Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .338 Magnum (Lapua .....Remington)  (Megtekintve 58397 alkalommal)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. November 21. - 19:29:19 »

Hali mindenki.

Van valakinek tapasztalat 338 asokkal kapcsolatban?
Van esetleg valakinek 338-as Lapua Magnumja?

Üdvicsek
 Emelem

Kondor Imre használja ezt a kalibert Namíbiában, mint hivatásos vadász.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 21. - 19:36:42 írta Viktor » Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. November 21. - 19:39:27 »

Én - önző módon - ezért örülnék ha karriert futna be a kaliber, mert akkor jobban elterjedne és több gyártó is felvenné a programjába. Megmondom őszintén, hogy amit eddig tudok róla, nekem ez az álomkaliber, még úgy is hogy esetleg trükköztek a katalógusadatokkal olyan 6-7 %-ot.
Valahogy engem is jobban felcsigázott, mint az ultramagnumok... Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. November 21. - 19:45:53 »

Valahogy engem is jobban felcsigázott, mint az ultramagnumok... Mosolyog

Látatlanban mondom ugyan de bátran: akármelyiknél többet is ér! Igen
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. November 21. - 21:52:42 »

A .416 -os Rigby hüvelye .338 -ra leszűkítve. Eredetileg mesterlövészlőszer, a .30 -as és az .50 -es kaliber közötti hézag betöltésére. Erre a célra 1400 méterig kiváló, persze a megfelelő lövedékkel.

A hazai gyakorlatban szükségtelen, persze ettől is elesik a vad.

Mint írtam korábban, jellegzetesen afrikai white hunterek használják nagytestű antilopokra "back-up" fegyverként...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #19 Dátum: 2008. November 22. - 06:09:48 »

Ezt a 416 szűkítést a wikipédián én is olvastam, és nagyon tetszett.

Szóval ha majd  tehetem szert teszek egy efféle pusira az tuti.
---"Kondor Imre afrikában használja........"
Azt ovastam már máshol is hogy engedik a 338 lapua magnumot afrikában mert a 6600 J elégnek bizonyul ott is.

Hali
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #20 Dátum: 2008. November 22. - 07:43:10 »

Sziasztok,
ezek a 8,5 mm kaliberek bizony nagyon jók. (8,5 mm Reb, 338 Win, 340 Weatherby, stb.) jó lövedékátmérő és tömeg jellemzi őket.
A 338 Lapuát az USA-ban katonai célra fejlesztették ki, majd a LAPUA kezdte gyártani. Itt az volt a cél, hogy nagy távolságra nagy energiát precízen tudjanak eljuttatni, és a hozzávaló fegyvert egy ember  is tudja kezelni, szállítani. Német puskaműves barátom egy speciális csapattal evvel foglalkozik, de nekik nem volt kielégítő a töltény belső, saját precizitása, és nagyon sok kisérlet után a 338 / 378 Weatherby mellet döntöttek, mivel ez pontosabbnak bizonyult. Evvel a tölténnyel ,300 grains Siearra és 250 grains Lapua lövedékkel  szerelve nagyon jó eredményeket értek el, ami a hadsereg speciális igényeit is kielégíti. 1000 méterre még 3000 Joule energiát szállít és az elvárt szórásképet is hozza. Ezt a teljesítményt csak az 50 Browning múlja felül, de az nem egyemberes fegyver. Ezeknél a kalibereknél a töltényárak magasak, de a kifejlesztésnél ez nem volt szempont. Ez a teljesítmény csak nagy távolságra indokolt, közelre ( pl. szóró ) egyáltalán nem szükséges.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. November 22. - 14:03:02 »

A 7,62 NATO kaliberű mesterlövészpuska se egyemberes fegyver, legalábbis az alkalmazásmetodika szerint,

Ugyanis minden mesterlövész mellett van egy irányzó, aki szelet mér, távolságot becsül, biztosítja a mesterlövészt, stb.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. December 03. - 13:35:07 »

A 7,62 NATO kaliberű mesterlövészpuska se egyemberes fegyver, legalábbis az alkalmazásmetodika szerint,

Ugyanis minden mesterlövész mellett van egy irányzó, aki szelet mér, távolságot becsül, biztosítja a mesterlövészt, stb.


Azért ez sem minden esetben van így...az operatív dolgok ezt nem teszik mindig lehetővé. Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. December 03. - 13:41:35 »


Azért ez sem minden esetben van így...az operatív dolgok ezt nem teszik mindig lehetővé. Kacsint

Bezony. Eleve különbség van, hogy a mesterlövész hol foglal helyet. A rajokba, szakaszokba integrált mesterlövészek (team support marksman, v. sniper) egyedül vannak, (egy rajba hülyeség is lenne még egy spotter mellé), a géppuskással együtt mozognak. Félautomatát használnak, M14est, vagy az új M16-os alapút. Keleten a csecsenek alkalmazták először a gyakorlatban ezt a metódust, igen hatásosan, természetesen Dragunovval.

A sniper team-ek viszont már rendszerint legalább zászlóaljak szintjén vannak jelen ismétlővel, vagy 50-es BMG-t lövő fegyverrel. Na mellettük van spotter.

De ez az egész itt off...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. December 03. - 13:45:05 »

Szoktam nézni egyik csatornán a Future Weapon című műsort.
Na ott havonta mutatnak be 1-1 ilyen jellegű fegyvert...és mindig éppen az a legjobb és világelső amit bemutatnak. Ördög Bion Bion
(orosz fegyvert érdekes módon még nem láttam benne.  Vigyorog)
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #25 Dátum: 2008. December 03. - 20:33:18 »

Hat mert oda nem tud elmenni a nagyon kemeny nagyon kopasz ex navy seales csavo. Egyebkent vannak uj orosz fejlesztesek is amibol latszik az ergonomia meg nem az eros oldaluk Mivel ez itt off felteszek nehany kepet a golyos fegyverekhez ( ha erdekel valakit) Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. December 04. - 06:24:37 »

Bezony. Eleve különbség van, hogy a mesterlövész hol foglal helyet. A rajokba, szakaszokba integrált mesterlövészek (team support marksman, v. sniper) egyedül vannak, (egy rajba hülyeség is lenne még egy spotter mellé), a géppuskással együtt mozognak. Félautomatát használnak, M14est, vagy az új M16-os alapút. Keleten a csecsenek alkalmazták először a gyakorlatban ezt a metódust, igen hatásosan, természetesen Dragunovval.

A sniper team-ek viszont már rendszerint legalább zászlóaljak szintjén vannak jelen ismétlővel, vagy 50-es BMG-t lövő fegyverrel. Na mellettük van spotter.

De ez az egész itt off...

Szerintem nem off, hisz ez ennek a kalibernek egy hozzátartozó eleme, hogy mi módon használják:)Mosolyog

Egyébként a leg elterjedtebb mód nyugaton a 2 emberes team, hisz fedezni kell a lövészt....

Hali
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. December 04. - 13:20:56 »

Gondolom néhányan láttátok a Shooter c. filmet Wahlberggel a főszerepben. Abban eléggé ügyködnek mindhárom lövész kaliberrel. ( 308, 338, 50 BMG)
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #28 Dátum: 2008. December 04. - 17:27:59 »

Hali mindenki.

Van valakinek tapasztalat 338 asokkal kapcsolatban?
Van esetleg valakinek 338-as Lapua Magnumja?

Üdvicsek
 Emelem
Egy p.cs fritz a .338-as win.mag.-al izgalmában a fülemtől 10 centire lőtt egy bikára.Azt hittem,hogy leszakadt a fejem,és a mennyben vagyok.A qva anyját!!!!!!!Azóta gyengébb a bal fülem.
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 04. - 17:39:59 írta Viktor » Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. December 04. - 17:43:50 »

Egy p.cs fritz a .338-as win.mag.-al izgalmában a fülemtől 10 centire lőtt egy bikára.Azt hittem,hogy leszakadt a fejem,és a mennyben vagyok.A qva anyját!!!!!!!Azóta gyengébb a bal fülem.

Tapasztalatnak ez sem rossz, de kibirni........?
Naplózva

hunter55
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: