Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kaliber módosítás  (Megtekintve 57858 alkalommal)
arcsi
vadász
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


ifjú vadasz


« Dátum: 2008. November 09. - 14:37:52 »

Üdvözlöm a kedves hozzászólókat!
Szeretném megkérdezni a tisztelt fegyvermester urat(kat): Ha már úgy jártam ,hogy csövet kell cseréltetnem a zastava 243-as fegyveremen,van-e lehetőség kaliber módosításra. Ha igen ,mi a feltétele és megéri-e egyáltalán? Válaszait(kat) elöre is köszönöm: ???
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. November 09. - 17:12:46 »

Szia Arcsi, üdvözlet a fórumon!

Van bizony! Bár én csak egy egyszerű mezei vadász vagyok, ez nem is lehet kérdés.

Én úgy tudom, hogy a Zastava standard zárszerkezete bármely standardkalibert megenged, de lehet hogy tévedek...
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #2 Dátum: 2008. November 09. - 19:02:24 »

--------------------------------------------------------------------------------
Szia Arcsi,
másik topicban feltett kérdésedre itt, a megfelelő helyen válaszolok.
Csőcsere esetén van lehetőség a kaliber módosítására, ehhez szakműhelybe kell vinned a fegyvert, ahol ezt elvégzik a törvényi előírásoknak megfelelően.
Jelenleg a a klibermódosítás gyártásnak minősül, így csak olyan puskaműves vagy műhely végezheti el a műveletet, aki rendelkezik gyártási engedéllyel is.
Üdv : Juszuph   Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. November 09. - 21:41:14 »

Oszt mibe fájna egy ilyen művelet, engedélyeztetéssel, egy jó Walther csővel?
Egyáltalán, a 30-06-os ZKK-600-am zárszerkezete lehetővé tenné-e a kalibermódosítást 243-ra?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. November 09. - 22:01:39 »

Szia Boar,
hát fájna biz a kb egy 100 plusz vizsga. Lehetséges 30-06 - ból 243 - t csinálni.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. November 09. - 22:07:58 »

Szia Boar,
hát fájna biz a kb egy 100 plusz vizsga. Lehetséges 30-06 - ból 243 - t csinálni.
Üdv : Juszuph  Wave
Teljesen korrekt.
Alkalomadtán megkeresnélek ezügyben.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #6 Dátum: 2008. November 09. - 22:22:30 »

Tudod az ár a valuta árfolyamának is függvénye, ha aktuális keress meg privátban, vagy bent a műhelyben. Az időbeni átfutás függ a Walther cégtől, éss rendőrségi engedély kézhezvételétől is. Ja ,majdnem elfelejtettem, meg is kell csinálni.  Bion
Üdv : Juszuph   Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. November 09. - 22:26:23 »

Bocs az offért,

Juszph, a múltkor válaszoltam a kilőtt hüvelyek ügyében, odaért?

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. November 09. - 22:55:20 »

Tudod az ár a valuta árfolyamának is függvénye, ha aktuális keress meg privátban, vagy bent a műhelyben. Az időbeni átfutás függ a Walther cégtől, éss rendőrségi engedély kézhezvételétől is. Ja ,majdnem elfelejtettem, meg is kell csinálni.  Bion
Üdv : Juszuph   Wave
Szia!
A nagyságrend érdekelt. A rosseb egye meg, az a csávó, akitől a Krico-t vettem, hónapokig árult az egun-on 243-as nyers heym csövet, valami pitiáner összegért.
BTW engedély, ehhez kell kérnem egy új vásárlásit?
Amúgy sürgősnek sem sürgős, egyenlőre több fegyver projekt is van függőben, a sauert is össze akarom egy kicsit karmolásztatni meg a merkelemet is rendbe kellene tenni valamelyest. Meg igazán szükség sincs rá, csaképpen itt áll az a 30-06-os a szekrényben és mióta a 9.3-asok megvannak, elő sem vettem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. November 09. - 23:21:15 »

Szia Balázs,
email ment privátban.
Üdv : Juszuph  Emelem
Naplózva

Üdv : Juszuph
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #10 Dátum: 2008. November 09. - 23:29:40 »

Boar,
megértelek, ha 9,3 van nálad akkor én sem használnám a kicsiket. Az én meglátásom szerint, a 243 Win. kicsinek nagy , nagynak meg kicsi.
Ha szeretsz messzire is ellőni, akkor arra valami 6,5, 270 vagy 7 mm kaliber a megfelelő, mert azok még nagy távolságra is jól dolgoznak. A 243 max 6,5 grammos lövedéke szerintem kicsi. Írj privátban,ha kell  nagyon szívesen segítek a többi fegyvered is rendbetenni  igényeid szerint.
Szia Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. November 09. - 23:37:25 »

Boar,
megértelek, ha 9,3 van nálad akkor én sem használnám a kicsiket. Az én meglátásom szerint, a 243 Win. kicsinek nagy , nagynak meg kicsi.
Ha szeretsz messzire is ellőni, akkor arra valami 6,5, 270 vagy 7 mm kaliber a megfelelő, mert azok még nagy távolságra is jól dolgoznak. A 243 max 6,5 grammos lövedéke szerintem kicsi. Írj privátban,ha kell  nagyon szívesen segítek a többi fegyvered is rendbetenni  igényeid szerint.
Szia Juszuph  Wave
Szia!
Ha messze kell lőni, arra ott a 9.3x64-es...ha meg hajtásban, cserkelésen nyílt irányzékkal puffogtatni, arra meg ott a 9.3x62-es sauer...szarvasra, disznóra nem akarok ezeknél szűkebb luku vasat használni...
A 270-essel az a helyzet, hogy akkor annyi erővel maradhatna a 30-06 is...nagyjából egy kategória.
 A 243-asra azért gondoltam, mert az őzre mégiscsak jobb, mint a nagyvasak...megaztán ilyen még nincs a szekrényben...tudod, a hülyebogár az ember fejiben benne... Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. November 09. - 23:44:29 »

Szia!
Ha messze kell lőni, arra ott a 9.3x64-es...ha meg hajtásban, cserkelésen nyílt irányzékkal puffogtatni, arra meg ott a 9.3x62-es sauer...szarvasra, disznóra nem akarok ezeknél szűkebb luku vasat használni...
A 270-essel az a helyzet, hogy akkor annyi erővel maradhatna a 30-06 is...nagyjából egy kategória.
 A 243-asra azért gondoltam, mert az őzre mégiscsak jobb, mint a nagyvasak...megaztán ilyen még nincs a szekrényben...tudod, a hülyebogár az ember fejiben benne... Emelem

Aaz benne... a Tiedben biztosan... :ALC
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #13 Dátum: 2008. November 09. - 23:48:54 »

Szia,
tudod, most mondok egy elrettentőt. Szerintem ezek az új WSM patronok nagyon jó felépítésűek, nagyon közelít az ideális gömb formához. Ezekből a 270 WSM egészen kiváló messzi lövésekre. Teljesítménye kb a 270 Weatherbyvel egyenlő, viszont elég a rövid zár is. A hüvelyhossz 53,34 mm, a teljes töltényhossz pedig 72,64 mm.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. November 09. - 23:54:58 »

Szia,
tudod, most mondok egy elrettentőt. Szerintem ezek az új WSM patronok nagyon jó felépítésűek, nagyon közelít az ideális gömb formához. Ezekből a 270 WSM egészen kiváló messzi lövésekre. Teljesítménye kb a 270 Weatherbyvel egyenlő, viszont elég a rövid zár is. A hüvelyhossz 53,34 mm, a teljes töltényhossz pedig 72,64 mm.
Üdv : Juszuph  Wave
Oszt ha kiballagok a lőtérre egy ilyen 270wsm vassal, gyanítom minden lövésnél hallom a bankszámlám halk sikolyát...
Drága lőszert lövő puskám már van Vigyorog, kellene egy "jáccós" is... Vadász
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: