Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186602 alkalommal)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #570 Dátum: 2018. Szeptember 15. - 16:54:01 »

Köszönöm szépen !
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #571 Dátum: 2019. Március 16. - 18:14:32 »

 Emelem
Már 2 hete figyelem ezeket a fákat.....itt a hold....elég eldugott helyen van, a fenyő főleg!!Széken ülős vadászat lesz...a kedvencem Röhög
Jó széllel talán megjön a delikvens is! Kacsint







Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #572 Dátum: 2019. Március 16. - 20:36:54 »

Emelem
Már 2 hete figyelem ezeket a fákat.....itt a hold....elég eldugott helyen van, a fenyő főleg!!Széken ülős vadászat lesz...a kedvencem Röhög
Jó széllel talán megjön a delikvens is! Kacsint









Ígéretes nyomok egy kalappal hozzá!

 Emelem

Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #573 Dátum: 2019. Március 17. - 11:17:20 »

Emelem
Már 2 hete figyelem ezeket a fákat.....itt a hold....elég eldugott helyen van, a fenyő főleg!!Széken ülős vadászat lesz...a kedvencem Röhög
Jó széllel talán megjön a delikvens is! Kacsint








Meggyün az, majd 2 hét múlva... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #574 Dátum: 2019. Május 15. - 22:41:01 »

Sziasztok,
szóróval kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. A kamera bizonyosságot ad róla, hogy a placcot több - külön kondába tartozó disznó járja.
(van malacos koca, süldőcsapat, egyes disznó) előfordul dámvad is.

A dámok főleg nappal, a disznók pedig estefelétől hajnalig.
Ha naponta-kétnapota szórok rá kukoricát, akkor kb az első szerencsés csapat képes jórészt feltakarítani.
(tegnap pl este ~8-tól éjfélig volt a koca a malacokkal)

Ezért arra gondoltam, hogy automata vadetetőt szerelnék fel, ami éjjel ~3 alkalommal szóra szét kukoricát.
(egy felfüggesztett hordóból)

A keresgélés közben láttam ezt https://www.grube.hu/Vadeteto/Vaddisznoeteto-dob-ca-18-kg-urtartalom-p56663.html a fajta etetődobot.
ezzel nem fordul elő az, hogy addig lökdösik, amíg van benne?

Hetente egyszer biztosan kijutnék utántölteni...
Előre is köszi a tippeket!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #575 Dátum: 2019. Május 15. - 22:48:24 »

Ha biztos helyen van,akkor én az automata hordósat választanám.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #576 Dátum: 2019. Május 15. - 22:53:18 »

Hát, bízok benne, hogy nem tűnne el, de az automata verziókról azt olvastam, hogy 6-10 méteres sugárban szórnak. Ahova fel tudnám függeszteni, ott kb 3-5m sugarú körben van a nyílt placc.
Ha ennél messzebb szór(ja a nagy részét) akkor meg bebújik a disznó a bokrokba porszívózni...

Megoldás lenne pl a Moultree directional szórófej, ami egy 30 fokos irányba szór (nem 30 fokban) - erről viszont csupa rosszat olvastam, ha kukoricával használják...
(hal etetőnek puffanccsal ámerikában elégedettek vele :-)
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #577 Dátum: 2019. Május 16. - 10:31:17 »

Az etetődobot lökdösik még üresen is, és nem csak a disznók. A régi szórómon használtam, nekem bejött. Nem muszáj kemény forintért venni, magad is megcsinálhatod egy lezárható kisebb fém vagy műanyag hordóból negyed annyi pénzből.
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #578 Dátum: 2019. Május 16. - 10:49:25 »

Hát, bízok benne, hogy nem tűnne el, de az automata verziókról azt olvastam, hogy 6-10 méteres sugárban szórnak. Ahova fel tudnám függeszteni, ott kb 3-5m sugarú körben van a nyílt placc.
Ha ennél messzebb szór(ja a nagy részét) akkor meg bebújik a disznó a bokrokba porszívózni...

Megoldás lenne pl a Moultree directional szórófej, ami egy 30 fokos irányba szór (nem 30 fokban) - erről viszont csupa rosszat olvastam, ha kukoricával használják...
(hal etetőnek puffanccsal ámerikában elégedettek vele :-)
Lehet rájuk terelőlemezt szerelni és oda szór ahova akarod.
Felesleges 3x szórni, ha csak nem hizlalni akaród őket.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #579 Dátum: 2019. Május 16. - 18:12:12 »

tudod, azért gondoltam 3x szórni - különböző időpontokban - mert jön az első csapat 20-24h között, és kb felnyal mindent amit talál. (akár 5kg-t)

Aztán az a csapat, ami 2-3óra körül jön, nem talál semmit.

Volt, hogy egy este megjelentek 8kor, aztán éjfélkor, majd 3körül végül napkeltével.
A külön időpontból és látható darabszámból gondolva külön csapat (azért nem kondát írok, mert gondolom 3 süldő, vagy 1 koca 5 malaccal még nem konda :-)

A "szóródob" esetén mi a helyzet? 1 feltöltéssel mennyi ideig bírja? (úgyértem képesek 1-2 éjjel kirugdosni belőle a szemeket, vagy azért megunják idővel? :-)
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #580 Dátum: 2019. Május 19. - 19:57:30 »

tudod, azért gondoltam 3x szórni - különböző időpontokban - mert jön az első csapat 20-24h között, és kb felnyal mindent amit talál. (akár 5kg-t)

Aztán az a csapat, ami 2-3óra körül jön, nem talál semmit.

Volt, hogy egy este megjelentek 8kor, aztán éjfélkor, majd 3körül végül napkeltével.
A külön időpontból és látható darabszámból gondolva külön csapat (azért nem kondát írok, mert gondolom 3 süldő, vagy 1 koca 5 malaccal még nem konda :-)

A "szóródob" esetén mi a helyzet? 1 feltöltéssel mennyi ideig bírja? (úgyértem képesek 1-2 éjjel kirugdosni belőle a szemeket, vagy azért megunják idővel? :-)
A szóró dob esetleg jó megoldás , mert megszokják és elég szépen lökdösik ami zajjal jár és észlelhető. Egy 40-50 literes hordó egy hétig is bírja akár .Ha nagyon sok a sár esetleg eltömíthetik a lyukakat , és ha megfagy benne a kukorica a csapadéktól az okozhat fennakadást. De olcsó és megbízható szerkezet.
 Emelem
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #581 Dátum: 2019. Május 19. - 21:17:56 »

A szóró dob esetleg jó megoldás , mert megszokják és elég szépen lökdösik ami zajjal jár és észlelhető. Egy 40-50 literes hordó egy hétig is bírja akár .Ha nagyon sok a sár esetleg eltömíthetik a lyukakat , és ha megfagy benne a kukorica a csapadéktól az okozhat fennakadást. De olcsó és megbízható szerkezet.
 Emelem

Gondolom azért lekötve mert kigurítják a világból :-)
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #582 Dátum: 2019. Május 19. - 23:10:28 »

Gondolom azért lekötve mert kigurítják a világból :-)

Természetesen.
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #583 Dátum: 2019. Május 20. - 15:25:49 »

tudod, azért gondoltam 3x szórni - különböző időpontokban - mert jön az első csapat 20-24h között, és kb felnyal mindent amit talál. (akár 5kg-t)

Aztán az a csapat, ami 2-3óra körül jön, nem talál semmit.
Ezt is könnyű megoldani.
Havonta egy alkalommal meg kell szórni az automata hatósugarát kukorica, vagy egyéb szilázzsal, répaszelettel, vagy végső soron akár szénával, vagy szalmával.
Előbbiekből elegendő alkalmanként egy jó nagy utánfutóra való.
Igy a kiszórt szemes kaja nem a kopasz talajra hullik, és ahogy az első konda elmolyol rajta, egy csomót letakarnak turkálás, maszatolás közben, így még a regge érkezőknek
is lesz, mit keresgéljenek, akár csak 3 kiló szórásból is.
Nagyon régóta így szórózok automatával.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #584 Dátum: 2019. Június 30. - 17:26:46 »

Tegnap este két disznót vettem észre a Szárazér parton. Nagy csörtetéssel egymás után mentek nádasban majd át a vizen, felrebbenteték a fácánokat. Ma egy kis szóró szerűséget eszkábáltam nekik.
Le kaszáltam a nádat egy kis csemege kukoricát és natúr szemest is tettem nekik csemegének. Hát ha bedőlnek a turpisságnak... Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: