Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kaliber módosítás  (Megtekintve 57799 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #105 Dátum: 2016. Február 04. - 07:59:59 »

Sziasztok!

Egy általános gondolatmenet és a hozzá tartozó kérdések futottak végig az agyamon és láttam, hogy pont fel lett pörgetve ez a kis topic januárban.
Tételezzük fel, hogy az évek hosszú folyamata alatt az öreg M98-asának a csövét kilövöm valamikor a távoli jövőben és ebben a galaxisban, de úgy döntök a hülyebogár által, hogy veszek egy másik 8x57JS kaliberű puskát, újabbat, szebbet, drágábbat, fene tudja… Ellenben nem szeretném, hogy az öreg Voere az enyészeté legyen, így kaliberváltással szeretnék csövet cseréltetni rajta.

Mi az, amire cseréltethetem az eredetileg 8x57JS-t?
Gondolom, a nagyobbak közül, ha lőszert is szeretnék hozzá boltban kapni, akkor a 8x68S és 9,3x62 jöhet szóba, meg számolnom kell azzal, hogy mi fér be a tárba, illetve a tok mekkora terhelést bír. Tehát sima csőcserével a 8x68S még oké, de a többi már dörzsáraztatós sztori… Szóval, milyen lehetséges kaliberekből adott a választás jogköre?

/Amúgy a 100-150.000 Ft közé eső költségből az „E” kategóriás csövek 202 euró + elvileg 19% adó, tehát a cső ára cirka 77.000 Ft szállítási költség nélkül./

Üdv.: Pocok


8x57JS  Mosolyog
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #106 Dátum: 2016. Február 04. - 08:56:23 »

Dabumm, ha a a 8x68S nem megy a tár miatt, akkor már a 375 H&H és 416 Rigby sem fog, másnak meg úgysincs értelme bőgő bikára vagy disznóhatásba idehaza nem? Akkor 222 vagy 22-250-es lesz!  Röhög
Viccet félretéve, azért egy 9,3x62-t simán megérne, elvégre ha jó a tus, meg a tok, akkor az átalakítással járó költségek még így is jóval kisebbek, mintha egy csont új puskát akarna az ember az adott kaliberben. Szerintem több értelme van, mint eladni kilőtt csővel 30-50.000 Ft-ért.

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #107 Dátum: 2016. Február 04. - 09:11:52 »

Dabumm, ha a a 8x68S nem megy a tár miatt, akkor már a 375 H&H és 416 Rigby sem fog, másnak meg úgysincs értelme bőgő bikára vagy disznóhatásba idehaza nem? Akkor 222 vagy 22-250-es lesz!  Röhög
Viccet félretéve, azért egy 9,3x62-t simán megérne, elvégre ha jó a tus, meg a tok, akkor az átalakítással járó költségek még így is jóval kisebbek, mintha egy csont új puskát akarna az ember az adott kaliberben. Szerintem több értelme van, mint eladni kilőtt csővel 30-50.000 Ft-ért.

8x57 mellé - mert ugye azt írtad, hogy ha veszel majd egy másik 8x57 kaliberűt - szerintem felejtsd el ezeket a 9,3asokat...
Kisebb kaliberben gondolkoznék, és hogy egzotikus is legyen: 25-06 rem. mondjuk  Röhög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #108 Dátum: 2016. Február 04. - 09:19:41 »


 Szerintem több értelme van, mint eladni kilőtt csővel 30-50.000 Ft-ért.



 Emelem

Szvsz. igen is, van értelme eladni ilyen összegért a kilőtt csövű puskát!!!
- Tudok is rá egy vevőt.  Kacsint  Táncol
(Aztán "véletlenül" csinálnék belőle egy 9,3-ast. Mondjuk 9,3x57-est - olyanom még úgy sincs. Ördög)
 Röhög
 Stoel
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16584



« Új üzenet #109 Dátum: 2016. Február 04. - 09:21:54 »

, és 9,3x64   

 Emelem



Az nem...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #110 Dátum: 2016. Február 04. - 10:57:06 »

Értem a viccet Anti, de nem, nincs értelme eladni, ezért nem is adják el jó páran szerintem vagy ha igen, akkor a fegyvermester veszi meg, jó szándékú „megszabadító” jelleggel!    Nevet

Uzbence nem mellé, hanem ha kilőtt csövű lenne, helyette.  Nyilván nincs akkora differencia a 8x57JS és a 9,3x62 között, de ha a terveknek megfelelően egyszer majd veszek egy 243-ast és az M98-al ez történne, akkor gondolkodóba esnék, hogy milyen más kaliberű csövet érné meg felrakatni, mivel a hazai nagyvadjaink elejtéséhez szükséges palettát ez a két kaliber tökéletesen lefedi, s a Lothar Walther a legolcsóbb kb 77.000 Ft-os „E” árkategóriába tartozó kaliberekben ezeket gyártja:

6,5x55
8x68S
9,3x57
9,3x62
9,3x64
12,7x70 Schüler
300 Win.Mag.
308 Win
338 Win.Mag.
404 Jeffrey
416 Remington Magnum
416 Rigby
458 Win Mag
500 Nitro Express

Az „E+C” kategóriás csövek, ha jól számoltam, adóval már 127.000 Ft-ba kerülnek, így a legolcsóbb opciók közül kevés az, aminek reális használati érteke lenne hazai viszonylatban a 243 és 8x57JS páros mellé. Szerintem.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #111 Dátum: 2016. Február 04. - 11:14:14 »

"hogy veszek egy másik 8x57JS kaliberű puskát, újabbat, szebbet, drágábbat, fene tudja… Ellenben nem szeretném, hogy az öreg Voere az enyészeté legyen, így kaliberváltással szeretnék csövet cseréltetni rajta."

Ezt én úgy értettem, hogy veszel egy 8x57-est, és hogy a Voere is megmeneküljön kapna egy új csövet  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2016. Február 04. - 11:33:22 »



 Emelem

Szvsz. igen is, van értelme eladni ilyen összegért a kilőtt csövű puskát!!!
- Tudok is rá egy vevőt.  Kacsint  Táncol
(Aztán "véletlenül" csinálnék belőle egy 9,3-ast. Mondjuk 9,3x57-est - olyanom még úgy sincs. Ördög)
 Röhög
 Stoel


Azonnal áruld el hol vennéd a csövet !     Vagy a 9,3x62 töltényűrének felesleges részét kitömnéd szalmával ?  Röhög
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #113 Dátum: 2016. Február 04. - 13:19:59 »

"hogy veszek egy másik 8x57JS kaliberű puskát, újabbat, szebbet, drágábbat, fene tudja… Ellenben nem szeretném, hogy az öreg Voere az enyészeté legyen, így kaliberváltással szeretnék csövet cseréltetni rajta."

Ezt én úgy értettem, hogy veszel egy 8x57-est, és hogy a Voere is megmeneküljön kapna egy új csövet  Emelem

Idézem az eredeti hozzászólásomat:

"Tételezzük fel, hogy az évek hosszú folyamata alatt az öreg M98-asának a csövét kilövöm valamikor a távoli jövőben és ebben a galaxisban, de úgy döntök a hülyebogár által, hogy veszek egy másik 8x57JS kaliberű puskát, újabbat, szebbet, drágábbat, fene tudja… Ellenben nem szeretném, hogy az öreg Voere az enyészeté legyen, így kaliberváltással szeretnék csövet cseréltetni rajta."

Szóval a "ha esetleg ez történne meg valamikor évek múlva" esetként írtam le.    Wave
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #114 Dátum: 2016. Február 04. - 15:08:49 »

Azonnal áruld el hol vennéd a csövet !     Vagy a 9,3x62 töltényűrének felesleges részét kitömnéd szalmával ?  Röhög
Emelem
Minden megoldható. Akarat (na meg egy kis pííz) kérdése. Kacsint
Legrosszab estben egy nyers cső 9,3-as furattal + megfelelő töltényűrdörzsár...
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2016. Február 04. - 16:11:19 »

Emelem
Minden megoldható. Akarat (na meg egy kis pííz) kérdése. Kacsint
Legrosszab estben egy nyers cső 9,3-as furattal + megfelelő töltényűrdörzsár...
 Wave

Lőszerellátás ? Futottál már ebben a kérdésben köröket ? (9,3x57)     Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16584



« Új üzenet #116 Dátum: 2016. Február 04. - 17:05:11 »

Lőszerellátás ? Futottál már ebben a kérdésben köröket ? (9,3x57)     Emelem
Matricát gyárt a hornady is, az rcbs is ráadásul a hornady nem is különösebben drága. Hüvelyt gyárt a norma, az egyik megszokott kereskedőnél van is készleten. 9.3-as mag pedig Antiéknál szvsz. a cukortartóban is van pár darab...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #117 Dátum: 2016. Február 04. - 22:37:22 »

Sziasztok!

Egy általános gondolatmenet és a hozzá tartozó kérdések futottak végig az agyamon és láttam, hogy pont fel lett pörgetve ez a kis topic januárban.
Tételezzük fel, hogy az évek hosszú folyamata alatt az öreg M98-asának a csövét kilövöm valamikor a távoli jövőben és ebben a galaxisban, de úgy döntök a hülyebogár által, hogy veszek egy másik 8x57JS kaliberű puskát, újabbat, szebbet, drágábbat, fene tudja… Ellenben nem szeretném, hogy az öreg Voere az enyészeté legyen, így kaliberváltással szeretnék csövet cseréltetni rajta.

Mi az, amire cseréltethetem az eredetileg 8x57JS-t?
Gondolom, a nagyobbak közül, ha lőszert is szeretnék hozzá boltban kapni, akkor a 8x68S és 9,3x62 jöhet szóba, meg számolnom kell azzal, hogy mi fér be a tárba, illetve a tok mekkora terhelést bír. Tehát sima csőcserével a 8x68S még oké, de a többi már dörzsáraztatós sztori… Szóval, milyen lehetséges kaliberekből adott a választás jogköre?

/Amúgy a 100-150.000 Ft közé eső költségből az „E” kategóriás csövek 202 euró + elvileg 19% adó, tehát a cső ára cirka 77.000 Ft szállítási költség nélkül./

Üdv.: Pocok


Az árkalkuláció nem egészen jó.
A 202-ből még kap a viszonteladó kedvezményt, de haszonkulcsot tesz rá, szállítási költsége van, és 27% az áfa... És kell egy fegyvermester, aki berakja, barnítja, műszakiztatja, te meg a rendőrségen 3000-ért új oldalra bejegyezteted.
 Rííí

(van egy processzem folyamatban... Kacsint)
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #118 Dátum: 2016. Február 05. - 09:33:12 »

Az árkalkuláció nem egészen jó.
A 202-ből még kap a viszonteladó kedvezményt, de haszonkulcsot tesz rá, szállítási költsége van, és 27% az áfa... És kell egy fegyvermester, aki berakja, barnítja, műszakiztatja, te meg a rendőrségen 3000-ért új oldalra bejegyezteted.
 Rííí
(van egy processzem folyamatban... Kacsint)

Azt hiszem a Lothar Walther oldalán az le van írva, hogy ez viszonteladói ár, de ÁFA nélkül, ami szerintem náluk erre 19%, legalábbis én némi guglizás után úgy találtam. Nyilván, mire Magyarországra ér, akkor már drágul a szállítás és főleg a kereskedő haszonkulcsa miatt. A műszaki az 10.000 kb, a rendőrhatósági sarc meg 3 ahogy írtad.
A barnítást valóban nem kalkuláltam bele külön.

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #119 Dátum: 2016. Február 05. - 09:45:20 »

Azt hiszem a Lothar Walther oldalán az le van írva, hogy ez viszonteladói ár, de ÁFA nélkül, ami szerintem náluk erre 19%, legalábbis én némi guglizás után úgy találtam. Nyilván, mire Magyarországra ér, akkor már drágul a szállítás és főleg a kereskedő haszonkulcsa miatt. A műszaki az 10.000 kb, a rendőrhatósági sarc meg 3 ahogy írtad.
A barnítást valóban nem kalkuláltam bele külön.

A magyar importőr nettó áron veszi, és itthon fizeti az ÁFA-t. Szerintem. Vagy ha meg is fizeti ott a 19-et, akkor azt vissza is igényli. De majd adóügyekben járatosabb olvtárs kiigazít. Így vagy úgy, de neked 1,27 a szorzó sajnos. És gyaníthatóan nem a Walther árához képest, hanem a Walther+szállítás+némi kis haszon a hazai mesternek/kereskedőnek is összeghez képest.
Ha Zolimetser publikussá teszi engem is érdekelne mi egy ilyen mutatványnak a konkrét menete, anyagi vonzata  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: