Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bőrönd vagy koffercsapda, a nyestfélék elsőszámú ellensége  (Megtekintve 85584 alkalommal)
FaZo76
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #60 Dátum: 2019. November 20. - 23:20:33 »

A méz , kutya macska kaja, szárított, füstölt .Elterelő könnyű helyeken felkínált csalik, aztán nehezítve élesben, szárított illatos gomba(nem leütni NoNo), dió , mazsola váltogasd. Macskát hányat fogtál???????????
Az első nyestet sárgadinnyehéjjal fogtam májusban  Ördög
Kb. erre is 2-3 hetet vártam.
A következő 4 hétre jött be (eper-málna szezon), ez is gyümölcs csalira.
Jött az ősz, galambtojásra 1 db süvölvény, utána sokáig semmi.
Majd tojásra mókusok, de, a hülye egy nap kétszer!  Röhög
Most róka, majd ma megint egy.
Másik csapdában élő parlagi, de ez nyekegős, mert galamb nappal aktív, ilyenkor csendben lapít.
Macskát nem fogtam, szomszédét inkább külön etetem kajamaradékkal, nehogy elcsessze a játékot. Vigyorog
Naplózva
FaZo76
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #61 Dátum: 2019. November 20. - 23:53:22 »

     FaZo76   ! Ha nem vagy türelmetlen , akkor a galamb tojással is megfoghatod. Csak idő kérdése a felnőtt nyestek megfogása ,feltéve hogy nem okoznak kárt a baromfi udvarban , vagy galamboknál. Ha nem okoznak kárt én egyébként nem bántanám a nyesteket,a rókákat annál inkább. Nem írtad , hogy konkrétan milyen csapdát használsz. Lakott területen szerintem nincs akkora szerepe a " hátra hagyott" szagnak , hiszen minduntalan találkoznak az emberek vagy akár a kutyák szagával a portyázásaik során. Gyümölcs csalival is lehet próbálkozni pld .: aszaltszilva.  ( De ha nekünk is szeretnél jót tenni, akkor szilva pálinka is jó csalinak , csak add meg kérlek a GPS kordinátákat is! ) Jó szórakozást !
Eddig CSAK  a szélvédőt mászták meg, (tavasszal a fiatalok), majd a VW motortér szigetelését rágták meg.
Ekkor mondtam nekik, vagy ti, vagy én. VENDETTA
100-as, és 80-as rókacsapdát használok,eddig ilyen sikerekkel.
Lakott terület szélén lakunk, most már minden jön, disznó, patkány, egér.
Tavaly télen a szarvas lerágta a frissen telepített almaültetvényt, a róka kinyalta reggelre a disznóvágás után kirakott edényeket.
Nem vagyok türelmetlen, télen úgyis bejönnek csalira, csak mikor ülök a garázsban, hallgatom milyen szépen könnyezik a szilvalé, ezek a piszkok rodeóznak a tetőn, kicsit elszomorodom, hogy nem tudok az eszükön túljárni!
 Rííí Woest
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2019. November 21. - 14:31:21 »

Eddig CSAK  a szélvédőt mászták meg, (tavasszal a fiatalok), majd a VW motortér szigetelését rágták meg.
Ekkor mondtam nekik, vagy ti, vagy én. VENDETTA
100-as, és 80-as rókacsapdát használok,eddig ilyen sikerekkel.
Lakott terület szélén lakunk, most már minden jön, disznó, patkány, egér.
Tavaly télen a szarvas lerágta a frissen telepített almaültetvényt, a róka kinyalta reggelre a disznóvágás után kirakott edényeket.
Nem vagyok türelmetlen, télen úgyis bejönnek csalira, csak mikor ülök a garázsban, hallgatom milyen szépen könnyezik a szilvalé, ezek a piszkok rodeóznak a tetőn, kicsit elszomorodom, hogy nem tudok az eszükön túljárni!
 Rííí Woest

Nincs egy jó menetvágód ?
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #63 Dátum: 2021. Szeptember 15. - 13:26:16 »

Sziasztok!

Ládacsapdához használ valaki szagtalanító sprayt? Ha igen, milyet?
Padlásra beköltöztek a nyestek, valahogy ki kell lakoltatni őket, mert mindent összesz@rnak...  Türelmetlenül  Woest

Remélem tojással csalizva meglesznek, de ha van jobb tipp, köszönettel meghallgatom.

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Grus grus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #64 Dátum: 2021. Szeptember 15. - 16:22:53 »

Sziasztok!

Ládacsapdához használ valaki szagtalanító sprayt? Ha igen, milyet?
Padlásra beköltöztek a nyestek, valahogy ki kell lakoltatni őket, mert mindent összesz@rnak...  Türelmetlenül  Woest

Remélem tojással csalizva meglesznek, de ha van jobb tipp, köszönettel meghallgatom.

 Emelem




Szia,nekem nagyon bevált dolog volt hogy nem hangosan szólt egy rádió éjjel nappal meg éjszakára lámpafény legyen és szerintem azt nem fogják szeretni legalábbis nekem bevált ez a módszer!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #65 Dátum: 2021. Szeptember 15. - 16:38:31 »



Szia,nekem nagyon bevált dolog volt hogy nem hangosan szólt egy rádió éjjel nappal meg éjszakára lámpafény legyen és szerintem azt nem fogják szeretni legalábbis nekem bevált ez a módszer!

 Emelem
Aha...vagy feltekerik a hangerőt aztán bulit rendeznek...te meg takaríthatsz másnap... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Grus grus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #66 Dátum: 2021. Szeptember 15. - 20:31:50 »

Aha...vagy feltekerik a hangerőt aztán bulit rendeznek...te meg takaríthatsz másnap... Ördög



 Ördög Röhög
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #67 Dátum: 2021. Szeptember 15. - 20:37:07 »

Sziasztok!

Ládacsapdához használ valaki szagtalanító sprayt? Ha igen, milyet?
Padlásra beköltöztek a nyestek, valahogy ki kell lakoltatni őket, mert mindent összesz@rnak...  Türelmetlenül  Woest

Remélem tojással csalizva meglesznek, de ha van jobb tipp, köszönettel meghallgatom.

 Emelem

Kérdés, hogy hol van a csapda!
Lakhelye környékén betart egy biztonsági sávot, csak két házzal odébb kezd vadászni, vagy tojást gyűjteni.
Olyan, mint a "színesfémgyűjtők" nem szereti a folyamatos zavarást, inkább elköltözik.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #68 Dátum: 2021. Szeptember 16. - 11:15:42 »

Ez egy iskola padlása, kb 1000 m2. Muszáj lesz megpróbálni, ha csapda nem működik marad a rádió vagy más riasztás.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: