Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Időjárás-jelentés  (Megtekintve 175763 alkalommal)
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1305 Dátum: 2018. Február 07. - 15:46:22 »

 Woest Ma 8 órától egy téli gumis - utánfutós teherautóval próbáltunk megtenni 7 km-t Vaskeresztes térségében . 4 óra alatt sikerült egy terepjárós segítségével - köszönet érte itt is ! -  Esett a hó. 10óráig nem volt hótoló. Egy sem. A 89-es Bucsu-i határhoz vezető utat piros - osztrák - hótolók takarították le a magyarországi szakaszon is . Tudták hogy jön a hóesés. Nem volt sem alásózás, sem érdesítés. Nincsenek kis zuzalék halmok az út szélén, semmi. Az önkormányzat kezelésében lévő utat 2 gép takarította. Egy  használt MAN , cserefelépítménnyel, és egy új nagy Unimog. Van itt pénz, technika, gép, minden, csak addig nem indulhatnak, míg esik a hó. Ha megállt, indultak. Addig meg így jártál. 5 ember - akit fizetni kell - napja ment a semmibe. Ez nem az én napom.  Rííí
   
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1306 Dátum: 2018. Február 07. - 16:05:52 »

https://www.vezess.hu/hirek/2018/02/07/zala-megye-elesett-fotokon-a-nagy-havazas/

Aszongya': Zala megye elesett, meg nagy havazás.
Helyenként talán még 5 centi is volt, 0 fok körüli hőmérséklettel.  Röhög
Engem pestről hívogat egyfolytában a fuvarszervező, hogy tudunk-e rakodni ebben az irdatlan hóesésben. Nem igazán hiszi el, hogy se Nagyatádon, se Barcson nem láttunk egy hópelyhet sem...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1307 Dátum: 2018. Február 07. - 16:32:25 »

Mi lennénk itt az ország Szibériája perpillanat.. Röhög
Oszt esett vagy 5 cm, ami olvad is mint a fene.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9914



« Új üzenet #1308 Dátum: 2018. Február 07. - 16:34:55 »

Engem pestről hívogat egyfolytában a fuvarszervező, hogy tudunk-e rakodni ebben az irdatlan hóesésben. Nem igazán hiszi el, hogy se Nagyatádon, se Barcson nem láttunk egy hópelyhet sem...

Esett talán 5-6 centi de olvad.. reggelre biztos a koripálya... viszont az soförök idióták, az hagyján hogy én nem tudok vezetni (aztat mondja a főnököm) de hogy mások se?  Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1309 Dátum: 2018. Február 17. - 14:54:53 »

Alíz kutyám tegnap volt 1 éves. Hamarabb végeztem,ezért kimentem vele egy nagy sétára. (A helyi elnöknek jeleztem,hogy kijárok majd a kutyával gyakorolni.) Havaseső esett,1 fok volt. Egy kullancsot mégis hazahoztam. Mi lesz itt tavasszal? A kutyát Bravectoval kezelem,de így sem leszek nyugodt,ha megindul az invázió.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #1310 Dátum: 2018. Február 18. - 06:39:20 »

Alíz kutyám tegnap volt 1 éves. Hamarabb végeztem,ezért kimentem vele egy nagy sétára. (A helyi elnöknek jeleztem,hogy kijárok majd a kutyával gyakorolni.) Havaseső esett,1 fok volt. Egy kullancsot mégis hazahoztam. Mi lesz itt tavasszal? A kutyát Bravectoval kezelem,de így sem leszek nyugodt,ha megindul az invázió.

 Emelem

Tegnap én is kivittem a kutyámat egy erdő melletti rétre.Szép napos idő volt,jóóó csípős széllel.
Az enyém 5 hónapos.Kicsit gyaklrolgattunk,játszottunk.Talán az  5. Behívás után mikor megdicsértem,észrevettem a lábán valamit.Először azt hittem valami ráragadt a szőrére,vagy a vakondtúrásból származó föld.
De egy kb.borsószem nagyságú kullancs volt.  Csodalk
A következő fél órában még leszedtem róla 5!!!!!db ot, Fejvakarás
különböző nagyságokban!!!Nagyon kicsit nem táláltam,illetve remélem nem Is volt.
Érdekes időjárás van.Most pl.megint esik a hó....
Kullancs ügyben szerintem is bajban leszünk.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1311 Dátum: 2018. Február 28. - 21:24:14 »

Sándor, József, Benedek, mi a f@sz van veletek?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1312 Dátum: 2018. Március 01. - 16:36:56 »

Reggel minusz húsz fok volt... Hol a f@szomban van az a globális felmelegedés? Fejvakarás
A vadiúj kazán leállt a telepen. Az okos szerelő a kondenzvíz elvezető csövet a falon keresztül kivezette a szabadba ami önmagában talán nem lenne baj de van benne egy hajlás amiben megállt a víz aztán szépen bele is fagyott... Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1313 Dátum: 2018. Március 01. - 16:49:59 »

Reggel minusz húsz fok volt... Hol a f@szomban van az a globális felmelegedés? Fejvakarás
A vadiúj kazán leállt a telepen. Az okos szerelő a kondenzvíz elvezető csövet a falon keresztül kivezette a szabadba ami önmagában talán nem lenne baj de van benne egy hajlás amiben megállt a víz aztán szépen bele is fagyott... Rííí

Ha nem lenne a globális felmelegedés, akkor -22 lett volna!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1314 Dátum: 2018. Március 01. - 17:20:27 »

Reggel minusz húsz fok volt... Hol a f@szomban van az a globális felmelegedés? Fejvakarás
A globális felmelegedés 1 hét szabit vett ki. Még egy hónap és nyitnak a strandok.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1315 Dátum: 2018. Március 01. - 19:10:44 »

Reggel minusz húsz fok volt... Hol a f@szomban van az a globális felmelegedés? Fejvakarás
A vadiúj kazán leállt a telepen. Az okos szerelő a kondenzvíz elvezető csövet a falon keresztül kivezette a szabadba ami önmagában talán nem lenne baj de van benne egy hajlás amiben megállt a víz aztán szépen bele is fagyott... Rííí
Itt látható a "globális felmelegedés".

Jelenleg 0°C-nál látható a kék vonal.
Apai Nagyapám egyik testvére 35 évig volt fogságban- Karélia, Szibéria ( Hruscsov engedte haza). Ott -50 °C volt telente,de az ottani 50 az itteni 20 -nak megfelelő. Ott száraz hideg van,itt nyirkos és ez a kegyetlenebb.Azt is mondta,hogy várták a telet,mert a nyár a milliárd szúnyog miatt még szúnyoghálós kalappal is iszonyatos volt.
Ma reggel a szomszéd faluban - 25°C volt.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1316 Dátum: 2018. Március 01. - 19:20:50 »

Itt látható a "globális felmelegedés".


100 év távlatával van elfoglalva a világ. 200 év távlatában már más. 10000 év távlatában meg többször volt jóval nagyobb megingás. Corvinuson ezt tanszéken nézegetik, engem meggyőztek: kamu habbal....

Az persze nem baj, ha a világ figyelme föl van híva a bolygó tiszteletére, abból baj nemigen lehet.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1317 Dátum: 2018. Március 01. - 21:19:57 »

100 év távlatával van elfoglalva a világ. 200 év távlatában már más. 10000 év távlatában meg többször volt jóval nagyobb megingás. Corvinuson ezt tanszéken nézegetik, engem meggyőztek: kamu habbal....

Az persze nem baj, ha a világ figyelme föl van híva a bolygó tiszteletére, abból baj nemigen lehet.
" A légkör hatásainak modellezése alkalmával legtöbbször nem veszik figyelembe a vízpára-vízgőz üvegházhatását,holott ez -jóval nagyobb mennyisége és koncentrációja miatt - sokkal jelentősebb hatású,mint a CO 2 mennyisége.
Minden emberi tevékenységet figyelembe véve az emberiség a légkör CO 2 tartalmának  4 %-át okozza. Ezzel szemben a mészkőbomlás 60 %-ért felelős. Ha nem volna légköri CO 2,akkor a Föld jégbolygóvá válna.
De ha nagyon igyekszünk,megváltoztathatjuk a Föld pályáját,vagy a tengely állását és máris más kérdéssel akarják kihúzni a zsebünkből a pénzt a rémisztgetők.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1318 Dátum: 2018. Március 05. - 23:43:22 »

Kaptunk 20 centit ma reggelre. Vizes nehez ho, de az ilyen ho nem gond mert nincs hideg meg mar nem lesz itt sokaig. (Enyhe -10 lesz az ejszaka, nappal 0 fok)

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9914



« Új üzenet #1319 Dátum: 2018. Március 06. - 05:00:20 »

Kaptunk 20 centit ma reggelre. Vizes nehez ho, de az ilyen ho nem gond mert nincs hideg meg mar nem lesz itt sokaig. (Enyhe -10 lesz az ejszaka, nappal 0 fok)



Nem gond?

A válságstáb összeülne,piros riasztást kiadnák, sms-t írnának  Ördög ja és szólnának a sógoroknak jöjjenek segíteni havat kotorni  Ördög Stoel Mosolyog
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: