Oldalak: 1 ... 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 [856] 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1750111 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #12825 Dátum: 2017. November 18. - 17:15:49 »


 sintérsanyibácsi aranyos leventéinek költségére.
Na ez volt a hét poénja........( a sintérsanyibácsit használni fogom, engedelmeddel..) Vigyorog Emelem Aztán, ha elvisz a TEK majd gondolok rátok a sitten)
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #12826 Dátum: 2017. November 18. - 17:33:09 »

Egyébként, szerintem Sanyi bácsi az USA-ban mint egy popkorn pattana szét a villany székben ........(szerintem, megnézném) vagy ő lenne a következő elnök, de mi akkor már nem írogatnánk itt ...(béke porainkra)
Naplózva
pistuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #12827 Dátum: 2017. November 18. - 19:09:20 »

  Üdvözlök mindenkit !
 Egy olyan jellegű dolog motoszkál már kopasz fejemben régóta, aminek megvalósításával  szerintem sokan egyetértenének.
 
Amiről szó lenne az a: fegyverbörze!
 Amerikai kalandozásom alkalmával több ilyen rendezvényen részt vettem.  Általában 4 ilyen börzét rendeztek egy évben , vagy az NRA, vagy a veteránok, mindenesetre, szórakoztató  eseményben volt része  mind eladóknak, mind pedig vásárlóknak vagy épp csak nézelődni vágyó emberkéknek.
 
Az én  elképzelésem szerint , egy ilyen típusú rendezvény itt nálunk 2 alkalom elég lenne, mégpedig kora tavasszal, és ősszel , apróvadas idény előtt, vagy kezdetekor.
 
Itt   a megunt fegyverek, illetve  tartozékaik valamint vadász és sportlövő felszerelések cserélhetnének gazdát.
 
 A lehetőségekhez mérten az igrendet is  bevonni , oly mértékben, hogy az esetleg gazdát cserélő fegyvereket  helyben regisztrálni lehetne. ( lőszer vásárlás miatt)

 De ami biztos, hogy lőtéren, vagy lőtér mellett kellene  szervezni , hogy a fegyverek kipróbálhatók legyenek.
 Erről szeretném a véleményeteket, illetve gondolatokat- javaslatokat  kérni.
 Köszönöm!
 Emelem

Én is jó ötletnek tartom,(egyszer láttam egy dokumentumfilmben ,és csak bámultam,hogy ilyen ország is van,ahol úgy árulják a fegyvert mint nálunk a piacon a lángost),bár sajnos egyet kell értenem a szkeptikusokkal,hogy ezt nálunk valaki engedélyezné?Sajnos nem hiszem,a fegyvertörvények nemhogy lazulnának,hanem még mindíg szigorítják őket!Azért egy próbát megér.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12828 Dátum: 2017. November 18. - 21:20:48 »

Abonyi az ötlet amúgy nagyon jó, de Erdőjáróval értek egyet!
Gondoljuk csak végig, legyen lekerítve/zárt, őrizhető terület az a lőtér mondjuk, legyen tetemesebb mennyiségű golyós pálya, ahol ki lehet próbálni a portékákat. Ez a minimum. tuti, hogy előre kérnék a regisztrációt, meg a többi bürokrata teher... Ez az egyik fele.
A másik, hogy a vadászboltosok, felforró agyvízzel próbálnák megakadályozni az eseményt, mivel ez az ő üzleti érdekeiket sértik, még akkor is, ha azt nézzük, hogy százalékos arányban mennyit keresnek a lőszereladáson, meg a használt puskák értékesítésén.
A cucializmus óta, nálunk még egy nyomorult fegyveramnesztia sem volt, a tótoknál meg már három is! Nálunk a vezetés részéről a legjobb fegyver a beolvasztott fegyver...
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #12829 Dátum: 2017. November 18. - 22:05:40 »

Ha lesz egy ilyen rendezvény, akkor - az újdonság ereje miatt is- remélem nagy lesz a létszám. Kérdés, hogy hányan mennének nézelődni és hányan vinnének fegyvert/ lőszert eladásra?  Fejvakarás
Ha pl. egy nagy terepasztalos vagy síbörze kerül rendezésre, gondolom nem kell szólni a rendőröknek. Itt miért kellene, ha a beírást nem helyben szeretnéd megoldani? Elvileg az eladó és a vásárló is rendelkezik fegyvertartásival. Ha vadászaprón veszek Józsi bácsitól a puskát, akkor sem futtatja végig az adataimat a rendszeren, ő sem tudja ellenőrizni, hogy valódiak-e a papírjaim. Szóval ha nem szólsz "A Közegnek" előre, akkor elkövetsz valami törvénybe ütközőt? Lehet, hogy kijönnek a rendőrök, mindenkit ellenőriznek, rendben találnak és semmi sem történik. Hiszen nem egy művházban folyna a rendezvény, hanem egy lőtéren. Ott pedig nem tilos a teltház szombaton.. Szóval nem biztos, hogy annyira kellene parázni. Ha nem az elsőnél lesz lehetőség a helyben átírásra, az sem tragédia. Valahol el kell kezdeni.
A kereskedőknek meg az apjuk phaszát ha hisztiznek, a vadászaprón nem lehet normálisan böngészni, mert tele van spammelve az ő szarjaikkal. A kereskedő oldja meg a honlapján, vagy fogadja el, ha ide épp nem lesznek meghívva. Meghát egyébként is kit érdekel?  Vállat von

Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #12830 Dátum: 2017. November 19. - 05:31:05 »

Néhány évvel ez előtt,a Bács megyei vadásznapok rendezvényén, egy idős vadász,gond nélkül árulta a golyós fegyverét.Ugyan akkor egy vadászbolt,szintén ki pakolt,és árult,közel száz db fegyvert.Nem tudom kellett e hozzá külön engedély?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #12831 Dátum: 2017. November 19. - 12:23:30 »

Néhány évvel ez előtt,a Bács megyei vadásznapok rendezvényén, egy idős vadász,gond nélkül árulta a golyós fegyverét.Ugyan akkor egy vadászbolt,szintén ki pakolt,és árult,közel száz db fegyvert.Nem tudom kellett e hozzá külön engedély?
Az "aranyháromszögben" sokmindent lehet. Ördög
A sátrak mögött nem volt "kedvezményes" benzinkút? Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12832 Dátum: 2017. November 19. - 14:00:31 »

Néhány évvel ez előtt,a Bács megyei vadásznapok rendezvényén, egy idős vadász,gond nélkül árulta a golyós fegyverét.Ugyan akkor egy vadászbolt,szintén ki pakolt,és árult,közel száz db fegyvert.Nem tudom kellett e hozzá külön engedély?
Most mééé?
A Tolna megyei vadásznapokon néhai Videcz Feri bátyánk is "szanzsé" árulta a könyveit  Ördög

Amúgy ezzel a fegyverbörzével kapcsolatban (amit nagyon jó ötletnek tartok Igen) arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan passzus
a fegyvertörvényben, ami gátat szabna annak, hogy magánterületen, a tulajdonos akaratával egyezőn, a törvényesen birtokolt vadászfegyveremet
kitegyem akár egy asztalra és azt, az állandó felügyeletem mellett bárki, akinek van fegyvertartási engedélye, megtekinthesse.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12833 Dátum: 2017. November 19. - 14:20:47 »

Ha lesz egy ilyen rendezvény, akkor - az újdonság ereje miatt is- remélem nagy lesz a létszám. Kérdés, hogy hányan mennének nézelődni és hányan vinnének fegyvert/ lőszert eladásra?  Fejvakarás
Ha pl. egy nagy terepasztalos vagy síbörze kerül rendezésre, gondolom nem kell szólni a rendőröknek. Itt miért kellene, ha a beírást nem helyben szeretnéd megoldani? Elvileg az eladó és a vásárló is rendelkezik fegyvertartásival. Ha vadászaprón veszek Józsi bácsitól a puskát, akkor sem futtatja végig az adataimat a rendszeren, ő sem tudja ellenőrizni, hogy valódiak-e a papírjaim. Szóval ha nem szólsz "A Közegnek" előre, akkor elkövetsz valami törvénybe ütközőt? Lehet, hogy kijönnek a rendőrök, mindenkit ellenőriznek, rendben találnak és semmi sem történik. Hiszen nem egy művházban folyna a rendezvény, hanem egy lőtéren. Ott pedig nem tilos a teltház szombaton.. Szóval nem biztos, hogy annyira kellene parázni. Ha nem az elsőnél lesz lehetőség a helyben átírásra, az sem tragédia. Valahol el kell kezdeni.
A kereskedőknek meg az apjuk phaszát ha hisztiznek, a vadászaprón nem lehet normálisan böngészni, mert tele van spammelve az ő szarjaikkal. A kereskedő oldja meg a honlapján, vagy fogadja el, ha ide épp nem lesznek meghívva. Meghát egyébként is kit érdekel?  Vállat von



Ott a pont
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12834 Dátum: 2017. November 19. - 14:30:20 »

Most mééé?
A Tolna megyei vadásznapokon néhai Videcz Feri bátyánk is "szanzsé" árulta a könyveit  Ördög

Amúgy ezzel a fegyverbörzével kapcsolatban (amit nagyon jó ötletnek tartok Igen) arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan passzus
a fegyvertörvényben, ami gátat szabna annak, hogy magánterületen, a tulajdonos akaratával egyezőn, a törvényesen birtokolt vadászfegyveremet
kitegyem akár egy asztalra és azt, az állandó felügyeletem mellett bárki, akinek van fegyvertartási engedélye, megtekinthesse.

Én úgy gondolom, hogy ha ez ennyire triviális lenne akkor már működne, valószínű nem most találtuk ki a langyos vizet. A törvényben is mutatkozik buktató az én olvasatom szerint, az alapvető gondot szerintem az generálja, hogy itt térben és időben egyszerre jelentős mennyiségű fegyver koncentrálódna és ez már  túlnő itt- ott a 253/.... Korm.r normaszövegén és függetlenül attól, hogy itt az egyes eladók csak egy két darabot hoznak én úgy gondolom itt a kiállításikra ill a fegyverszaküzletek létesítésére vonatkozó szabályok az irányadóak. A szakhatósági engedélyek beszerzése sem volna egyszerű, és hát ezekben a vészterhes időkben, a lőfegyver koncentráció nem kívánatos mint tudjuk. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12835 Dátum: 2017. November 19. - 14:31:43 »

Most mééé?
A Tolna megyei vadásznapokon néhai Videcz Feri bátyánk is "szanzsé" árulta a könyveit  Ördög

Amúgy ezzel a fegyverbörzével kapcsolatban (amit nagyon jó ötletnek tartok Igen) arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan passzus
a fegyvertörvényben, ami gátat szabna annak, hogy magánterületen, a tulajdonos akaratával egyezőn, a törvényesen birtokolt vadászfegyveremet
kitegyem akár egy asztalra és azt, az állandó felügyeletem mellett bárki, akinek van fegyvertartási engedélye, megtekinthesse.

Fegyertartási sem feltétel, annak mutatom meg az enyémet, akinek akarom.  Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12836 Dátum: 2017. November 19. - 14:33:39 »

Én úgy gondolom, hogy ha ez ennyire triviális lenne akkor már működne, valószínű nem most találtuk ki a langyos vizet. A törvényben is mutatkozik buktató az én olvasatom szerint, az alapvető gondot szerintem az generálja, hogy itt térben és időben egyszerre jelentős mennyiségű fegyver koncentrálódna és ez már  túlnő itt- ott a 253/.... Korm.r normaszövegén és függetlenül attól, hogy itt az egyes eladók csak egy két darabot hoznak én úgy gondolom itt a kiállításikra ill a fegyverszaküzletek létesítésére vonatkozó szabályok az irányadóak. A szakhatósági engedélyek beszerzése sem volna egyszerű, és hát ezekben a vészterhes időkben, a lőfegyver koncentráció nem kívánatos mint tudjuk. Emelem


Milyen "vészterhes idők"-re gondolsz? Dühöng a demokrácia, akárki meglássa!  Vigyorog
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #12837 Dátum: 2017. November 19. - 14:38:02 »

Fegyertartási sem feltétel, annak mutatom meg az enyémet, akinek akarom.  Vigyorog

Bajban lennél, ha valaki közölné: Ő most azt hazaviszi.  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12838 Dátum: 2017. November 19. - 14:55:06 »

Bajban lennél, ha valaki közölné: Ő most azt hazaviszi.  Ördög

Csak lízingelheti!  Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12839 Dátum: 2017. November 19. - 15:05:51 »


Milyen "vészterhes idők"-re gondolsz? Dühöng a demokrácia, akárki meglássa!  Vigyorog

Igazából csak arra gondoltam, hogy olyan időkben amikor népszerű labdajátékok békés, barátságos nézőközönsége, egymás belét eregeti ki a flaszterra, egyszerű halefekkel, akkor egy  ilyen, zöldséges piac jellegű fegyvermustra, minimális biztonsági követelmények nélkül, nagy kísértést jelentene ezen békés szurkoló közönségnek, hogy esetleg könnyen fegyvernemet váltva folytatnák vélt, vagy valós sérelmeik úri tisztázását. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 [856] 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: