Oldalak: 1 2 [3] 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vendégvadász voltam  (Megtekintve 37218 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #30 Dátum: 2010. Január 05. - 20:38:23 »

Most akkor gané vagyok?  Vállat von  Vigyorog  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #31 Dátum: 2010. Január 05. - 20:44:40 »

Bakker, az a kabáton kívülre tett töltényöv nem semmi.
Ehhez jön a kesztyű, meg a puskatartás módja...nem gyenge! Bion

Jól látom, hogy abban a töltényövben fordítva vannak benne a patronok?  Ördög Bion

...és óóóóóóóóó igen szinte mindenhol vannak olyanok akik kikérik maguknak ha szabálytalanok!
Mert ugye azt hiszik a tiszteletet CSAK a korral lehet kivívni,a viselkedés tök mindegy.
Nekem 2 olyan barátom van, akik az egyik ilyen miatt nem jönnek soha többé hozzám apróvadra vadászni.
...és a szomorú, hogy teljes mértékben egyet tudok velük érteni.
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #32 Dátum: 2010. Január 05. - 21:08:33 »

Szia Kama!

Csak a második képre tudom a megoldást:
Emberünknek 12-es öve van, de most a 16-os sörétest hozta a vadászatra, ahhoz pedig ugyebár nincs külön öv!
Ezért, hogy ne szórja a lőszert menet közben, mint Malacka a gumicukrot, hát így fixálta a muníciót!
A többi jelenség sajnos sok helyen felüti a fejét...
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #33 Dátum: 2010. Január 05. - 23:07:01 »

Szia Kama!

Csak a második képre tudom a megoldást:
Emberünknek 12-es öve van, de most a 16-os sörétest hozta a vadászatra, ahhoz pedig ugyebár nincs külön öv!
Ezért, hogy ne szórja a lőszert menet közben, mint Malacka a gumicukrot, hát így fixálta a muníciót!
A többi jelenség sajnos sok helyen felüti a fejét...
 Emelem
Úgyérted neki nincs külön öve...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #34 Dátum: 2010. Január 06. - 09:11:19 »

Úgyérted neki nincs külön öve...

Szia!

Igen, persze, szóval a vadász nem tarthat a 12-es és a 16-os patronokhoz külön övet.
Természetesen minden patronmérethez létezik öv.

 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #35 Dátum: 2014. Január 19. - 08:37:23 »

Köszönök mindent Laci! Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cudar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #36 Dátum: 2014. Január 20. - 19:47:53 »

Köszönök mindent Laci! Wave

Csak véletlenül vettem észre, de szívesen, máskor is!  Emelem


ui.:
A szajkók azóta is röhögnek   Nyihi Stoel .
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #37 Dátum: 2014. Január 20. - 20:29:07 »

Csak véletlenül vettem észre, de szívesen, máskor is!  Emelem


ui.:
A szajkók azóta is röhögnek   Nyihi Stoel .
Kaptam egy levelet a Magyarországi Mátyásmadár Egyesülettől.Ez volt benne: LQrtad ejektor kalandor.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #38 Dátum: 2014. Január 20. - 21:39:00 »

Kaptam egy levelet a Magyarországi Mátyásmadár Egyesülettől.Ez volt benne: LQrtad ejektor kalandor.

Ne törődj vele. Ez valami sablonlevél lehet, mer' ilyent már nekem is küldtek...  Ördög

 Wave
Naplózva

Üdv,
Barna
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #39 Dátum: 2014. Január 20. - 22:29:06 »

Ne törődj vele. Ez valami sablonlevél lehet, mer' ilyent már nekem is küldtek...  Ördög

 Wave
Jó-jó.De egy perc alatt háromszor... Stoel
Mondjuk ha ő lett volna a helyemben: Vadász ...két lőszerrel négyet lő... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #40 Dátum: 2014. Január 20. - 22:36:56 »

Hát ez a Mátyásmadár Egyesület tróger banda, ezt tudtam mindig... Biztos beakadt a levelezőprogramjuk  Nyihi
Naplózva

Üdv,
Barna
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #41 Dátum: 2014. Január 21. - 08:36:06 »

Jó-jó.De egy perc alatt háromszor... Stoel
Mondjuk ha ő lett volna a helyemben: Vadász ...két lőszerrel négyet lő... Ördög

Kíváncsivá tettél!
Egy rövid, 8-10 oldalas, választékos nyelvezetű írást összecsaphatnál a történetről!  Ördög
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #42 Dátum: 2014. Január 21. - 09:52:09 »

Kíváncsivá tettél!
Egy rövid, 8-10 oldalas, választékos nyelvezetű írást összecsaphatnál a történetről!  Ördög
A fácánvadászat végén kislétszámú elitdeszant hegyivadász különítményünk egy keskeny fasort vett tüzetes szemle alá. Már majdnem a végére értünk,amikor megtörtént, amit még rettentő hosszú vadászpályafutásom alatt  Kacsint nem tapasztaltam: a jelenséget nevezzük szajkó-húzásnak....Laci szólt,hogy felettem megy el egy szajkó. Mire a 3 és fél dioptria hátrányt behoztam  Stoel már mögöttem volt. Rádupláztam a kölcsönkapott 16-os Izzsel,elé-mögé. Jön a másik!!!-kiált Laci....Szétnyitom a puskát...nem jön a töltény kifelé...Bakker ez nem ejektoros!! Kikapom a lőszert,de hol a patron??? A kukásmellényemben kerestem,de egy réteggel alatta volt. Betöltés közben,jön a harmadik,ezt is csak megijesztem,picit elé,picit mögé... Stoel Stoel Stoel Tasli Bamba voltam. Tanulság: Ne kérj kölcsön 16-os puskát,csak azért mert könnyebb cipelni,miközben még a saját tizenketteseddel is csak elégségesen tudsz lőni....Meg is kaptam Lacitól,hogy ilyen nagy marha ember ne panaszkodjon,hogy egész nap vinni kell a nehéz bockot. Stoel Igaza is van. Ilyen amikor a saját kárán tanul az ember.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #43 Dátum: 2014. Január 21. - 11:44:53 »

A fácánvadászat végén kislétszámú elitdeszant hegyivadász különítményünk egy keskeny fasort vett tüzetes szemle alá. Már majdnem a végére értünk,amikor megtörtént, amit még rettentő hosszú vadászpályafutásom alatt  Kacsint nem tapasztaltam: a jelenséget nevezzük szajkó-húzásnak....Laci szólt,hogy felettem megy el egy szajkó. Mire a 3 és fél dioptria hátrányt behoztam  Stoel már mögöttem volt. Rádupláztam a kölcsönkapott 16-os Izzsel,elé-mögé. Jön a másik!!!-kiált Laci....Szétnyitom a puskát...nem jön a töltény kifelé...Bakker ez nem ejektoros!! Kikapom a lőszert,de hol a patron??? A kukásmellényemben kerestem,de egy réteggel alatta volt. Betöltés közben,jön a harmadik,ezt is csak megijesztem,picit elé,picit mögé... Stoel Stoel Stoel Tasli Bamba voltam. Tanulság: Ne kérj kölcsön 16-os puskát,csak azért mert könnyebb cipelni,miközben még a saját tizenketteseddel is csak elégségesen tudsz lőni....Meg is kaptam Lacitól,hogy ilyen nagy marha ember ne panaszkodjon,hogy egész nap vinni kell a nehéz bockot. Stoel Igaza is van. Ilyen amikor a saját kárán tanul az ember.  Wave

Okos ember a saját "kárával" tanul!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cudar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #44 Dátum: 2014. Január 21. - 20:57:28 »

Jó-jó.De egy perc alatt háromszor... Stoel
Mondjuk ha ő lett volna a helyemben: Vadász ...két lőszerrel négyet lő... Ördög

Legtöbbször én már a duplából egynek is őrülnék  Kacsint .
Így utólag visszagondolva megnyugtató, hogy a te oldaladon jöttek. Kár lett volna az addigi 100%-os teljesítményemet lerontani.
Ég is a pofám, hogy azt az előző egy szem kakast nem engedtem tovább, mert akkorát mégsem fordult, hogy teljesen kimenjen a te lő-távodból  Stoel .

De emlékszem, pályám elején elmentem vendégségbe az új Izzsel. Még néha sikerült is eltalálnom ezt-azt, önbizalom szépen nőtt. Egy hasonló fasor mellett, hosszában, hintázva repül a Matyi. Futok alá pár métert, hogy tuti legyen a pozíció (erre persze az egész hajtóvonal felfigyel), aztán alá-fölé alaposan odadurrantok. Valami csúnyát "sistergett" is le nekem, mire kissé odébb a vadőr kényelmesen, elsőre lelőtte. Aztán bizonygatta, hogy a mátyást nehéz lőni, de a többiek nem igazán elrejthető vigyorgásából nem feltétlen ezt vettem le  Röhög .

De azért később csak szépítettél  Kacsint . De februárban még újra bizonyíthatsz  Vadász .
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: