Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186568 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #555 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 19:24:55 »

A szex (talán) a képzelet szüleménye.

Aha, szereted visszanézni magad. Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #556 Dátum: 2017. Szeptember 30. - 17:07:10 »

Balkóbátya!   Röhög Röhög (Kíváncsi vagyok, ebből mennyi volt ami Veled történt meg?)


Fordítsuk komolyra, a szót, nem nagyon találtam topicot, amibe ez így egy az egyeben beillene. Főleg a nagy vízen túlról vannak receptek a neten disznócsalogatásra. Ami szemet szúrt, hogy kukorica és egy kevés búzához sört öntenek, hagyják érni pár napig és ollé.
Más variációkban tesznek hozzá édesgyökeret vagy cukrot, hogy édes legyen. Valaki próbált már ilyet? Nevet Nevet Nevet

Üdv.: P.p.

Igen!  Ilyen erjesztett kukoricát szoktunk kitenni, és meg vagyok róla győződve, hogy jó széllel messziről odacsalja a disznót.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #557 Dátum: 2017. Szeptember 30. - 18:17:07 »

A lényeg a kukorica. Disznó arra jön. Aztán lehet turbózni.... Mosolyog
Kis ánizsolajat locsolj ki, az is valuta disznóéknál.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #558 Dátum: 2017. Szeptember 30. - 20:15:42 »

vagyok róla győződve

Ez a lényeg!...  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #559 Dátum: 2017. Október 02. - 14:04:07 »

A szóró beindítása és az azt követő kamerás vadmegfigyelés eddigi két saját szóróm tapasztalatait tükrözi. A szex (talán) a képzelet szüleménye.
A kukorica az alap. Joghurtoztam,söröztem a málét.Tök mindegy volt,ha volt éhes disznó,a fagyos földet is felszedte érte. Amúgy meg a sós tengeri a fullnyerő. Vigyorog

Nem tudom, mifelénk a szomszédban csak olyat kapott el a kamera, hogy a vadásztárs a másik szórójára szarik. Nevet
Hát abba biz Isten igazatok van, csak a kimondott extra illatok érdekeltek, hogy működnek-e vagy igyam meg magam azt a sört? Nevet Az ánizsolajat azt nem szeretném meginni.  Nevet

Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #560 Dátum: 2017. Október 03. - 06:02:01 »

Nevet Az ánizsolajat azt nem szeretném meginni.  Nevet


Pálinka-kivitelben ajánlom inkább.

Üdv         Gyuri Ördög
Naplózva

Don´t eat yellow snow
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #561 Dátum: 2018. Július 26. - 10:00:40 »

Német barátom vett egy csomagot, amihez járt némi területi kizárólagosság is.
Segítek neki feltárni és "összerakni" a területet.
A lényeg, hogy amikor eljön pár napra, akkor gond nélkül vadászhasson.
Ehhez 3db automata szóró kihelyezését tervezzük.
Tudtok-e olyan, teljesen készen kapható szórót ajánlani, ami bevált, megbízhatóan működik, akár már hosszabb ideje?
120 literes lenne az ideális méret.
Rákeresve a neten itthon és külföldön kismilliót látni, de azon felül, hogy a forgalmazók szerint a sajátjuk a mindenekfeletti,
sajnos sok infót nem találtam.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #562 Dátum: 2018. Július 26. - 12:40:56 »

Nem tudom most melyik árkategóriát kèpviselik,de biztos nem az olvasót a Soltèsz fèlèk. Anno egy egèsz területen ilyeneket alkalmazott (35-40 szóró)az akkori társaság,nem nagyon emlèkszem olyan meghibásodása,ami gyári lett volna. Volt olyan eset,hogy a nem megfelelő tisztaságú kukorica közè keveredett kő okozott sèrülèst. Meg fel kell szerelni vèdőhálóval,mert a cinkèk,csuszkák tèlen akár egy nap alatt is kèpesek kiverni az összes szemet...
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #563 Dátum: 2018. Július 27. - 16:17:39 »

Sziasztok.

állitolag ez a forma igen gazdaságosan müködik.


üdv.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #564 Dátum: 2018. Július 30. - 07:30:03 »

Pyrus évek óta működtet hasonlót.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #565 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 12:02:55 »

A dagonyákról olvasgatva merült fel bennem a következő:

Ha egy új dagonya kialakítása lenne a cél egy olyan helyen ahol megtalálható a víz de a talaj adottságai miatt nem (homokos) marad meg egész évben  a természetes dagonyának való akkor, hogyan lehet ezen javítani?

Itt olvastam a só és a bentonit nagy segítség lehet, arra viszont nem találtam leírást, hogy ezeket hogyan is érdemes használni?
Először só, aztán bentonit, vagy vegyesen esetleg fordított sorrend? Milyen mennyiségekkel kell számolni nagyságrendileg ( csak hogy kell-e kamionszámra rendelni a macskaalmot vagy néhány 10 kg-s zsákkal elég lehet egy kisebb dagonya kialakításához) ? Ha ez egyszer elkészül kell később is karbantartani, ha igen hogyan?

Előre is köszönöm!
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #566 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 12:34:52 »

A dagonyákról olvasgatva merült fel bennem a következő:

Ha egy új dagonya kialakítása lenne a cél egy olyan helyen ahol megtalálható a víz de a talaj adottságai miatt nem (homokos) marad meg egész évben  a természetes dagonyának való akkor, hogyan lehet ezen javítani?

Itt olvastam a só és a bentonit nagy segítség lehet, arra viszont nem találtam leírást, hogy ezeket hogyan is érdemes használni?
Először só, aztán bentonit, vagy vegyesen esetleg fordított sorrend? Milyen mennyiségekkel kell számolni nagyságrendileg ( csak hogy kell-e kamionszámra rendelni a macskaalmot vagy néhány 10 kg-s zsákkal elég lehet egy kisebb dagonya kialakításához) ? Ha ez egyszer elkészül kell később is karbantartani, ha igen hogyan?

Előre is köszönöm!
Néhány zsákkal nem elég,de sóval kombinálva kialakul az magától. Nekem legalábbis sikerült mikor ez volt a hobbim.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #567 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 14:35:18 »

sóval kombinálva kialakul az magától.

Na ez a része érdekelne engem igazából, mert értem én hogy gőzgép csak mi hajcsa? Mosolyog

Tételezzük fel, hogy van egy majdnem állandó pocsolya ez nem képes egész évben tartani a vizet a homok miatt de elhelyezkedése miatt egy kisebb eső is megtölti és ideig óráig megmarad.

Mi legyen az első lépés az után hogy kisétálok az adott helyhez a kezemben egy 2x 5 kg durva sóval és pl 50 kg macskaalommal? Vagy inkább kocka sóval sétálgassak?

Szórjam szét a macskaalmot majd rá a sót vagy  csak a sót szórjam szét és edzés képen sétáljak vissza a macskaalommal a kocsihoz majd ezt ismételjem meg még 3-4 héten keresztül heti egy alkalommal és csak utána tegyem rá a bentonit ha már le van taposva a só miatt?

Bocsánat  nem kötekedni szeretnék csak  talán így tudom érzékeltetni leginkább mennyire nincs elképzelésem erről.

Előre is köszönöm a segítséget és a tanító részletes leírást.

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #568 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 15:19:43 »

Na ez a része érdekelne engem igazából, mert értem én hogy gőzgép csak mi hajcsa? Mosolyog

Tételezzük fel, hogy van egy majdnem állandó pocsolya ez nem képes egész évben tartani a vizet a homok miatt de elhelyezkedése miatt egy kisebb eső is megtölti és ideig óráig megmarad.

Mi legyen az első lépés az után hogy kisétálok az adott helyhez a kezemben egy 2x 5 kg durva sóval és pl 50 kg macskaalommal? Vagy inkább kocka sóval sétálgassak?

Szórjam szét a macskaalmot majd rá a sót vagy  csak a sót szórjam szét és edzés képen sétáljak vissza a macskaalommal a kocsihoz majd ezt ismételjem meg még 3-4 héten keresztül heti egy alkalommal és csak utána tegyem rá a bentonit ha már le van taposva a só miatt?

Bocsánat  nem kötekedni szeretnék csak  talán így tudom érzékeltetni leginkább mennyire nincs elképzelésem erről.

Előre is köszönöm a segítséget és a tanító részletes leírást.



Agyagot és sót vigyél de agyagot sokat - a legtöbb helyen ingyen van .  Kacsint
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #569 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 20:13:04 »

Én vittem egy ásót és két ásónyomnyira megástam a gödröt. /Szintén homok./ Abba beöntöttem a macskaalmot,de elvileg jó a vályogtégla is. Aztán a gödröt feltöltöttem vízzel.Ebbe beleszórtam a zsák sót. Ezt pár hétig mókolgattam. Került bele kis kukorica is. Egy idő után a disznók is legalább olyan jól szórakoztak vele mint én. Onnan már csak a vizet kell pótolgatni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: