Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .338 Magnum (Lapua .....Remington)  (Megtekintve 58394 alkalommal)
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #300 Dátum: 2017. Február 09. - 16:05:48 »

Olyan fegyverre aminél 100 méterről szabad szemmel látod a bemeneti nyílást, nem kell távcső!!   Vigyorog

én a puska másik végén szoktam állni!
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #301 Dátum: 2017. Február 21. - 16:57:46 »

Üdv.

Beíratkoztam én is a klubba...



A szemrevételezésen + fogdosáson kívül nincs még tapasztalatom vele.
Egy hónappal korábban érkezett mint vártam, úgyhogy se szerelék (igaz gyárilag adtak hozzá szereléktalpat, de alumíniumnak tűnik, sanszos, hogy nem azt teszem fel rá) se távcső még... így aztán a lőtéri tapasztalatra is várni kell kicsit.

 Emelem

Oszt mé?  Távcső nélkül nem nem lehet lődözni vele?   Ördög
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #302 Dátum: 2017. Február 21. - 19:05:09 »

Oszt mé?  Távcső nélkül nem nem lehet lődözni vele?   Ördög

Gondoltam rá Angyal csak félek kedvem szegné... 3.2Kg a fegyver így kopaszon. Távcsővel talán a négyhez már közelebb lesz. Majd ebben az állapotában kipróbálom valami visszafogottabb lőszerrel (mondjuk 225gr 800m/s v0), aztán meglátjuk hogyan tovább. Ha nem lesz szimpatikus, akkor még növelem a súlyt (mondjuk kiöntöm műgyantával a tust... majd próba... aztán ólommal  Nyihi ... etc etc)

 Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #303 Dátum: 2017. Február 21. - 19:13:34 »

Ha nem lesz szimpatikus, akkor még növelem a súlyt (mondjuk kiöntöm műgyantával a tust... majd próba... aztán ólommal  Nyihi ... etc etc)
 Emelem

Korábban talán már írtam, hogy egy barátom 2,00 -es söréttel keverte a műgyantát. Azzal prímán besúlyozta a Browningot.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #304 Dátum: 2017. Február 21. - 19:27:03 »

Korábban talán már írtam, hogy egy barátom 2,00 -es söréttel keverte a műgyantát. Azzal prímán besúlyozta a Browningot.
 Emelem

Igen, köszönöm! Benne az ötletdobozban a söréttel kevert műgyanta  Piál Meglátjuk lesz-e szükség rá... igazából nem gondolom, hogy ezzel fogok "konzervdobozra" lövöldözni a lőtéren, arra ott a .308-as, ha 1-2-3 lövés elviselhető egymás után, akkor már nem piszkálom (és remélem lesz olyan postom is, hogy elvittem egy hajtásra és húszat kellett egymás után lőni vele     Nyihi )
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #305 Dátum: 2017. Február 21. - 19:28:34 »

...ha 1-2-3 lövés elviselhető egymás után...

Na csak feldobtam magasra a labdát Nevet egy lövést majdcsak elviselek egymás után  OOO
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #306 Dátum: 2017. Február 21. - 20:31:10 »

Nem vagy te olyan félős gyerek.  OOO  Erigy lüdözni, oszt mesélj milyen a parittya!  Okos
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #307 Dátum: 2017. Február 21. - 20:55:46 »

Nem vagy te olyan félős gyerek.  OOO  Erigy lüdözni, oszt mesélj milyen a parittya!  Okos


Vigyor egy kört lehet megérne a lőtér... hátha rá tudnék beszélni valakit, hogy elsüsse   Nooormalis?

Van még egyébként kolléga a fórumon, aki a közelmúltban tett szert ugyan ilyen fegyverre, sanszos hogy beelőz a tapasztalatszerzéssel (remélhetőleg megosztja majd itt is Mosolyog )
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #308 Dátum: 2017. Február 21. - 21:20:58 »



Vigyor egy kört lehet megérne a lőtér... hátha rá tudnék beszélni valakit, hogy elsüsse   Nooormalis?

Van még egyébként kolléga a fórumon, aki a közelmúltban tett szert ugyan ilyen fegyverre, sanszos hogy beelőz a tapasztalatszerzéssel (remélhetőleg megosztja majd itt is Mosolyog )

 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Remélem, csak a március 15-i műsorra próbálsz valami kortárs darabot, mert egyébként ez nagyon gáz.... Rííí
Szerinted mi a szar történhet...?
Ha már tényleg lefosod a bokád ettől a vacaktól (amit titkon azért mégsem igazán hiszek.... Angyal), akkor felhívom szíves figyelmedet, hogy ami egyáltalán fizikailag megüthet, az pont a távcső. De meg is fog, ha már most ennyire rástresszelsz. OOO
Csupaszon lőttem vagy kettőt a puskával - szerintem olyan 3,4-max 3,5 kiló lehet az enyém - hogy megnézzem, hogy a 250-es Hornadyvel hova lő, ha úgy adódik, hogy a kukkert le kéne kapni, ha mondjuk egy szűk nyiladékra kerülnék. Rúgott, persze, hogy rúgott és akkor mi van?
Mi történhet, na most nagyon őszintén?
De tényleg, ha ennyire nem voltál biztos benne, akkor miért nem kerestél meg, hogy el fogod-e viselni, vagy az első pár évben mindent kitalálsz majd, hogy miért ne a nagy puskát vidd magaddal vadászni?
Olcsó kombó - 215-ös Sierra egy kis Lovex S 070-es felett 820-840 méter közötti indulóval. Ha zavar a rúgás, kerüld a nehéz lövedéket.
 Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #309 Dátum: 2017. Február 21. - 21:22:13 »

Mintha tartanál ettől a fegyver/lőszertől?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #310 Dátum: 2017. Február 21. - 21:59:13 »



Vigyor egy kört lehet megérne a lőtér... hátha rá tudnék beszélni valakit, hogy elsüsse   Nooormalis?

Van még egyébként kolléga a fórumon, aki a közelmúltban tett szert ugyan ilyen fegyverre, sanszos hogy beelőz a tapasztalatszerzéssel (remélhetőleg megosztja majd itt is Mosolyog )

 Emelem

Ha van elég lőszered lövök én neked vele annyit, amennyit jónak látsz. Vállat von
- Nem jársz valamikor Budaörsön?
Ahogy Attila is írta, távcső nélkül bármivel. Ismeretlen puskával inkább távcsővel gondolnám meg én is... Fejvakarás (A sajátjaim is rúgtak már szemöldökön egyszer-egyszer valami kifacsart rossz tartás miatt, na meg Székely Peti .416-os Rigbyje is... OOO Ördög)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #311 Dátum: 2017. Február 21. - 22:21:40 »



Vigyor egy kört lehet megérne a lőtér... hátha rá tudnék beszélni valakit, hogy elsüsse   Nooormalis?

Van még egyébként kolléga a fórumon, aki a közelmúltban tett szert ugyan ilyen fegyverre, sanszos hogy beelőz a tapasztalatszerzéssel (remélhetőleg megosztja majd itt is Mosolyog )
Hú, vaze ez egy nagyon gyilkos kaliber.
Én ezerszer is meg gondolnám hogy elsüssem.
Sebész vejem is panaszkodik, mióta megjelent a 338 XPR nem tud ügyeletbe aludni, mert csak kulcscsont töréses vadászokat kel műtenie.
Én már azon is gondolkodom, hogy a 308-asba higanyos lökésgátlót meg kompenzátort szereltessek.
 LQrtad
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #312 Dátum: 2017. Február 21. - 22:26:16 »

Mi történhet, na most nagyon őszintén?

 Emelem

jó van no, kicsit rájátszottam, legalább volt mire ugrani a népeknek Vigyor... mi történhet? pukkan, én meg vigyorgok Kacsint
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #313 Dátum: 2017. Február 22. - 08:14:49 »

jó van no, kicsit rájátszottam, legalább volt mire ugrani a népeknek Vigyor... mi történhet? pukkan, én meg vigyorgok Kacsint

 Tasli 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #314 Dátum: 2017. Február 22. - 08:18:05 »

Köszönöm Gábor ezeket a fájdalmas pillanatokat, melyeket a fenti pár bejegyzés olvasása okozott... :Mosolyog Vigyorog Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: