Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A magyar ragadozó ötös vadászata  (Megtekintve 48674 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. November 23. - 20:44:04 »

 Vállat von
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. November 23. - 20:44:50 »

Vállat von

Hagyjuk...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. November 23. - 21:02:48 »

Idézet
Minden esetre kezdem úgy érezni, az egész kezdeményezés hamar kudarcba fullad...

Én nem így látom. Ehhez az ötöshöz legalább nem kell annyi pénz mint a többi sorozathoz.  Vigyorog
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Bandi
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. November 23. - 21:55:50 »

Minden esetre kezdem úgy érezni, az egész kezdeményezés hamar kudarcba fullad...
Balázs ne keseredj el,csak szerintem nem sokan vannak,akik teljesítették a feltételeket.Például nálunk még csak véletlenül sem fordul élő az aranysakál,pedig sokat megadnék érte ha lőhetnék egyet.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. November 23. - 21:59:33 »

Balázs! Mondom, hogy a szöveg félre érthető!!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. November 23. - 21:59:53 »

Bandi, köszönöm!  Emelem

Hangsúlyozom, ha valaki vállakozik a kalandra, nem kell mind az öt vadfaj elejtéséről tanúbizonyságot adnia egyből! Egy rókával-borzzal is lehet regsiztrálni, ekkor létrehozunk egy aloldalt az elejtő nevével, és ha időközben más is sikerül, csak újra küldötök egy mailt, és feltesszük az addig már eljtett vadfajok után a lapra!  Kacsint

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. November 23. - 22:05:03 »

Bandi, köszönöm!  Emelem

Hangsúlyozom, ha valaki vállakozik a kalandra, nem kell mind az öt vadfaj elejtéséről tanúbizonyságot adnia egyből! Egy rókával-borzzal is lehet regsiztrálni, ekkor létrehozunk egy aloldalt az elejtő nevével, és ha időközben más is sikerül, csak újra küldötök egy mailt, és feltesszük az addig már eljtett vadfajok után a lapra!  Kacsint

 Wave

Igen Igen Akkor regisztrálok jómagam is!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. November 23. - 22:12:32 »

Igen Igen Akkor regisztrálok jómagam is!


Más teendőd nincs, mint megkeresed emlékeidben legkedvesebb róka, borz vagy más vadászatod, és nagyjábóli elejtési dátummal, helyszínnel együtt küldesz a mailre egy kis történetet és egy-két fotót. Ha esetleg van trófeafotó is, az külön tetszetős, az is jöhet Kacsint  Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. November 24. - 09:29:15 »

Balázs!
Te mérnökember vagy. Tervezzél nekem esernyős nyílvesszőt görény elejtésére! Ördög Fejvakarás Nyihi
Sziju
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. November 24. - 10:03:03 »

Sziasztok!

Jó lett a ragadozós honlap, minden elismerésem az elkészítőké!
Viszont a kiírt feltételeket talán nem ártana kicsit még átgondolni és finomítani. Gondolok itt pl. a hajtásra, miszerint az ott elejtett róka nem számít bele. Sokan vagyunk, akik nagyra értékeljük a speciálisan rókára tartott hajtásokat, és sokszor bizony nehezebb ott elcsípni a kitanult, rutinos ravaszdit, mint magaslesről a mit sem sejtő példányt agyonlőni. (ne értsen félre senki, lesről is lövöm a rókát!)
De a kotorékozás sem egyszerű feladat, és az ugrasztott rudi eltalálása sem mindig gyerekjáték. Természetesen a járatban a kutyák által megszorított és ott kivégzett róka nem érvényes!!!
Nyest és görény:
Ha nem hajtás, és nem ugrasztás, akkor véletlenszerű találkozás vagy hívás. Javarészt alkonyati-éjszakai ragadozók. Kittenberger Kálmán nagy híve volt a nyestnyomozásnak-ugrasztásnak, pedig ő profi módon hívott is rókát. Mégsem így lőtte a nyestjeit, hanem kutyával és hajtóval. És hányszor dolgoztak potyára!
Ezeknél a ragadozóknál az ugrasztást nem lehetne megengedni?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. November 24. - 10:08:07 »

Balázs!
Te mérnökember vagy. Tervezzél nekem esernyős nyílvesszőt görény elejtésére! Ördög Fejvakarás Nyihi
Sziju

"Végy egy bűzmirigyet... " Nyihi
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. November 24. - 10:19:23 »


Petinek igaza van!

Ugrasztott róka vadászata sokkal nagyobb izgalmakat rejt és nagyobb élmény, a lesről meglőttnél.

A nyesztnél és főleg a görénynél nem kellene feltételeket szabni.
Nyesttel még csak-csak összefut az embert, bár nálam akkor mindig nagygolyós volt.
De görényt még életeben nem láttam! Lehet, még túl fiatal vagyok... Vállat von Bion
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. November 24. - 10:32:43 »

Emelem  Nagy kalappal a ragadozóvadászoknak, köztük nekem is!
Remélem sok beszámoló fog érkezni, elvégre jön a mi időnk! Kacsint
Nem értem...
A liba mióta ragadozó? Vállat von Meglepődött                                                                                                                                    Angyal Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. November 24. - 10:37:53 »

Sziasztok!

Petinek igaza van, de az agyontépett "kikotort" kutyáról ki fogja tudni megmondani, hogy a kutya fojtotta le vagy lőve lett? A rókahajtással kapcsolatosan maximálisan egyetértek, itt a hajtásban lőtt vad "tiltása" javarészt az apróvadazásra értendő, de még Jannal pontosítunk a feltételeken. Görénynél és nyestnél semmi kikötés nem volt, ha csak az nem, hogy felnőtt példány.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. November 24. - 10:39:50 »

Nem értem...
A liba mióta ragadozó? Vállat von Meglepődött                                                                                                                                    Angyal Ördög

 
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: