Oldalak: 1 ... 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 [855] 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1750381 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12810 Dátum: 2017. November 17. - 15:46:08 »

  Üdvözlök mindenkit !
 Egy olyan jellegű dolog motoszkál már kopasz fejemben régóta, aminek megvalósításával  szerintem sokan egyetértenének.
 
Amiről szó lenne az a: fegyverbörze!
 Amerikai kalandozásom alkalmával több ilyen rendezvényen részt vettem.  Általában 4 ilyen börzét rendeztek egy évben , vagy az NRA, vagy a veteránok, mindenesetre, szórakoztató  eseményben volt része  mind eladóknak, mind pedig vásárlóknak vagy épp csak nézelődni vágyó emberkéknek.
 
Az én  elképzelésem szerint , egy ilyen típusú rendezvény itt nálunk 2 alkalom elég lenne, mégpedig kora tavasszal, és ősszel , apróvadas idény előtt, vagy kezdetekor.
 
Itt   a megunt fegyverek, illetve  tartozékaik valamint vadász és sportlövő felszerelések cserélhetnének gazdát.
 
 A lehetőségekhez mérten az igrendet is  bevonni , oly mértékben, hogy az esetleg gazdát cserélő fegyvereket  helyben regisztrálni lehetne. ( lőszer vásárlás miatt)

 De ami biztos, hogy lőtéren, vagy lőtér mellett kellene  szervezni , hogy a fegyverek kipróbálhatók legyenek.
 Erről szeretném a véleményeteket, illetve gondolatokat- javaslatokat  kérni.
 Köszönöm!
 Emelem

Szerintem az ötlet jó. Aztán, hogy mennyire kivitelezhető ? Vállat von Érdeklődés biztosan lenne. Itt nálunk kéne megpróbálni (mondjuk a füzesabonyi lőtér? Vigyorog) mert itt közismerten normális az igrend. Nem lenne jó ha a rendőrségi részvétel abban merülne ki, hogy a hátunkra térdelnének akkora  TEK-esek, mint egy telefonfülke, a kisebbek meg a fegyverszekrényeinket ürítenék ki módszeresen. Szóval ezt jól körül kéne járni, ha és amennyiben ...
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12811 Dátum: 2017. November 17. - 15:49:00 »


A lehetőségekhez mérten az igrendet is  bevonni , oly mértékben, hogy az esetleg gazdát cserélő fegyvereket  helyben regisztrálni lehetne. ( lőszer vásárlás miatt)


Ez pontosan mit is jelentene?
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #12812 Dátum: 2017. November 17. - 18:07:39 »

  Üdvözlök mindenkit !
 Egy olyan jellegű dolog motoszkál már kopasz fejemben régóta, aminek megvalósításával  szerintem sokan egyetértenének.
 
Amiről szó lenne az a: fegyverbörze!
 Amerikai kalandozásom alkalmával több ilyen rendezvényen részt vettem.  Általában 4 ilyen börzét rendeztek egy évben , vagy az NRA, vagy a veteránok, mindenesetre, szórakoztató  eseményben volt része  mind eladóknak, mind pedig vásárlóknak vagy épp csak nézelődni vágyó emberkéknek.
 
Az én  elképzelésem szerint , egy ilyen típusú rendezvény itt nálunk 2 alkalom elég lenne, mégpedig kora tavasszal, és ősszel , apróvadas idény előtt, vagy kezdetekor.
 
Itt   a megunt fegyverek, illetve  tartozékaik valamint vadász és sportlövő felszerelések cserélhetnének gazdát.
 
 A lehetőségekhez mérten az igrendet is  bevonni , oly mértékben, hogy az esetleg gazdát cserélő fegyvereket  helyben regisztrálni lehetne. ( lőszer vásárlás miatt)

 De ami biztos, hogy lőtéren, vagy lőtér mellett kellene  szervezni , hogy a fegyverek kipróbálhatók legyenek.
 Erről szeretném a véleményeteket, illetve gondolatokat- javaslatokat  kérni.
 Köszönöm!
 Emelem
Szerintem ez egy nagyon jó dolog lenne ha..... nem Magyarisztánban élnénk, márpedig nagyon nem úgy látszanak a dolgok, hogy a fegyvertartás szabadelvűbb irányba tartana, mondjon bárki bármiféle ellenállást meg megállítást.
Szóval az a fajta szabadság, amit ott megismertél, hogy nem buzerálnak mindennel, amíg nem csinálsz hülyeséget saját felelősségedre, Kelet-Európában nem létező dolog.
Ha visszaemlékszel, beszéltek pár hónapja egy Úrról valamelyik topicban, készült róla egy tévériport, aki magának mívesen megvéste, megfaragta a puskáit, otthon dolgozgatott rajta. Rögtön kezdődött a vagdalkozás, hogy de hát mit alakított még át rajta, nem is nyúlhatna hozzá, hogy merte azt magának megcsinálni végzettség nélkül, satöbbi.  Tengerentúlon ez mi? Kész, hát megcsinálta, az ő szemét, kezét viszi le ha rosszul dolgozott, ennyi. Szóval nem tudom hogy menne egy ilyen rendezvény, de szerintem nem lenne olyan sima mint egy autópiac, biztosan lenne itt is vádaskodás és köpködés, főleg az pénzvadász generációt ismerve (tisztelet a kivételnek). :Mosolyog

Noha nem lenne szerintem semmi törvénytelen benne, ha minden résztvevő fegyvertartásival, és alkalmi regisztrált lőtérhasználattal lenne ott -amikor is ugye átengedheted az egyesület másik jogosult sportolójának a puskád- szerintem inkább az ellenkezőjéről keringenek rémtörténetek sportlövő körökben is.

Minden esetre nagyon haladós ötlet, szerintem is nagyon jó lenne, biztosan kilátogatnék, ha nem rögtön a boltosokkal lenne tele a placc, de szerintem erre sokat kell még várnom, már ha lesz valaha. Ha csak nem vezető politikus valaki közöttünk  Okos
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12813 Dátum: 2017. November 17. - 19:02:03 »

Szerintem az ötlet jó. Aztán, hogy mennyire kivitelezhető ? Vállat von Érdeklődés biztosan lenne. Itt nálunk kéne megpróbálni (mondjuk a füzesabonyi lőtér? Vigyorog) mert itt közismerten normális az igrend. Nem lenne jó ha a rendőrségi részvétel abban merülne ki, hogy a hátunkra térdelnének akkora  TEK-esek, mint egy telefonfülke, a kisebbek meg a fegyverszekrényeinket ürítenék ki módszeresen. Szóval ezt jól körül kéne járni, ha és amennyiben ...
Ha valóban a helyi "erőkből " és fogadó órákból indulok ki , akkor ( hogy Makkmarci kollégának is válaszoljak egyben) egy pénteki napra szervezett börze alkalmával meg lehetne beszélni az igrendesekkel, hogy csak a " mi ügyeinkkel foglalkozzanak.
 Mai technikai előrehaladásban , csak félve tudom elképzelni, hogy esetleg egy laptoppal a kezében a börze helyszínén  ügyködjön.(pláne meg szombaton Ördög )
 Nyilván egyeztetni kell a hatósággal a kérdésben, de úgy gondolom, hogy a melegfelvonulásra kimennek egy egész ezreddel, akkor csak tudnak biztosítani 1-2 járőrt  erre a rendezvényre is.
 Most megyek ultizni a volt kapitánnyal, és kikérdezem , mi lehet az esélye egy ilyen eseménynek.

 Boltosokat nem kellne beengedni szerintem, arra ott van a FEHOVA.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12814 Dátum: 2017. November 17. - 19:04:27 »

Ha valóban a helyi "erőkből " és fogadó órákból indulok ki , akkor ( hogy Makkmarci kollégának is válaszoljak egyben) egy pénteki napra szervezett börze alkalmával meg lehetne beszélni az igrendesekkel, hogy csak a " mi ügyeinkkel foglalkozzanak.
 

Nem mindenkivel csak a saját lakóhely szerint illetékes ig rendes foglalkozhat? Ez lett volna a kérdésem lényege.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12815 Dátum: 2017. November 17. - 19:24:02 »



Az ötlet jó !   Emelem  Viszont nagyon szkeptikus vagyok !  Nem szól szám
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12816 Dátum: 2017. November 17. - 19:54:45 »

Magyarisztánban az is naiv,aki egy pillanatig is hisz benne ,hogy szikrányi esélye van egy ilyen kezdeményezésnek.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12817 Dátum: 2017. November 17. - 20:45:10 »

Egyik fórumtárs ismerőse el akarta adni nem használt váltócsöves puskáját, nekem van még hely a szekrényemben, gondoltam megveszem. Telefonon beszéltünk, de mivel jó kétszáz kilométer van köztünk kértem küldjön pár fotót a fegyverről. Küldött is hat darabot, vagyis három felvételt kétszer. Újból felhívtam, megköszöntem, de kértem a váltócsövet is megmutatná?!
-Ne szekáljon már engem, ez a puska csak púp a hátamon!-volt a válasz.  Nem szekáltam tovább, nincs is pumpás sörétesem.

Mielőtt az országot, meg a magyarságot szidnánk, nézzünk magunkba. Szerintem.

 Emelem
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12818 Dátum: 2017. November 17. - 23:09:25 »

Nem mindenkivel csak a saját lakóhely szerint illetékes ig rendes foglalkozhat? Ez lett volna a kérdésem lényege.
"Csak azért is " alapon, ennek utána fogok járni!

 Sok  kérdés lebeg a levegőben amit tisztázni szeretnék hatósági szinten, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle.
 Ha esetleg rábólintanának a dologra  , akkor lehet , hogy megszervezek egyet.  Természetesen ha megfelelő számú visszajelzés érkezik.
  Persze naiv nem vagyok, költségek biztos lesznek,
 de a pógármester is jön nekem eggyel , hátha kitesz magáért . Kacsint
 Hétfőn be is ugrok  az igrend-re egy chat-re, és majd közlöm a történteket.
 Addig is : Emelem

 
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #12819 Dátum: 2017. November 18. - 05:54:00 »

 
 
Amiről szó lenne az a: fegyverbörze!
 Amerikai kalandozásom alkalmával több ilyen rendezvényen részt vettem.  Általában 4 ilyen börzét rendeztek egy évben , vagy az NRA, vagy a veteránok, mindenesetre, szórakoztató  eseményben volt része ......

A fegyverborze alatt a "gunshow" -kat erted ? Az Allamokba tobb szaz ha nem tobb  ezer van egy evbe. Nem ertem honnan vetted a 4 - et ? Nem kotekedesbol kerdem.
Pld ezek a fegyverborzek vannak e November vegen es ezek csak Michigan allamba (es az elkovetkezo honapokba)

https://gunshowtrader.com/gunshows/michigan/ 

Ezek meg az USA  teruleten November vegen. Tobb mint 1800 fegyverborze van ezen a kalendariumon 2017 - re (fennt irja a linken)

https://gunshowtrader.com/gun-shows/


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12820 Dátum: 2017. November 18. - 08:03:05 »

A fegyverborze alatt a "gunshow" -kat erted ? Az Allamokba tobb szaz ha nem tobb  ezer van egy evbe. Nem ertem honnan vetted a 4 - et ? Nem kotekedesbol kerdem.
Pld ezek a fegyverborzek vannak e November vegen es ezek csak Michigan allamba (es az elkovetkezo honapokba)

https://gunshowtrader.com/gunshows/michigan/  

Ezek meg az USA  teruleten November vegen. Tobb mint 1800 fegyverborze van ezen a kalendariumon 2017 - re (fennt irja a linken)

https://gunshowtrader.com/gun-shows/

Ott nem is volt szocializmus soha . A "proletariátus demokratikus diktatúrája"  ami igazában a felső pártkáderek és .......... nak volt maga a mennyország olyan mélyen beleszőtte magát az államapparátus  védekező reakcióiba és ellenség keresésébe hogy még sok sok víznek le kell folyni a Dunán mire a tűzfegyvereket  egy olyan különleges használati tárgynak tekintik aminek meg kell nézni hogy kinek a kezébe kerül , követhető legyen a forgalma , kereskedelme és fokozott figyelmet a használata - és semmi több !   Emelem  



« Utoljára szerkesztve: 2017. November 18. - 08:18:54 írta Sakac » Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12821 Dátum: 2017. November 18. - 09:19:41 »

Ott nem is volt szocializmus soha . A "proletariátus demokratikus diktatúrája"  ami igazában a felső pártkáderek és .......... nak volt maga a mennyország olyan mélyen beleszőtte magát az államapparátus  védekező reakcióiba és ellenség keresésébe hogy még sok sok víznek le kell folyni a Dunán mire a tűzfegyvereket  egy olyan különleges használati tárgynak tekintik aminek meg kell nézni hogy kinek a kezébe kerül , követhető legyen a forgalma , kereskedelme és fokozott figyelmet a használata - és semmi több !   Emelem  

USA-ban még ez sincs úgy hallottam, ha nem "automata" fegyvert akar a polgár megveheti számolatlanul, persze államonként mások a szabályok.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12822 Dátum: 2017. November 18. - 11:53:46 »

A fegyverborze alatt a "gunshow" -kat erted ? Az Allamokba tobb szaz ha nem tobb  ezer van egy evbe. Nem ertem honnan vetted a 4 - et ? Nem kotekedesbol kerdem.
Pld ezek a fegyverborzek vannak e November vegen es ezek csak Michigan allamba (es az elkovetkezo honapokba)

https://gunshowtrader.com/gunshows/michigan/ 

Ezek meg az USA  teruleten November vegen. Tobb mint 1800 fegyverborze van ezen a kalendariumon 2017 - re (fennt irja a linken)

https://gunshowtrader.com/gun-shows/



Elnézést kell kérjek, mert valóban nem volt egyértelmű, hogy a városban, ahol laktam, volt 4 gunshow évente.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #12823 Dátum: 2017. November 18. - 14:54:43 »

  Üdvözlök mindenkit !
 Egy olyan jellegű dolog motoszkál már kopasz fejemben régóta, aminek megvalósításával  szerintem sokan egyetértenének.
 Amiről szó lenne az a: fegyverbörze!

Ez egy kitűnő ötlet és igény is lenne rá!  Igen
Csak biztatni tudlak és kitartást kívánni, mert arra szükséged lesz, ha itthon bármi nem megszokottat szeretnél csinálni.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12824 Dátum: 2017. November 18. - 16:24:22 »


 
.....Amiről szó lenne az a: fegyverbörze!........
 


Hát, szorítok neked, hogy sikerüljön, mert szívesen részt vennék egy ilyenen.
Sajnos attól tartok, hogy nincs Isten aki egy ilyen rendezvényt engedélyezne, illetve csak olyan feltételekkel amit földi halandó anyagilag nem tud tejesíteni.  Pl. őrző védő szolgálat, rendőrségi  (TEK) jelenlét stb.  Szerintem az összes fegyver ára kevés lenne sintérsanyibácsi aranyos leventéinek költségére.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 [855] 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: