Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186620 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #405 Dátum: 2015. December 03. - 07:41:33 »

Köszönöm a segítségeteket! Nalunk a környéken nincs lehetősége kátrányos oszlopot találni,  és más vadász sem használ erre ilyet, teljesen új dolog lesz!  Mosolyog Szóró közvetlen közelében nem lehet? Vagy nem ajánlott?

Üdv: Peti
Miért ne lehetne? (Ami gond lehet,az az "új szag" a szórón,de ahogy láttam,nálunk 1 nap alatt elfogadta a disznó bárhol a területen. Pláne,ha olyan fát kensz meg,amihez már korábban is dörgölőzött.
(Nem vagyok évtizedek óta vadász,de az elmúlt 3 évben ezt tapasztaltam a kátránnyal kapcsolatban.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Wolf P
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38



« Új üzenet #406 Dátum: 2015. December 03. - 07:51:07 »

Rendben, akkor kipróbálom. Köszönöm a segítséged!
Naplózva
Bobi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1



« Új üzenet #407 Dátum: 2015. December 07. - 15:06:51 »

Szoktatok kukoricát beásni? Stoel
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #408 Dátum: 2015. December 22. - 18:09:02 »

Sziasztok!

Egy kis segitségre volna szükségem.
Apróvadas területen vadászom, de az elmúlt 10-15 évben megjelentek a disznók. Évi 40-55 disznó kerül teritékre.
Csak lesröl vadászom. A 12000 hektárból 3 terület rész van ahol a disznók tanyáznak. Igazábol ezen területrészek között vándorolnak, mozognak.

Néhány lesnél van szóró kialakitva, igen ám, de nem járnak rendszeressen a szóróra van, hogy hetekig se. Viszont gyakran előfordul, hogy a szórótól 50-80 méterre van friss nyom, ami talán abból adódik, hogy egy másik konda ment el ott, amelyek nem is tudnak a szoró létezéséről.
Azon agyalok egy ideje, hogy milyen csali anyagot kellenne kiprobálni. Bükkfakátrányt használok egy ideje, de nem növelte a látogatottságot. Probáltam a savanyitott kukorica minden formáját hasonló volt az eredmény. Egyik fórumon olvastam, hogy a kávézacc is jó "csalianyag" lehet (ezt számomra egy kicsit hihetetlen  Fejvakarás Vállat von). Van valakinek ezzel tapasztalata?
A hallisztel érdemes probálkozni, az "illata" miatt nyerő lehet a dolog?
Nézegettem a neten, hogy milyen csali anyagok vannak, de igazábol a kinálat nagy, az árak is elég magassak. Amit kiprobálnék az talán azok a készitmények amelyeket szemes kukoricával kell összekeverni, igen ám de melyiket!?
Vagy esetleg valami más bevált ötlet?

Tehát a lényeg az volna, hogy a les pontosabban a szoró közelében átváltó disznókat valahogy "megfogni", oda csalni, vagy inkább oda szoktatni.

Előre is köszönöm a választ.
Üdv
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #409 Dátum: 2015. December 22. - 18:22:51 »

Sziasztok!

Egy kis segitségre volna szükségem.
Apróvadas területen vadászom, de az elmúlt 10-15 évben megjelentek a disznók. Évi 40-55 disznó kerül teritékre.
Csak lesröl vadászom. A 12000 hektárból 3 terület rész van ahol a disznók tanyáznak. Igazábol ezen területrészek között vándorolnak, mozognak.

Néhány lesnél van szóró kialakitva, igen ám, de nem járnak rendszeressen a szóróra van, hogy hetekig se. Viszont gyakran előfordul, hogy a szórótól 50-80 méterre van friss nyom, ami talán abból adódik, hogy egy másik konda ment el ott, amelyek nem is tudnak a szoró létezéséről.
Azon agyalok egy ideje, hogy milyen csali anyagot kellenne kiprobálni. Bükkfakátrányt használok egy ideje, de nem növelte a látogatottságot. Probáltam a savanyitott kukorica minden formáját hasonló volt az eredmény. Egyik fórumon olvastam, hogy a kávézacc is jó "csalianyag" lehet (ezt számomra egy kicsit hihetetlen  Fejvakarás Vállat von). Van valakinek ezzel tapasztalata?
A hallisztel érdemes probálkozni, az "illata" miatt nyerő lehet a dolog?
Nézegettem a neten, hogy milyen csali anyagok vannak, de igazábol a kinálat nagy, az árak is elég magassak. Amit kiprobálnék az talán azok a készitmények amelyeket szemes kukoricával kell összekeverni, igen ám de melyiket!?
Vagy esetleg valami más bevált ötlet?

Tehát a lényeg az volna, hogy a les pontosabban a szoró közelében átváltó disznókat valahogy "megfogni", oda csalni, vagy inkább oda szoktatni.

Előre is köszönöm a választ.
Üdv
Egy fél évet kínlódtam hasonló adottságú szóróval. Igazából,ha békén hagyod a disznókat és -nagyon fontos-van is a területen disznó Ördög akkor oda fog menni a szóróra. Persze ehhez az is kell,hogy máshol ne jusson táplálékhoz.Most a csapadékos enyhe idő miatt,mindenhol talál ennivalót.Sok helyen maradt még tarló,rengeteg a beszántott kukoricacső,de ezen kívül elgilisztázik,elcsigázik.A savanyú kukorica nagy érdeklődést vált ki,ha megy a cucu. Ezt teszteltem. A halliszt csak sokadlagos,ezt is kipróbáltam.A kátrány jó,de az sem mindig. (Nyáron van nagy keletje inkább,míg vannak vérszívók.) Csinálj dagonyát,kenj kátrányt,tegyél ki rendszeresen kukoricát,aztán tutira vagy jön ,vagy nem...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #410 Dátum: 2015. December 22. - 22:38:29 »

Tartós fagyokkal rákényszerülnek a szórókra, egyébként meg mindig akad valami túrni való, nincsen a szóróra rászorulva a sörtés. Vigyorog
Egyébként ilyen helyen valami húsféle ínyencségnek számít, kukorica a fülükön folyik ki szerintem. Barátom csinálta sok-sok éve, mikor a disznók sosem akartak kijönni a nádasból, hogy elment parlagi galambokat lőni egy tehéntelepre. Kiszórakozta magát, végül egy zsák galambot kitett a szóróra...harmadnap ráült a hordozható lesre és csoda történt, sötétedéssel feküdt egy kancsi.
Egyszer kétszer láttam mit csinál a konda disznó, mikor nem túl régi őztetemre talált. Húzták mint a hiénák.
 Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #411 Dátum: 2015. December 22. - 22:52:22 »

Tartós fagyokkal rákényszerülnek a szórókra, egyébként meg mindig akad valami túrni való, nincsen a szóróra rászorulva a sörtés. Vigyorog
Egyébként ilyen helyen valami húsféle ínyencségnek számít, kukorica a fülükön folyik ki szerintem. Barátom csinálta sok-sok éve, mikor a disznók sosem akartak kijönni a nádasból, hogy elment parlagi galambokat lőni egy tehéntelepre. Kiszórakozta magát, végül egy zsák galambot kitett a szóróra...harmadnap ráült a hordozható lesre és csoda történt, sötétedéssel feküdt egy kancsi.
Egyszer kétszer láttam mit csinál a konda disznó, mikor nem túl régi őztetemre talált. Húzták mint a hiénák.
 Wave
Ha közel van a falu sajnos jön a kutya,macska,meg a róka is. Több kucsmának való nem jutott eszembe.  Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #412 Dátum: 2015. December 22. - 22:54:05 »

Tartós fagyokkal rákényszerülnek a szórókra, egyébként meg mindig akad valami túrni való, nincsen a szóróra rászorulva a sörtés. Vigyorog
Egyébként ilyen helyen valami húsféle ínyencségnek számít, kukorica a fülükön folyik ki szerintem. Barátom csinálta sok-sok éve, mikor a disznók sosem akartak kijönni a nádasból, hogy elment parlagi galambokat lőni egy tehéntelepre. Kiszórakozta magát, végül egy zsák galambot kitett a szóróra...harmadnap ráült a hordozható lesre és csoda történt, sötétedéssel feküdt egy kancsi.
Egyszer kétszer láttam mit csinál a konda disznó, mikor nem túl régi őztetemre talált. Húzták mint a hiénák.
 Wave
Kell a disznónak az álati fehérje.
Nálam bevált az olcsó kutyatáp.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #413 Dátum: 2015. December 23. - 05:15:15 »


Egyébként ilyen helyen valami húsféle ínyencségnek számít, kukorica a fülükön folyik ki szerintem.

Ott kell hagyni (elásva) a zsigert, aztán azon meglőni a következőt és így tovább ! Szóval zsigerről-zsigerre !    Ördög Röhög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #414 Dátum: 2015. December 23. - 07:10:08 »

Sziasztok!

Egy kis segitségre volna szükségem.
Apróvadas területen vadászom, de az elmúlt 10-15 évben megjelentek a disznók. Évi 40-55 disznó kerül teritékre.
Csak lesröl vadászom. A 12000 hektárból 3 terület rész van ahol a disznók tanyáznak. Igazábol ezen területrészek között vándorolnak, mozognak.

Néhány lesnél van szóró kialakitva, igen ám, de nem járnak rendszeressen a szóróra van, hogy hetekig se. Viszont gyakran előfordul, hogy a szórótól 50-80 méterre van friss nyom, ami talán abból adódik, hogy egy másik konda ment el ott, amelyek nem is tudnak a szoró létezéséről.
Azon agyalok egy ideje, hogy milyen csali anyagot kellenne kiprobálni. Bükkfakátrányt használok egy ideje, de nem növelte a látogatottságot. Probáltam a savanyitott kukorica minden formáját hasonló volt az eredmény. Egyik fórumon olvastam, hogy a kávézacc is jó "csalianyag" lehet (ezt számomra egy kicsit hihetetlen  Fejvakarás Vállat von). Van valakinek ezzel tapasztalata?
A hallisztel érdemes probálkozni, az "illata" miatt nyerő lehet a dolog?
Nézegettem a neten, hogy milyen csali anyagok vannak, de igazábol a kinálat nagy, az árak is elég magassak. Amit kiprobálnék az talán azok a készitmények amelyeket szemes kukoricával kell összekeverni, igen ám de melyiket!?
Vagy esetleg valami más bevált ötlet?

Tehát a lényeg az volna, hogy a les pontosabban a szoró közelében átváltó disznókat valahogy "megfogni", oda csalni, vagy inkább oda szoktatni.

Előre is köszönöm a választ.
Üdv

Szerintem kaptál pár jó tanácsot, viszont nem kell ezt túlagyalni.
Nálunk a fele ekkora területen mikor még 200 fölötti disznó esett, ha olyan volt a makk termés meg enyhébb ősz vége/tél elején úgy leszarta a disznó a szórót, hogy "öröm" volt nézni. Mellette 20 méterre meg felszántva az erdő. Idén, nem tudom más mit figyelt meg, durván 2 hete egyik napról a másikra elkezdték járni a szórókat rendszeresen. Nem tudom mi lehet mögötte, mert az idő nem váltott keményebbre. Előtte nagyon rapszodikus, szinte semmi, ami egyik napról a másikra varászütésre változott kb, azóta szétcsesznek mindent.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #415 Dátum: 2015. December 23. - 07:12:04 »

Ott kell hagyni (elásva) a zsigert, aztán azon meglőni a következőt és így tovább ! Szóval zsigerről-zsigerre !    Ördög Röhög

Ha már zsiger...ha tudsz szerezni, főleg így karácsony előtt nagy a szezonja úgyis, akkor tegyél ki nekik halbelet.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #416 Dátum: 2015. December 23. - 07:48:19 »

A disznó esetenként kannibál, de nem hülye. Meg ismeri a családtagjai - rokonai maradványait, az nem azzal nem ugyanaz lesz a végeredmény...
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #417 Dátum: 2015. December 23. - 09:04:25 »

A disznó esetenként kannibál, de nem hülye. Meg ismeri a családtagjai - rokonai maradványait, az nem azzal nem ugyanaz lesz a végeredmény...

Tudod hányszor volt már hogy 3-4 nap múlva a kitúrt zsigeren lőttem a következőt ?  Hogy rokonok voltak e ? Vállat von
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #418 Dátum: 2015. December 23. - 09:19:16 »

Idén, nem tudom más mit figyelt meg, durván 2 hete egyik napról a másikra elkezdték járni a szórókat rendszeresen. Nem tudom mi lehet mögötte, mert az idő nem váltott keményebbre. Előtte nagyon rapszodikus, szinte semmi, ami egyik napról a másikra varászütésre változott kb, azóta szétcsesznek mindent.
Pontosan így van,viszont annyival kiegészíteném,hogy nagyon későn jön a szóróra.Tegnap este(végre nem volt köd) 17-23 óráig ültem kint,addig nem jöttek.Reggelre persze mindent felfaltak...
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #419 Dátum: 2015. December 23. - 14:13:59 »

Én is ezt látom, későn jönnek, akkor is ímmel-ámmal kóstolgatják a szórót... Nincs elég hideg...  Tegnap kint ültem fél4-től éjfélig, fél 11-kor láttam kettőt de mire vettem a puskát visszakocogtak az erdőbe  Rííí
Kutyatáp leásást én is úgy hallottam, hogy működik.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: