Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186601 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #465 Dátum: 2016. Február 07. - 19:57:55 »

Még a kukorica is gyengén fogy. Igaz az állománnyal is baj van,de az más kérdés. Eddig még a legjobb időszak a 10 nappal ezelőtti olvadás volt,míg a föld teteje még be volt fagyva. Akkor jelentkeztek a szórón a disznók...végre én is ott voltam,de a majd' 1 éves disznótlanság olyan reszketést eredményezett kezeimben,aminek folytán egy lélekromboló sebzést sikerült csak összehozni... Stoel
A sebzés az mindig sz@r dolog a vadnak és a jóérzésű vadásznak is. Viszont a vadászathoz, nekem(is) hozzá tartozik szerencsére még mindig a vadászláz. De legalább láttál disznót!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #466 Dátum: 2016. Február 08. - 07:31:27 »

Még a kukorica is gyengén fogy. Igaz az állománnyal is baj van,de az más kérdés. Eddig még a legjobb időszak a 10 nappal ezelőtti olvadás volt,míg a föld teteje még be volt fagyva. Akkor jelentkeztek a szórón a disznók...végre én is ott voltam,de a majd' 1 éves disznótlanság olyan reszketést eredményezett kezeimben,aminek folytán egy lélekromboló sebzést sikerült csak összehozni... Stoel

Ilyenkor kell bevágni egy felest .    Piál     ( Komolyabbra fordítva :  Vadászláz nélkül @art se ér az egész . A nagyon reszketős vadászláz ellen én azt használom hogy valami részletet meg akarok nézni rajta, valamit ki akarok deríteni róla. Ez eltereli a lövésről a figyelmet csökken a láz a reszketés , ha meg elmegy a következő alkalommal megint lesz esély míg sebzésnél hibázásnál nem biztos hogy lesz második esély. )    Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #467 Dátum: 2016. Február 08. - 09:45:56 »

Ilyenkor kell bevágni egy felest .    Piál     ( Komolyabbra fordítva :  Vadászláz nélkül @art se ér az egész . A nagyon reszketős vadászláz ellen én azt használom hogy valami részletet meg akarok nézni rajta, valamit ki akarok deríteni róla. Ez eltereli a lövésről a figyelmet csökken a láz a reszketés , ha meg elmegy a következő alkalommal megint lesz esély míg sebzésnél hibázásnál nem biztos hogy lesz második esély. )    Emelem
Köszönöm a nyugtatást! Sosem érzek lövéskényszert,de sz@r két év van mögöttem... A leszálló ködben az utolsó pillanatban engedtem el a lövést és szegény disznó egyáltalán nem állt jól... Ma már nem lőnék,de ez már nem jelenthet vigaszt egyik félnek sem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #468 Dátum: 2016. Február 10. - 18:44:37 »

Ha jól látom van benne valami széna.
A nagyon meleg tél miatt nálunk sem eszik se a szálast, se a lédúst. Hiába rakunk ki bármit, a kukoricát feleszik, mást nem.  Vállat von

   Emelem

 Az a széna (féleség) már egy - két éve ott lehet...Régen vittek oda friss szénát, nyomok sincsenek a közelében, hogy esetleg szálálgatott volna ott valami vagy legalább a disznó "megtúrta" volna...
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Tikka695
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #469 Dátum: 2016. Február 19. - 07:54:51 »

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem automata szóróval kapcsolatosan. Adott egy Soltész féle szórófej amin kicsi fehér pöckökkel lehet beállítani az időintervallumot és a szórni kívánt mennyiséget. Ezeken a pöcköknek hogy kell állniuk a kifogástalan működéshez??
Üdvözlettel!!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #470 Dátum: 2016. Február 19. - 12:34:46 »

Keményen öregszel Géza, ha már erről a  kesztyű jut eszedbe! Röhög


Nem a kesztyű jutott eszébe, sokkal inkább a pénztárca!  Röhög
Naplózva
Tikka695
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #471 Dátum: 2016. Február 22. - 22:06:34 »

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem automata szóróval kapcsolatosan. Adott egy Soltész féle szórófej amin kicsi fehér pöckökkel lehet beállítani az időintervallumot és a szórni kívánt mennyiséget. Ezeken a pöcköknek hogy kell állniuk a kifogástalan működéshez??
Üdvözlettel!
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #472 Dátum: 2016. április 12. - 15:34:13 »

Sziasztok!

Múlt hét elején volt egy kis időm és mivel a vadász idény még nem kezdődőtt el, igy hát tevékenykedtem egy kicst.
Már régota terveztem csinálni egy szorót egy sürű erdő szélére. Ezen a terület részen mindig van/volt disznó de igen nehéz teritékre hozni őket, mivel nem nagyon járnak ki, ha mégis akkor csak nagyon későn vagy éjjel, az erdő pedig átjárhatatlan olyan igazi ártéri terület 150-250 hektáron.

Sikerült találnom egy kisebb tisztást (persze némi utomunkával) az erdő szélén ide tettem egy 3 méter magas fának támasztható lest, egy kis takarással.
Az automata szoró saját épitésű 30 literes hordóval.
Már két nappal a kihelyezés után megjelentek a disznók.

Néhány kép:








Ezen agyarak gazdája igen csak felkeltette az érdeklődésemet:  Vadász  Vigyorog




Üdv   Emelem
Attila
 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #473 Dátum: 2016. április 12. - 15:41:14 »

Szia Kardi!

Mit írtál a les alatti táblára?  Kacsint
 Emelem
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #474 Dátum: 2016. április 12. - 15:46:42 »

Szia Kardi!

Mit írtál a les alatti táblára?  Kacsint
 Emelem

A vadásztársaság nevét, csak hogy az arra járó "jó emberek" tudják kinek az eszközei vannak elhelyezve.

Igen sok nemkivánatos ember tevékenykedik arra (hurkoznak és fát lopnak) és félő hogy valamelyiknek megtetszik majd az automata szoró vagy a vasles, igy hát "elrettentés" Röhög  képpen gondoltam kiirom egy táblára a vadásztársaság nevét.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #475 Dátum: 2016. április 12. - 17:26:51 »


Már régota terveztem csinálni egy szorót egy sürű erdő szélére.
Az automata szoró saját épitésű 30 literes hordóval.


 Igen Szép munka.  Taps
Remélem előbb sikerül meglőnöd róla a nagy kant, mint ellopnák / tönkretennék...

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #476 Dátum: 2016. április 12. - 17:30:13 »


Igen sok nemkivánatos ember tevékenykedik arra (hurkoznak és fát lopnak) és félő hogy valamelyiknek megtetszik majd az automata szoró vagy a vasles, igy hát "elrettentés" Röhög  képpen gondoltam kiirom egy táblára a vadásztársaság nevét.

 Fejvakarás
Viszont, ha már eleve tudod, hogy sok a  Köcsög arrafelé Kacsint, tehettél volna komolyabb óvintézkedéseket...
Ne legyen igazam, de az első "svéd vendégmunkás" haza fogja vinni a lest meg az automatát... Vállat von

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #477 Dátum: 2016. április 12. - 17:46:06 »

Igen Szép munka.  Taps
Remélem előbb sikerül meglőnöd róla a nagy kant, mint ellopnák / tönkretennék...

 Wave

Köszönöm! Én is nagyon remélem, hogy sikerrel járok.

Fejvakarás
Viszont, ha már eleve tudod, hogy sok a  Köcsög arrafelé Kacsint, tehettél volna komolyabb óvintézkedéseket...
Ne legyen igazam, de az első "svéd vendégmunkás" haza fogja vinni a lest meg az automatát... Vállat von

 Wave

Sokat agyaltam, hogyan tudnám megakadályozni hogy ne lopják el a dolgokat de igazábol rájöttem, hogy aki akarja az úgy is elviszi. Les rögzitve van 5 pontban a fához 150-es szöggel, esély nincs kihuzni őket, max. vasvágó fürésszel szétvágni az egészet.
Igazábol sem az etetőnek sem a lesnek nincs komoly értéke, inkább eszmei értéke van. Na de pozitivan állok hozzá, és talán nem bántja senki sem!   Stoel  :Mosolyog

Gondoltam, hogy kihelyezem a gprs alapú vadkamerámat, de azt már nem merem megkockáztatni, félek hogy azt biztossan ellopnák. Még ha kapnák képet is, reagálni nem tudnák időben, ugyanis a terület 7 km-re van a falutól, az enyveskezűek pedig csónakkal jönnek át a Tiszán a szemközti faluból.  Woest    Vállat von

 
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #478 Dátum: 2016. április 13. - 09:39:47 »

Köszönöm! Én is nagyon remélem, hogy sikerrel járok.

Sokat agyaltam, hogyan tudnám megakadályozni hogy ne lopják el a dolgokat de igazábol rájöttem, hogy aki akarja az úgy is elviszi. Les rögzitve van 5 pontban a fához 150-es szöggel, esély nincs kihuzni őket, max. vasvágó fürésszel szétvágni az egészet.
Igazábol sem az etetőnek sem a lesnek nincs komoly értéke, inkább eszmei értéke van. Na de pozitivan állok hozzá, és talán nem bántja senki sem!   Stoel  :Mosolyog

Gondoltam, hogy kihelyezem a gprs alapú vadkamerámat, de azt már nem merem megkockáztatni, félek hogy azt biztossan ellopnák. Még ha kapnák képet is, reagálni nem tudnák időben, ugyanis a terület 7 km-re van a falutól, az enyveskezűek pedig csónakkal jönnek át a Tiszán a szemközti faluból.  Woest    Vállat von
Melyik szakasza ez, a mi kedves szőke folyónknak?  Wave

 
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 13. - 10:13:12 írta Sakac » Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #479 Dátum: 2016. április 13. - 09:42:58 »

Les rögzitve van 5 pontban a fához 150-es szöggel,

 
Khmmm... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: