Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186607 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #585 Dátum: 2019. Június 30. - 20:43:24 »

Esetleg tegyek valamit még hozzá a siker érdekében?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #586 Dátum: 2019. Június 30. - 20:58:59 »

Esetleg tegyek valamit még hozzá a siker érdekében?  Fejvakarás Vállat von
Nem a leg szerencsésebb idő ez a szóró létesítésére.
Az a tapasztalatom, hogy azért a dagonyát meg a bükkfa kátrányt díjazzák.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #587 Dátum: 2019. Június 30. - 21:07:55 »

Még világosba közlekedtek, vízpartra csináltam a nádasba. Több vadásztársam is mondta, hogy arra szoktak mozogni. Most még mozogtak, voltak több váltószerűségű nyomok.
Egyik oldalon árpa a túloldalon napraforgó és kukorica tábla.
Majd meg látjuk fel veszik a csemegét. Hátha...
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #588 Dátum: 2019. Július 01. - 04:23:45 »

Esetleg tegyek valamit még hozzá a siker érdekében?  Fejvakarás Vállat von

Öööö esetleg puskával ülj ki megfelelő távolságban. Stoel  Kacsint Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #589 Dátum: 2020. Június 04. - 11:42:48 »

Norbert Happ A vaddisznó vadászata című könyvét olvasva felvetődött egy kérdés bennem.
A szórók kialakításánál a sávos szórók létrehozását javasolja a normál "terített, random szórt" verziók helyett. Nekem nem világos pontosan mit is jelent ez mert egyik esetben azt írja hogy " az eleséget egyenes vonalban, a leshez vezető sávban szórjuk ki" ez nekem azt jelenti, hogy lőiránnyal párhuzamosan  egy-két-x vonalban . Egy másik esetben viszont azt írja, hogy a rálovés helyét könnyebb megtalálni mert csak egy visszintes vonalat kell megjegyezni. ez számomra a lőiránnyra merőleges elrendezést jelnti. Illetve hogy a vaddisznók rendszerint a sávokon hosszában helyezkednek el  ami szintén merőleges elrendezésre utal.

Használ valaki ilyen sávos szórót, ha igen milyen irányú a szórás? A leírás alapján én inkább a lőirányra merőleges szórást tartom valószínübnek de lehet tévedek.

Előre is köszönöm!
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #590 Dátum: 2020. Június 04. - 13:30:51 »

Azért ez alapvetően fingreszelés, de reszeljük!:  Vigyorog

A sávos szórásnak én nem látom értelmét, mert:

 - ha a lőiránnyal párhuzamos a kukorica, akkor a disznók ugyan zömmel keresztben állva fognak enni, de egymást takarva
 - ha a lőirányra merőleges a kukorica, akkor meg zömmel szemben állva fognak enni

Szerintem a legjobb, hogyha a szóró területén minél inkább egyenletesen elosztva van a kukorica.
Ilyenkor sokkal többen hozzáférnek, a kezdeti kupacolás után jobban elszélednek, sokkal nagyobb az esélye, hogy tisztán keresztben álló vadra lehet lövést tenni.

Aki meg egy szórónyi területen nem találja meg a rálövés helyét...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Pláne, hogy tudja, hogy kb. a jobb felső részen vagy a bal alsón állt a süldő - ez így néhány tíz négyzetméter...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #591 Dátum: 2020. Június 04. - 18:52:44 »

A kimondottan vaddisznó vadászati céllal létesített szóró esetében nekem mindenek felett a gödrös szórózás vált be.
Egy parasztkocsi nehéz vastengelyével ütök egy tölcsér alakú likat a talajba, amit minden függőleges ütés után körbe-körbe tágítok.
A vége egy 30-50 cm mély, a tetején 15-20, a legalján 2-3 cm átmérőjű lyuk a talajban.
Ezt közel színültig öntöm kukoricával, taposok rá egy kis földet, avart, és kész.
Egy 10 literes vödörrel feltöltök 4-5 likat, amit elég 4-7 naponta megújítani, mert hiába túrja szarrá a cocó, mkndig marad
még szem az összeforgatott földben, és a lik mélyén, aminek a szaga ingerli még napok múlva is.
Ráadásul a nagy disznó kisajátítja magának a likat, munka közben innen-onnan is próbálkozik, ezzel előbb-utóbb
jó alkalmat teremt a lövésre.
Ez a technika nálunk igen szügségszerű, mert "azok a büdös dámok" bármennyi kukoricát felporszívóznak, még a disznók előtt,
ha a földre van kiszórva.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #592 Dátum: 2020. Június 05. - 11:16:52 »

A kimondottan vaddisznó vadászati céllal létesített szóró esetében nekem mindenek felett a gödrös szórózás vált be.
Köszi az ötletet ezt szerintem kipróbálom én is, csak talajfúróval mert az van Mosolyog 150mm-s átmérőben így max nekem nem tölcsér alakú lesz a lyuk de gondolom ezen nem fognak megsértődni Nevet
 több napi lefoglalás sem hangzik rosszul
 Emelem

Azért ez alapvetően fingreszelés, de reszeljük!:  Vigyorog
A sávos szórásnak én nem látom értelmét, mert:
 - ha a lőiránnyal párhuzamos a kukorica, akkor a disznók ugyan zömmel keresztben állva fognak enni, de egymást takarva
 - ha a lőirányra merőleges a kukorica, akkor meg zömmel szemben állva fognak enni
Végülis erre találták ki a fórumot, hogy kultúráltan megvitassuk a gondolatainkat Mosolyog
A rálövés helyét gondolom csak azért írta, hogy legyen még egy érve, azért nem 2 hektáron van egy-egy szóró szóval ezzel egyetértek, viszont ami kicsit fura, hogy pont ellentétesen vannak az irányok a Te éáltalad leírtak és könyvben írtak szerint Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #593 Dátum: 2020. Június 05. - 13:03:28 »





Én csináltattam egyet rozsamentesből, kb 7cm átmérőjű. Szemes kukoricával szoktam megtölteni,(az nem rohad be) a lyukat kb 50-60cm mélyen. Nagyon szeretem. Érdekes, hogy sokszor szívesebben túrja ki mint, a szórón lévő szemest. Akkora aknatölcséreket túrnak hogy öröm nézni. Ólyan helyre szoktam fúrni ahova esőkor összefolyik majd a víz, és a lyuk megtelik, vizet megtartva  dagonyát, vizet  ad nekik. Sózógödröt is remekűl lehet vele kialakítani. Kitúrják maguknak.
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #594 Dátum: 2020. Június 05. - 16:48:32 »

Köszi az ötletet ezt szerintem kipróbálom én is, csak talajfúróval mert az van Mosolyog 150mm-s átmérőben így max nekem nem tölcsér alakú lesz a lyuk de gondolom ezen nem fognak megsértődni Nevet
 több napi lefoglalás sem hangzik rosszul

Első alkalommal érdemes erjesztett szemessel feltölteni, mert sokkal gyorsabban ratalálnak.
Utána már tudni fogják a dolgukat Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #595 Dátum: 2021. Január 19. - 12:27:35 »

Sziasztok,

automata szóróban gondolkodnék, mert a fránya őzek kitanulták az etetődob használatát, és felesznek mindent a disznók elől...
Ezzel a 360 fokos szóróval kapcsolatosan https://www.moultriefeeders.com/pro-hunter-ii-feeder-kit
és az irányított társával kapcsolatosan https://www.moultriefeeders.com/quick-lock-directional-kit
kérdezném véleményeteket, ismeritek-e, megbízható-e?

Külön helyen kerülnének "bevetésre" - az irányított olyan helyen, ahová nem szeretnék a placc fölé zsinórokat kifeszíteni, inkább egy fa "mögé" rejteném el,hogy a lesről
mégse lehessen látni - legalább az illúzió meglegyen :-)

Napi ~3 részletben szórnék ki bő fél-fél kg kukoricát, naplemente után, éjszaka közepén és naplemente előtt, hogy mindenkinek jusson.

Előre is köszönöm a véleményeket!
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #596 Dátum: 2021. Január 19. - 15:55:50 »

Szia,

Bár nem konkrétan ez a típus de nekem van használatban jó ideje egy Moultrie szórófej ("Econo Plus"). Átgondolt, megbízható cucc, szerintem a Moultrie-vel nem nyúlsz mellé (sajnos mostanában az áraik is ezt tükrözik).

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
PicÚr
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #597 Dátum: 2021. Január 19. - 17:30:38 »

Üdv!

Nálunk, a területen is moultrie automaták vannak felszerelve, csak egy másik fajta:
 https://simaboru.hu/Moultrie-All-In-One-automata-vadeteto-szorofej-cer
Több mint húsz működik és eddig semmi baj nem volt velük. Egyszerű a beállítása is.
Ajánlani tudom!

PicÚr
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #598 Dátum: 2021. Január 19. - 19:10:47 »

Jók ezek az automaták.
Megjelentek néhány kínai kereskedőnél, akciós áron.
Vettem is kettőt, aztán már nem volt készleten.
Kis idő múlva, meg jelent magyar kereskedőknél a duplájáért.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #599 Dátum: 2021. Január 19. - 19:40:34 »

Jók ezek az automaták.
Megjelentek néhány kínai kereskedőnél, akciós áron.
Vettem is kettőt, aztán már nem volt készleten.
Kis idő múlva, meg jelent magyar kereskedőknél a duplájáért.


Hát, ahogy nézem amerikai termék. Sajnos amire ideér (vám, áfa, ügyintézés, hajóval lassú, repülővel drága) majdnem 2x annyiba fáj, mint a kinti ára.
Néztem céget, aki foglalkozik hajós importtal, az a feeder ami itthon, boltban, garival, 33e, úgy 26e-re jönne ki 2hónapos szállítással (és nyilván garanciás hiba esetén ba..hatod)

Hinnye, most nézem, h Amazon-on eléggé le van árazva: https://www.amazon.com/Moultrie-Hunter-Feeder-Black-MFG-13448/dp/B0874CJGKR
40USD. Ha ez ~75USD-ért az asztalomon van, mégiscsak 10e-vel (~30%) olcsóbb mint itthon. Szokott ennek baja lenni? :-)

Sőt, ahogy nézem, még az Amazon is elküldi direkt ide (kb 75USD áron, ami a kalkulált import költséget is tartalmazza)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: