Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kaliber módosítás  (Megtekintve 57669 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. November 11. - 15:09:56 »

Boar!

Hát, jácccc a saját "kispuskáddal"! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Június 10. - 18:38:27 »

Üdvözlök mindenkit! Már régóta olvasgatom a fórumot ,de most regiszráltam,sok hasznos dolgot lehet innen megtudni! Szertenék épitetni egy hajtás,és cserkelő puskát amit max 100m-ig használnák nyilt irányzékkal, az alany egy 8x56R cal-ü M95-ös Mannlicher lenne, szóbajöhető cal-ek 8x57jrs, 303British, 7,62x53/54R ,biztos van még de ezeknek nagyjábol azonos a hüvelyperemátmérőjük az eredetivel!
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Június 10. - 18:43:50 »

Mi a véleményetek(ük) erröl a dologrol? Érdemes belevágni?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Június 10. - 20:15:47 »

Szia!

El kellene vinni egy hozzáértő szakemberhez azt a puskát.
Nem mai darab, így jó ha át van nézve, hiszen a mai modernebb töltények nagyobb teljesítményűek, mint az eredeti M95-ös tölténye.
Ha minden OK a puskával - pl. paszol a zárfej a felsorolt kaliberekhez...stb -, raknak bele olyan csövet amilyet csak akarsz.

Az általad felsoroltak közül echte hajtás, és lespuskának a 8mm-es a legalkalmasabb.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Június 10. - 21:15:53 »

Szia! Korához képest nagyon jo állapotba van,rozsda sehol, még pár honap müszaki is van rajt! Igen én is 8m-be gondolkodok de méretileg a 7,62 áll hozzá legközelebb,ugyhogy lehet az lessz! 100m-en belül sok külömbség nincs köztük! Jövő héten ugyis megyek fehérvárra , akkor beviszem az oryx-hoz nézzék át ,mondjanak véleményt !
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Június 10. - 21:41:32 »

Minek átcsövezni? Nem olcsón, de kapsz hozzá lassú TM lőszert.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Június 10. - 23:04:11 »

Hát igen, nem olcsón! 4,50euro/db, hadit meg lehet venni 0,60euroér de nem jo semmire, csak lőtéren , meg esetleg rókára! Esetleg tudsz valami beszerzési forrást, a bécsi bolton kivül?
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #22 Dátum: 2011. Július 10. - 10:59:21 »

Üdv mindenkinek! Van nekem egy ZKK 600-as 7x64-es kaliberű fegyverem, és érdekelne, hogy lehetséges-e a módosítása 7 mm rem. mag. kaliberre! Az ára is érdekelne! Előre is köszönöm!
Jó vadászatot
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1684


« Új üzenet #23 Dátum: 2011. Július 10. - 11:25:43 »

Üdv mindenkinek! Van nekem egy ZKK 600-as 7x64-es kaliberű fegyverem, és érdekelne, hogy lehetséges-e a módosítása 7 mm rem. mag. kaliberre! Az ára is érdekelne! Előre is köszönöm!
Jó vadászatot
Kár lenne...!
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #24 Dátum: 2011. Július 10. - 11:34:39 »

Mért gondolod hogy kár lenne?
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #25 Dátum: 2011. Július 10. - 12:30:11 »

Üdv mindenkinek! Van nekem egy ZKK 600-as 7x64-es kaliberű fegyverem, és érdekelne, hogy lehetséges-e a módosítása 7 mm rem. mag. kaliberre! Az ára is érdekelne! Előre is köszönöm!
Jó vadászatot

Szia!
A technikai részletekről egy fegyvermester többet tudna mondani, de engem érdekelne, hogy miért van erre szükség? Nem nagyon nyújt többet (plusz 50-60 m/s, illetve kb. 10% energia) a 7x64-eshez képest, de ezt is csak akkor, ha magnum csőhosszból lőjük ki. Feldörzsárazott standard hosszú csőből csak a hangja meg a fénye lesz nagyobb, a lőszer legalább dupla árú, a vad meg nem nagyon fogja érezni a különbséget.
Magyarán dörzsárazással sok értelme akkor sem lenne, ha kivitelezhető lenne.
 Wave
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #26 Dátum: 2011. Július 10. - 14:54:20 »

Üdv mindenkinek! Van nekem egy ZKK 600-as 7x64-es kaliberű fegyverem, és érdekelne, hogy lehetséges-e a módosítása 7 mm rem. mag. kaliberre! Az ára is érdekelne! Előre is köszönöm!
Jó vadászatot

Üdv turizotya!
Hidd el, nem kell ebbe az ilyen kaliber módosításba belebonyolódni nem éri meg! Zolimesternek igaza van, csak nagyobb lessz a hangja... Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1684


« Új üzenet #27 Dátum: 2011. Július 10. - 15:23:44 »

Szia!
A technikai részletekről egy fegyvermester többet tudna mondani, de engem érdekelne, hogy miért van erre szükség? Nem nagyon nyújt többet (plusz 50-60 m/s, illetve kb. 10% energia) a 7x64-eshez képest, de ezt is csak akkor, ha magnum csőhosszból lőjük ki. Feldörzsárazott standard hosszú csőből csak a hangja meg a fénye lesz nagyobb, a lőszer legalább dupla árú, a vad meg nem nagyon fogja érezni a különbséget.
Magyarán dörzsárazással sok értelme akkor sem lenne, ha kivitelezhető lenne.
 Wave
Nagyvonalakban ezért! Továbbá a +kezdősebességű lövedék rövid időn belül kiégetné a 60 cm-es csőből a huzagolást.Hidd el,jól eltalált konstrukció és kaliber ez a ZKK. Azonban ez csak a gyakorlati haszontalansága...Hogy mennyi pénzzel és vesződséggel járna a kalibermódosítás lepapírozása (engedélyek,dokumentációk,műszakiztatás,bejegyzés,stb.,már bele se merj gondolni!
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #28 Dátum: 2011. Július 10. - 16:10:04 »

Az igazság az, hogy az álmom a 7mm rem. mag.! Nem azért mert nem vgagyok megelégedve a jelenlegi kaliberrel, mert ez nem fedi a valóságot! Viszont az ember igyekszik az álmait megvalósítani, de ez nekem most lehet, hogy álom marad! A kaliber módosításra azért gondoltam, mert nagyon szép, és igényesen faragott agy van a fegyver alatt, és a lecserélése ezért szóba sem jöhet! Az meg anyagilag luxus (meg felesleges is), hogy 7x64 mellé 7 mm rem. mag.-ot tartsak! Azt gondolom, hogy kellő képpen meggyőztetek!
Köszönettel! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2011. Július 10. - 16:22:02 »

Az igazság az, hogy az álmom a 7mm rem. mag.! Nem azért mert nem vgagyok megelégedve a jelenlegi kaliberrel, mert ez nem fedi a valóságot! Viszont az ember igyekszik az álmait megvalósítani, de ez nekem most lehet, hogy álom marad! A kaliber módosításra azért gondoltam, mert nagyon szép, és igényesen faragott agy van a fegyver alatt, és a lecserélése ezért szóba sem jöhet! Az meg anyagilag luxus (meg felesleges is), hogy 7x64 mellé 7 mm rem. mag.-ot tartsak! Azt gondolom, hogy kellő képpen meggyőztetek!
Köszönettel! Wave

Szia!

Ahogy korábban írták egy 60 cm-es csőből nem túl jó választás a 66cm-es csőre tervezett töltények lődözése.
Én kipróbálnám, hogy pl. a tár hogyan fogadja a duci 7-es töltényeit.
Ha itt is baj van ezt is alakítani kell.

Ha vágyad a 7-es magnum, akkor célszerű átcsöveztetni, viszont a hosszabb csőhöz a mostani tusa elég bután fog kinézni.
Betoldatni viszont lehet valami "leesett" szép kaukázusi dióból, vagy rózsaébenből.
A tárat azonban ellenőriztetni kell ezesetben is.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: