Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 185984 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #540 Dátum: 2017. Június 06. - 07:25:24 »

A faeper a vendégházunk udvarán terem

Így tényleg nem annyira egyszerű.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #541 Dátum: 2017. Június 06. - 07:45:31 »

A faeper a vendégházunk udvarán terem, tavaly lett 130 liter az egy fáról, amit sokat szarakodva összeszedtem és igazi közmunkásba való (ihatatlan) pálinka lett belőle.

     Pedig a faeperből (tudom jobb helyeken szeder Ördög) igen finom pálinka készíthető,(Tanúm rá a fórumtalálkozósok kis csapata, kik megkóstolták amit vittem és igencsak ízlett) Egy titka van,egyszerre leszedni és mikor elállt a forrása azonnal kel főzni másképp megbüdösödik és ihatatlan lesz.
     Üdv Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #542 Dátum: 2017. Június 06. - 20:37:26 »

     Pedig a faeperből (tudom jobb helyeken szeder Ördög) igen finom pálinka készíthető,(Tanúm rá a fórumtalálkozósok kis csapata, kik megkóstolták amit vittem és igencsak ízlett) Egy titka van,egyszerre leszedni és mikor elállt a forrása azonnal kel főzni másképp megbüdösödik és ihatatlan lesz.
     Üdv Lehel
Igazad lehet, mert én még rosszat tőled nem ittam! Mire szombaton leértem  a fórumtalira még bitumenes sem! Rííí Ördög
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #543 Dátum: 2017. Június 06. - 21:14:15 »

     Pedig a faeperből (tudom jobb helyeken szeder Ördög) igen finom pálinka készíthető,(Tanúm rá a fórumtalálkozósok kis csapata, kik megkóstolták amit vittem és igencsak ízlett) Egy titka van,egyszerre leszedni és mikor elállt a forrása azonnal kel főzni másképp megbüdösödik és ihatatlan lesz.
     Üdv Lehel
Érzed a cefrézést...... Igen Igen
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #544 Dátum: 2017. Június 09. - 22:06:21 »

Viszont a talaj másik gond!
Nem tudok agyagról, bár nem lehetetlen, hogy van, de én csak a homokot látom.
Ezért a következő elképzeléshez mit szóltok?
Van két műanyag vízköves, de amúgy tuti zuhany függönyöm by. Ikea. Ások egy kb. 1,5x2 méteres 1 méter mély gödröt, persze a falait ferdére, letaposom, ahogy tudom, majd fólia és újabb taposás, döngöléssel 70-80centi föld bele, a partján nem marad föld, az esővíz is ide csurogjon, míg gazdái nem lesznek.
A kérdés, hogy ha, sikeres gímék nem mennek-e bele? Az a disznót zavarja-e?

Eltelt pár nap és részeredmének vannak!
A hülyeséggel az a baj, hogy az ember mikor meggyőződéssel állítja, nemcsak másokat vezet félre, de maga is elhiszi...
Szóval kimentem a szóróhoz egy ásóval, meg 300 liter vízzel és az a "homokos" talaj olyan agyagos volt az erdőben, hogy alig tudtam egy térdig érő gödröt ásni.
Belehordtam a vizet, három napig nem jutottam ki, majd a harmadik napon a gödör alján 10 centi víz fogadott. Egyébként is mélyedést kerestem, a földet eldobtam, és az azóta következő alkalommal is víz volt benne, pedig eső szinte nem is volt.
Sakál és szarvas nyom volt is mellette, de disznó nem.
Tegnap voltam utoljára újabb faeper adaggal és épp egy tarvad szemezte a száraz kukoricát róla, de a savanyított és az eper érintetlen Szomorú
Szóval lehet, hogy sikerült egy szarvas szórót indítanom?
Pedig a vadászmester szerint tavaly mikor kukorica volt a búza helyén, ebben az erdőben feküdtek a disznók.
Naplózva

"Apának háta van!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #545 Dátum: 2017. Június 09. - 22:40:13 »

Eltelt pár nap és részeredmének vannak!
A hülyeséggel az a baj, hogy az ember mikor meggyőződéssel állítja, nemcsak másokat vezet félre, de maga is elhiszi...
Szóval kimentem a szóróhoz egy ásóval, meg 300 liter vízzel és az a "homokos" talaj olyan agyagos volt az erdőben, hogy alig tudtam egy térdig érő gödröt ásni.
Belehordtam a vizet, három napig nem jutottam ki, majd a harmadik napon a gödör alján 10 centi víz fogadott. Egyébként is mélyedést kerestem, a földet eldobtam, és az azóta következő alkalommal is víz volt benne, pedig eső szinte nem is volt.
Sakál és szarvas nyom volt is mellette, de disznó nem.
Tegnap voltam utoljára újabb faeper adaggal és épp egy tarvad szemezte a száraz kukoricát róla, de a savanyított és az eper érintetlen Szomorú
Szóval lehet, hogy sikerült egy szarvas szórót indítanom?
Pedig a vadászmester szerint tavaly mikor kukorica volt a búza helyén, ebben az erdőben feküdtek a disznók.
Valamelyik nap írtam neked,hogy ilyenkor nem annyira esélyes a szóró. (Persze rögtön kaptam nyóóóóócvan friss képet teli szórókról,kondákkal,remetekanokkal ilyesmivel...hogy minek beszélek hülyeséget) Mindenesetre, -egy ÚJ szóró indítása,nem kifejezetten sanszos helyen,elég melós ilyenkor.Hordjad a vizet,ha szükséges,vigyed a sót 5 kilónként. Ördög Áss el egy adag kukoricát,ezzel elmókázik a borz,rajta kívül még a disznó,de az lényegtelen... Ördög Ne menj oda minden nap,jobb,ha ritkábban zavarod.Ha létezik arra susscrofa oda fog találni.Tegyél ki egy kamerát.Tök izgi a sok szajkó,varjú,fácán,kutya,meginkutyabazmeg,ezisaz,fszombele,csak kutya jár ide,nem viszek több kenyeret...jáááá őz!! Ezt a nagy kutyát énlássammegelőbb,mert megesz...mi ez??? Disznó???...kutya ez is... Janibá a vadőr...lenyomoz...Pistihaver...ő is nyomoz...megint Pisti...ki ez a csaj??? Mit csinálnak ezek itt??? Fúúúúúújjjjjjjj...Vaaaaazzzzeeee...Pont itt .... Ezé' nincs itt disznó,mert ide járnak malackodni...nemááá...basszki..seggbe is...Pisti... Hány ...öcsém..veled se fogok többet kezet...legalább a kotont ne oda... ez meg mi??? nnnnaaa qrva annyát,ez egy kan!!! Meeeeeekkora...b+ mi lóg ennek a szájából??? hááááááhááááááááá a gumi vazzeee!!!!!!!
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #546 Dátum: 2017. Június 10. - 07:38:18 »

Valamelyik nap írtam neked,hogy ilyenkor nem annyira esélyes a szóró. (Persze rögtön kaptam nyóóóóócvan friss képet teli szórókról,kondákkal,remetekanokkal ilyesmivel...hogy minek beszélek hülyeséget) Mindenesetre, -egy ÚJ szóró indítása,nem kifejezetten sanszos helyen,elég melós ilyenkor.Hordjad a vizet,ha szükséges,vigyed a sót 5 kilónként. Ördög Áss el egy adag kukoricát,ezzel elmókázik a borz,rajta kívül még a disznó,de az lényegtelen... Ördög Ne menj oda minden nap,jobb,ha ritkábban zavarod.Ha létezik arra susscrofa oda fog találni.Tegyél ki egy kamerát.Tök izgi a sok szajkó,varjú,fácán,kutya,meginkutyabazmeg,ezisaz,fszombele,csak kutya jár ide,nem viszek több kenyeret...jáááá őz!! Ezt a nagy kutyát énlássammegelőbb,mert megesz...mi ez??? Disznó???...kutya ez is... Janibá a vadőr...lenyomoz...Pistihaver...ő is nyomoz...megint Pisti...ki ez a csaj??? Mit csinálnak ezek itt??? Fúúúúúújjjjjjjj...Vaaaaazzzzeeee...Pont itt .... Ezé' nincs itt disznó,mert ide járnak malackodni...nemááá...basszki..seggbe is...Pisti... Hány ...öcsém..veled se fogok többet kezet...legalább a kotont ne oda... ez meg mi??? nnnnaaa qrva annyát,ez egy kan!!! Meeeeeekkora...b+ mi lóg ennek a szájából??? hááááááhááááááááá a gumi vazzeee!!!!!!!
 Ördög
Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

"Apának háta van!"
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #547 Dátum: 2017. Június 10. - 08:07:34 »

Valamelyik nap írtam neked,hogy ilyenkor nem annyira esélyes a szóró. (Persze rögtön kaptam nyóóóóócvan friss képet teli szórókról,kondákkal,remetekanokkal ilyesmivel...hogy minek beszélek hülyeséget) Mindenesetre, -egy ÚJ szóró indítása,nem kifejezetten sanszos helyen,elég melós ilyenkor.Hordjad a vizet,ha szükséges,vigyed a sót 5 kilónként. Ördög Áss el egy adag kukoricát,ezzel elmókázik a borz,rajta kívül még a disznó,de az lényegtelen... Ördög Ne menj oda minden nap,jobb,ha ritkábban zavarod.Ha létezik arra susscrofa oda fog találni.Tegyél ki egy kamerát.Tök izgi a sok szajkó,varjú,fácán,kutya,meginkutyabazmeg,ezisaz,fszombele,csak kutya jár ide,nem viszek több kenyeret...jáááá őz!! Ezt a nagy kutyát énlássammegelőbb,mert megesz...mi ez??? Disznó???...kutya ez is... Janibá a vadőr...lenyomoz...Pistihaver...ő is nyomoz...megint Pisti...ki ez a csaj??? Mit csinálnak ezek itt??? Fúúúúúújjjjjjjj...Vaaaaazzzzeeee...Pont itt .... Ezé' nincs itt disznó,mert ide járnak malackodni...nemááá...basszki..seggbe is...Pisti... Hány ...öcsém..veled se fogok többet kezet...legalább a kotont ne oda... ez meg mi??? nnnnaaa qrva annyát,ez egy kan!!! Meeeeeekkora...b+ mi lóg ennek a szájából??? hááááááhááááááááá a gumi vazzeee!!!!!!!
 Ördög

Vazze Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #548 Dátum: 2017. Június 10. - 08:11:24 »

Vazze!!!! Felkeltettem a kislányt a röhögésemmel  Woest  Rííí
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #549 Dátum: 2017. Június 10. - 10:18:26 »

ááááááááááááááááááááááááááááááááá

 Ördög Ördög Röhög Röhög Taps
Naplózva

Üdv End
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #550 Dátum: 2017. Június 10. - 10:40:58 »

Balázs! Emelem
Mivel vizuális alkat vagyok, teljes élőképet láttam... Röhög Röhög Röhög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #551 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 22:07:20 »

Balkóbátya!   Röhög Röhög (Kíváncsi vagyok, ebből mennyi volt ami Veled történt meg?)


Fordítsuk komolyra, a szót, nem nagyon találtam topicot, amibe ez így egy az egyeben beillene. Főleg a nagy vízen túlról vannak receptek a neten disznócsalogatásra. Ami szemet szúrt, hogy kukorica és egy kevés búzához sört öntenek, hagyják érni pár napig és ollé.
Más variációkban tesznek hozzá édesgyökeret vagy cukrot, hogy édes legyen. Valaki próbált már ilyet? Nevet Nevet Nevet

Üdv.: P.p.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #552 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 22:16:24 »

Balkóbátya!   Röhög Röhög (Kíváncsi vagyok, ebből mennyi volt ami Veled történt meg?)


Fordítsuk komolyra, a szót, nem nagyon találtam topicot, amibe ez így egy az egyeben beillene. Főleg a nagy vízen túlról vannak receptek a neten disznócsalogatásra. Ami szemet szúrt, hogy kukorica és egy kevés búzához sört öntenek, hagyják érni pár napig és ollé.
Más variációkban tesznek hozzá édesgyökeret vagy cukrot, hogy édes legyen. Valaki próbált már ilyet? Nevet Nevet Nevet

Üdv.: P.p.
Igen. Finom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #553 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 13:17:24 »

Igen. Finom.

Köszi és disznó is jött rá, vagy nekik már nem hagytál? Nevet
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #554 Dátum: 2017. Szeptember 28. - 13:49:30 »

Balkóbátya!   Röhög Röhög (Kíváncsi vagyok, ebből mennyi volt ami Veled történt meg?)


Fordítsuk komolyra, a szót, nem nagyon találtam topicot, amibe ez így egy az egyeben beillene. Főleg a nagy vízen túlról vannak receptek a neten disznócsalogatásra. Ami szemet szúrt, hogy kukorica és egy kevés búzához sört öntenek, hagyják érni pár napig és ollé.
Más variációkban tesznek hozzá édesgyökeret vagy cukrot, hogy édes legyen. Valaki próbált már ilyet? Nevet Nevet Nevet

Üdv.: P.p.
A szóró beindítása és az azt követő kamerás vadmegfigyelés eddigi két saját szóróm tapasztalatait tükrözi. A szex (talán) a képzelet szüleménye.
A kukorica az alap. Joghurtoztam,söröztem a málét.Tök mindegy volt,ha volt éhes disznó,a fagyos földet is felszedte érte. Amúgy meg a sós tengeri a fullnyerő. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: