Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Larsen csapda  (Megtekintve 133015 alkalommal)
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #120 Dátum: 2012. Március 17. - 17:30:45 »

Ez most a hét törpés, vagy a zsidó rabbis verzió volt?   Fejvakarás
 Vigyorog
Nem 24, hanem  42! A figyelmes olvasás...
 Röhög Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #121 Dátum: 2012. Március 17. - 19:53:59 »

Bocs fiúk, akkor ennek rendesen alá szaladtam!!   OOO  Röhög
A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve...   Ördög
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #122 Dátum: 2013. Március 21. - 20:50:27 »

Sziasztok!

Larsen csapda készítésére adtam a fejemet. Ehhez eleve nagy segítséget kaptam azzal, hogy olvasgattam ezen a fórumon, tehát visszamenőleg is köszönök minden építő jellegű hozzászólást a témában. Lenne azonban még pár kérdésem:

-a két csapda rekeszt miért szokták legtöbbször deszkákkal elválasztani? Miért nem jó oda is a háló?
-mik a tapasztalatok? A 3, vagy a 4 rekeszes (1 csali, 2, avagy 3 fogó rekesz) csapda megfelelőbb? Hozzáteszem, ahová a csapdáimat szánom, egy szarkáktól, dolmányosoktól hemzsegő, "csapdázás szempontjából szűz" terület. Emiatt gondolkozom az össz. 4 rekeszesekben.
-mik a tapasztalatok? Érdemes e úgy csinálni a larsent, hogy az egyik rekesz ajtaja oldalra nyílik?

Köszönöm előre is a válaszokat!  Emelem
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #123 Dátum: 2013. Március 21. - 21:04:01 »

Sziasztok!

Larsen csapda készítésére adtam a fejemet. Ehhez eleve nagy segítséget kaptam azzal, hogy olvasgattam ezen a fórumon, tehát visszamenőleg is köszönök minden építő jellegű hozzászólást a témában. Lenne azonban még pár kérdésem:

-a két csapda rekeszt miért szokták legtöbbször deszkákkal elválasztani? Miért nem jó oda is a háló?
-mik a tapasztalatok? A 3, vagy a 4 rekeszes (1 csali, 2, avagy 3 fogó rekesz) csapda megfelelőbb? Hozzáteszem, ahová a csapdáimat szánom, egy szarkáktól, dolmányosoktól hemzsegő, "csapdázás szempontjából szűz" terület. Emiatt gondolkozom az össz. 4 rekeszesekben.
-mik a tapasztalatok? Érdemes e úgy csinálni a larsent, hogy az egyik rekesz ajtaja oldalra nyílik?

Köszönöm előre is a válaszokat!  Emelem

-Jó oda a háló is.
-Ha naponta cseréled a csali madarat, akkor lehet négy rekeszes, de humánusabb a három, mert a csalinak nagyobb így a helye.
 Egyébként is, akkor a legeredményesebb a csapdázás, amikor már a fészküket kiválasztották és a szarka párnak elég a két csapda.
-Nem hiszem, hogy van jelentősége. A szarka megtalálja fölül is az ajtót. Ördög  Megfigyeléseim szerint legtöbbször felülről támad, és csak ritkán oldalról.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #124 Dátum: 2013. Március 21. - 21:07:00 »

Ja még annyit, hogy CID-nek van hozzá rajza is DWG formátumban, meg talán még rugót is tud adni a Fórumtalin.  Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #125 Dátum: 2013. Március 21. - 21:10:52 »

Van hozzá, de azért ezt nem rajzoltam meg Cad-ben.  Ördög
Ja, és köszi Soma!  Tasli Vigyorog
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #126 Dátum: 2013. Március 21. - 21:21:05 »

Köszönöm a választ! Rugók ügyében már felkerestem az egyik kedves fórum társunkat, emiatt nem lenne illendő "több felé kacsintgatni". A fórum találkozónak majd utána olvasok, de előbb a hozzászólásaim által ismerjetek meg, s személyesen csak ez után  Kávé . Nem veszem el a helyet a törzstagoktól (egyelőre)  Angyal  Piál .
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #127 Dátum: 2013. Március 21. - 21:27:37 »

Ne viccelj már!

Legalább megy a topik.  Igen
A rugókat a legeygszerűbb forrásból szereztem, garantáltan tuti minőségűek, ugyanis patkányfogó csapdából szedtem ki őket.
Asszem van is erről egy képem a topicban valahol.  Fejvakarás
Megvan: a 7-es lapon található.  Wave
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #128 Dátum: 2013. Március 21. - 21:45:00 »

Ne viccelj már!

Legalább megy a topik.  Igen
A rugókat a legeygszerűbb forrásból szereztem, garantáltan tuti minőségűek, ugyanis patkányfogó csapdából szedtem ki őket.
Asszem van is erről egy képem a topicban valahol.  Fejvakarás
Megvan: a 7-es lapon található.  Wave

Igen, ezeket a képeket láttam, sőt, korábban le is mentettem. Én is pakkány' csapdából nyertem ki rugót az első csapdámhoz -ami most készült el-, de szeretnék még vagy 3-4 csapdát készíteni. Ráadásul ezekkel a rugókkal az a bajom, hogy a környékünkön kapható patkány csapdák rugói nagyon szélesek, de ehhez képest nem olyan marha erősek.
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #129 Dátum: 2013. Március 23. - 16:28:43 »

Még egy kérdés felmerült bennem: ti milyen gyakran helyezitek át a csapdát másik területrészre? Illetve dolmányost hogy lehet legeredményesebben megfogni larsen csapdával? Köszönöm a válaszokat!
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #130 Dátum: 2013. Március 23. - 19:36:34 »

Még egy kérdés felmerült bennem: ti milyen gyakran helyezitek át a csapdát másik területrészre? Illetve dolmányost hogy lehet legeredményesebben megfogni larsen csapdával? Köszönöm a válaszokat!

Szia Balázs!

-az oldalajtós megoldás is jó, főleg a dolmányos megy bele szívesebben/könnyeben az ilyenbe
-3-4 csapda-rekeszes azért nem terjedt el, mivel a territoriális magatartás miatt megy bele, egy költőpár pedig kettő db madárból áll.
   néhány nap múlva, ugyanott tudsz majd fogni több párt is, mivel a jó fészkelőhelyeknek hamar lesz gazdája, ha jó helyet találtál, nem kell költözködni sűrűn
-van aki azért deszkázza le, mert a csapdarekeszben matató, ugrándozó, már megfogott madár elsütheti a másik rekeszt is (ha jól van beállítva akkor persze nem)
- a csali oldalát célszerű erősen rácsozni, mert éjszakára kint hagyva a csalit kiszedheti a róka, a megfogottakkal nincs gond, mert ugye egy nap kétszer nézzük, éjszakára nem hagyjuk bent
-a dolmányos fogásának titka: a csalirekeszbe dolmányos varjút teszünk (amúgy sokszor van, hogy a szarka-dolmányos páros fogható egymással is, mert nagyon kíváncsiak)  Mosolyog
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #131 Dátum: 2013. Március 23. - 22:40:45 »

Szia Pali!

Köszönöm szépen a válaszodat, sokat tanultam belőle!
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #132 Dátum: 2013. Március 30. - 21:45:22 »

Örömmel jelenthetem, hogy elkészült három larsen csapdám. Az elsőre nem vagyok büszke, az olyan kísérleti darab, fogjuk rá. A másik kettőről mutatok képet, had dicsekedjem egy kicsit. Van egy oldal ajtós négy rekeszes, és egy szokványos három rekeszes:



Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #133 Dátum: 2013. Március 30. - 21:54:37 »

 Taps
Pofás!
Most már csak ki kell vinni olyan helyre, ahol a tollas szarka észre veszi, a tollatlan meg nem.  Mosolyog
A csalinak a kaja-pia porciót nem elfelejteni! A felső ajtós rekeszekbe mehet egy-egy tojás is.
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #134 Dátum: 2013. Március 30. - 22:02:15 »


a tollas szarka észre veszi, a tollatlan meg nem.  Mosolyog


 Röhög Röhög Röhög

Sajnos a kihelyezéssel kicsit még várnom kell: nem érkezett még meg a gyérítései engedély Szomorú.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: