Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kaliber módosítás  (Megtekintve 57878 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #30 Dátum: 2011. Július 10. - 16:49:40 »

Üdv   Wave Wave ! A régi Zkk -600 -s 7X64 puskám 67 cm csővel  Igen Igen Igen
Sako , Norma , Geco és Mfs löszert használtam . Jó ez a kaliber  Igen Igen
Kár hogy  Izs 18 - ban nincs .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #31 Dátum: 2011. Július 10. - 19:01:00 »

Ilyen nagy mértékü átalakítással lemondok róla! Akkor inkább marad ami van! Végülis eddig még nem hagyott cserben Sako Hammerhead-al, igaz a disznót, igyekszem fej, nyak, vagy lapocka tájékon lőni, eddig nem volt vele gondom! Talán futóvad lövésnél érzem kicsit hátrányosnak a lassúbb lövedék miatt! A 7 mm rem. mag-al ellentétben nem kétséges, hogy nem roncsol akkorát, mint nagyobbik testvére!
Üdv mindenkinek! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2011. Július 10. - 20:16:13 »

Talán futóvad lövésnél érzem kicsit hátrányosnak a lassúbb lövedék miatt!

A 7x64-es Sako HH lassú???
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #33 Dátum: 2011. Július 11. - 10:40:42 »

A 7x64-es Sako HH lassú???
...jaja, mire 850-nel kicammog a csőből...  Röhög

Bezzeg a 9,3x62-es Mega csak 695-tel indul, de ahová betöröl...  Ördög
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #34 Dátum: 2011. Július 11. - 14:43:21 »

Na most akinek van gyakorlati összehasonlítási alapja, a két kaliber között az tudja, hogy miről beszélek!
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #35 Dátum: 2011. Július 11. - 14:50:25 »

Kicsit mostmár úgy érzem túlragoztuk a témát!
Üdv mindenkinek! Wave
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #36 Dátum: 2011. Július 11. - 15:54:24 »

Kicsit mostmár úgy érzem túlragoztuk a témát!
Üdv mindenkinek! Wave

Ne sértődj meg.  Wave

Arra próbáltunk célozni, hogy a magnum a 7x64-eshez képest nem gyorsabb még 10%-kal sem. Ez a gyakorlatban elég jó közelítéssel arányos az elébe tartás mértékével. Szerintem nincs vadász, aki 50 helyett mondjuk csak 46 centit fogna elé, azért, mert 7-es magnummal vadászik. Hidd el, hogy a vadászati gyakorlatban nem nagyon vehető ez észre.
Sokkal inkább oda kell figyelni arra a hibára, amit nagyon sokan elkövetnek: abban a pillanatban, amikor meghúzzák a billentyűt, a fegyvert akaratlanul is megállítják, nem kísérik tovább vele a futó disznót. Egészen közeli nagy kant is hibáztam már el így, és nem segített volna egy gyorsabb kaliber.  OOO

 Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #37 Dátum: 2011. Július 11. - 17:27:03 »

Abszolút nem sértődtem meg! Már ezért érdemes volt erre az oldalra látogatni!
Tudjátok ez eddig mióta vadászom, dillemma volt az életemben! De maximálisan meggyőztetek, hogy nem érdemes vele foglalkozni!
Marad a 7x64! Ő sem hagyott cserben eddig, én se fogom Őt!

Mélységes tiszteletem mindenkinek! Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #38 Dátum: 2011. Július 12. - 10:12:01 »

Jó döntés! Igen Emelem
Én ugyan így vagyok a nyegvenvalahány éves 7,62 x 54 R -el. Valahogy  mindég megkegyelmezek Neki az emlékek miatt.  Vállat von
Most még van rajta  7- 8 év műszaki, de a következőre biztosan csőcsere lesz. Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #39 Dátum: 2011. Július 12. - 14:38:59 »

Az én 7x64-em '77-es évjáratú, eredeti csővel! Kicsit aggódtam miatta mikor megvettem, de mikor megvettem hozzá a távcsövemet,
és elvittem belövetni, kiderült, hogy nincs miért aggódni, mert tökéletes a szórásképe!
Ezt azóta folyamatosan igazolja!
 Emelem
Naplózva
3szekivahur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Új üzenet #40 Dátum: 2011. November 26. - 13:10:55 »

      Udv mindenkinek!
A velemenyetekre lennek kivancsi egy modositott kaliberu fegyverrel kapcsolatosan. Arrol lenne szo, hogy szeretnek vasarolni egy 22Hornet kal. fegyvert, ami eredetileg 0,22LR  volt. Nem csocseres, hanem a toltenyurt alakitottak at. En ugy tudom, hogy a hornet egy kicsivel vastagabb, mint a 0,22-es. Kerdesem tehat az,  hogy mukodhet egy ilyen atalakitott fegyver, vagy hamar tonkremegy a cso?  Esetleg van/volt valakinek tapasztalata ilyen puskaval?    Valaszaitokat elore is koszonom!       Emelem
           

Naplózva

A medve nem játék...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #41 Dátum: 2011. November 26. - 21:14:58 »

      Udv mindenkinek!
A velemenyetekre lennek kivancsi egy modositott kaliberu fegyverrel kapcsolatosan. Arrol lenne szo, hogy szeretnek vasarolni egy 22Hornet kal. fegyvert, ami eredetileg 0,22LR  volt. Nem csocseres, hanem a toltenyurt alakitottak at. En ugy tudom, hogy a hornet egy kicsivel vastagabb, mint a 0,22-es. Kerdesem tehat az,  hogy mukodhet egy ilyen atalakitott fegyver, vagy hamar tonkremegy a cso?  Esetleg van/volt valakinek tapasztalata ilyen puskaval?    Valaszaitokat elore is koszonom!       Emelem
           



Szerintem nem szerencsés az ilyen átalakítás. Pontos adatokat fejből nem tudok, de más a kaliber és az optimális huzagemelkedés is. Mindenesetre ne vedd meg! (A pontos kaliber adatokat várom én is az illetékesektől. - Ansch és kollégái! Türelmetlenül Mosolyog)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #42 Dátum: 2011. November 26. - 21:35:27 »

Sziasztok!

Van nékem egy cz527 .22 hornet puskám,mennyibe fájna kitekerni belőle egy csövet,és belerakni,mondjuk egy .222-est?
Gondolom ettől még megtarthatnám a Hornet csövemet.
Mekkora meló lehet kicserélni a csövet,ha jól tévedek menetes,és csak bele van tekerve a helyére.
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #43 Dátum: 2011. November 26. - 21:56:03 »

Sziasztok!

Van nékem egy cz527 .22 hornet puskám,mennyibe fájna kitekerni belőle egy csövet,és belerakni,mondjuk egy .222-est?
Gondolom ettől még megtarthatnám a Hornet csövemet.
Mekkora meló lehet kicserélni a csövet,ha jól tévedek menetes,és csak bele van tekerve a helyére.

Szia!
Egy megszerzési engedély, + a 222-es cső ára, + a munkadíj. A 22 Hornet csövet pedig nem tarthatod meg kivéve, ha van gyártási engedélyed.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #44 Dátum: 2011. November 28. - 11:33:12 »

Sziasztok!

Van nékem egy cz527 .22 hornet puskám,mennyibe fájna kitekerni belőle egy csövet,és belerakni,mondjuk egy .222-est?
Gondolom ettől még megtarthatnám a Hornet csövemet.
Mekkora meló lehet kicserélni a csövet,ha jól tévedek menetes,és csak bele van tekerve a helyére.

Új csővel egy százast rászánhatsz!  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: