Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186603 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #420 Dátum: 2015. December 23. - 16:53:12 »

Én is ezt látom, későn jönnek, akkor is ímmel-ámmal kóstolgatják a szórót... Nincs elég hideg...  Tegnap kint ültem fél4-től éjfélig, fél 11-kor láttam kettőt de mire vettem a puskát visszakocogtak az erdőbe  Rííí
Kutyatáp leásást én is úgy hallottam, hogy működik.


Nálam mindig van kutyatáp, de igazából nem a szoktatás céljából, hanem mert egy csúzlival jól lőhető, és ha nincs semmi a szórón akkor jó segítség. A disznó ha megérzi olyan neki mint a cukor.
Nem beszélve arról, hogy a róka is igen szereti, sőt a sakál is, és ebből a célból sűrűn megnézi még akkor is a szóró környékét mikor nincs zsiger.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
forester73
Vendég
« Új üzenet #421 Dátum: 2015. December 23. - 16:58:24 »

Most nem működik semmi sem ! B@szameg !
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2015. December 23. - 17:11:46 »

sőt a sakál is, és ebből a célból sűrűn megnézi még akkor is a szóró környékét mikor nincs zsiger.

 Emelem

Na ba@@a+ a kutya ! A zsiger még is jó ?  Ördög
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #423 Dátum: 2015. December 23. - 21:28:42 »

Köszönöm szépen a tanácsokat.

A kutyatáppal kezdem.  Stoel
Az eredményekről majd beszámolok.

Üdv  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #424 Dátum: 2015. December 23. - 21:32:30 »

Köszönöm szépen a tanácsokat.

A kutyatáppal kezdem.  Stoel
Az eredményekről majd beszámolok.

Üdv  Emelem
1 husky,2 németjuhász,3 korcs... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #425 Dátum: 2015. December 24. - 00:28:02 »

1 husky,2 németjuhász,3 korcs... Ördög
Plusz két derék ponty és egy nyugdíjas... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #426 Dátum: 2015. December 24. - 12:33:55 »

Tudod hányszor volt már hogy 3-4 nap múlva a kitúrt zsigeren lőttem a következőt ?  Hogy rokonok voltak e ? Vállat von

Hol marad meg 3-4 napig a zsiger? (A fagyasztón kívül?  Vigyorog ) Nálunk ritka, hogy másnap estére marad belőle valami! (Róka, sakál,szarka, varjak, holló, réti sas,stb. mind enni akar!)
Jó 15 éve egyszer lőttünk egy rókát az egyik cimborámmal. Mivel közel volt a leshez, másnap elástuk. Kb. 1 hét múlva mentünk arra újra és addigra a disznók kitúrták, de nem ették meg! Nem messze volt egy szóró, tehát sok disznó járt arra.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #427 Dátum: 2015. December 24. - 12:55:47 »

Hol marad meg 3-4 napig a zsiger? (A fagyasztón kívül?  Vigyorog ) Nálunk ritka, hogy másnap estére marad belőle valami! (Róka, sakál,szarka, varjak, holló, réti sas,stb. mind enni akar!)
Jó 15 éve egyszer lőttünk egy rókát az egyik cimborámmal. Mivel közel volt a leshez, másnap elástuk. Kb. 1 hét múlva mentünk arra újra és addigra a disznók kitúrták, de nem ették meg! Nem messze volt egy szóró, tehát sok disznó járt arra.

A múltkor egyik tag lőtt egy bikát  Nem szól szám (majdnem fejbe a szórón) a zsigerek még egy hét múlva is ott voltak a lábak még mindig ott vannak . Disznó nem nagyon jár a sakálok egész biztos jártak ott de semmihez nem nyúltak . A lövés estéjén általában nem nyúl semmi a zsigerhez a következő napon volt már hogy elkopott a második harmadik napon többször is lőttem rajta disznót. Viszont azért volt olyan is hogy ott felejtettem a lámpám és reggel korán visszamentem érte - két szarvas alkatrészei teljesen eltűntek akkorra.    Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #428 Dátum: 2015. December 24. - 13:07:49 »

Plusz két derék ponty és egy nyugdíjas... Vigyorog

Előttem a sorban kért egy öreg ember három darab csirke farhátat, utána jöttem én, kértem öt kilót. Elmenőben az öreg megkérdezett egy másik eladót:
 "-Minek visz annyi farhátat?
-Kutyáknak."-válaszolt az alkalmazott.
Akkor nagyon szégyelltem magam, még most is, ha rágondolok.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2015. December 24. - 13:21:10 »

Előttem a sorban kért egy öreg ember három darab csirke farhátat, utána jöttem én, kértem öt kilót. Elmenőben az öreg megkérdezett egy másik eladót:
 "-Minek visz annyi farhátat?
-Kutyáknak."-válaszolt az alkalmazott.
Akkor nagyon szégyelltem magam, még most is, ha rágondolok.

Nem neked kéne szégyellni magad !   Nem szól szám
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #430 Dátum: 2015. December 24. - 17:35:21 »

A kutyatáp nem dagad meg és szétomlok a nedvességtől,vagy van valami ami pont f@sza erre a célra?
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #431 Dátum: 2015. December 25. - 18:41:22 »

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a disznók rátaláltak a  szóróra mert az elmúlt napokban többször is meg fordultak a szórónál.
Ma ez a látvány fogadott:


A szórótól nem messze az alábbi delikvens közlekedett:


Ma úgy gondoltam, hogy viszek a kutyatápból is probára. Tacskó barátom igen csak furcsán nézett amikor a kajáját elkezdtem a táskába pakolni. Értetlenül állt és nézett, hogy mire is készülök és, hogy is gondolom azt, hogy nem az ő táljába megy a táp.  Röhög


Hétfő este teszek egy probát hátha szerencsém lesz.  Stoel  Emelem  Vadász
Üdv
Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 26. - 08:10:35 írta Sakac » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #432 Dátum: 2015. December 25. - 19:01:47 »

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a disznók rátaláltak a  szóróra mert az elmúlt napokban többször is meg fordultak a szórónál.
Ma ez a látvány fogadott:


A szórótól nem messze az alábbi delikvens közlekedett:


Ma úgy gondoltam, hogy viszek a kutyatápból is probára. Tacskó barátom igen csak furcsán nézett amikor a kajáját elkezdtem a táskába pakolni. Értetlenül állt és nézett, hogy mire is készülök és, hogy is gondolom azt, hogy nem az ő táljába megy a táp.  Röhög


Hétfő este teszek egy probát hátha szerencsém lesz.  Stoel  Emelem  Vadász
Üdv
Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #433 Dátum: 2015. December 25. - 19:03:45 »

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a disznók rátaláltak a  szóróra mert az elmúlt napokban többször is meg fordultak a szórónál.
Ma ez a látvány fogadott:


Druszám! Emelem

Ezek nagyon rendes turkácsok voltak, mert látom vittek maguknak egy fél zsák kukoricát is! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #434 Dátum: 2015. December 25. - 19:08:47 »

Druszám! Emelem

Ezek nagyon rendes turkácsok voltak, mert látom vittek maguknak egy fél zsák kukoricát is! Vigyorog
Az egyik még az slusszkulcsát is elhagyta... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: