Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kaliber módosítás  (Megtekintve 57873 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #120 Dátum: 2016. Február 05. - 10:20:20 »

A magyar importőr nettó áron veszi, és itthon fizeti az ÁFA-t. Szerintem. Vagy ha meg is fizeti ott a 19-et, akkor azt vissza is igényli. De majd adóügyekben járatosabb olvtárs kiigazít. Így vagy úgy, de neked 1,27 a szorzó sajnos. És gyaníthatóan nem a Walther árához képest, hanem a Walther+szállítás+némi kis haszon a hazai mesternek/kereskedőnek is összeghez képest.
Ha Zolimetser publikussá teszi engem is érdekelne mi egy ilyen mutatványnak a konkrét menete, anyagi vonzata  Emelem

Végfelhasználói oldalról közelítettem meg a dolgot, mondjuk, ha pont arra járok és éppen véletlenül tudok kint venni egy alap csövet, tisztára életszerű, nem? Nevet
Bár bull felvilágosított, hogy huzagolt, de töltényűr nélkülit vehetek csak, tehát így is úgyis növekednek a költségek.

Úgyhogy Zolimester, már ketten állunk sorba a részletekért! Mosolyog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #121 Dátum: 2016. Február 10. - 15:29:51 »

Lőszerellátás ? Futottál már ebben a kérdésben köröket ? (9,3x57)     Emelem

 Emelem

Nem is emlékeztem, de most "belefutottam". A Walther gyárt "Weißfertige Büchsenläufe Birnenform System 98"-at. Lőszert meg készít a Noma (van 18,5g Alaska is  Kacsint). Pl. Komáromban lehet is kapni rendszeresen. Már ha nem akarsz töltögetni. Kacsint
Szóval No problemo!  Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2016. Február 10. - 16:31:27 »

Emelem

Nem is emlékeztem, de most "belefutottam". A Walther gyárt "Weißfertige Büchsenläufe Birnenform System 98"-at. Lőszert meg készít a Noma (van 18,5g Alaska is  Kacsint). Pl. Komáromban lehet is kapni rendszeresen. Már ha nem akarsz töltögetni. Kacsint
Szóval No problemo!  Vigyorog

 Wave

No problemo ! De ha valaki megmondaná hogy a Lapuha  Mosolyog  4400 Jule energiájú lőszere alá lehet e menni 9,3x62 kaliberben annak örülnék. Most még nem gond de úgy 30 év múlva  Röhög lehet hogy jobb lenne 3800 -4000 Jule-os energiájú lőszert pufogtatni. Nem baj ha 150 méteren leesik.  Ördög        Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #123 Dátum: 2016. Február 10. - 17:55:59 »

Most még nem gond de úgy 30 év múlva  Röhög lehet hogy jobb lenne 3800 -4000 Jule-os energiájú lőszert pufogtatni.       Emelem
Addig még nősz egy kicsit és nem lesz gond. Mindenesetre állj ki az esőre, az segít... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #124 Dátum: 2016. Február 10. - 18:23:42 »

No problemo ! De ha valaki megmondaná hogy a Lapuha  Mosolyog  4400 Jule energiájú lőszere alá lehet e menni 9,3x62 kaliberben annak örülnék. Most még nem gond de úgy 30 év múlva  Röhög lehet hogy jobb lenne 3800 -4000 Jule-os energiájú lőszert pufogtatni. Nem baj ha 150 méteren leesik.  Ördög        Emelem
Simán alá lehet menni!
http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20160210092208&SearchText=hunting+catapult
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2016. Február 10. - 18:58:40 »

Addig még nősz egy kicsit és nem lesz gond. Mindenesetre állj ki az esőre, az segít... Ördög Ördög Ördög


 Ha egy szóval akarom értékelni :   Ge@ik !   Sam6               Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #126 Dátum: 2016. Február 10. - 19:54:40 »


Nem kell csak egy kis kézügyesség. Emelem


 Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tata
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


« Új üzenet #127 Dátum: 2018. November 28. - 17:12:22 »

Nagyon gondolkodom, hogy a 243 win helyett jó lenne egy 6,5 creedmore.Egyre kevesebbet vadászok és többet mennék lőtérre.Azt olvastam egy fórumon, hogy ebben az esetben elég csak a csövet cserélni és semmi más átalakítás nem szükséges.Valóban így van?Tudnátok ajánlani egy jó szakemebert a feladathoz?
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #128 Dátum: 2018. November 29. - 01:54:11 »

Nagyon gondolkodom, hogy a 243 win helyett jó lenne egy 6,5 creedmore.Egyre kevesebbet vadászok és többet mennék lőtérre.Azt olvastam egy fórumon, hogy ebben az esetben elég csak a csövet cserélni és semmi más átalakítás nem szükséges.Valóban így van?Tudnátok ajánlani egy jó szakemebert a feladathoz?

Szia,

kb. fel eve,amikor a Zastava 30.06-os golyos puskam csovebol vagattam le 8 cm-et (igy 52 cm-es lett),belekalkulaltam hogy ha esetleg rosszabb lesz a lokepe,akkor majd egy uj cso fog belekerulni ( 51 cm-es 8*57-es kaliberben neztem ki) es mindezt a 'muveletet' Szekesfehervaron,az Orix vadaszboltban kb.125 ezer forintbol (vizsgaval egyutt) megcsinaltak volna. A szakembernek jo neve van es a bolt is regota mukodik. Szoval,en oket ajanlanam! (igaz vegul nem kerult sor csocserere,mivel a rovidebb csovel,szinte meg jobb lett a a .30.06-os lokepe)

 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #129 Dátum: 2018. November 29. - 09:00:44 »

Nagyon gondolkodom, hogy a 243 win helyett jó lenne egy 6,5 creedmore.Egyre kevesebbet vadászok és többet mennék lőtérre.Azt olvastam egy fórumon, hogy ebben az esetben elég csak a csövet cserélni és semmi más átalakítás nem szükséges.Valóban így van?Tudnátok ajánlani egy jó szakemebert a feladathoz?

 Emelem

Milyen puskáról van szó? (azért ez se mindegy Kacsint).
Egyébként a 243-al is lehet lőterezni. Wave
Attól függ, hogy mit szeretnél? Vadász szituációt gyakorolni a lőtéren ~100m-en, vagy preciziós lövészkedni 5-600m-re?
Ha elég pontos maga a puska, inkább egy jó "taktikai" távcső kell rá, esetleg saját töltésű lőszerrel optimalizálni a lőképet.
Ha mindenképpen rág a hülyebogár egy 6,5-ös Creedmoor-ért, akkor meg kell venni, a 243-as mellé.  Vigyorog De akkor már lehet, érdemes egy spec. preciziós puskát venni/építtetni.

Maga a csőcsere, ahogy Sebipeti is írta ~120e. Ft.-tól kezdődik, határ a csillagos ég. Nem sok fegyvermester vállalja (még kevesebb, akire rá is bíznám...).

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #130 Dátum: 2018. November 29. - 09:21:07 »

Nagyon gondolkodom, hogy a 243 win helyett jó lenne egy 6,5 creedmore.Egyre kevesebbet vadászok és többet mennék lőtérre.Azt olvastam egy fórumon, hogy ebben az esetben elég csak a csövet cserélni és semmi más átalakítás nem szükséges.Valóban így van?Tudnátok ajánlani egy jó szakemebert a feladathoz?

Ez a 120 ezer körüli összeg egy mauser birnenform alap csövet takar, ami kompletten megérkezik, itthon meg belecsavarják, illesztik a tokba és kész. Precíziós lövészetre alkalmatlan...Szinte biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi 243asnál nulla centit lépsz előre egy ilyen megoldással. De ugye kérdés, hogy lövészet alatt mit értesz, mik a célok. Ugyanakkor emiatt nem kell elkeseredni, mert a határ nem is annyira a csillagos ég. Nekem maga a cső és a fegyvermester munkája megállt 250 ezerben, és az  - elvileg -  a Walthernél elérhető top minőségű csőnek, vagyis egy big bull csőnek a beépítését jelentette. Macerásabb, hogy az egy 38 vagy 40 mm átmérőjű cső, benne a kalibernek megfelelő furat/huzag. Ha a Walther formázza/kontúrozza le neked, ellátja menettel meg dörzsárazza akkor nem fog megállni ennyiben. Ezeket nekem mind itthon végezték. Ez a 308as. A 243as az megállt 200ban, az is egy jobb minőségű, rozsdamentes 32 mm átmérőjű csőből lett véglegesítve itthon. Mindkettő bordázott, amit meg lehet még spórolni. 6,5 creedmore jó, de én inkább az európainál maradnék 6,5x47 lapua  Ördög Amúgy talán a hüvelytalp méreteket kell megnézni, hogy egy kategória legyen és a tárban se árt ha elfér majd az új kaliber lőszere.
Összetett kérdés ez nagyon, meg neked kell tudni mit tudsz vállalni, mik a célok. Érdemes e egyből olyat építtetni, vagy keresni egy belépő kategóriát, ha mégis úgy hozza az élet és nem lesz se időd se kedved hozzá, stb. Egy Howát vastagabb csővel németeknél elég jó áron meg lehet csípni pl, és a 243ast sem kell eldobni. Meg ilyenek...

Erre a feladatra ahogy Anti is írta van pár ember biztos, de én egyre merném csak rábízni. Minden tekintetben (korrektség, szakmai, időtényező, stb.). Ha teljesen komoly az elhatározás, akkor szívesen ajánlom privátban  Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #131 Dátum: 2018. November 29. - 17:19:29 »

Nagyon gondolkodom, hogy a 243 win helyett jó lenne egy 6,5 creedmore.Egyre kevesebbet vadászok és többet mennék lőtérre.Azt olvastam egy fórumon, hogy ebben az esetben elég csak a csövet cserélni és semmi más átalakítás nem szükséges.Valóban így van?Tudnátok ajánlani egy jó szakemebert a feladathoz?

Lehet jobban jársz ha veszel egyet !  a 243-at meg meghagyod

mondjuk ilyet   https://www.ruger.com/products/precisionRifle/models.html 
Naplózva
Tata
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


« Új üzenet #132 Dátum: 2018. November 29. - 22:58:44 »

Köszönöm mindenkinek a kimerítő választ.Átgondolva a történetet, azt hiszem egy új fegyver beszerzése lesz.Maradva  Tikkánál egy Tac A1 megpróbálok kipróbálni.
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #133 Dátum: 2021. Március 24. - 08:58:57 »

Üdv urak ezer éve nézegetem az IZS-18 golyóscsövét valaki meg tudja mondani hogy a cső hogyan van beleillesztve a csőkampótömbbe?Az rendben van hogy precizen,mert alig látszik.De forrasztva lehet? Vagy csak megfelelő illesztéssel bele van melegen tolva aztán összehül és hali.Ha menettel lenne összerakva másképp nézne ki az illesztési vonal.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #134 Dátum: 2021. Március 24. - 09:23:36 »

Üdv urak ezer éve nézegetem az IZS-18 golyóscsövét valaki meg tudja mondani hogy a cső hogyan van beleillesztve a csőkampótömbbe?Az rendben van hogy precizen,mert alig látszik.De forrasztva lehet? Vagy csak megfelelő illesztéssel bele van melegen tolva aztán összehül és hali.Ha menettel lenne összerakva másképp nézne ki az illesztési vonal.

 Emelem

Van jelentősége?  Fejvakarás  Vállat von
Csövet akasz cseréltetni? Ennél a puskatipusnál az gazdasági csőd...
(Egyébként szerintem forrasztva lehet... Vállat von)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: