Oldalak: 1 2 3 [4] 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tudomány és vadgazdálkodás  (Megtekintve 62365 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #45 Dátum: 2015. Október 20. - 15:57:57 »

Próbáljátok meg Sándor a Puszta Szilt v. Turkesztáni Szilt. Nekem az akácos erdősítésben jobban szerette a szarvas mint az akácot és a regeneráló képessége is jobb!

Ezt aláírom, sőt gyakorlatban nálunk látcccik is. Az akácerdő szélén lévő pár sor pusztaszil, mindig csupára rágva, sőt télen-kora tavasszal a kérgét is hántja, csak úgy világít és egyben mutatja is, hogy visszatértek a szomszédból. (Valamennyi túl élte...) Emelem

Amúgy a pusztaszil, valami borzasztóan jól növekszik a homokon, vágás után gyorsan sarjad.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #46 Dátum: 2015. Október 31. - 22:48:40 »

Hallottatok már erről?

http://444.hu/2015/10/31/coywolf-a-szemunk-lattara-szuletett-egy-uj-farkasfaj-es-mar-egymillio-van-belole

"Coywolf: a szemünk láttára született egy új farkasfaj és már egymillió van belőle

Peter Uj TERMÉSZET ma 22:04  0  53

Viharsebesen terjedt el egy új farkasfaj Észak-Amerika keleti részén: a prérifarkas (coyote) és a farkas (wolf) új hibridje alig száz-kétszáz éve kezdett kialakulni Ontario állam déli részén. A csökkenő erdőterületek miatt fogyatkozó egyedszámú farkasok elkezdtek más, genetikailag nagyon hasonló fajokkal szaporodni: kutyákkal és prérifarkasokkal. (A prérifarkas is viszonylag fiatal faj: körülbelül háromszázezer éve hibridizálódott más farkasfajokból. És egyébként a prérifarkas élőhelyeit, a füves pusztákat is elfoglalta az ember abban az időszakban, amikor a farkasok erdeit kiirtotta.)

Nem szeretnék beleamatőrködni a genetikai háttérbe, de itt különösen szerencsésen kombinálódhattak a fajok DNS-ei, mert a létrejött hibrid nem hogy életképes, de kifejezetten sikeres: ma már állítólag
több mint egymillió coywolf él Észak-Amerika keleti vidékén.

A tudósok pedig roppantul örülnek a lehetőségnek, hogy a kialakulás közben figyelhetnek meg egy emlősfajt.


A keleti prérifarkasnak is nevezett hibrid egy példánya Nyugat-Virginiában. A ForestWander.com fotója.

Az Economist gazdasági lap megszólaltatta a coywolfkutatás egyik vezéralakját, dr. Roland Kayst, a North Carolina State Universityről. Kiderült, hogy az átlagos coywolf génállományában dominánsak a prérifarkasgének, körülbelül egynegyed rész farkasgén, egy tizednyi pedig kutyáktól jön. Főleg nagy testű kutyák, doberman és német juhász örökítőanyagai mutathatók ki.

A coywolf ennek megfelelően jóval nagyobb a normál prérifarkasnál, a kifejlett példány eléri a 25 kilót is, lábai hosszabbak, jóval izmosabb, állkapcsa nagyobb, erősebb, képes elejteni egyedül egy kisebb szarvast, de falkában akár egy hatalmas (3-400 kilós) jávorszarvast is le tudnak vadászni.

Hogy a kutyagének teszik vagy sem, nem tudom, de a coywolf nagyszerűen megél az ember által viszonylag sűrűn lakott környezetben is, sőt, újabban bemerészkedik a nagyvárosokba: Bostonban, Washingtonban és New Yorkban is észlelték már őket. (Szép magyar siker: a New York-i coywolfokat vizsgáló Gotham Coyote Project vezetőjét Chris Nagynak hívják.)

A kutatók meglepve tapasztalták, hogy a városiasodó coywolfok nem csak az óriási zajt és rettenetes ember- meg mindenféle szagot viselik el (erre a farkas képtelen), hanem még az étrendjük is változni látszik: elfogyasztják a kertekben talált gyümölcsöket, görögdinnyét, tököt, de simán levadásszák a városi rágcsálókat, egereket, patkányokat, hörcsögöket, sőt a macskákat is.
Mindenesetre néhány év múlva New Yorkban senki sem fog meglepődni, ha egy kézműves free trade vegan kávézóban egy 25 kiló körüli, másfél méter hosszú, rókaképű szőrös alak kissé ugató hangot koffein- és laktózmentes, szójatejes latte macchiatót kér nyírfacukorral.

Dr. Kay szerint a coywolf evolúciója fantasztikus sebességgel robog a szemünk előtt. A városba költöző állatok megtanulják a túléléshez szükséges közlekedési szabályokat, például körülnéznek, mielőtt az úttestre lépnek.
(Economist http://www.economist.com/news/science-and-technology/21677188-it-rare-new-animal-species-emerge-front-scientists-eyes?fsrc=scn/tw/te/pe/ed/Greaterthanthesumofitsparts, EasternCoyoteResearch.com http://www.coywolf.org/)"
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #47 Dátum: 2015. Október 31. - 23:05:26 »

Hallottatok már erről?
Erről konkrétan még nem.
Érdekes téma.
Főleg, hogy nálunk is készülődik valami hasonló, az aranysakál és a kóbor kutyák lehetséges románcából.
Egyre nagyobb testtömegű sakálok esnek itt-ott az országban, amit nem indokol az élőhelyi változások pozitív hatása, mert az nem jelentkezik ilyen gyorsan egy fajnál.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2015. November 01. - 09:13:58 »

Ez úgy marhaság ahogyan van , íme a valóság:



Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #49 Dátum: 2015. November 01. - 09:37:16 »

Maderspach ìrásai jutottak eszembe,ìrta hogy a farkas étrendjének komoly része a kutya. Gyanìtom ott ahol van sakál akkor azt is beveszi a kutya mellé.
Kár hogy a sakál meg a farkas èlettere nem esik egybe, akkor biztos kevesebb lenne a topoltyánból.
 A kutya+sakál dolog szerintem valos lehet
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #50 Dátum: 2015. November 01. - 15:48:39 »

A róka is megeszi a macskát és ahol megjelenik a sakál kevesebb lesz a róka!
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #51 Dátum: 2015. November 01. - 15:55:24 »

A róka is megeszi a macskát és ahol megjelenik a sakál kevesebb lesz a róka!

Így gyanítom ahol megjelenik a farkas ott a sakál is kevesebb lesz! Most Pécs környékén  pár farkas betelepítésével ezt is ki lehetne próbálni  Kacsint
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #52 Dátum: 2015. November 02. - 09:18:37 »

Friss megfigyelés...

Egyik vadásztársam, meglőtt egy rókát, az egyik szórón, magában persze nem akkora dolog. Jó szokás szerint ott is hagyta, mert hát a disznó is szereti a húsát... Kettő nap múlva ismételten kint ült, amikor arra lett figyelmes, hogy valami kiszalad a szóróra, és elkezdi ráncigálni a rókát. fogja a hátsó lábát és húzza befele a nádba. Nos nem sokat teketóriázott gyorsan mellé is fektette a Sakált. Mert bizony sakál volt...

Úgyhogy számomra is biztos már, hogy megeszi a sakál a rókát, nem csak megöli-kiszorítja...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #53 Dátum: 2015. November 03. - 12:13:01 »

Friss megfigyelés...

Egyik vadásztársam, meglőtt egy rókát, az egyik szórón, magában persze nem akkora dolog. Jó szokás szerint ott is hagyta, mert hát a disznó is szereti a húsát... Kettő nap múlva ismételten kint ült, amikor arra lett figyelmes, hogy valami kiszalad a szóróra, és elkezdi ráncigálni a rókát. fogja a hátsó lábát és húzza befele a nádba. Nos nem sokat teketóriázott gyorsan mellé is fektette a Sakált. Mert bizony sakál volt...

Úgyhogy számomra is biztos már, hogy megeszi a sakál a rókát, nem csak megöli-kiszorítja...

 Emelem

Szia Endre! Emelem

Ezt is csak kiszorítani akarta ... a szóróról!  Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #54 Dátum: 2015. November 03. - 13:54:13 »

Friss megfigyelés...

Egyik vadásztársam, meglőtt egy rókát, az egyik szórón, magában persze nem akkora dolog. Jó szokás szerint ott is hagyta, mert hát a disznó is szereti a húsát... Kettő nap múlva ismételten kint ült, amikor arra lett figyelmes, hogy valami kiszalad a szóróra, és elkezdi ráncigálni a rókát. fogja a hátsó lábát és húzza befele a nádba. Nos nem sokat teketóriázott gyorsan mellé is fektette a Sakált. Mert bizony sakál volt...

Úgyhogy számomra is biztos már, hogy megeszi a sakál a rókát, nem csak megöli-kiszorítja...

 Emelem

És a sakált mi eheti meg, viheti el? Múltkor lőttem egyet és odébbhúztam, hogy levágjam a fejét. Majd a testet bedobtam egy ritkás, teljesen átlátható, de magasabb gazos részre. Másnap este amikor mentem bepillantottam és nem láttam a testet. Be is mentem megnézni és teljesen eltűnt, mintha elvitték volna. Még szőr sem maradt.
Naplózva

Üdv! Viko.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #55 Dátum: 2015. November 03. - 14:29:52 »

Tuti hogy a róka Mosolyog


(Egyik vadászatom alkalmával lőttem egy disznót és utána még kint üldögélve a komémra arra lettem figyelmes hogy a disznó mozog.
Kiderült hogy egy róka próbálkozott belekóstolni.
Hát ezt nem hagyhattam, így kapott egy 9,3-as oryxot. Félrehúztuk a bokorba hogy úgyis megeszi valami.....

Hát vagy 2 hónapig lehetett érezni a szagról, hogy azt nem ette meg semmi...)
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #56 Dátum: 2015. November 03. - 14:39:58 »

És a sakált mi eheti meg, viheti el? Múltkor lőttem egyet és odébbhúztam, hogy levágjam a fejét. Majd a testet bedobtam egy ritkás, teljesen átlátható, de magasabb gazos részre. Másnap este amikor mentem bepillantottam és nem láttam a testet. Be is mentem megnézni és teljesen eltűnt, mintha elvitték volna. Még szőr sem maradt.

Valami görgecsőrű?  Vállat von
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #57 Dátum: 2015. November 03. - 19:29:43 »

Valami görgecsőrű?  Vállat von

Én is gondoltam rá,  lehetséges.  Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #58 Dátum: 2015. November 03. - 19:53:45 »

 Emelem

Az biztos hogy az öjvek szeretik a rókahúst, de a szarkák sem vetik meg.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #59 Dátum: 2016. Július 07. - 14:40:20 »

http://www.kisalfold.hu/dunantul/mar_kozerdek_a_hodgyerites/2481318/

Hmmm...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: