Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186615 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #600 Dátum: 2021. Január 19. - 20:57:54 »

Használjatok Parusso-t!  Nincs akku, nincs mozgó alkatrész, mindent a cinkék, kismadarak "működtetnek"!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #601 Dátum: 2021. Január 19. - 21:25:23 »

Használjatok Parusso-t!  Nincs akku, nincs mozgó alkatrész, mindent a cinkék, kismadarak "működtetnek"!

Télen. de nyáron is használnánk :-)
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #602 Dátum: 2021. Január 19. - 21:50:51 »

Télen. de nyáron is használnánk :-)

Csontival kell megtölteni, madárka imádja, a disznó mégjobban! Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #603 Dátum: 2021. Január 19. - 22:09:39 »

Jók ezek az automaták.
Megjelentek néhány kínai kereskedőnél, akciós áron.
Vettem is kettőt, aztán már nem volt készleten.
Kis idő múlva, meg jelent magyar kereskedőknél a duplájáért.

Tavaly az alibabán megtaláltam a szórófejet nagyjából gombokért de azt hiszem, 500 db volt a minimum rendelhető mennyiség. Az aliexpressen viszont nem leltem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #604 Dátum: 2021. Január 19. - 22:11:41 »

Hát, ahogy nézem amerikai termék. Sajnos amire ideér (vám, áfa, ügyintézés, hajóval lassú, repülővel drága) majdnem 2x annyiba fáj, mint a kinti ára.
Néztem céget, aki foglalkozik hajós importtal, az a feeder ami itthon, boltban, garival, 33e, úgy 26e-re jönne ki 2hónapos szállítással (és nyilván garanciás hiba esetén ba..hatod)

Hinnye, most nézem, h Amazon-on eléggé le van árazva: https://www.amazon.com/Moultrie-Hunter-Feeder-Black-MFG-13448/dp/B0874CJGKR
40USD. Ha ez ~75USD-ért az asztalomon van, mégiscsak 10e-vel (~30%) olcsóbb mint itthon. Szokott ennek baja lenni? :-)

Sőt, ahogy nézem, még az Amazon is elküldi direkt ide (kb 75USD áron, ami a kalkulált import költséget is tartalmazza)
Tavaly(illetve már tavalyelőtt) rendeltem két szórófejet az amazonról-mondjuk azóta is dobozukban pihennek. Aztán fél évre vagy még többre rá még visszakaptam valami tíz dollárt mert kevesebb volt az importköltség.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #605 Dátum: 2021. Január 20. - 15:14:08 »

Nekem egy egyiránybadobós Moultrie van.
Olyasmi mint a lentebb belinkelt, de annál - gondolom - régebbi darab.

Napelemmel kombinálva hibátlanul működött mostanáig (egy-másfél évet).
Elakadás csak akkor volt, ha valami volt a kukoricában és megszorult.

Most azt csinálja, hogy egyszer csak se-kép-se-hang.
Ha leveszem a két akkusarut, és összeérintve "kisütöm", akkor visszaáll minden a normál kerékvágásba, és működik.
Valameddig.

Úgyhogy most egy műszerész műszereli, és remélem meg tudja gyógyítani.

Nekem egy akácoszlop van leásva, arra volt rácsavarozva egy vasszelvény (mint az úszókapuk alján) és ennek a belső görgős részére volt a hordó rögzítve.
Így ezen a "pályán" lehetett drótkötéllel felhúzni-leengedni a hordót.
Lesről nem látszik, el lehet dugni, de abból a kb. 3-4 m magasból simán eldobta 8-10 m-re a kukoricát.

Viszont:
Azt tapasztaltam (vagy csak bebeszéltem magamnak?  Fejvakarás ), hogy mióta ez ott van a szóró mellett/fölött, azóta kevésbé szívesen jön oda a vad.
Őzek jönnek ugyanúgy, disznó is, bár a nagyját már lehet, hogy némileg zavarja.
Gím viszont alig-alig.

Szóval arra jutottam, hogy amit csak lehet fémrészt (úszókapu "sínpálya", drótkötél) kiiktatok belőle, hátha úgy kevésbé lesz zavaró.

Nem akarok egy szóró fölött lógó hordót nézegetni, erre ez az oldalradobós megoldás teljesen jó, de cinkés kizárva, mert az gondolom maga alá potyogtat.

Viszont minden ötletet szívesen veszek, kinek mi a tapasztalata, kinek, hogy van fölemelve, rögzítve a hordó?
Kell-e ott rögzíteni, vagy jobb ha szabadon leng, mert akkor nem koppan-zörren semmihez?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #606 Dátum: 2021. Január 20. - 19:39:07 »

Jó hír, hogy ez az irányított verzió is eldobja 8-10 méterrel - én sem akarom a hordót nézegetni...
Én úgy terveztem, hogy spaniferrel fogatom fel a fához, és valami ék megoldással biztosítom, hogy ne forogjon el.
Mivel a kamerám is 3-4 méter magasan van - de ez a sines megoldás is jónak hangzik a leengedéshez.

(egy kisméretű, kb 1m-re összetolható teleszkópos létrát hordok a kamerához is :-)

Azt nem bánom, ha gím alig-alig jön - mert most egyáltalán nem...  Vigyorog
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #607 Dátum: 2021. Január 21. - 07:23:51 »

Jó hír, hogy ez az irányított verzió is eldobja 8-10 méterrel - én sem akarom a hordót nézegetni...
Én úgy terveztem, hogy spaniferrel fogatom fel a fához, és valami ék megoldással biztosítom, hogy ne forogjon el.
Mivel a kamerám is 3-4 méter magasan van - de ez a sines megoldás is jónak hangzik a leengedéshez.

(egy kisméretű, kb 1m-re összetolható teleszkópos létrát hordok a kamerához is :-)

Azt nem bánom, ha gím alig-alig jön - mert most egyáltalán nem...  Vigyorog


Szia! Erről a teleszkópos létráról tudnál valami bővebb infót adni?  Mosolyog (típus, esetleg link, ami alapján megtalálom a neten) Ilyesmit keresek már egy ideje de eddig nem leltem sajnos.
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #608 Dátum: 2021. Január 21. - 09:18:30 »

Szia! Erről a teleszkópos létráról tudnál valami bővebb infót adni?  Mosolyog (típus, esetleg link, ami alapján megtalálom a neten) Ilyesmit keresek már egy ideje de eddig nem leltem sajnos.

Szia!

Ezt dobta fel a keresőm:

https://www.lealkudtuk.hu/moller-mr70103-teleszkopos-aluminium-letra-3-2m-1626236766?utm_source=argep&utm_content=moller-mr70103-teleszkopos-aluminium-letra-3-2m
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #609 Dátum: 2021. Január 21. - 12:06:39 »

Mintha a lidl-ben is láttam volna valamikor az elmúlt hetekben teleszkópos létrát.
Én évekig használtam egyet (most is megvan csak nem szórózok, nem rakok ki kamerát), amikor vettem, akkor még harmincezer felett volt az ára.
Azért vannak trükkjei... A felső fok egyben a teteje is, nem nyúlnak túl rajta az oldalak. Egy sík felületnek nagyon faszán neki lehet támasztani de egy vékonyabb fatörzsnek nem annyira, billeg, instabil. Ha hosszabban időzöm fent, mert mondjuk ágakat is kell fűrészelni a kamera előtt vagy ilyesmi, ki szoktam kötni egy kis spaniferrel.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #610 Dátum: 2021. Január 21. - 21:40:31 »

Szia! Erről a teleszkópos létráról tudnál valami bővebb infót adni?  Mosolyog (típus, esetleg link, ami alapján megtalálom a neten) Ilyesmit keresek már egy ideje de eddig nem leltem sajnos.

https://zakanyszerszamhaz.hu/teleszkopos-letrak/ztrust-ttl1038-teleszkopos-tamasztoletra-p104000498

Én ezt vettem - és innen.
Elégedett vagyok vele, még akarok hozzá barkácsoltatni egy kis ülcsikét is, hogy nyáron/ősszel mobil lesként is tudjam használni pl erdőben :-)

Én egy emberes nyárfához szoktam támasztani, de tényleg hasznos volna két kis hegyet beletenni a tetejére, hogy ne csúszkáljon...
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #611 Dátum: 2021. Január 25. - 12:59:46 »

https://zakanyszerszamhaz.hu/teleszkopos-letrak/ztrust-ttl1038-teleszkopos-tamasztoletra-p104000498

Én ezt vettem - és innen.
Elégedett vagyok vele, még akarok hozzá barkácsoltatni egy kis ülcsikét is, hogy nyáron/ősszel mobil lesként is tudjam használni pl erdőben :-)

Én egy emberes nyárfához szoktam támasztani, de tényleg hasznos volna két kis hegyet beletenni a tetejére, hogy ne csúszkáljon...

Köszi szépen!  Mosolyog
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #612 Dátum: 2021. Január 25. - 15:11:00 »

Kinek gyártják ezeket? Aszongya, hogy a teherbírása: 100 kg. Na ez pont nekem való lenne. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #613 Dátum: 2021. Január 25. - 16:12:56 »

Kinek gyártják ezeket? Aszongya, hogy a teherbírása: 100 kg. Na ez pont nekem való lenne. Vigyorog
Ha nem érzed rajta biztonságban magad, nézz körül itt:
A létrák csúcsa. Minőségben és árban is :-)
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #614 Dátum: 2021. Június 30. - 17:12:00 »

https://telex.hu/belfold/2021/06/30/a-varosi-vaddisznok-allnak-nyeresre
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: