Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Időjárás-jelentés  (Megtekintve 175932 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1455 Dátum: 2020. Május 20. - 21:47:10 »

Minket prepákat akkoriban két hétre vittek almát szedni. Leginkább Zemplénagárdra. Gondolom mert az volt a legmesszebb. Vigyorog  Nagyon sok nagyon kellemes emlék jött elő hirtelen. Remélem Balázs nektek is jutott még belőle.
A gimivel Rakamazon szedtem almát. Fősulin már nem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1456 Dátum: 2020. Május 20. - 21:53:48 »

Jó pár éve Óbudán megismerkedtem egy 80 év körüli bácsival, akinek ez egész hegyen a legszebbek voltak a gyümölcsfái.  Mikor minden fát már megevett a fene, neki még akkor is.  Beszélgetés közben elmondta, hogy ő egész életében 50-50% víz és tej, + egy kevés jód keverékével permetez mindent.  A minap olvastam itt az interneten is erről, erről jutott eszembe.  A kertész ismerősöm, azt mondta, hogy az nem lehet jó, mert a tej gombásodást okoz.  Nem tudom melyik az igaz, de jövőre kipróbálom.  
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1457 Dátum: 2020. Május 20. - 22:01:51 »

A gimivel Rakamazon szedtem almát. Fősulin már nem.

Azt hiszem ezeket sokan átéltük.
Én is voltam a Hanságban csatornát ásni három hetet.  Káptalanfüreden KISZ táborban faházakat építeni egy bő hónapot. Baja-Vaskúton szőlőt, számtalan helyen kukoricát szedni. Katonaként  valahol az Alföldön cukorrépát szedni tökig érő sárban!   
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1458 Dátum: 2020. Május 20. - 22:10:54 »

77-ben,katonaként Pátrohán voltunk almát szedni. Ott már akkor volt vértetü. Úgyhívták kovácslászló tizedes. Civil foglalkozásában,soproni hentes.
Üzenem neki, ne aludj nyugodtan, előbb-utóbb megtalállak vaze!
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1459 Dátum: 2020. Május 21. - 07:28:01 »

77-ben,katonaként Pátrohán voltunk almát szedni. Ott már akkor volt vértetü. Úgyhívták kovácslászló tizedes. Civil foglalkozásában,soproni hentes.
Üzenem neki, ne aludj nyugodtan, előbb-utóbb megtalállak vaze!
 Röhög

Szólj ha indulsz, onnantól nem veszek soproni felvágottat. A küzdelem mindig kétesélyes és elítélem a kannibalizmust.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 21. - 17:43:18 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1460 Dátum: 2020. Május 21. - 07:58:46 »

77-ben,katonaként Pátrohán voltunk almát szedni. Ott már akkor volt vértetü. Úgyhívták kovácslászló tizedes. Civil foglalkozásában,soproni hentes.
Üzenem neki, ne aludj nyugodtan, előbb-utóbb megtalállak vaze!
 Röhög
Az akkori katonákat már egy évtizede elvitte a májzsugor.  Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1461 Dátum: 2020. Május 21. - 09:10:32 »

Jó pár éve Óbudán megismerkedtem egy 80 év körüli bácsival, akinek ez egész hegyen a legszebbek voltak a gyümölcsfái.  Mikor minden fát már megevett a fene, neki még akkor is.  Beszélgetés közben elmondta, hogy ő egész életében 50-50% víz és tej, + egy kevés jód keverékével permetez mindent.  A minap olvastam itt az interneten is erről, erről jutott eszembe.  A kertész ismerősöm, azt mondta, hogy az nem lehet jó, mert a tej gombásodást okoz.  Nem tudom melyik az igaz, de jövőre kipróbálom.  


Van egy vagy két nagyon "öko" kertszomszéd a macskahúgytól, a csalánlevél főzeten keresztül mindennel permeteznek mert az kurva bio és büszkék rá, én meg a hátsó szomszéd, meg nem győzzük, a tőlük terjedő növényi dögvészt lokalizálni. A virág monília minden évben elviszi a barackjukat meg a cseresznyét és csak néznek ki a fejükből, hogy arra nem hat a macskahúgy, annyira, hogy az ötéves kajszi megunta az életét, persze jöttek a konteok, hogy a légkör meg chemtrail.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1462 Dátum: 2020. Május 21. - 11:58:00 »

Van egy vagy két nagyon "öko" kertszomszéd a macskahúgytól, a csalánlevél főzeten keresztül mindennel permeteznek mert az kurva bio és büszkék rá, én meg a hátsó szomszéd, meg nem győzzük, a tőlük terjedő növényi dögvészt lokalizálni. A virág monília minden évben elviszi a barackjukat meg a cseresznyét és csak néznek ki a fejükből, hogy arra nem hat a macskahúgy, annyira, hogy az ötéves kajszi megunta az életét, persze jöttek a konteok, hogy a légkör meg chemtrail.
A másik végletet egykori szőlőszomszédunk, Janibá reprezentálta.
Gyakorlatilag két megjelenési formájára emlékszem:
- Vagy merev részeg volt,
- Vagy permetező lógott a hátán.
A kettő kombinációja nála tabu volt, mert szerintem ki akarta élvezni a spriccnizés minden pillanatát.
Mivel TSz. raktárosi munkakörből nyugdíjazták, az összes érdeme elhallgatása mellett, ezért ő még
az ezredfordulón is olyan gyanús csomagolású cuccokat porlasztott a növenyekre, amik még Rákosit is láthatták a fejlődő kolhozban.
Nála, egy hónappal rovarölőzés után a cseresznyefáról aszalt múmiaként hullott alá még a seregély is,
ha 5 centinél  közelebb került egy szem gyümölcshöz.
Faterom kerek perec megtiltotta, hogy nála cseresznyét, vagy barackot lopjunk.
Máshová mehettünk, azért nem járt pofon, de csak arra mennyiségre volt elnező, amit ott helyben legeltünk.
Elhozni kizárólag azoknak a haveroknak volt szabad egy kis kóstolót, akik betegek voltak, vagy eppen gipszben
feküdtek otthon, mert "leette őket a rosseb" cseresznyelopás közben a fáról Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1463 Dátum: 2020. Május 21. - 19:03:18 »

A másik végletet egykori szőlőszomszédunk, Janibá reprezentálta.
Gyakorlatilag két megjelenési formájára emlékszem:
- Vagy merev részeg volt,
- Vagy permetező lógott a hátán.
A kettő kombinációja nála tabu volt, mert szerintem ki akarta élvezni a spriccnizés minden pillanatát.
Mivel TSz. raktárosi munkakörből nyugdíjazták, az összes érdeme elhallgatása mellett, ezért ő még
az ezredfordulón is olyan gyanús csomagolású cuccokat porlasztott a növenyekre, amik még Rákosit is láthatták a fejlődő kolhozban.
Nála, egy hónappal rovarölőzés után a cseresznyefáról aszalt múmiaként hullott alá még a seregély is,
ha 5 centinél  közelebb került egy szem gyümölcshöz.
Faterom kerek perec megtiltotta, hogy nála cseresznyét, vagy barackot lopjunk.
Máshová mehettünk, azért nem járt pofon, de csak arra mennyiségre volt elnező, amit ott helyben legeltünk.
Elhozni kizárólag azoknak a haveroknak volt szabad egy kis kóstolót, akik betegek voltak, vagy eppen gipszben
feküdtek otthon, mert "leette őket a rosseb" cseresznyelopás közben a fáról Ördög

A növényvédelem a TSZ.es időkben nagyon rock and roll volt, saját szememmel láttam a fülke nélküli traktorral crosswind-be Ördög fújták a Dikonirt nevű mérget, a szőlőbe harisnyából szórták a por alakú Aktikont, a Gramoxone meg a színe miatt vált tömegpusztítóvá, a korai időkben, nem egy esetben nézték kólának, ha a lopott szert a megtévesztő palackba töltötték.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1464 Dátum: 2020. Május 21. - 23:17:27 »

...a Gramoxone meg a színe miatt vált tömegpusztítóvá, a korai időkben, nem egy esetben nézték kólának, ha a lopott szert a megtévesztő palackba töltötték.
Ne is mondd.
Egy nagyon jó fej srác meghalt tőle az utcánkban.
Pár évvel idősebb volt nálam, de sokat pecáztunk együtt a Kaposon.
Jól benyesett valami bálban, merev részegen kitették egy autóból a házuk előtt.
Bement, az udvaron rókázott egy nagyot, majd azt gondolva, hogy kóla, jól ráhúzott a nyárikonyha ablakában álló literes kólásüvegre.
Amin ugyan nem volt címke, de nem is kóla volt benne Rííí
Sajnos olyan részeg volt, hogy nem vette le agyilag, hogy mi történt vele, ledőlt, mint a rohadt nád, és aludt reggelig, amíg az édesanyja fel nem ébresztette.
Az eltelt órák alatt a méreg teljesen felszívódott benne, egy ideig próbálkoztak vele a kórházban, de állítólag már a legkisebb esélye sem lett volna a túlélésre.
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1465 Dátum: 2020. Május 22. - 12:51:44 »

Ma fél ötkor Szilaspogonyban -4! Várom a havat, mert akkor a jövő hét végére szervezek egy hajtást.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1466 Dátum: 2020. Május 22. - 12:55:23 »

Nálunk 25 fok van....le is megyek fürödni a tóra.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1467 Dátum: 2020. Május 22. - 13:05:56 »

....le is megyek fürödni a tóra.
Másnap van? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1468 Dátum: 2020. Május 22. - 14:16:35 »

Másnap van? Ördög

Nem. A viz 16 fokos, a levegő 15, konfortéretet is ad.  Ördög Egyébként nincs nyitva a fürdő és a tó...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1469 Dátum: 2020. Május 22. - 14:28:09 »

Hajnalban nálunk (Nyugat-Nógrád) is bőven mínuszok voltak
Naplózva
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: