodású politika, ez a szabályozás nem is fog megváltozni  Stoel

Az ország jó, az emberekkel van baj, nem is kicsi! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #12850 Dátum: 2017. November 23. - 18:08:13 »

Urak!

Van (volt) valakinek Rhöner r81-ese?  Írhatna róla pár körmondatot!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12851 Dátum: 2017. November 23. - 18:56:36 »

Urak!

Van (volt) valakinek Rhöner r81-ese?  Írhatna róla pár körmondatot!

Üdv!

Előrebocsájtom nincs és nem volt ilyen fegyverem, viszont a birtokomban van egy írásos, fényképes katalógus, amiben egy két fontosabb ismertető van róla, ha érdekel és nincs személyes tapasztalat róla, akkor később közzé teszem ha érdekel.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12852 Dátum: 2017. November 23. - 19:52:18 »

Üdv!

Előrebocsájtom nincs és nem volt ilyen fegyverem, viszont a birtokomban van egy írásos, fényképes katalógus, amiben egy két fontosabb ismertető van róla, ha érdekel és nincs személyes tapasztalat róla, akkor később közzé teszem ha érdekel.

Csak azért, hogy hátha vaki még nem találkozott vele.

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12853 Dátum: 2017. November 23. - 21:12:31 »

Csak azért, hogy hátha vaki még nem találkozott vele.

Az ár nem midig tükrözi a minőséget, de azért néha igen, csak érdekesség képen egy két referencia ár ugyan abból az időből és katalógusból:
 Anscütz 1744 ST 13.190 ös
 Sako Hunter  17.490 ös
 Steyr Manlicher Jagd Match 19.285 ös
 
És ekkor jelent meg először a fő mumus Ördög Blaser R93 26.900 ös

ja igen 1993-at írtunk(vagy 94-et)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #12854 Dátum: 2017. November 23. - 21:16:45 »

Üdv Urak!

Nem célom, hogy belekotnyeleskedjek ebbe a fegyver börzés (általam is nagyon jó ötletnek tartott) dologba, de ha már lőtért éa fegyverek, nem lehetne esetleg megtartani olyan feltételekkel mint mondjuk a "nagyszájúak" versenyét? Lényegében ha jól tudom, akkor a rendőrség lőterén kerül megrendezésre, emberek, fegyverek sokaságát jelenti. Az meg, hogy esetleg a próbalövések után ami nyilván nem verseny, gazdát cserél néhány portéka, hát..... Vállat von Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 [857] 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: