Oldalak: 1 ... 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 [825] 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751791 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12360 Dátum: 2017. Február 21. - 10:54:09 »


Nos, a fórumot olyan emberek /is/ olvassák akik innen veszik az infot és keletkezett már ebből kalamajka... ezért írtam amit írtam, a "saját" az nem egyértelmű...
Maradjunk annyiban, hogy tőlünk meg kérték a fordítást Győrben, jövő héten is kérni fogják, pedig az uniós nyomtatvány dettó ua. mint a magyar/talán mert az is uniós? Ördög/, múlt héten pedig Székesfehérváron kérték, folyamatban van, emiatt csúszik általában 3-4napot néha egy hetet a mutatvány...  Rííí Persze a 4-6000 forintocskákat nem sajnáljuk, a kedves fordítóknak is meg kell élni, csak azt nem értem mikor egy százszor lefordított formanyomtatványon csak néhány adat cseréjére van szükség az miért tart 4 napig??? Fejvakarás

 Emelem


Nekem a behozatali kiállítás is el szokott tartani 2 hétig  Fejvakarás
Van ahol meg max fél óra.
Úgyhogy +/- 3-4 napon én már nem akadok fenn  Ördög
Lacika majd megmondja melyik hölgyikéhez menjetek legközelebb  Ördög
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12361 Dátum: 2017. Február 21. - 11:05:43 »

Nekem a behozatali kiállítás is el szokott tartani 2 hétig  Fejvakarás
Van ahol meg max fél óra.
Úgyhogy +/- 3-4 napon én már nem akadok fenn  Ördög
Lacika majd megmondja melyik hölgyikéhez menjetek legközelebb  Ördög
Ha sikerül a sauer,akkor még naprakészebb lesz a dolog.
Én az sem bánom,hogy fordíttatnak csak sikerüljön. Vigyorog
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #12362 Dátum: 2017. Február 21. - 14:01:41 »

Haverom külföldről behozott egy puskát, és az ahhoz odakint kapott német nyelvű kiviteli engedélyt itthon az ig. rend.-es még elküldette vele lefordíttatni magyarra. Mindenhol így kéri ezt az ig. rend., vagy vannak  azért ennél rugalmasabb helyek is Mo.-on (ha már egyszer EU nyomtatvány)?

Másik kérdés: az ig. rend.-es szerint a német kiviteli engedély kiadási dátumától számítva(!) 8 napon belül (szemléztetve) be kell íratni a puskát itthon a tartásiba. A kiviteli engedély elméletileg nem ugyanúgy 3 hónapig ad lehetőséget arra, hogy a puska eljöjjön Németországból? Vagy a németeknél netán így is volna, csak az itthoni ig. rend. erre saját hatáskörben rászigorított, csak "mer abból úgy biztos nincs baj"?

Előre is kösz!

 Emelem

No, hogy É-K. M.o. is bekerüljön:

Miskolcon
- nem kell fordíttatni,
 - a hazahozatal napján bélyegezték le Passauban mindhárom fegyver papírjait, attól a naptól számított 8 napon belül kellett beíratni. Hazaúton szemléztettem...

 Emelem
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12363 Dátum: 2017. Február 21. - 14:08:04 »

Bíztatás gyanánt, a Tevében sem kértek egyszer sem fordítást.. Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12364 Dátum: 2017. Február 21. - 14:09:04 »

No, hogy É-K. M.o. is bekerüljön:

Miskolcon
- nem kell fordíttatni,
 - a hazahozatal napján bélyegezték le Passauban mindhárom fegyver papírjait, attól a naptól számított 8 napon belül kellett beíratni. Hazaúton szemléztettem...

 Emelem

Köszi, az érdekelne inkább, hogy elméletileg (már ha valaha EU konformak lennénk a magyar ig. rend.-en is) szabadna-e nekünk túlfutni a 8 napon a német kiviteli engedély dátumához képest Mo.-on a beíratással, vagy sem. Ha nem személyesen mész ki érte, hanem a kereskedő behozza, de egy hetet csúszott az útja, már előtte kézbe kapott kiviteli engedéllyel. Az általuk kiadott engedély ugyanis ugyanúgy 3 hónapot ad a németországi kivitelre, mint a mi papírunk a magyarországi behozatalra.  Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12365 Dátum: 2017. Február 21. - 14:10:15 »

Az "autentikus" cikkírót nem kiröhögni, tekintve, hogy 100%-ig igazat írt: mert ha személyesen találkozott volna a 300 Winmag "áldásos" hatásával, akkor biztosan nem tudta volna megírni ezt a cikket. Ördög Ördög Ördög
Kiröhögni??.... hova gondolsz? Teljesen természetes, hogy valaki széles körben elismert, elmélyült tudással bíró szakértője lesz a 300 Winmagnak pl. az „Amerikai mesterlövész” autentikus hangos mozgókép alkotás (esetleg többszöri?) megtekintését követően…. hisz magam is nagyon komoly, minden tulajdonságát illetően mélyrehatóan ismerő szakértőjévé váltam mind a szovjet-orosz Nagant puska, mind a német 8 millis Mauser puska kaliberének a „Sztálingrád” című, dokumentum film precizitásával megalkotott, szinkronnal ellátott, korhű freskójának alapos végignézésével…….
Én csak a vitafórumos beutaltakat voltam bátor kicsinykét meg mosolyogni, amiért így utólag is elnézést kérek minden érintett hozzászólótól. Stoel Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12366 Dátum: 2017. Február 21. - 14:23:23 »

Kiröhögni??.... hova gondolsz? Teljesen természetes, hogy valaki széles körben elismert, elmélyült tudással bíró szakértője lesz a 300 Winmagnak pl. az „Amerikai mesterlövész” autentikus hangos mozgókép alkotás (esetleg többszöri?) megtekintését követően…. hisz magam is nagyon komoly, minden tulajdonságát illetően mélyrehatóan ismerő szakértőjévé váltam mind a szovjet-orosz Nagant puska, mind a német 8 millis Mauser puska kaliberének a „Sztálingrád” című, dokumentum film precizitásával megalkotott, szinkronnal ellátott, korhű freskójának alapos végignézésével…….
Én csak a vitafórumos beutaltakat voltam bátor kicsinykét meg mosolyogni, amiért így utólag is elnézést kérek minden érintett hozzászólótól. Stoel Emelem


Csak félve kérdezem, az nem az "Ellenség a kapuknál" volt esetleg (Ed Harris és Judd Law)?  Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12367 Dátum: 2017. Február 21. - 14:42:20 »

Csak félve kérdezem, az nem az "Ellenség a kapuknál" volt esetleg (Ed Harris és Judd Law)?  Röhög
Sápadtarcú Testvérem, Kákániscsomótkereső!

Mondottam volt…. a filmet (gyk: korhű freskó…)néztem alaposan végig, nem a címét!
Ha legközelebb is alaposan végignézem, beleveszem a címét is!  Stoel Ördög Ördög Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12368 Dátum: 2017. Február 21. - 14:49:34 »

Sápadtarcú Testvérem, Kákániscsomótkereső!

Mondottam volt…. a filmet (gyk: korhű freskó…) néztem alaposan végig, nem a címét! Ha legközelebb is alaposan végignézem, beleveszem a címét is!  Stoel Ördög Ördög Emelem

Csak azoknak gondoltam segíteni, akiknél a realitás határát BELÜLRŐL súroló kedvcsináló célzatú előzetesed netán elérte a célját. Mert a Sztálingrádot hiába kezdik el nézni körömrágva, a 8 mm Mausert várva...  Stoel  Röhög  Wave
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #12369 Dátum: 2017. Február 21. - 15:03:52 »

Csak félve kérdezem, az nem az "Ellenség a kapuknál" volt esetleg (Ed Harris és Judd Law)?  Röhög

Figyu mán precíz troll, így kell írni a nevét: https://hu.wikipedia.org/wiki/Jude_Law        Ördög  Ördög   Ördög
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12370 Dátum: 2017. Február 21. - 15:06:29 »

Figyu mán precíz troll, így kell írni a nevét: https://hu.wikipedia.org/wiki/Jude_Law        Ördög  Ördög   Ördög

Jogos, kösz !  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12371 Dátum: 2017. Február 21. - 15:10:09 »

Csak azoknak gondoltam segíteni, akiknél a realitás határát BELÜLRŐL súroló kedvcsináló célzatú előzetesed netán elérte a célját. Mert a Sztálingrádot hiába kezdik el nézni körömrágva, a 8 mm Mausert várva...  Stoel  Röhög  Wave
   

Látod, én nem rágtam közben a körmöm,
Láttam is benne sok nyócaspuskát rögtön......... Kacsint
 Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #12372 Dátum: 2017. Február 21. - 15:13:21 »

Jogos, kösz !  Emelem


 Emelem   Pacsi
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #12373 Dátum: 2017. Február 21. - 15:17:30 »

Az viszont teljes mértékben érthetetlen számomra hogyan lehet egy jogszabályt az ország minden szegletében másként értelmezni?   Fejvakarás
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #12374 Dátum: 2017. Február 21. - 15:36:22 »

Köszi, az érdekelne inkább, hogy elméletileg (már ha valaha EU konformak lennénk a magyar ig. rend.-en is) szabadna-e nekünk túlfutni a 8 napon a német kiviteli engedély dátumához képest Mo.-on a beíratással, vagy sem. Ha nem személyesen mész ki érte, hanem a kereskedő behozza, de egy hetet csúszott az útja, már előtte kézbe kapott kiviteli engedéllyel. Az általuk kiadott engedély ugyanis ugyanúgy 3 hónapot ad a németországi kivitelre, mint a mi papírunk a magyarországi behozatalra.  Kacsint

Véleményem szerint, a behozatali engedély érvényességi ideje nem egyenlő a vásárlás dátumával.

Vö.: a fegyver megszerzési engedély (jelenleg az első, régebben az összes fegyver megszerzéséhez) hiába érvényes 90 napig, ha Te az első héten megveszed/vetted a fegyvert, 8 napon belül be kell/kellett íratni. Pedig az engedély csak 11 múlva veszíti érvényességét...
A német papíron lévő dátum gyakorlatilag egy adás-vétel dátuma, onnan ketyeg az óra.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 [825] 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: