Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Larsen csapda  (Megtekintve 133070 alkalommal)
Kópé67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #135 Dátum: 2013. Március 31. - 20:18:36 »

A tollnélkülik nekem is meglovasítottak egyet a tavaly, hogy mit néztek ki belőle nem tudom
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #136 Dátum: 2013. Március 31. - 22:09:30 »

Érthetetlen számomra is. Nagyon sokat gondolkodtam már, hová tegyem úgy, hogy rejtve is legyen, ugyanakkor a célközönség észrevegye. Négy csapda lesz kihelyezve 4500 ha-ra, egynek már kitaláltam a tuti helyet, de a többi....  Vállat von ?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #137 Dátum: 2013. Március 31. - 22:11:01 »

A tollnélkülik nekem is meglovasítottak egyet a tavaly, hogy mit néztek ki belőle nem tudom

Gyújtóst, és 10 dg vasat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #138 Dátum: 2013. Március 31. - 22:16:56 »

Érthetetlen számomra is. Nagyon sokat gondolkodtam már, hová tegyem úgy, hogy rejtve is legyen, ugyanakkor a célközönség észrevegye. Négy csapda lesz kihelyezve 4500 ha-ra, egynek már kitaláltam a tuti helyet, de a többi....  Vállat von ?

Én akkor szoktam elkezdeni, amikor a madarak már párban vannak a fészken és elkezdik a tojást rakni.
Távcsővel messziről meglátom, hol van lakott fészek, és odateszem a csapdát. Egyszerre négy-öt csapdával megyek
ki, és rászánok egy-egy egész napot. Általában mire lerakom az összes csapdát, mehetek vissza az elsőhöz, amiben
már benne van/nak/ a madár/kák/. Amelyik fogott, azt viszem tovább. Így szemmel tudom tartani szinte folyamatosan az összes csapdát.
Éjszakára csak biztosan védett helyen hagyom kint, illetve akkor, ha másnap reggel ráérek kimenni megnézni.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #139 Dátum: 2013. április 01. - 00:03:29 »

Volt már olyan is, hogy nem vitték el, csak kiengedték a rabokat, és betaposták a hálót, összetörték a csapdát... 
Gondolom valami önjelölt állatvédő lehetett...   Okos
Minden esetre, feltételeztük, hogy tette előtt nem konzultált sem a fácáncsibékkel, sem a nyúlfiókokkal.  Tasli
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #140 Dátum: 2013. április 01. - 09:21:21 »

Volt már olyan is, hogy nem vitték el, csak kiengedték a rabokat, és betaposták a hálót, összetörték a csapdát... 
Gondolom valami önjelölt állatvédő lehetett...   Okos
Minden esetre, feltételeztük, hogy tette előtt nem konzultált sem a fácáncsibékkel, sem a nyúlfiókokkal.  Tasli
Nálunk csak ez a módi járja. Ha már kiengedik "szegény rabokat", nehogymá' ne törjék össze darabokra a Larsent is...
Tavalyelőtt sikerült két elkövetőt beazonosítanunk. Kis csitrik voltak a közeli lovastanyáról... A tanya akkori tulaja pedig vadászember... Húúúúúúúú, hogy a jányok mit kaptak az okos kis fejükre...  Ördög
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #141 Dátum: 2013. április 02. - 12:42:46 »

Érdekelne, hogy valaki használt-e már ilyen csapdát???

http://madardaloskert.hu/madarbefogo-eszkozok/5467-csapohalo-szarka-dolmanyos-varju.html

Úgy gondolom, hogy az első dolmányost megfogni könnyebb lenne egy ilyennel. Meg talán nem is lenne annyira feltűnő.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #142 Dátum: 2013. április 02. - 13:06:58 »

Szervusz! Emelem

Igen, én sokáig használtam. A horgászatban használatos kishalfogó hálóból készült, és egy 10mm alu zártszelvény volt a keret. (szögletes keret, 2db 50x100 cm) Hasonló megoldással volt az elsütő szerkezete mint az egérfogónak.
Tavasszal 2-3 tojásra mindég volt "érdeklődő" csak sűrűn kell ellenőrizni, mert a belekerült vergődő madarat hamar megtalálják a ragadozók, és akkor annyi a hálónak!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #143 Dátum: 2013. április 02. - 13:39:11 »

Szervusz! Emelem

Igen, én sokáig használtam. A horgászatban használatos kishalfogó hálóból készült, és egy 10mm alu zártszelvény volt a keret. (szögletes keret, 2db 50x100 cm) Hasonló megoldással volt az elsütő szerkezete mint az egérfogónak.
Tavasszal 2-3 tojásra mindég volt "érdeklődő" csak sűrűn kell ellenőrizni, mert a belekerült vergődő madarat hamar megtalálják a ragadozók, és akkor annyi a hálónak!

 Wave

Köszönöm gyors válaszodat.
A sűrű ellenőrzés nem okoz gondot, mert a teraszról látni fogom, és igazából a csali madarak megfogására kellene. De úgy gondolom / érzem érdemes megéri megvenni.

 Wave Emelem

Naplózva

Üdv End
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #144 Dátum: 2013. április 08. - 22:29:11 »

Sziasztok!

Két Larsen-csapdám kint van pár napja, kettőt ma tettem ki. Csali madaram nincs. Az első -mondhatni vegyesen megítélhető- eredmény ma született. Egy szajkó volt a csapdában, nyilván a tojásra jött, de mitől pusztult el? És főleg, hogy ilyen csúnyán: fél fején nem volt bőr, látszott a koponya, és az egész bal szárnya hiányzott, csak a csont volt a helyén. A tollak szétszórva, ahogy a kép mutatja. Kisragadozó nem juthatott be. A csali tojáshoz valószínűleg nem nyúlt (bár volt rajta egy "csőrhegynyi" lyuk, lehet hogy az már rajta volt amikor oda tettem).

Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #145 Dátum: 2013. április 08. - 22:44:56 »

Sziasztok!

Két Larsen-csapdám kint van pár napja, kettőt ma tettem ki. Csali madaram nincs. Az első -mondhatni vegyesen megítélhető- eredmény ma született. Egy szajkó volt a csapdában, nyilván a tojásra jött, de mitől pusztult el? És főleg, hogy ilyen csúnyán: fél fején nem volt bőr, látszott a koponya, és az egész bal szárnya hiányzott, csak a csont volt a helyén. A tollak szétszórva, ahogy a kép mutatja. Kisragadozó nem juthatott be. A csali tojáshoz valószínűleg nem nyúlt (bár volt rajta egy "csőrhegynyi" lyuk, lehet hogy az már rajta volt amikor oda tettem).


Valószínű, hogy a drót tette ezt vele, mert menekülni akart és ahogy dugdosta a fejét a drót lyukakba, a vékony drót leborotválta.
Egy jó tanács. Ha szarkát akarsz fogni, akkor készíts egy fészket a csapdába, tegyél bele 3-4 tojást és 4-5 fél tojáshéjat egy kicsit szétszórva. tojáshéjat tehetsz a csapda mellé és a tetejére is.
Majd ezek után takard el minél jobban a csapdát ágakkal úgy hogy a kiélesített csapdában a fészek fölülről jól látszódjék.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #146 Dátum: 2013. április 08. - 22:53:30 »

Szegény jószág! Köszönöm a választ, és a tanácsot! Remélem elegendő lesz a kihelyezett csapdákat beálcáznom, nem kell áttelepítenem őket...
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #147 Dátum: 2013. április 08. - 23:23:16 »

Sziasztok!

Két Larsen-csapdám kint van pár napja, kettőt ma tettem ki. Csali madaram nincs. Az első -mondhatni vegyesen megítélhető- eredmény ma született. Egy szajkó volt a csapdában, nyilván a tojásra jött, de mitől pusztult el? És főleg, hogy ilyen csúnyán: fél fején nem volt bőr, látszott a koponya, és az egész bal szárnya hiányzott, csak a csont volt a helyén. A tollak szétszórva, ahogy a kép mutatja. Kisragadozó nem juthatott be. A csali tojáshoz valószínűleg nem nyúlt (bár volt rajta egy "csőrhegynyi" lyuk, lehet hogy az már rajta volt amikor oda tettem).

Szerintem ez inkább egy arra járó házi macska,nyest,nyuszt alkotása a tollak helyzete a csonkolás erre utal .A kis ragadozó nem jutott be csak a lába ,lábai a tetemet nem tudta el vinni ezért feladta.
Nem kell áthelyezned.
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #148 Dátum: 2013. április 09. - 08:33:01 »

Felmerült bennem is, hogy valami kisragadozó intézte el, de ennyire nem gondoltam át. Ez a verzió már teljesen reálisan hangzik: lerágta, ahol hozzáfért.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #149 Dátum: 2013. április 09. - 16:07:58 »

Szia Balázs!

Soma...hukk... és vadász75 álláspontján volnék én is, a fejét valószínűleg ő maga ugrálta szét, a hiányzó alkatrészeket meg macska vitte el. (szvsz, a menyétféle megpróbált volna befurakodni az ajtó melletti résen, bramac lécet feltételezve lehet az vagy 5-6 cm)
Ha Neked lennék, nem tökölnék az áthelyezéssel, hanem kérnék egy kölcsönszarkát valamelyik környékbeli vadőrtől, ad egyet, Te meg adsz majd vissza 3-at és le van tudva a biznisz.  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: