Oldalak: 1 ... 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 [854] 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751131 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12795 Dátum: 2017. Október 25. - 22:25:31 »

A nagyon törvénytisztelők most nézzenek másfelé Ördög
Egy vadászbaráti társaságban hallottam a következőt.
Három jóbarát a vadászpuskáikra írtak 1-1 adásvételi szerződést, mindegyik, mindegyik puskájára, mindkét másik baráttal.
A szerződések kézzel íródtak, a felek aláírták őket, csak a dátum nincs rajtuk.
Mindenki a saját fegyvereire szóló szerződéseket maga őrzi (a családtagok által ismert helyen)
a tollat amivel a szerződés készült a kiszáradástól megvédve, becsomagolva mellé tették, hogy ha valami nagy baj történik, akkor pár nappal visszadátumozva
a két barát az aktuális lehetőségeiknek megfelelően a kellő számú fegyvert át tudja venni.
Ha bármelyikük hirtelen meghalna, vagy olyan állapotba kerül, hogy cselekvésképtelenné válik, akkor a családtagok így megmenekülnek a sok egyéb baj mellett
még egy igen nehézkes tortúrától.
Nem, cseppet sem törvényes eljárás, de látva a különböző hagyatéki cirkuszokat, bosszantó időhúzások, eszméletlen mértékű tárolási díjak, stb...
meg tudom érteni, hogy megpróbálják megkímélni a szeretteiket, ha már lesz nekik úgyis elég bajuk, ha fel kell használni a szerződéseket.

Ezt mi is megcsináltuk a vőmmel. Remélem a műanyag toll is elrohad mire sor kerülne rá. Vigyorog Tettem ezt az öröklési procedúra miatt,amit végig kellett járnom. Holott Egerben,mint említettük is, rendkívül korrektek és rugalmasok. A kanosszát mindenkèpp végig kellett járnom. Azért mivel hallottam ezt,azt ( gyönyörűen kitisztítva leadott és kormos csővel visszkapott puskákról) a Blaser blokkzárát elfelejtettem leadni. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12796 Dátum: 2017. Október 25. - 22:54:05 »

A nagyon törvénytisztelők most nézzenek másfelé Ördög
Egy vadászbaráti társaságban hallottam a következőt.
Három jóbarát a vadászpuskáikra írtak 1-1 adásvételi szerződést, mindegyik, mindegyik puskájára, mindkét másik baráttal.
A szerződések kézzel íródtak, a felek aláírták őket, csak a dátum nincs rajtuk.
Mindenki a saját fegyvereire szóló szerződéseket maga őrzi (a családtagok által ismert helyen)
a tollat amivel a szerződés készült a kiszáradástól megvédve, becsomagolva mellé tették, hogy ha valami nagy baj történik, akkor pár nappal visszadátumozva
a két barát az aktuális lehetőségeiknek megfelelően a kellő számú fegyvert át tudja venni.
Ha bármelyikük hirtelen meghalna, vagy olyan állapotba kerül, hogy cselekvésképtelenné válik, akkor a családtagok így megmenekülnek a sok egyéb baj mellett
még egy igen nehézkes tortúrától.
Nem, cseppet sem törvényes eljárás, de látva a különböző hagyatéki cirkuszokat, bosszantó időhúzások, eszméletlen mértékű tárolási díjak, stb...
meg tudom érteni, hogy megpróbálják megkímélni a szeretteiket, ha már lesz nekik úgyis elég bajuk, ha fel kell használni a szerződéseket.

Korrekt!  Igen

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #12797 Dátum: 2017. Október 26. - 09:03:48 »

Alkalmazkodás. Szuper!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #12798 Dátum: 2017. Október 26. - 09:32:40 »

Azért mivel hallottam ezt,azt ( gyönyörűen kitisztítva leadott és kormos csővel visszkapott puskákról) a Blaser blokkzárát elfelejtettem leadni. Ördög

És ez sajnos nem egyedi eset...  Nem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12799 Dátum: 2017. Október 26. - 10:07:53 »

Azért mivel hallottam ezt,azt ( gyönyörűen kitisztítva leadott és kormos csővel visszkapott puskákról) a Blaser blokkzárát elfelejtettem leadni. Ördög
Amikor anno 2006-ban bekerültem a cég központjába, rám lőcsölték a cég fegyver ügyeit.
A padlástéri fegyverszobában (ahol akkor már csak hatástalanított puskák voltak páncélba zárva régi trófeák és pár tonna papír társaságában) állt egy nagy, kétajtós
irattartó páncélszekrény, aminek nem nyílt a zárja.
Pár éven át baxta a csőrömet, míg egy unatkozó napomon addig-addig próbálgattam a kulcsot és a tekerős nyitófület szinkronizálni egy nagy adag WD40 után,
hogy elkapta a kilincs a zárnyelvet és lett "Szezám tárulj"...én meg majd seggre ültem a csodálkozástól Meglepődött
A cég, 1990-ben megszüntetett MHSZ lövészklubjának teljes .22-es arzenálja volt előttem.
20 év után újból rájuk sütött a Nap...de sajnos nem sokáig.
Többszöri egyeztetés után oda jutottunk a rendőrséggel, hogy eltekintenek a felelősségre-vonástól (ugyan nekik is lett volna mit megmagyarázniuk,
mert az ő látókörükből egyszerűen eltűnt közel 20 db lőfegyver, amiről fingjuk sem volt, hogy léteznek-e egyáltalán Vállat von), de fegyvereket rendőri kísérettel,
mint "talált tárgyakat" át kellett vinni a kapitányságra és ott érték nélkül megsemmisítésre leadni őket Rííí
Éltem a gyanúval, hogy az a megsemmisítés azért nem lesz annyira valóságos, mint papíron, ezért az Anschütz futóvadlövőkről és a magyar biatlon puskáról levettem a tust,
kiszereltem az elsütő szerkezetet és a dioptereket, nyílt irányzékokat, stabilizátorokat, stb...
Mikor az átvevő tiszt meglátta kopaszon a puskákat, cékla színű fejjel érdeklődött, hogy hol vannak a tartozékok????
Mondtam, hogy sajnos így találtam őket, nem volt ezeken semmi más Ördög
Majd bele őrült, de nem tudott mit tenni.
A különféle alkatrészek meg szétosztásra kerültek a lövészcsapat tagjai között, akik még tudtak belőle ezt-azt használni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12800 Dátum: 2017. Október 26. - 11:16:21 »

A nagyon törvénytisztelők most nézzenek másfelé Ördög
Egy vadászbaráti társaságban hallottam a következőt.
Három jóbarát a vadászpuskáikra írtak 1-1 adásvételi szerződést, mindegyik, mindegyik puskájára, mindkét másik baráttal.
A szerződések kézzel íródtak, a felek aláírták őket, csak a dátum nincs rajtuk.
Mindenki a saját fegyvereire szóló szerződéseket maga őrzi (a családtagok által ismert helyen)
a tollat amivel a szerződés készült a kiszáradástól megvédve, becsomagolva mellé tették, hogy ha valami nagy baj történik, akkor pár nappal visszadátumozva
a két barát az aktuális lehetőségeiknek megfelelően a kellő számú fegyvert át tudja venni.
Ha bármelyikük hirtelen meghalna, vagy olyan állapotba kerül, hogy cselekvésképtelenné válik, akkor a családtagok így megmenekülnek a sok egyéb baj mellett
még egy igen nehézkes tortúrától.
Nem, cseppet sem törvényes eljárás, de látva a különböző hagyatéki cirkuszokat, bosszantó időhúzások, eszméletlen mértékű tárolási díjak, stb...
meg tudom érteni, hogy megpróbálják megkímélni a szeretteiket, ha már lesz nekik úgyis elég bajuk, ha fel kell használni a szerződéseket.

Mint törvénytisztelő állampolgár csak lájkolni tudom !   Igen
Naplózva
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #12801 Dátum: 2017. Október 26. - 16:19:24 »

cékla színű fejjel érdeklődött, hogy hol vannak a tartozékok????

 Röhög Röhög
Naplózva
pistuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #12802 Dátum: 2017. Október 29. - 11:46:50 »

Egy kis érdekesség.https:
//www.youtube.com/watch?v=NbizDZq5rug
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12803 Dátum: 2017. November 02. - 06:13:06 »

Kicsit sz@r a képminőség, de jól látom, hogy ez egy CZ?:

http://www.wearethemighty.com/news/ukrainian-sniper-killed-husband-injured-in-ambush
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #12804 Dátum: 2017. November 02. - 06:18:42 »

Hajaz rá erősen. A kilógó tár az eléggé jellegzetes. Jók a cz-k, nem lennék meglepődve.....
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12805 Dátum: 2017. November 02. - 06:27:08 »

Hajaz rá erősen. A kilógó tár az eléggé jellegzetes. Jók a cz-k, nem lennék meglepődve.....

A Tikkáknak is hasonlóan lóg ki egy kissé a tár. Nekem inkább a zárdugattyú hátulja volt gyanús, meg a zárdugattyú kar alakja. A CZ-knél ez mindig is kicsit gyengének tűnt nekem, persze csak ránézésre.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #12806 Dátum: 2017. November 02. - 09:15:54 »

Nekem az 550-es ugrott be első ránézésre, a sátorvas alakja miatt is.

A CZ-knél ez mindig is kicsit gyengének tűnt nekem, persze csak ránézésre.

Nem pajszer az, hogy széfet nyissunk vele.  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #12807 Dátum: 2017. November 02. - 11:20:32 »

Éltem a gyanúval, hogy az a megsemmisítés azért nem lesz annyira valóságos, mint papíron, ezért az Anschütz futóvadlövőkről és a magyar biatlon puskáról levettem a tust,
kiszereltem az elsütő szerkezetet és a dioptereket, nyílt irányzékokat, stabilizátorokat, stb...
Mikor az átvevő tiszt meglátta kopaszon a puskákat, cékla színű fejjel érdeklődött, hogy hol vannak a tartozékok????
Mondtam, hogy sajnos így találtam őket, nem volt ezeken semmi más Ördög
Majd bele őrült, de nem tudott mit tenni.
A különféle alkatrészek meg szétosztásra kerültek a lövészcsapat tagjai között, akik még tudtak belőle ezt-azt használni.

Fogadd gratulációmat, társaiddal szemben ez igen nemes cselekedt volt!   Röhög Röhög Röhög
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12808 Dátum: 2017. November 02. - 15:33:02 »

Kicsit sz@r a képminőség, de jól látom, hogy ez egy CZ?:

http://www.wearethemighty.com/news/ukrainian-sniper-killed-husband-injured-in-ambush


Igen az  , egy Cz 550 ! 
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12809 Dátum: 2017. November 17. - 14:09:45 »

  Üdvözlök mindenkit !
 Egy olyan jellegű dolog motoszkál már kopasz fejemben régóta, aminek megvalósításával  szerintem sokan egyetértenének.
 
Amiről szó lenne az a: fegyverbörze!
 Amerikai kalandozásom alkalmával több ilyen rendezvényen részt vettem.  Általában 4 ilyen börzét rendeztek egy évben , vagy az NRA, vagy a veteránok, mindenesetre, szórakoztató  eseményben volt része  mind eladóknak, mind pedig vásárlóknak vagy épp csak nézelődni vágyó emberkéknek.
 
Az én  elképzelésem szerint , egy ilyen típusú rendezvény itt nálunk 2 alkalom elég lenne, mégpedig kora tavasszal, és ősszel , apróvadas idény előtt, vagy kezdetekor.
 
Itt   a megunt fegyverek, illetve  tartozékaik valamint vadász és sportlövő felszerelések cserélhetnének gazdát.
 
 A lehetőségekhez mérten az igrendet is  bevonni , oly mértékben, hogy az esetleg gazdát cserélő fegyvereket  helyben regisztrálni lehetne. ( lőszer vásárlás miatt)

 De ami biztos, hogy lőtéren, vagy lőtér mellett kellene  szervezni , hogy a fegyverek kipróbálhatók legyenek.
 Erről szeretném a véleményeteket, illetve gondolatokat- javaslatokat  kérni.
 Köszönöm!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 [854] 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: