Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751652 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Május 20. - 22:32:32 »

Nem , nem első fegyver lesz! Van egy cz 550 kux 30-06 osom egy szolgálati Zkk 600-as szintén 30-06 os kaliberben  egy orosz Izs-18 as 222 kaliberben(saját9 és egy 12 es sörétesem! ugyhigy vegyes használatra lesz!


Énszerintem - ha nincs baja - vedd meg azt a FÉG-et...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Május 26. - 16:39:38 »

A friss Magaslesben megjelent egy cikk a dán Schultz&Larsen golyósokról.
Bevallom én is csak KL könyveiből ismerem néhány éve ezt a márkát.
Ami nem mindegy a jelenlegi cikk szerint:
CSAK ACÉL alkatrészek és 8-10ezer - alapkaliberű - lövést garantáló cső.

...csak azt nem értem ezek alapján a "nagy" gyártók alumíniumos, kompozitos, műanyagos, meg mittudomén milyen anyagú puskái ugyan miért kerülnek jóval többe?
Persze mert drága a színesfém...na de a műanyag a' nem... OOO
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Május 27. - 12:28:31 »

A friss Magaslesben megjelent egy cikk a dán Schultz&Larsen golyósokról.
Bevallom én is csak KL könyveiből ismerem néhány éve ezt a márkát.
Ami nem mindegy a jelenlegi cikk szerint:
CSAK ACÉL alkatrészek és 8-10ezer - alapkaliberű - lövést garantáló cső.

...csak azt nem értem ezek alapján a "nagy" gyártók alumíniumos, kompozitos, műanyagos, meg mittudomén milyen anyagú puskái ugyan miért kerülnek jóval többe?
Persze mert drága a színesfém...na de a műanyag a' nem... OOO

Én is olvastam. Skandináviában van még néhány kis fegyvergyár, amelyek jó minőségű vadászfegyvert gyártanak, és felénk teljesen ismeretlenek.

off: 2004-ben volt szerencsém pár hetet eltölteni Svédo.-ban, akkori benyomásom is az volt róluk hogy sz.rt nem csinálnak. Aminek nekifognak, azt megcsinálják rendesen. Legjobb példája a ház meg az autó. Nincs 15 nagy autómárkájuk, csak 2 kisebb, Volvo és Saab. De azokat nyugodtan meg lehet venni.

Egyébként árat nem láttam a S&L puskáknál, vagy csak elkerülte a figyelmemet?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Május 27. - 12:31:44 »

Szia Jan!
Én sem láttam árakat, pedig kerestem.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Május 27. - 14:04:56 »

Annyit ír mindösszesen, hogy Skandináviában lényegesen alacsonyabb az ára mint egy S-M-é.
Namármost ismerve a drága hazai kereskedőket ez nem biztos, hogy idehaza is így lenne.
Naplózva
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Május 30. - 00:21:21 »

Kicsit megkésve - holnap délelőtt nézem meg - de van valakinek tapasztalata Zastava M70 (?) golyósról?
Naplózva

Üdv:
Huta
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Május 30. - 09:42:41 »

Kicsit megkésve - holnap délelőtt nézem meg - de van valakinek tapasztalata Zastava M70 (?) golyósról?

Én ezt használom 6 éve, 7mm. Rem.Magnum kaliberben.
Mi lenne a kérdésed?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Május 31. - 11:53:30 »

Kicsit megkésve - holnap délelőtt nézem meg - de van valakinek tapasztalata Zastava M70 (?) golyósról?

Az egyik legolcsóbb és legmegbízhatóbb M98-as Mauser származék.
Ebben minden benen van szerintem.
Nekem ez a 3. Zastavám - igaz utóbbit már nem lehetne felismerni  Mosolyog - de kategóriájában szerintem kiváló puska.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Június 02. - 13:04:30 »

FÉG golyósokról mi a véleményetek, valaki használ ilyen fegyvert? 7.62×54R, 30-06 kaliberben láttam eladó fegyvereket, egészen elfogadható áron. Csak tervezgetek... köszönöm!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Június 02. - 13:26:59 »

FÉG golyósokról mi a véleményetek, valaki használ ilyen fegyvert? 7.62×54R, 30-06 kaliberben láttam eladó fegyvereket, egészen elfogadható áron. Csak tervezgetek... köszönöm!

Jók, ha nincs kilőve a csövük, sok változata van, átalakított puskák, érdemes körbejárni a történetet mielött vásárlás elé kerülsz a távcsöszerelék miatt is, sokan képről is meg tudják mondani miféle.
Amúgy én szerettem vele lőni.
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Június 02. - 14:11:17 »

FÉG golyósokról mi a véleményetek, valaki használ ilyen fegyvert? 7.62×54R, 30-06 kaliberben láttam eladó fegyvereket, egészen elfogadható áron. Csak tervezgetek... köszönöm!

Életem első fegyvere volt és meg is marad míg élek, de csak mint apámtól egy emlék.
Nagyon szeretem ezt a fegyvert. A magyarországi vadászatokra tökéletesen alkalmas akár a 7,62x54R, akár ugye a 7x64 vagy a 30-06-os kaliberben veszed is.
A céltávcső szerelék valóban kicsit problémásabb, mint egy M70-es vagy M98-as utánzathoz, de megoldható ha nincs rajta megfelelő.
A biztosítója is több féle lehet. Az elsőknél oldalt van egy kis fül, amit függőlegesen kell mozdítani. Megszokható, bár a csendes mozgatáshoz nekem két ujjamra van szükségem.
A zár felhúzott állapotban pár milimétert könnyen mozog, tehát könnyen megnyílik ha a kar beakad a ruhába vagy ágakba és lövéskor csak egy csettet fogsz hallani, de ennek az állandó ellenőrzése is megszokható.
Viszont ismétléskor a zár egy darabig könnyű, utána viszont lényegesen nagyobb erő hatására mozdúl. Ezt is szokni kell.
Összeségében, megszokható, könnyen kezelhető, megbízható fegyver.
Persze több változatban is készült. Én most az alap FÉG GV-ről írtam, nem a Mauser mintára készültről. De majd jön Roli, ő a nagy tudora a Fégeknek, és ha van kérdésed, pontosabban tud válaszolni.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Június 02. - 15:01:04 »

FÉG golyósokról mi a véleményetek, valaki használ ilyen fegyvert? 7.62×54R, 30-06 kaliberben láttam eladó fegyvereket, egészen elfogadható áron. Csak tervezgetek... köszönöm!

Nagyon jó puska, talán a legjobb ár/érték arányú a piacon. A hibáival együtt lehet élni, nincs sok...
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Június 02. - 15:43:04 »

Csak azért kérdeztem, mert láttam egy párat céltávcsővel, mind oldható szerelékkel, és 100e alatt volt az összes.
Köszönöm az infokat!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Június 02. - 16:02:07 »

Csak azért kérdeztem, mert láttam egy párat céltávcsővel, mind oldható szerelékkel, és 100e alatt volt az összes.
Köszönöm az infokat!

Az oldható szerelék ne zavarjon meg, mert azt nem lehet átszerelni, vagy csak nagyon sok munkával másik puskára, állt. 32-es Jena van rajtuk, ami igen jó kis távcső, de este nem az igazi, meg azért nem olan "desindesek" mint a mai fegyverek, még egy probléma szokot lenni  az 54R-el, raktak bele mindenféle lőszert amit Ivánéktól szereztek, és igen soknak oda van a csöve.
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Június 02. - 18:03:55 »

FÉG golyósokról mi a véleményetek, valaki használ ilyen fegyvert? 7.62×54R, 30-06 kaliberben láttam eladó fegyvereket, egészen elfogadható áron. Csak tervezgetek... köszönöm!

Üdv!

Emlékeim szerint nem túl régen alaposan kiveséztük ezt a kérdést , csak fogalmam sincs hogy melyik fórumon. Wetzlar biztosan emlékszik.

Legalább 3 fajta van ebből a fegyverből, az egyik az átalakitott M-Nagant hadifegyver, másik a FÉG GV 2 , harmadik a Steyr tokkal és csővel szerelt FÉG. Nem mindegy hogy melyikről beszélünk!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: