Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tévéműsorok  (Megtekintve 63800 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. November 03. - 13:19:01 »

Valamelyik nap az egyik adón az öt veszélyes vadról beszélgettek.Nem is a sorrend a lényeg hanem ahogy
a leopárdról beszélt/talán a harmadik volt/  egy szép gepárdot mutattak. Fejvakarás :COMPKI

"De szép kacsátok van! De Tanár úr kérem e nem kacsa hanem gólya csak térdig kopott a lába"  OOO Bion
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. November 03. - 13:33:33 »

Valamelyik nap az egyik adón az öt veszélyes vadról beszélgettek.Nem is a sorrend a lényeg hanem ahogy
a leopárdról beszélt/talán a harmadik volt/  egy szép gepárdot mutattak. Fejvakarás :COMPKI

Ezt én is láttam (sajnos)!
A kafferbivaly helyett meg valami vízi bivalyt mutattak! Nem
Még jó, hogy a vízilovat nem tudták összekeverni valami mással. Bion
Naplózva

Üdv:Kapszli
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. November 03. - 13:37:15 »

Ezt én is láttam (sajnos)!
A kafferbivaly helyett meg valami vízi bivalyt mutattak! Nem
Még jó, hogy a vízilovat nem tudták összekeverni valami mással. Bion


De. A tengerimalaccal. Messziről hasonlítanak. Nevet
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. November 03. - 13:47:16 »

Megint odajutunk hogy nevetnünk kell ezeken pedig sírni kellene.Mert megspórolják a  szaklektorok
kevés kis pénzét.Mert ha egy nádi poszátát összekevernek még úgy ahogy elmegy.De egy  nagy vadnál
egy egy kicsit szomorú, Vállat von
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #19 Dátum: 2008. November 03. - 13:58:08 »

A nádi poszáta is ugyanolyan tévedés mint a kafferbivaly.

Sajnos a legtöbb természetfilmcsatorna is többnyire nézhetetlen, mert ugyanaz az érzés mintha a fókuszt nézném. Mindegyik a szenzációra, a küzdelemre, a vérre, a túlélésre van kihegyezve. Még akkor is ha éppen az amit mutat nem arról szól.

Hova tűntek azok a régi jó természetfilmek (pl. David Attenborough), amik csak simán bemutatták, hogy mi miért van, hogy néz ki. Érthetően és szakszerűen elmagyarázva. És ennyi. Semmi szenzációhajhász sallang.
Ja, hogy egy ilyet évekig kell forgatni és sokba kerül? Meg még érteni is kell hozzá?
Asszem itt van a kutya elásva.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. November 03. - 14:09:22 »

A nádi poszáta is ugyanolyan tévedés mint a kafferbivaly.

Sajnos a legtöbb természetfilmcsatorna is többnyire nézhetetlen, mert ugyanaz az érzés mintha a fókuszt nézném. Mindegyik a szenzációra, a küzdelemre, a vérre, a túlélésre van kihegyezve. Még akkor is ha éppen az amit mutat nem arról szól.

Hova tűntek azok a régi jó természetfilmek (pl. David Attenborough), amik csak simán bemutatták, hogy mi miért van, hogy néz ki. Érthetően és szakszerűen elmagyarázva. És ennyi. Semmi szenzációhajhász sallang.
Ja, hogy egy ilyet évekig kell forgatni és sokba kerül? Meg még érteni is kell hozzá?
Asszem itt van a kutya elásva.

 Igen Amilyen a világ, olyan a természetfilmje...
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #21 Dátum: 2008. November 03. - 14:18:57 »

Sajnos egyet kell értenem veletek megint.DE hogy legyen jó műsor is.Vasárnap délelőtt volt Feketének
a Ballagó idő című filmje.Tudtam hogy van ilyen de sose láttam.Nem az elejétől láttam,de ahogy odakapcsoltam a második mondat után rájöttem hogy csak ez lehet Taps.75-ben készült.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. November 03. - 15:00:59 »

  Wave Sajnos sokszor rossz a forditás,. Pl. Fehér cápa nincs,sehol nem találtam rá utalást,de  akik látták a filmet nem lehet meggyözni. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. November 03. - 15:06:25 »

  Wave Sajnos sokszor rossz a forditás,. Pl. Fehér cápa nincs,sehol nem találtam rá utalást,de  akik látták a filmet nem lehet meggyözni. Wave

Te Lacus, most én hülyültem meg? Figyelmes olvasás

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nagy_feh%C3%A9r_c%C3%A1pa
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. November 03. - 15:13:19 »

Viktor hol irják le hogy "fehér cápa" ,mert nevezik fekete halálnak,szürkének stb,. White shark nincs-. legalábbis én böngésztem már eleget. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. November 03. - 15:16:39 »

Viktor hol irják le hogy "fehér cápa" ,mert nevezik fekete halálnak,szürkének stb,. White shark nincs-. legalábbis én böngésztem már eleget. Wave

Laci!
Az idézett wikipédia cikkben:

"A nagy fehér cápa (Carcharodon carcharias) a porcos halak (Chondrichthyes) főosztályának a heringcápa-alakúak (Lamniformes) rendjéhez, ezen belül a heringcápafélék (Lamnidae) családjához tartozó faj. A Carcharodon nem egyetlen élő faja.".....

 Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. November 03. - 15:34:33 »

Marksman engem a" szin" zavar! Tehát mégegyszer hol melyik nyelv irja le fehér white ,stb.A film cime is csak "SHARK " ha jol emlékszem.  (Carcharodon carcharias (Chondrichthyes  Lamniformes ----mely szó jelentése fehér???? A vizek óriásai említ egy szinben hasonlót ,De az plankton evő. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. November 03. - 15:41:23 »

Marksman engem a" szin" zavar! Tehát mégegyszer hol melyik nyelv irja le fehér white ,stb.A film cime is csak "SHARK " ha jol emlékszem.  (Carcharodon carcharias (Chondrichthyes  Lamniformes ----mely szó jelentése fehér???? A vizek óriásai említ egy szinben hasonlót ,De az plankton evő. Wave

Ja vagy úgy!

http://en.wikipedia.org/wiki/White_shark

"The great white shark, Carcharodon carcharias, also known as white pointer, white shark, or white death, is an exceptionally large lamniform shark found in coastal surface waters in all major oceans."...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. November 03. - 15:41:52 »

Marksman engem a" szin" zavar! Tehát mégegyszer hol melyik nyelv irja le fehér white ,stb.A film cime is csak "SHARK " ha jol emlékszem.  (Carcharodon carcharias (Chondrichthyes  Lamniformes ----mely szó jelentése fehér???? A vizek óriásai említ egy szinben hasonlót ,De az plankton evő. Wave

A film címe "Jaws", azaz álkapcsok. Ne itt tárgyaljuk ki a továbbiakat..
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. November 03. - 15:44:16 »

 Én olyan tudományos munkákat kerestem amit még a film megjelenése előtt adtak ki. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: