Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A magyar ragadozó ötös vadászata  (Megtekintve 48789 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. December 05. - 21:11:52 »

Szia Maks!

Szerintem kérdezd meg magánban, hogy megengedik e, az eddig ide felrakott képek és sztorik felrakését. Nem hiszem, hogy elzárkózna bárki előle!

Meglátom Attila, úgy gondolom, akit érdekel annyira a dolog, hogy a ragadozóvadászatért "tegyen", az be tudja másolni a szöveget meg 1-2 képet mellékelni, mint ahogy az Neked sem okozott fáradságot, pedig igen szépo kerek történetet írtál.

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. December 28. - 21:38:44 »

Sziasztok!

A http://ragadozovadasz.uw.hu/ oldal frissítésre került, Erdőjáró történeteivel elindítottuk az oldal működését. Természetesen még sok csiszolnivaló van az oldalon, ennek ellenére szívesen várjuk történeteiteket az Attiláéhoz hasonló megírt történeteiteket, képeiteket a ragadozovadasz@gmail.com címre. Mosolyog

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Február 12. - 09:52:20 »

Sziasztok!

Egy érdekes nyestvadászatban volt részem decemberben. A hajnali területellenőrzésen az este esett friss hóban egy patak mellett észrevettem a nyest jellegzetes "kettő-kettő" nyomképét. Nagy lendülettel vetettem magam a nyom után. Nagyon régi vágyam már egy nyest elejtése. 2003-ban egy terelővadászaton hibáztam egyet golyóssal, ez a rossz élmény is sarkalt arra, hogy vegyescsövűt vegyek később.

Szerencsém is volt, nem kellett sokáig menjek, azt is úton, máris befordult a nyom egy gallyrakásba. De nem akármilyenbe. A területrészen fenyőtermelés folyt, mert a vegyes állományba egy vihar sok fenyőt derékbatört. A levágott ágakat jó két házhelynyi területen nagy kupacba rakták, a salyát súlyuktól megsüllyedt ágak jól összefagyva így is 1-1,5 méter magason feküdtek. Tökéletes búvóhely.

Nosza engedtem is be tacskóimat az ágrakásba.

Nemsokára már hallottam is a mérgesen csaholó - morgó kutyáimat. Be is csapódtam, mert olyan hangot is adtak, mintha már lefojtották volna a nyestet.

De nem volt ilyen szerencsém...Odaküzdve magam hozzájuk, láttam, hogy mérgükben törik-harapják az ágakat, de szó sincs lefojtásról. A nyest egészen lent a föld színén húzta meg magát.

Kikászálódtam a szélre és lesben állva a korábban már "távcsőtelenített" vegyescsövűvel vártam a csodát.

Elment már két óra, de a kutyák hasztalan kaparták a jeges földet, tépték az ágakat.

Odamenve próbáltam valahogy az összefagyott ágakat szétválasztani, de jelentős előrehaladást nem értem el. Mégha nálam lett volna a macsétám..., de ki mászkál hajnalban macsétával az erdőn?

Szóval megúszta a nyest...első nyestem továbbra is várat magára. Kutyás
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2009. Február 12. - 09:55:56 »

Huhh...saját, nem tudom miért írtam "ly"-vel. OOO
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2009. Február 12. - 10:07:44 »

Anti, de szép is lett volna... Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #50 Dátum: 2009. Február 12. - 11:55:00 »

Én egy ideje már hajkurászom őket a faluban, de még ilyen eredményt sem értem el. Mármint, hogy a kutya előtt legyen valahol.
Szabolcs és Bütyök nevezetű állandó jellegű tettestársaimmal már sok lakatlan házhoz kimentünk, vagy ahonnét szóltak, hogy éjszakánként ricsaj van a padláson, de talán tegnap volt az első nap, hogy Szabolcs hallott valamit megindulni a stukatúr alatt. Bütyök is nagy hévvel keresett (ha lakatlan a padlás, pillanatok alatt visszajön a gazdájához), ám látni semmit sem láttunk. A legvalószínűbb, hogy kiugrott a túloldalon.
Reménykedtem a havazásban, hogy talán akkor majd a nyoma elárulja a nyestet valahol, de eddig nem jártunk eredménnyel.

Másfél évvel ezelőtt, a faluházunk padlásán lőttem utoljára nyestet, akkor ketten voltak, a másik egérutat nyert.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2009. Február 12. - 11:58:23 »

Peti, de irigyellek ezért a faluért! Kacsint Emelem  Rókák, nyestek... :Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #52 Dátum: 2009. Február 12. - 12:38:52 »

Ne irigyelj Zoli, nekem most ennyi a területem...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2009. Február 12. - 12:41:55 »

Ne irigyelj Zoli, nekem most ennyi a területem...
Ezt viszont sajnálom Peti. Pedig ezzel a kis faluval és mellette egy jó területtel arany vadászéleted lehetne. Wave
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Február 12. - 12:58:06 »

Szervusztok!

Hát Péter, így tényleg nehéz, hogy kevés az olyan havas napok száma, amikor napközben vagy este esik friss hó.

Máskor is találtam már nyestnyomot, de a szakadó hó miatt lehetetlen volt nyomon követni. Egy patak menti égeresben csapáztam, de a nyomokat már csak a jégkásás patakon lehetett kivenni. Láttam odvas fűzfáknál a mászás okozta sebeket a mohapárnán, találtam félig megevett almát...de ennyi...

Ha van fényképed az elejtett nyestedről, szívesen megnézném. Utólag is gratulálok hozzá!!! Igen

Zoli! Gondolhatod, hogy mennyire örülnek ravaszdiék Péternek...kész átok a rókanemzedékekre...
Nagy kár, hogy csak a faluban vadászhatsz rájuk Péter,....de a kerék forog!

 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Február 12. - 12:59:51 »

Remélem, nemsokára majd sikerül valami normális társaságba bejutnom, de most első az építkezés!
Bocs az OFF-ért.

Tegnap délután (hogy a ragadozós témánál maradjunk) lementem fáért a pajtába. Egyszer csak látom, hogy Bella ész nélkül tombol a kert kerítésénél (addig az udvarban bóklászott). Gondoltam, talán macskát láthatott az istállóból menekülni.
Kiengedtem a kertbe. Átvágtatott a szomszéd üres telekre (a gazt már lenyomta a hó múltkor, de a nádas egy darabja még áll). Én meg mint a jó gyerek, csak álltam üres kézzel a kertben, néztem, mi lesz.
Kutyám egy forduló után berohant a nádba, aztán pillanatokon belül a patak túlpartján, velem párhuzamosan, jellegzetes, behúzott nyakú, sunyi vágtában ott loholt egy közepes róka! Róka
Na, mondtam magamnak egy-két cifrát, lehetett volna annyi eszem, a kutya izgalmát látva, hogy mielőtt elengedem, kihozom a puskát...

Ma reggel meg már természetesen üres volt a nád.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Február 12. - 13:06:34 »

Szervusztok!

Hát Péter, így tényleg nehéz, hogy kevés az olyan havas napok száma, amikor napközben vagy este esik friss hó.

Máskor is találtam már nyestnyomot, de a szakadó hó miatt lehetetlen volt nyomon követni. Egy patak menti égeresben csapáztam, de a nyomokat már csak a jégkásás patakon lehetett kivenni. Láttam odvas fűzfáknál a mászás okozta sebeket a mohapárnán, találtam félig megevett almát...de ennyi...

Ha van fényképed az elejtett nyestedről, szívesen megnézném. Utólag is gratulálok hozzá!!! Igen

Zoli! Gondolhatod, hogy mennyire örülnek ravaszdiék Péternek...kész átok a rókanemzedékekre...
Nagy kár, hogy csak a faluban vadászhatsz rájuk Péter,....de a kerék forog!


Úgy lehet az igazi nyestre vadászni, ahogy Te csinálod! Mennyivel nagyobb élmény egy ilyen elejtése, mint amit a kutya ugraszt ki a tető alól!
Remélem, előbb-utóbb sikerrel jársz!

Erről a faluházas nyestről van képem, majd megküldöm, vagy felteszem ide. Nme túl jó minőségű képek, pont falunapra készülődtünk, siettünk, be is volt borulva, stb.
A többi nyestemről sajna nincs kép, akkor még nem volt digitális gépem. Hármat a volt területemen lőttem (régi, elhagyott istállóból illetve fészerből ugrasztva), egyet saját kertünkben hívtam be havas este róka helyett, egyet meg éjszaka belterületi dúvadazáson lőttem a nagygolyóssal. Ez utóbbit kicsit megviselte a találat...

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 12. - 13:21:53 írta Viktor » Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Február 12. - 13:18:07 »

Azért Péter nem venném zokon, ha egy elhagyott tanyán sikerülne megcsípni az elsőt... Mosolyog

Ilyen tanyákat is átnéztem, de eredmény nélkül...

De majd egyszer!

Mégegyszer gratulálom az öt nyestedhez! Hahh, milyen jó érzés lehetettpl., amikor a hívásra jött! Szerintem az a legnagyszerűbb pillanat, amikor az ember megpillantja az óhajtott vadat!

 Wave
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Február 12. - 13:24:08 »

Köszönöm.

Bizony, az nagyon szép pillanat! Róka miatt mentem akkor a kertbe, csak megálltam a kapunál és cincogtam pár verset. Hó és elég jó Hold volt, szépen lehetett látni.
Hamar észre is vettem, ahogy a patak túloldaláról valami rókánál kisebb állat igyekszik felém. Ahogy közelebb ért, már láttam jellegzetes ugrásaiból, hogy kivel van dolgom. Amikor olyan 20 méterre megállt, megkapta a rókának szánt 8-ast.
Kopott fogú, idősebb nőstény volt.

Csak nézd is át rendszeresen azokat a tanyákat, főleg a padlásukat. Kutyáid bizosan örömmel segítenek! Wave

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Február 18. - 08:53:33 »

Urr Anti kérésére pár fotó a faluházunk padlásán elcsípett nyestről:

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: