Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186599 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #450 Dátum: 2015. December 27. - 17:14:14 »

Igen, elég lenne, csak az a probléma, hogy nem tudunk kijutni mindennap! Régen is csak hetente kétszer szórtunk és most is ez lenne a terv. Valószínűleg most jóval több disznó jár arra, mint szokott, mert az apróvadasok eddig elkerülték azt a részt. De amint végighajtják és meglátják, hogy erre milyen jó volt a fácánszaporulat, jönnek a következő héten is, aztán néhány hétig vége a nagy vadjárásnak! Olyankor szokott elmenni a kedvem az egésztől... (A terület másik részén neveltünk madarat és eddig arra jártak, mert onnan könnyen lehet kompetenciához jutni!)
Mondataidban benne van minden, amiért elkezdtem gondolkodni rajta,hogy- indíttatás ide vagy oda -de 3 év után befejezem az egészet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #451 Dátum: 2015. December 27. - 17:25:58 »

Igen, elég lenne, csak az a probléma, hogy nem tudunk kijutni mindennap! Régen is csak hetente kétszer szórtunk és most is ez lenne a terv. Valószínűleg most jóval több disznó jár arra, mint szokott, mert az apróvadasok eddig elkerülték azt a részt. De amint végighajtják és meglátják, hogy erre milyen jó volt a fácánszaporulat, jönnek a következő héten is, aztán néhány hétig vége a nagy vadjárásnak! Olyankor szokott elmenni a kedvem az egésztől... (A terület másik részén neveltünk madarat és eddig arra jártak, mert onnan könnyen lehet kompetenciához jutni!)


És biztos vagy benne hogy nem a jo fácánszaporulatt vegett tünik el az a sok mag?  Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #452 Dátum: 2015. December 27. - 17:45:42 »

Mondataidban benne van minden, amiért elkezdtem gondolkodni rajta,hogy- indíttatás ide vagy oda -de 3 év után befejezem az egészet.
Néha eljut idáig az ember, de azért gondolkodj azon is, hogy a sok bosszankodás mellett mennyi szépet ad a vadászat! Ha csak kiszaladsz, kiszellőzteted a fejed, kiengeded a gőzt, esetleg látsz is valamit, már megérte!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #453 Dátum: 2015. December 27. - 17:49:31 »



És biztos vagy benne hogy nem a jo fácánszaporulatt vegett tünik el az a sok mag?  Stoel
Igaz, a fácán is sok magot eszik, de keveset túr és a nádasban nem csinál három -fél méter széles- új váltót a szóró mellett, valamint nem visítozik este a sűrűben! Ja, és nem locsog a vízben!  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #454 Dátum: 2015. December 27. - 17:54:54 »

Igaz, a fácán is sok magot eszik, de keveset túr és a nádasban nem csinál három -fél méter széles- új váltót a szóró mellett, valamint nem visítozik este a sűrűben! Ja, és nem locsog a vízben!  Vigyorog

 Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #455 Dátum: 2016. Január 03. - 17:04:31 »

Igen, elég lenne, csak az a probléma, hogy nem tudunk kijutni mindennap! Régen is csak hetente kétszer szórtunk és most is ez lenne a terv. Valószínűleg most jóval több disznó jár arra, mint szokott, mert az apróvadasok eddig elkerülték azt a részt. De amint végighajtják és meglátják, hogy erre milyen jó volt a fácánszaporulat, jönnek a következő héten is, aztán néhány hétig vége a nagy vadjárásnak! Olyankor szokott elmenni a kedvem az egésztől... (A terület másik részén neveltünk madarat és eddig arra jártak, mert onnan könnyen lehet kompetenciához jutni!)
Bejött! Ott voltak az apróvadasok és a szilveszteri szórás óta -őzön, meg fácánon kívül- semmi nem volt a szórón!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #456 Dátum: 2016. Január 05. - 20:23:26 »

Indulás a revírre,-14 C (ma reggel)


Odaértünk...



Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #457 Dátum: 2016. Január 12. - 09:56:43 »



  Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e? Az automata szórómban 6V 4,5 Ah akku van.Szeretnék venni hozzá napelemet,de nem tudom milyet,mekkorát és hol? Illetve ha tudnám milyen méretű kell hozzá, akkor nyilván találnék a neten. A méreten nem a fizikai paaramétereit értem,hanem,hogy hány volt,hány amper stb... Ha valaki tudja azt is,hogy hol,az még nagyobb segítség lenne.

Előre is köszönöm!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #458 Dátum: 2016. Január 12. - 13:25:27 »


  Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e? Az automata szórómban 6V 4,5 Ah akku van.Szeretnék venni hozzá napelemet,de nem tudom milyet,mekkorát és hol? Illetve ha tudnám milyen méretű kell hozzá, akkor nyilván találnék a neten. A méreten nem a fizikai paaramétereit értem,hanem,hogy hány volt,hány amper stb... Ha valaki tudja azt is,hogy hol,az még nagyobb segítség lenne.

Előre is köszönöm!

Ilyesmi kell neked

http://www.ebay.com/itm/6v-3-5w-580-600MA-Solar-Panel-USB-Travel-Battery-Charger-For-Iphone-W6-/171822114107?hash=item280165653b:g:RxcAAOSwBLlVeIOh

http://butor-lakberendezes.vatera.hu/epitkezes_felujitas/epuletgepeszet_hutes_futes/napelem_napkollektor/napelem_solar_panel_6v_1_2w_2174802746.html

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=110588

A 6v-l az a gond hogy a töltővezérlő egy vagyon, olcsóbb cserélni az akksit.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #459 Dátum: 2016. Január 13. - 09:40:11 »


Nagyon köszönöm a segítséget!  Most úgy oldottam meg,hogy van másik akku és havonta cserélgetem. De azért csak jobb lenne egy napelem. Sajnos szemernyit sem értek hozzá Annyi biztos,hogy a szórón van csatlakozó a napelemnek. Akkor elvileg lehet,hogy benne van az a vezérlő?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #460 Dátum: 2016. Január 13. - 12:25:04 »

Nagyon köszönöm a segítséget!  Most úgy oldottam meg,hogy van másik akku és havonta cserélgetem. De azért csak jobb lenne egy napelem. Sajnos szemernyit sem értek hozzá Annyi biztos,hogy a szórón van csatlakozó a napelemnek. Akkor elvileg lehet,hogy benne van az a vezérlő?

Elvileg lehetséges, viszont az is könnyen előfordul 1 akksi 1 napelem esetén hogy nincs vezérlő. Olyankor maga az akku a puffer viszont arra figyelni kell hogy a napelem ne legyen túlméretezve. De azt a napelem adatai közt úgyis megtalálod, 6v akksinál az üresjárati fesz lehet akár 9-10v is a napelem két madzagján.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #461 Dátum: 2016. Január 13. - 13:38:27 »

Elvileg lehetséges, viszont az is könnyen előfordul 1 akksi 1 napelem esetén hogy nincs vezérlő. Olyankor maga az akku a puffer viszont arra figyelni kell hogy a napelem ne legyen túlméretezve. De azt a napelem adatai közt úgyis megtalálod, 6v akksinál az üresjárati fesz lehet akár 9-10v is a napelem két madzagján.

Köszi! Igen Emelem  Mondjuk tavaszig úgysem akarok venni. Ha meg lesz valami konkrétum akkor majd érdeklődöm.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #462 Dátum: 2016. Február 07. - 17:44:22 »


  Emelem

 Mai kirándulásunk alakalmával akadtunk erre a jobb időket megélt nagyvad etetőre...ami már mondhatni "lerágott" csont téma...Viszont a környékén több szóró is volt...mert ugye az "hatásosabb" és hasznosabb... Stoel  :Mosolyog  Nem szól szám

Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #463 Dátum: 2016. Február 07. - 17:51:20 »

  Emelem

 Mai kirándulásunk alakalmával akadtunk erre a jobb időket megélt nagyvad etetőre...ami már mondhatni "lerágott" csont téma...Viszont a környékén több szóró is volt...mert ugye az "hatásosabb" és hasznosabb... Stoel  :Mosolyog  Nem szól szám


Ha jól látom van benne valami széna.
A nagyon meleg tél miatt nálunk sem eszik se a szálast, se a lédúst. Hiába rakunk ki bármit, a kukoricát feleszik, mást nem.  Vállat von
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #464 Dátum: 2016. Február 07. - 18:27:40 »

Ha jól látom van benne valami széna.
A nagyon meleg tél miatt nálunk sem eszik se a szálast, se a lédúst. Hiába rakunk ki bármit, a kukoricát feleszik, mást nem.  Vállat von
Még a kukorica is gyengén fogy. Igaz az állománnyal is baj van,de az más kérdés. Eddig még a legjobb időszak a 10 nappal ezelőtti olvadás volt,míg a föld teteje még be volt fagyva. Akkor jelentkeztek a szórón a disznók...végre én is ott voltam,de a majd' 1 éves disznótlanság olyan reszketést eredményezett kezeimben,aminek folytán egy lélekromboló sebzést sikerült csak összehozni... Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: