Oldalak: 1 [2] 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Avató pálcák  (Megtekintve 29563 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #15 Dátum: 2014. November 21. - 18:56:09 »

Szervusztok tisztelt vadásztársak!
Egy igen sajnálatos és kényelmetlen helyzetbe kerültem és szeretném tőletek meg kérdezni,hogy mi is ilyenkor a helyzet.
Tehát,a közelmúltban elejtettem életem első vaddisznaját. Egy kb 50-60 kg-os kan süldőt.
Egy ismerősömmel mentem vadászni. Ő egy tőlem kb 2km-re lévő leshelyen volt,de nem is ez a lényeg,hanem hogy mikor felhívtam hogy lőttem egy malackát nem sokára meg is érkezett hozzám,de akkor már éjfél körül lehetett az idő,így rögvest  zsigereltünk és autóba tettük az elejtett vadat.
És most jön az igazán lényeges dolog hogy a kísérőmnek hiába jeleztem hogy szeretném ha fel avatna,a kapkodás közepette azt mondta hogy "hát az most akkor el marad mert későre jár és sietünk. :-("! Be vittük a vadat a vadászházhoz,leadtuk és szépen haza indultunk.
A kérdésem pedig az lenne hozzátok tapasztalt vadász barátaim,hogy ilyen esetben viselhetem e a megtisztelő vaddisznó vadász címet vagy sem?
Mert viszont én teljesen hivatalosan etikusan el ejtettem egy vadat de nem lettem fel avatva! (a kísérőm persze már több disznót is elejtett!)
Vagy! Csak úgy válhatok hivatalosan is vaddisznó vadásszá ha esetleg legközelebb is sikerül egy vaddisznót terítékre hoznom,és akkor avatnak fel.
De akkor az már a második,és nem az első!!  Rííí
Legyetek szívesek elmondani leírni véleményeteket eme sajnálatos esetről. Emelem

Példás kísérő, gratulálok neki.  Nem

Egyébként, ha ez megnyugtat, én sem jeleskedem valami sok avatópálcával (igen, még rókára sem  Nyihi ). De ez egyéni tolerancia kérdése, elhiszem, hogy rosszul esett Neked. Nem hagytam volna annyiban.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
white wolf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



WWW
« Új üzenet #16 Dátum: 2014. November 21. - 19:26:26 »

Példás kísérő, gratulálok neki.  Nem

Egyébként, ha ez megnyugtat, én sem jeleskedem valami sok avatópálcával (igen, még rókára sem  Nyihi ). De ez egyéni tolerancia kérdése, elhiszem, hogy rosszul esett Neked. Nem hagytam volna annyiban.
Hát azért meg nem nyugtat a dolog hogy mással is meg történt ilyen,
de akkor ha ti is úgy gondoljátok meg vásárolom a vaddisznó kalap tűt,és büszkén viselni fogom a vadász kalapomon bárhogyan is történt.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1405



« Új üzenet #17 Dátum: 2014. November 21. - 19:29:51 »

Hát azért meg nem nyugtat a dolog hogy mással is meg történt ilyen,
de akkor ha ti is úgy gondoljátok meg vásárolom a vaddisznó kalap tűt,és büszkén viselni fogom a vadász kalapomon bárhogyan is történt.

Mindenképp! Az élmény már a Tiéd, azt már nem veheti el senki.
Üdv a vaddisznóvadászok táborában!  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
white wolf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2014. November 21. - 19:39:51 »

Mindenképp! Az élmény már a Tiéd, azt már nem veheti el senki.
Üdv a vaddisznóvadászok táborában!  Emelem
Köszönöm szépen  Emelem 
Akkor az az egy kép legyen itt amelyet az elejtés után készítettem a malackáról.
Elejtés :Kb 70-80 m-ről,fegver lámpa segítségével,7x64 Ketner Mauser.
http://kepfeltoltes.hu/141121/F_nyk_p0068_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2014. November 21. - 21:22:51 »

Hát ha mindent etikusan csináltál akkor így ismeretlenül is leszek a vaddisznó vadász kersztapád , ha már a sietős "barát " nem avatott fel . Szerintem azonban nem ettől leszel vaddisznó és egyébb vadász , engem sem avattak minden vaddnál . Kár , hogy a mai rohanó világunkban ennek a szép hagyománynak nem mindíg marad elég idő az ápolásáshoz . Emelem

Üdv az OGRE
Naplózva
white wolf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2014. November 21. - 21:38:44 »

Hát ha mindent etikusan csináltál akkor így ismeretlenül is leszek a vaddisznó vadász kersztapád , ha már a sietős "barát " nem avatott fel . Szerintem azonban nem ettől leszel vaddisznó és egyébb vadász , engem sem avattak minden vaddnál . Kár , hogy a mai rohanó világunkban ennek a szép hagyománynak nem mindíg marad elég idő az ápolásáshoz . Emelem

Üdv az OGRE
Köszönöm szépen!  Kacsint  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #21 Dátum: 2014. November 21. - 21:44:14 »

Lősz majd egyet egy normálisabb emberrel,aki fel is avat. (malacra-süldőre- -kanra-kocára) Csak győzzed kipárnázni a bricseszgatyát.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2014. November 21. - 21:51:15 »

Pár keresetlen szívből jövő szóra mindig kell legyen idő szerintem, az éjszaka közepén is. Ilyen jeles alkalommal nem lehet semmi -néhány extrém kivételtől eltekintve- olyan sürgős, hogy azonnal hazarohanjak avatás nélkül. Ettől még vaddisznóvadász lettél, rá se ránts. Remélem legközelebb adódik mód a ceremóniára is, hiszen kár veszni hagyni ezt a szép hagyományt.

Engem például muflon kosra kétszer is felavattak. Hiába mondtam, hogy már egyszer.... Itteni kost lőttél már?...Nem, az első Börzsönyi volt.....Na látod....És nagyon megadta a házigazdám a módját a másodiknál is. Hiába nem szokás kétszer, nekem emlékezetes volt másodjára is. És nem a pálcaütések súlya miatt, mert az csak jelképes volt, hanem az őszinte szavak. Sokat számít, ha a tapasztaltabb vadásztársad is megérinti az alkalom szépsége.
Hirtelen eszembe jutott még egy avatás. Az meg varacskos kanra volt, vagy 16-17 éve. Afrika vadásszá avatlak! - mondta a kísérő, majd a pálcaütést követően azzal a lendülettel amilyen messzire csak tudta elhajította az avatópálcám a tüskebozótba a gazda. Volt röhögés, mikor utána indultam. Röhög    
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #23 Dátum: 2014. November 21. - 23:01:02 »

Volt röhögés, . . . ! Röhög    

Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #24 Dátum: 2014. November 21. - 23:10:47 »


Röhög Taps
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #25 Dátum: 2014. November 21. - 23:18:46 »


Meg telihold...:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2014. November 22. - 15:14:28 »

Hát azért meg nem nyugtat a dolog hogy mással is meg történt ilyen,
de akkor ha ti is úgy gondoljátok meg vásárolom a vaddisznó kalap tűt,és büszkén viselni fogom a vadász kalapomon bárhogyan is történt.

Engem tisztességgel felavattak szinte minden első vadamra  kivéve a dámot mert nem volt a közelben dámot ejtő vadásztárs.
Ha megjelensz egy láda sörrel , fél liter pálinkával én szívesen felavatlak akár az udvarban is.  Ördög Ha vígasztal engem öten avattak disznóvadásszá egy sem volt száz kiló alatt és negyed órát térdeltem a hóban mire minden szónoklatot végighallgattam. A süldőt jóárasítva megvettem és hétvégén egy baráti pincében kb húszan el is tüntettük némi vörösbor mellékleteként. Ez  így illik és így szép úgyhogy a vendéglátód "kaptyabe" !               Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #27 Dátum: 2014. November 22. - 16:47:43 »

Pár keresetlen szívből jövő szóra mindig kell legyen idő szerintem, az éjszaka közepén is. Ilyen jeles alkalommal nem lehet semmi -néhány extrém kivételtől eltekintve- olyan sürgős, hogy azonnal hazarohanjak avatás nélkül. Ettől még vaddisznóvadász lettél, rá se ránts.

 
Ha vígasztal engem öten avattak disznóvadásszá egy sem volt száz kiló alatt és negyed órát térdeltem a hóban mire minden szónoklatot végighallgattam.

 Emelem
Üdv White wolf!
Csak csatlakozni tudok az idézett mondatokhoz! Igen
Bármilyenek voltak is a körülmények, a siker és az élmény a tied!
Életem első disznóhajtásán egy hajtásban lőttem meg az első és második disznómat.
A hajtósorban mentem, mert a "fiatalságnak" ott volt a helye. Vigyorog
Majd a terítéknél avatott disznóvadásszá egy egész "disznóhajtásnyi" vadász.
Volt, aki kulturáltan, volt aki keményebben...
Az öreg mesterem volt a keresztapa és mindvégig mellettem állt.
Büszkén mosolygott, mert Ő igazán ismerte azt az utat, amit a csetlő-botló tanítvány bejárt, amíg eddig a napig elért.
Soha nem mondta, de tudtam, hogy jobban örült annak a süldőnek, mintha Ő lőtte volna!
Régen volt...az akkori vadászaton résztvevők zöme már régen "odaát" vadászik.
Én viszont soha nem fogom elfelejteni az a december elsejét! Igen
 Emelem






 


« Utoljára szerkesztve: 2014. November 22. - 20:04:43 írta Pyrus » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
white wolf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



WWW
« Új üzenet #28 Dátum: 2014. November 24. - 16:10:16 »


 Emelem
Üdv White wolf!
Csak csatlakozni tudok az idézett mondatokhoz! Igen
Bármilyenek voltak is a körülmények, a siker és az élmény a tied!
Életem első disznóhajtásán egy hajtásban lőttem meg az első és második disznómat.
A hajtósorban mentem, mert a "fiatalságnak" ott volt a helye. Vigyorog
Majd a terítéknél avatott disznóvadásszá egy egész "disznóhajtásnyi" vadász.
Volt, aki kulturáltan, volt aki keményebben...
Az öreg mesterem volt a keresztapa és mindvégig mellettem állt.
Büszkén mosolygott, mert Ő igazán ismerte azt az utat, amit a csetlő-botló tanítvány bejárt, amíg eddig a napig elért.
Soha nem mondta, de tudtam, hogy jobban örült annak a süldőnek, mintha Ő lőtte volna!
Régen volt...az akkori vadászaton résztvevők zöme már régen "odaát" vadászik.
Én viszont soha nem fogom elfelejteni az a december elsejét! Igen
 Emelem






 



Emelem
Naplózva
white wolf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



WWW
« Új üzenet #29 Dátum: 2014. December 29. - 13:29:53 »

Tisztelet a fórumozóknak!  Emelem
2014.12.27.-én Etyeken mezei nyúl vadásszá lettem avatva,egy remek kis hajtó vadászatot követően!
Köszönöm szépen az Etyeki vadászoknak a remek élményt!
Elég sok vadász tiszteletét tette az avatáson
Az első képen a vadászmester készíti az avató pálcát,ami nem is pálca volt igazán hanem,akác karó!  Stoel

[imghttp://kepfeltoltes.hu/141229/2014-12-27_13.58.46_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]http://[/img]



Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: