Oldalak: 1 ... 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 [853] 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1746730 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12780 Dátum: 2017. Október 24. - 16:28:20 »

Kerületekben??  Fejvakarás
 Ha emlékezetem nem csal, Budapesten lakóknak egyetlen helyen, a BRFK  Fegyverosztályán az Andrási út 12-ben, majd jóval később a Teve utcában intéztek csak fegyverügyet. (A Pest megyében lakóknak pedig az Aradi utcában) 

Én Szentendrére járok fegyverügyben, ott intézek mindent. Volt már olyan eset, hogy a fegyverügyes hölgy TELEFONON FIGYELMEZTETETT, mert nem akart megbüntetni, pedig jogos lett volna!
Mondom ezt én, aki nem szereti a rendőröket!  Angyal
 Vigyorog
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #12781 Dátum: 2017. Október 24. - 19:30:15 »

Azt szeretném kérdezni,hogy mi a helyes eljárás, ha a fegyvertartásra jogosult elhalálozik.Kinek a joga és-vagy kötelessége a fegyvereit leadni megőrzésre illetve értékesítésre? Ha a családtag fegyvertartási engedéllyel nem rendelkezik?
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #12782 Dátum: 2017. Október 24. - 22:12:29 »

Szia!
 Be kell jelenteni az illetékes rendőrkapitányságon.
Kijön a körzetis. Kinyitják az ott lakóval a fegyverszekrényt. Jegyzőkönyvebe veszi a fegyvert lőszert ( céltávcsövet is). Elviszi a yardra. A hagyatekiban 1 személyre ajánlott orokoltetni. Majd az a személy adás- vételivel eladja Kiss Pistának. Kiss Pista jelzi az RFK-n azok 1-2 hét alatt kihozzák a központinraktárból. Eljárási díj kifizet és beírják.
Asszem ennyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #12783 Dátum: 2017. Október 24. - 23:31:09 »

Én Szentendrére járok fegyverügyben, ott intézek mindent. Volt már olyan eset, hogy a fegyverügyes hölgy TELEFONON FIGYELMEZTETETT, mert nem akart megbüntetni, pedig jogos lett volna!
Mondom ezt én, aki nem szereti a rendőröket!  Angyal
 Vigyorog

Most már igen!  Én is Monorra tartozok.  De amit írtam az anno volt! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #12784 Dátum: 2017. Október 25. - 10:21:42 »

Kerületekben??  Fejvakarás
 Ha emlékezetem nem csal, Budapesten lakóknak egyetlen helyen, a BRFK  Fegyverosztályán az Andrási út 12-ben, majd jóval később a Teve utcában intéztek csak fegyverügyet. (A Pest megyében lakóknak pedig az Aradi utcában) 

 Vállat von Hálistennek nincs gyakorlati tapasztalatom kies székesfővárosunk fegyver ügyintézésében, sem anno, sem jelenleg és remélem a jövőben is így marad. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #12785 Dátum: 2017. Október 25. - 12:35:46 »

Én Szentendrére járok fegyverügyben, ott intézek mindent.

Budaörsön is van fegyverügy, én pl. oda tartozok.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #12786 Dátum: 2017. Október 25. - 14:42:28 »

Szia!
 Be kell jelenteni az illetékes rendőrkapitányságon.
Kijön a körzetis. Kinyitják az ott lakóval a fegyverszekrényt. Jegyzőkönyvebe veszi a fegyvert lőszert ( céltávcsövet is). Elviszi a yardra. A hagyatekiban 1 személyre ajánlott orokoltetni. Majd az a személy adás- vételivel eladja Kiss Pistának. Kiss Pista jelzi az RFK-n azok 1-2 hét alatt kihozzák a központinraktárból. Eljárási díj kifizet és beírják.
Asszem ennyi
Így van,
én jártam ilyen kálváriát, még 1x sose.
Annyi a pikantéria, hogy a megyei rk -ra vitték, oda kellett érte menni. Tárolási díj is volt /fegyver/nap és NEM IS KEVÉS ÖSSZEG!
Továbbá, amíg nincs meg  a hagyatéki, addig ott ringatják, utána vitetheted el  vagy hozathatod el olyannal, akinek van fegyvertartási engedélye, akkor rendelkezhet róla az örökös.
Hát nem p...csa mutatvány. Kis szép országunkban, pedig mindenki kérdezzen körbe, mennyi ideig kell várni a  hagyatéki tárgyalás lefolytatására...
És akkor még nem vesztek össz az örökösök a láboson meg a műanyag székeken...
Én annyit tanultam a dologból, ha nem hirtelen jön a kaszás, és betegség folytán készülhetek a nagy napra, akkor ettől megóvom szeretteim, és valakinek eladom, elajándékozom, vagy fegyverboltba viszem be, de ezt a cirkuszt nem kívánom senkinek, még a "Vígözvegynek"  se.
 Emelem




Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12787 Dátum: 2017. Október 25. - 15:26:55 »

Így van,
én jártam ilyen kálváriát, még 1x sose.
Annyi a pikantéria, hogy a megyei rk -ra vitték, oda kellett érte menni. Tárolási díj is volt /fegyver/nap és NEM IS KEVÉS ÖSSZEG!
Továbbá, amíg nincs meg  a hagyatéki, addig ott ringatják, utána vitetheted el  vagy hozathatod el olyannal, akinek van fegyvertartási engedélye, akkor rendelkezhet róla az örökös.
Hát nem p...csa mutatvány. Kis szép országunkban, pedig mindenki kérdezzen körbe, mennyi ideig kell várni a  hagyatéki tárgyalás lefolytatására...
És akkor még nem vesztek össz az örökösök a láboson meg a műanyag székeken...
Én annyit tanultam a dologból, ha nem hirtelen jön a kaszás, és betegség folytán készülhetek a nagy napra, akkor ettől megóvom szeretteim, és valakinek eladom, elajándékozom, vagy fegyverboltba viszem be, de ezt a cirkuszt nem kívánom senkinek, még a "Vígözvegynek"  se.
 Emelem


Valami elfoglaltság pedig kell annak is .  Ördög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12788 Dátum: 2017. Október 25. - 16:09:25 »

Így van,
én jártam ilyen kálváriát, még 1x sose.
Annyi a pikantéria, hogy a megyei rk -ra vitték, oda kellett érte menni. Tárolási díj is volt /fegyver/nap és NEM IS KEVÉS ÖSSZEG!
Továbbá, amíg nincs meg  a hagyatéki, addig ott ringatják, utána vitetheted el  vagy hozathatod el olyannal, akinek van fegyvertartási engedélye, akkor rendelkezhet róla az örökös.
Hát nem p...csa mutatvány. Kis szép országunkban, pedig mindenki kérdezzen körbe, mennyi ideig kell várni a  hagyatéki tárgyalás lefolytatására...
És akkor még nem vesztek össz az örökösök a láboson meg a műanyag székeken...
Én annyit tanultam a dologból, ha nem hirtelen jön a kaszás, és betegség folytán készülhetek a nagy napra, akkor ettől megóvom szeretteim, és valakinek eladom, elajándékozom, vagy fegyverboltba viszem be, de ezt a cirkuszt nem kívánom senkinek, még a "Vígözvegynek"  se.
 Emelem


 Emelem
Úgy látszik, ez is kapitányságonként változik... Fejvakarás

Sajnos én "örököltem" meg szegény Ugrósdy Peti egyik puskáját.  MeCry
A kaposvári rendőrkapitányságon nagyon rendesek voltak. Meghajol
A hagyatéki lezárásáig nem kellett tárolási díjat fizetni, szóltak mikor mehetünk érte. Előre bekérték az adatokat, már kitöltött papírokkal vártak a rendőr hölgyek, csak alá kellet írni. Nem volt 5 perc az egész.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12789 Dátum: 2017. Október 25. - 16:19:00 »

Emelem
Úgy látszik, ez is kapitányságonként változik... Fejvakarás

Sajnos én "örököltem" meg szegény Ugrósdy Peti egyik puskáját.  MeCry
A kaposvári rendőrkapitányságon nagyon rendesek voltak. Meghajol
A hagyatéki lezárásáig nem kellett tárolási díjat fizetni, szóltak mikor mehetünk érte. Előre bekérték az adatokat, már kitöltött papírokkal vártak a rendőr hölgyek, csak alá kellet írni. Nem volt 5 perc az egész.


 Igen   Azt hogy miért kéne tárolási díjat fizetni egyáltalán nem értem .
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #12790 Dátum: 2017. Október 25. - 18:50:59 »

Én annyit tanultam a dologból, ha nem hirtelen jön a kaszás, és betegség folytán készülhetek a nagy napra, akkor ettől megóvom szeretteim, és valakinek eladom, elajándékozom, vagy fegyverboltba viszem be, de ezt a cirkuszt nem kívánom senkinek, még a "Vígözvegynek"  se.
A nagyon törvénytisztelők most nézzenek másfelé Ördög
Egy vadászbaráti társaságban hallottam a következőt.
Három jóbarát a vadászpuskáikra írtak 1-1 adásvételi szerződést, mindegyik, mindegyik puskájára, mindkét másik baráttal.
A szerződések kézzel íródtak, a felek aláírták őket, csak a dátum nincs rajtuk.
Mindenki a saját fegyvereire szóló szerződéseket maga őrzi (a családtagok által ismert helyen)
a tollat amivel a szerződés készült a kiszáradástól megvédve, becsomagolva mellé tették, hogy ha valami nagy baj történik, akkor pár nappal visszadátumozva
a két barát az aktuális lehetőségeiknek megfelelően a kellő számú fegyvert át tudja venni.
Ha bármelyikük hirtelen meghalna, vagy olyan állapotba kerül, hogy cselekvésképtelenné válik, akkor a családtagok így megmenekülnek a sok egyéb baj mellett
még egy igen nehézkes tortúrától.
Nem, cseppet sem törvényes eljárás, de látva a különböző hagyatéki cirkuszokat, bosszantó időhúzások, eszméletlen mértékű tárolási díjak, stb...
meg tudom érteni, hogy megpróbálják megkímélni a szeretteiket, ha már lesz nekik úgyis elég bajuk, ha fel kell használni a szerződéseket.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #12791 Dátum: 2017. Október 25. - 18:57:55 »

Emelem
Úgy látszik, ez is kapitányságonként változik... Fejvakarás

Sajnos én "örököltem" meg szegény Ugrósdy Peti egyik puskáját.  MeCry
A kaposvári rendőrkapitányságon nagyon rendesek voltak. Meghajol
A hagyatéki lezárásáig nem kellett tárolási díjat fizetni, szóltak mikor mehetünk érte. Előre bekérték az adatokat, már kitöltött papírokkal vártak a rendőr hölgyek, csak alá kellet írni. Nem volt 5 perc az egész.

-Krisztináék nagyon normálisan állnak a dolgokhoz.
-a hagyatéki eljárás lezárultáig nem kell tárolási díjat fizetni, ez nem lehetne kapitányságfüggő...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #12792 Dátum: 2017. Október 25. - 19:19:47 »

-Krisztináék nagyon normálisan állnak a dolgokhoz.
-a hagyatéki eljárás lezárultáig nem kell tárolási díjat fizetni, ez nem lehetne kapitányságfüggő...

De nem ám!  Tárolási díjat akkor kell fizetni, ha pl. külföldre megy valaki, vagy más ok miatt ő kéri a tárolást! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12793 Dátum: 2017. Október 25. - 19:22:57 »

De nem ám!  Tárolási díjat akkor kell fizetni, ha pl. külföldre megy valaki, vagy más ok miatt ő kéri a tárolást! 

Meg ha berántják a puskáját... (és nem tud alternatív lehetőséget, azaz vadászboltba beadni vagy barátra ráíratni)...
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #12794 Dátum: 2017. Október 25. - 21:04:44 »

Igen   Azt hogy miért kéne tárolási díjat fizetni egyáltalán nem értem .


Tatabányán és Szentendrén sem kellett tárolási díjat fizetni.
A jogerős hagyatéki végzésig biztos nem kell és ésszerű eladási időt is ráhagynak, de nyilván előfurdulhat, hogy annyi ideig nem történik a hagyatéki után semmi, hogy ez egy módszer, hogy a fegyvert feleméssze a tárolási díj.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 [853] 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: