Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kaliber módosítás  (Megtekintve 57881 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #75 Dátum: 2016. Január 04. - 16:04:09 »

Üdv! 
Képes lennél venni egy új puskát , és ha nem tettszik ( utólag) a kalibere akkor csövet cseréltetni benne  OOO!! 

Akkor már  vegyél inkább egy eleve olyan puskát  amibe a csőcsereopció gyárilag benne van , te magad tudod cserélni , és kapsz is hozzá külön ! 

mondjuk egy ilyent     http://vadaszapro.net/reszletek/237567/voere-30-06
vagy ilyent http://vadaszapro.net/reszletek/248055/mauser-m66

De ha mindenképp épitkezni akarsz , akkor keresni kell egy kilőtt csövű  m98 -at vagy zzk-t , stb ,amit olcsón meg lehet (tudsz)  venni !



És mi a helyzet ha a cső nincs is kilőve??? Gondolom a fegyvermesternél el fér, de annak azért még lehet értéke is, főleg ha tényleg jó.
Amúgy én is gondolkoztam, hogy a 06-os cső helyett belefacsartatok egy 8x57-est az enyémbe. De elszomorított, hogy annyiba kerül mint ha eladnám és vennék helyette egy 57-est.
 Emelem
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2016. Január 04. - 17:06:19 »

És mi a helyzet ha a cső nincs is kilőve??? Gondolom a fegyvermesternél el fér, de annak azért még lehet értéke is, főleg ha tényleg jó.
Amúgy én is gondolkoztam, hogy a 06-os cső helyett belefacsartatok egy 8x57-est az enyémbe. De elszomorított, hogy annyiba kerül mint ha eladnám és vennék helyette egy 57-est.
 Emelem


Aki már elhessegetett minden "hülyebogarat" esetleg megérheti a csőcsere-kalibermódosítás főleg ha volt olyan szerencséje hogy kilőtte az eredeti csövet vagy ilyenre tett szert. Nagyon jó minőségű fegyvercsövek kaphatók csak kérdés hogy évi 20-40 lövésért érdemes e berakatni (Hess hülyebogár!) .
Üzletnek nem üzlet és olcsónak sem mondható de ha még egy szép felújítást kap a fa rész akkor szinte új fegyvere lesz a beutaltnak amit annyi pénzért mint amibe a felújítás került sosem fog tudni eladni .  Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #77 Dátum: 2016. Január 05. - 11:21:58 »

Sziasztok!

Lehet,hogy hülyeséget kérdezek-de mivel nem vagyok jártas efféle dolgokban,ezért teszem fel a kérdést:
 Van egy TOZ8-as 0,22LR kaliberű puskám- át lehe-e ezt alakítani ugyanebben a kaliberben valami erősebb lőszerhez?(pl. 0,22Win mag, Hornet)

Üdv: Girgesz
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2016. Január 05. - 11:34:50 »

Sziasztok!

Lehet,hogy hülyeséget kérdezek-de mivel nem vagyok jártas efféle dolgokban,ezért teszem fel a kérdést:
 Van egy TOZ8-as 0,22LR kaliberű puskám- át lehe-e ezt alakítani ugyanebben a kaliberben valami erősebb lőszerhez?(pl. 0,22Win mag, Hornet)

Üdv: Girgesz

Miért ? Gyenge a nyúlra ?    Röhög
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #79 Dátum: 2016. Január 05. - 12:02:47 »

Miért ? Gyenge a nyúlra ?    Röhög

Üregire pont jó  , de rókára gyenge... ráadásul a dolmányosok sem várnak már be 50m-re  Vadász
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #80 Dátum: 2016. Január 05. - 13:37:35 »

Sziasztok!

Lehet,hogy hülyeséget kérdezek-de mivel nem vagyok jártas efféle dolgokban,ezért teszem fel a kérdést:
 Van egy TOZ8-as 0,22LR kaliberű puskám- át lehe-e ezt alakítani ugyanebben a kaliberben valami erősebb lőszerhez?(pl. 0,22Win mag, Hornet)

Üdv: Girgesz
 

Üdv! 
Sajnos nem lehet ! Igaz .22-es kaliber  mindegyik de a Win. mag és a Hornet más (erősebb) lövedékátmérőt használ !

A másik dolog hogy , a toz  huzagemelkedése se jó  hozzájuk !       

nekem volt olyan Toz 8 a kezembe amit átalakíttattak 22 Win mag-ra ,  de nem volt jó , 50-60 méterre lőve már lapjával csapódtak a lövedékek a lőlapba  össze-vissza     
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #81 Dátum: 2016. Január 05. - 14:10:06 »

Sziasztok!

Lehet,hogy hülyeséget kérdezek-de mivel nem vagyok jártas efféle dolgokban,ezért teszem fel a kérdést:
 Van egy TOZ8-as 0,22LR kaliberű puskám- át lehe-e ezt alakítani ugyanebben a kaliberben valami erősebb lőszerhez?(pl. 0,22Win mag, Hornet)

Üdv: Girgesz

A Hornet központi gyújtású, ott már nem csak a cső a gebasz, a .22 WM.sem az igazi, én semmit nem javaslok átalakítani csőcsere nélkül. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2016. Január 08. - 14:20:24 »

 

Üdv! 
Sajnos nem lehet ! Igaz .22-es kaliber  mindegyik de a Win. mag és a Hornet más (erősebb) lövedékátmérőt használ !

A másik dolog hogy , a toz  huzagemelkedése se jó  hozzájuk !       

nekem volt olyan Toz 8 a kezembe amit átalakíttattak 22 Win mag-ra ,  de nem volt jó , 50-60 méterre lőve már lapjával csapódtak a lövedékek a lőlapba  össze-vissza     

Köszönöm a választ,akkor inkább meghagyom játszani Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #83 Dátum: 2016. Január 08. - 16:48:00 »

Próbáltad már a CCI stingert? Elég mérges töltény!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2016. Január 08. - 17:11:24 »

Köszönöm a választ,akkor inkább meghagyom játszani Bion

Kérdezd Egon barátunkat Mosolyog hátha van neki egy jó kis mérges puskája nemdrágán! Mosolyog
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #85 Dátum: 2016. Január 08. - 17:34:15 »

Próbáltad már a CCI stingert? Elég mérges töltény!

Az se  biztos hogy jó lesz !

A lőtéren (ahol tag vagyok) van (volt) 40db Toz-8  ,  nagy részét végigpróbálgattam már különböző lőszerekkel , ezek nagy része Nem szerette a gyors lőszereket!  Ezalatt azt értem hogy , volt olyan melyiknél  50m-en már lapjával csapódtak a lövések , amelyiknél nem annál meg a szóráskép volt nagy !   

A tapasztalatom az hogy , toz-8-nál   kb 370-380m/s feletti kezdősebességnél romlik(hat) (növekszik )  a szóráskép ,  400 felett  meg még nagyobb  és előfordulhat a lapjával becsapódás  is ! 

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #86 Dátum: 2016. Január 09. - 09:27:37 »

Az se  biztos hogy jó lesz !

A lőtéren (ahol tag vagyok) van (volt) 40db Toz-8  ,  nagy részét végigpróbálgattam már különböző lőszerekkel , ezek nagy része Nem szerette a gyors lőszereket!  Ezalatt azt értem hogy , volt olyan melyiknél  50m-en már lapjával csapódtak a lövések , amelyiknél nem annál meg a szóráskép volt nagy !   

A tapasztalatom az hogy , toz-8-nál   kb 370-380m/s feletti kezdősebességnél romlik(hat) (növekszik )  a szóráskép ,  400 felett  meg még nagyobb  és előfordulhat a lapjával becsapódás  is ! 

 Emelem

Fillérre ezt tapasztaltam én is. A hosszú csövű tolózáras Toz, Anschütz mind sz@rul hordta, bezzeg az 50 centis félótómata Lakefield az jól lőtte. Ahogy mértem, jóval lassabban is jött ki belőle...... egyébként a hosszabb csövűekből is, sose tudta a papírformát sebességben, de még így is túl sok volt ahhoz, hogy jól lője.
 Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #87 Dátum: 2016. Január 10. - 13:26:12 »

Egy billenőcsövű fegyveren hogy lehet végrehajtani egy ilyen kalibermódosítás mutatványt?   Fejvakarás
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2016. Január 10. - 13:39:53 »

Egy billenőcsövű fegyveren hogy lehet végrehajtani egy ilyen kalibermódosítás mutatványt?   Fejvakarás

Rengeteg pénzzel, már ha van valakinek felesleges.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #89 Dátum: 2016. Január 10. - 14:07:55 »

Rengeteg pénzzel, már ha van valakinek felesleges.

Egy kicsit bővebben ha lehetne, az nem kerül sokba.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: