Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186665 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. November 20. - 17:09:30 »

Mivel ilyen még nem volt, megnyitottam a topicot.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. November 20. - 17:20:37 »

 Várom a hozzászólást! ???
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. November 21. - 22:00:49 »

beee, röff, nyamnyam
Naplózva
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. November 27. - 09:34:09 »

Szia Viktor!
Úgy tűnik számomra, hogy ez a téma titkos magánügy lehet.  ???    .........pedig igen jónak tűnik.  Üdv: Marci
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. November 27. - 09:37:12 »

Szia Viktor!
Úgy tűnik számomra, hogy ez a téma titkos magánügy lehet.  ???    .........pedig igen jónak tűnik.  Üdv: Marci

Az áprilisi - még sg.-s - "rövid" fórumon igencsak pörgött a téma... Vállat von
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #5 Dátum: 2009. Január 27. - 13:21:06 »

Üdv!

Úgy látom haldoklik ez a topik ezért rakok fel pár képet. Legalább lesz miről beszélgetni.
Malactáppal feltöltött etető!

Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #6 Dátum: 2009. Január 27. - 13:23:14 »

Ez is
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #7 Dátum: 2009. Január 27. - 13:53:45 »

Ez pedig az ismerős által műküdtetett szóró, melyet szép számmal jár a vad. Persze a tulajdonos nagy örömére Kacsint
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #8 Dátum: 2009. Január 27. - 13:56:39 »

Kukoricával megszórva. Erre még jött rá a 2 szák cukorrépa és 1 zsák siló.


Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #9 Dátum: 2009. Január 27. - 14:25:28 »

Ötletes és jónak tűnő etető!! Igen
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #10 Dátum: 2009. Február 26. - 09:31:50 »

Januárban felhelyeztük a karácsonyra kapott forgótányéros szóró rendszerű önetetőt. Az eredmény magasan felülmúlta a várakozásaimat. Eszméletlenül meghúzta a vadat a környező völgyekből. Én minden másnap vagy minden nap hordtam ki takarmányt a vadaknak és ez nagyon sok ráfordítást igényelt. Még mindig hordom, de az önetetős szótóhoz csak heti egy két alkalommal megyek ellenőrizni. Naponta csak pár kiló szemes kukoricát szór ki, de ez így is elég ahhoz hogy minden nap megjelenjen a szarvas is és a disznó is. Nem késlekedem, amint lesz egy kis pénzem, az összes szóróhoz fogok ilyen létesítményt kitenni.
     Nem tudom hogy mások tapaszalták e ? De valamiért az idei évben nagyon el voltak kényezve a disznók.. Nem tudom miért, de december hónapban nem voltak hajlandók felenni még a törtszemet sem. Egész januárban csak a csöves és szemes kukoricát ették. Mondjuk abban nem volt panasz. Nem is az volt a lényeg, hogy sok legyen a szórón, csak, az hogy szemes legyen. Akkor fölették.. Nem kaptak többet, mint fél zsákkal, és tökéletes volt. A szárítóból hozott ocsus szemetes kukoricához végképp oda sem szagoltak..
Most februárra annyit javult a helyzet hogy a szárított törtszemet is jóízűen feleszik..
Volt másnak is efféle tapasztalata?
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #11 Dátum: 2009. Február 27. - 22:03:55 »

Idézet
Erre még jött rá a 2 szák cukorrépa és 1 zsák siló.

A silót nem lenne jobb silótálcára tenni?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #12 Dátum: 2009. Március 10. - 11:10:59 »

Szilva!
A disznós topikban említett szóróhordó egy közönséges műanyag hordó, ami egy csomó helyen ki van fúrva 10 vagy 12mm-es fúróval. Az egyik végéhez van rögzítve egy 2m-es lánc, amit egy galagonyabokor tövéhez kötöttem ki. Arra kell figyelni hogy a lánc két végén olyan szem legyen, ami körbe tud fordulni, mert különben a forgatástól feltekeredik. A disznók viszont ilyenkor is rángatják, és ettől szokott elszakadni. Ha akadálymentesen tud forogni, akkor csak hengergetik körbe amíg van benne kukorica. Az én hordómba 2-2,5 vödörrel töltök, egy hétig elszórakoznak vele mire kiürül. Előnye hogy hetente egyszer megyek fel, mégis mindennap ott a kaja, hátránya amit írtam: egyszerre kevés disznó fér hozzá, és a nagyok nem engedik oda a kisebbeket. Illetve az hogy más vad nemigen fér hozzá, mert általában csak a disznó tudja úgy meglökni hogy jöjjön belőle a kukorica. Vannak persze kivételek, mondják hogy a szarvas is lökdösi, meg a borz is próbálkozik, de igazából érdemi mennyiséget csak a disznó tud kinyerni belőle.
Ha legközelebb megyek arra, csinálok róla képet.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2009. Március 10. - 11:21:21 »

Szia Jan!
Jó hogy eszembe juttattad ezt a láncos módszert, már el is felejtettem, hogy így is lehet. Már automata szórón gondolkodtam, de ez így azért lényegesen költségkímélőbb megoldás.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #14 Dátum: 2009. Március 10. - 11:28:42 »

Szia Jan!
Jó hogy eszembe juttattad ezt a láncos módszert, már el is felejtettem, hogy így is lehet. Már automata szórón gondolkodtam, de ez így azért lényegesen költségkímélőbb megoldás.

Nem beszélve arról, hogy felébredsz a lesen, a zajra,  amikor fociznak a hordóval  Nyihi  Nyihi  Nyihi  Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: