Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186598 alkalommal)
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #480 Dátum: 2016. április 13. - 11:24:41 »

Melyik szakasza ez, a mi kedves szőke folyónknak?  Wave

Vajdaság északi része, Kanizsa. Szegedtől 30. km-re!
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #481 Dátum: 2016. április 13. - 19:35:39 »

Vajdaság északi része, Kanizsa. Szegedtől 30. km-re!


A Közép Tiszta Vidéken ugyanez a helyzet. Azt hittem valahol a túlparton laksz.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #482 Dátum: 2016. április 16. - 20:10:23 »

A les lábait öntsd ki belülről betonnal!Úgy nem vágják el!Sőt!Értéktelen így a Méh-telepen! Kacsint
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #483 Dátum: 2016. Május 12. - 20:37:36 »

Nézegetem facebookon egy csoportban, hogy mennyi  helyen, mennyire nagy a vadkár. Egy kb 800 hektáros területet egyedül kezelek, két kukoricafölddel, egy nagy búzatáblával, a többi erdő, illetve egy-két kisebb legelő. Tavasszal rendbe raktam a nyiladékokat, rengeteg disznót láttam, mondogattam is, hogy itt nagy károk lesznek. Meglepetésre egyik kukoricára egyszer sem, egyikre pedig párszor ment ki disznó, de ott is csak pár kisebb túrás van. A szórók nappal is tele vannak disznóval, akárhova ülök mindig látok disznót. A kukoricából beljebb kb 100-150 méterrel, este 7-8 óra között 2 kocát malacokkal, pár perc múlva két süldőt, utánuk pedig egy kisebb kant láttam átmenni a nyiladékon.
A szomszédoknál nincs ennyi disznó, mégis nagy károk vannak. Örülök, hogy nincs kár, csak érdekesnek tartom, hogy annyira jól érzik magukat az erdőben, hogy nem érdekli őket a kukoricavetés.
Naplózva

Üdv! Viko.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #484 Dátum: 2016. Május 12. - 21:13:32 »

Nézegetem facebookon egy csoportban, hogy mennyi  helyen, mennyire nagy a vadkár. Egy kb 800 hektáros területet egyedül kezelek, két kukoricafölddel, egy nagy búzatáblával, a többi erdő, illetve egy-két kisebb legelő. Tavasszal rendbe raktam a nyiladékokat, rengeteg disznót láttam, mondogattam is, hogy itt nagy károk lesznek. Meglepetésre egyik kukoricára egyszer sem, egyikre pedig párszor ment ki disznó, de ott is csak pár kisebb túrás van. A szórók nappal is tele vannak disznóval, akárhova ülök mindig látok disznót. A kukoricából beljebb kb 100-150 méterrel, este 7-8 óra között 2 kocát malacokkal, pár perc múlva két süldőt, utánuk pedig egy kisebb kant láttam átmenni a nyiladékon.
A szomszédoknál nincs ennyi disznó, mégis nagy károk vannak. Örülök, hogy nincs kár, csak érdekesnek tartom, hogy annyira jól érzik magukat az erdőben, hogy nem érdekli őket a kukoricavetés.
Ahol tegnap voltam,köszönik jól érzik magukat az erdőben,a szórókon és a vetéseken is...A kedvesen incselkedő délkeleti szellő a búzából éppen előttem 30 méterrel kiváltani készülő nagy létszámú kondát legyintette orrba... Vigyorog Mintha 3 kombájn indult volna el az ellenkező irányba,leengedett asztalokkal...ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #485 Dátum: 2016. Május 13. - 10:41:15 »

Ahol tegnap voltam,köszönik jól érzik magukat az erdőben,a szórókon és a vetéseken is...A kedvesen incselkedő délkeleti szellő a búzából éppen előttem 30 méterrel kiváltani készülő nagy létszámú kondát legyintette orrba... Vigyorog Mintha 3 kombájn indult volna el az ellenkező irányba,leengedett asztalokkal...ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
 Ördög

Bátya ! Próbáld ki ha két hétig nem mosakodsz !    Ördög   Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #486 Dátum: 2016. Május 13. - 11:31:34 »

Bátya ! Próbáld ki ha két hétig nem mosakodsz !    Ördög   Röhög
Próbáltam. Akkor is elfutottak,csak akkor több volt a visítás... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #487 Dátum: 2016. Május 13. - 12:26:39 »

Próbáltam. Akkor is elfutottak,csak akkor több volt a visítás... Vigyorog
Így aztán visszatértél a havi egy mosdásra, nem pazarlunk... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #488 Dátum: 2016. Május 13. - 12:44:59 »

Próbáltam. Akkor is elfutottak,csak akkor több volt a visítás... Vigyorog

Mindig vannak kivételek amik erősítik a szabályt . ( Ezt szerencsének is mondhatjuk. ) Szóval volt már úgy hogy teljesen rossz széllel váratlan irányból megjött a disznó és csak egy két nagyobb szippantással konstatálta hogy van ott valaki és keresztezte is az útját. Mondjuk 100 esetből 1--2 . Emelem  ( Lehet hogy magas labdát adtam valakiknek ?   Fejvakarás   Mosolyog  )
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #489 Dátum: 2016. Május 13. - 16:14:56 »

Mindig vannak kivételek amik erősítik a szabályt . ( Ezt szerencsének is mondhatjuk. ) Szóval volt már úgy hogy teljesen rossz széllel váratlan irányból megjött a disznó és csak egy két nagyobb szippantással konstatálta hogy van ott valaki és keresztezte is az útját. Mondjuk 100 esetből 1--2 . Emelem  ( Lehet hogy magas labdát adtam valakiknek ?   Fejvakarás   Mosolyog  )

Vendéggel lövettem egy 5-6 éves kant, pont onnan jött ki ahova fújt a szél. Múltkor cserkelés közben lőttem egy kocasüldők, pont rossz széllel, de nem zavarta. Nem csináltam róla képet, mert pont egy dagonyába esett bele, de kb 40-45 centis farka volt.
Naplózva

Üdv! Viko.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #490 Dátum: 2016. Május 13. - 17:17:49 »

Vendéggel lövettem egy 5-6 éves kant, pont onnan jött ki ahova fújt a szél. Múltkor cserkelés közben lőttem egy kocasüldők, pont rossz széllel, de nem zavarta. Nem csináltam róla képet, mert pont egy dagonyába esett bele, de kb 40-45 centis farka volt.

Az egyik legnagyobb ilyen élményem: A gabona szélére ültem az erdő mellett mert a lesről egyenest a szóróra fújt a szél. A gabonán nyílegyenesen átgyalogoltam , gondoltam hogy a disznók az erdőből egyenest a szóróra mennek. Naná hogy még tőlem is távolabb kijött egy zongora méretű valami elég világosban. Éltem a gyanúval hogy a malacok miatt ilyen korai az útja. Először szélirányba került a koca akkor prüszkölt egyet , utána oda értek ahol átmentem a gabonán - prüszkölt még egyet . Valamelyik malackája talán öt méterre került hozzám és sivalkodott mert "elakadt"  Okos a sűrű szálak között. Akkor azért kibiztosítottam és tán imádkoztam is mert jött menteni a malacát a nagy fekete kunhalom . Akkor sem vett észre és a csíkos is ""kiszabadult"". Nagy nyugodtan felsétáltak a szóróhoz . Szép este volt !     Emelem
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #491 Dátum: 2016. Június 03. - 07:18:45 »

Üdv a Vadásznak!

Gábor barátom feltett egy kamerát az erdőben talált dagonyázóhoz.
Néhány szokványos vendég után egy meglepetés is lencsevégre került:












 Emelem
Tamási Zoltán
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #492 Dátum: 2016. Június 24. - 14:52:39 »

Üdv a Vadásznak!

Gábor barátom feltett egy kamerát az erdőben talált dagonyázóhoz.
Néhány szokványos vendég után egy meglepetés is lencsevégre került:


 Emelem
Tamási Zoltán

 Igen
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #493 Dátum: 2016. Október 28. - 12:59:09 »

mi van?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #494 Dátum: 2016. Október 28. - 13:11:16 »

Lassan, a végéhez közeledik az idei Kánaán...
És még most sincs itt, egy jószívű vadásztársunk se..., aki megszánná, ezeket az elesett, babusgatásra vágyó, szerencsétlen, erdőlakókat...  Vállat von

Szóróra fel!  Ne hagyjuk szenvedni, a szegény nagyvadainkat...   Emelem

Kifejthetnéd bővebben .    Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: