Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csapdázás  (Megtekintve 303689 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1065 Dátum: 2018. Február 09. - 17:33:19 »

Az biztos, hogy nálunk rettenetesen hasznos ez a csapóvas!  Eddig egyetlen nem kívánatos vadat, illetve  területre kívánatos vadat sem fogott!!!     Röhög Kacsint Röhög Kacsint 

 Ördög Ördög Röhög Röhög Emelem
Naplózva

Üdv End
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1066 Dátum: 2018. Február 20. - 16:08:11 »

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1067 Dátum: 2018. Február 20. - 16:38:19 »


Nagyon komoly. Ezek nagy részét vasutasok találják ki... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bőrös
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1068 Dátum: 2018. április 07. - 12:13:36 »

Üdv! Köbös csapdát illetően van-e valakinek tapasztalata a kihelyezést illetően ,értem ez alatt hogy milyen területrészre érdemes kitenni, milyen élőcsali a legjobba bevált. Előre is köszi!
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #1069 Dátum: 2018. április 07. - 14:30:28 »

Üdv! Köbös csapdát illetően van-e valakinek tapasztalata a kihelyezést illetően ,értem ez alatt hogy milyen területrészre érdemes kitenni, milyen élőcsali a legjobba bevált. Előre is köszi!
Idézet
milyen területrészre érdemes kitenni
Ahol várhatóan megfordul a dúvad... (nyomok, ürülék alapján láthatod) vagy pl. tanyák, állattartó telepek közelében...
Idézet
milyen élőcsali a legjobba bevált
Fogoly. Ezt a gyönyörű kismadarat minden meg akarja enni. Vagy kisebb tyúkféle pl. török tyúk, lili tyúk... de bármit rakhatsz bele amivel felkelted a ragadozó érdeklődését.

Amire figyelni!

Hivatalosan: "A kihelyezett csapdák számát, illetve az ellenőrzések időpontját úgy tervezzük, hogy az állat a lehető legkevesebbet legyen a csapdában! Pl. az összes csapda ellenőrzése (időjárástól, útviszonyoktól függetlenül), ne tartson tovább 2-3 óránál, az éjszakai ragadozók pedig ne maradjanak nappali időszakban a csapdában."

A csalinak mindig legyen vize, ennivalója...
A köbös csapda hátránya: nehéz mozgatni (nem egy emberes), messziről látható ha nyílt terepen van ezért magas színesfémgyűjtő veszélyességi szintbe tartozik, ha véletlen nem olyan állatot fog amit kéne, és nem mentek időben intézni sorsát akkor kellemetlen helyzet alakulhat ki, de akkor is ha már pl. a rókának, borznak szét van verve az orra, mert a rács nem megfelelően lett felhegesztve és hamarabb kerül a kép a facebookra, minthogy kimennétek a csapdához... még ami hátrány, elég drágán jön ki egy ilyen csapda, ennyiért veszel egy hattyúnyakat vagy ha disznós terület akkor lábfogó csapdát és hatékonyabb vagy vele, mint ezzel. (((szerintem)))
Az élvefogó csapdák  fácántelepek, lakott tanyák környékére jók, vagy kontroll csapdának pl. két vadászterület határához.
A csapda ajtói elé rakj egy fa hengert, vagy fellépőt, mert idegen a vadnak, hogy fel kell lépni... az ajtókat mindig ellenőrizd, mert ha elhajlik a sín amiben csúszik az ajtó -szállításkor-, akkor nem fog lecsúszni, hanem felakad és ami abból kijött soha többet nem fog ilyen csapdába visszamenni. (esetleg kóbor kutya, kölyök róka).
 Emelem
Naplózva
bőrös
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1070 Dátum: 2018. április 07. - 19:33:20 »

Köszönöm szépen a gyors választ! Jelenleg egy erdőben ,egy erdei útkereszteződésben van lerakva, csali az egy japikakas és mai nappal 10 napja van kint.  Kb 15-20 m-re a csapdától találtam friss borz ,róka és sakál nyomot, de a csapda közvetlen közelébe semmi. Láthatóan kikerülik nagy ívben.  a csapda le lett rendesen szagtalanítva, kesztyűvel mozgatva. keresném hogy hol lehet a hiba?
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #1071 Dátum: 2018. április 08. - 06:35:48 »

Köszönöm szépen a gyors választ! Jelenleg egy erdőben ,egy erdei útkereszteződésben van lerakva, csali az egy japikakas és mai nappal 10 napja van kint.  Kb 15-20 m-re a csapdától találtam friss borz ,róka és sakál nyomot, de a csapda közvetlen közelébe semmi. Láthatóan kikerülik nagy ívben.  a csapda le lett rendesen szagtalanítva, kesztyűvel mozgatva. keresném hogy hol lehet a hiba?

Hello!

Hogy szagtalanítottad le? Pörzsölővel szokták a csapdákat leszagtalanítani, ezt is le lehet, csak elég nagy...
Az ajtók elé próbálj rakni egy fellépőt. Pl egy fadarabot, vagy összeszögelsz egy kisebb "rámpát", hogy kényelmesebb legyen fellépni annak ami bele akar menni.
Mi régebben nevelési időben használtunk ilyen csapdákat és a boxok mellé raktuk. Ugye jött valami jószág ami be akart menni a boxba, és amikor körbe körbe rohangált, átszaladt a csapdán.
Ennél a csapdánál terelőt nem használtunk.
De van aki -mint írtam- kontrollként használja fix pontokon. A rókák fialási időszaka már aktuális, úgyhogy hamarosan fognod kéne vele egy éhes rókát ami a kölyköknek akarja vinni az élelmet.

Amikor ezeket próbáltuk, egy időben megjelentek -vagyis számunkra (kb. 2006-ban) a hattyúnyak csapdák (is) és ilyeneket is elkezdtünk használni. A 70-essel kezdtük.
Sok-sok hibával, de csináltuk és azóta is csináljuk. A hibákat mára már próbáljuk kiszűrni, csökkenteni, finomítani a csapdázáskor. És próbálok ott lenni az ilyen eseményeken, ahol erről szó esik...

Visszatérve, érdekes ez a csapdázás dolog, nem ilyen egyszerű, hogy kirakom a csapdát, 2 nap múlva már van is benne valami.
Még egy tanács. A csalinak csinálj egy kis tetőt, ami alatt nem ázik, nem ázik annyira a kajája sem. Pl. raksz be egy kisebb félbevágott kannát, vagy ilyesmi. Nem kell nagy dologra gondolni.
Raksz a csalinak elegendő kaját, vizet. Amikor mész ellenőrizni, megállsz arrébb, megnézed távcsővel van e neki enni,inni, ha van és a csapda üres, nincs elcsapódva akkor oda sem kell menni.
Ha fogsz vele valamit nem kell szagtalanítani -kesztyűvel kiszeded- , ha véres lett, akkor sem... De ha kóbor kutyát fogtál és esetleg sakált akarsz vele fogni, akkor szagtalanítsd.
Ez ennél a csapdánál megint macerás, mert le kéne mosni a vért, ha a földre is ment akkor vagy elvinni onnan a csapdát, vagy felszedni a véres talajt, utána pörzsölés...
Azért kell lemosni, hogy ne a vért égesd rá a csapdára. És ezért jobb ezeknél a nagyobb csapdáknál a fém csapda, mert a fát nehezebb szagtalanítani.
Persze lehetnek kivételek, amikor olyan helyre rakod ki, ahol a ragadozót kicsit megzavarja az ember szag és kicsit elveszti biztonságérzetét.
Mint írtam, tanya, állattartó telepek. Ahol sűrűn találkozik ember, kutya szaggal és mégis bemegy.
A sakálról nem tudom mennyire megy az emberi szag közelébe -gondolom az állomány nagyságától is függ, erről nincs tapasztalatom, felénk még nincs olyan sok, és próbáljuk őket megfogni...

Ha fogsz valamit, akkor jelezd!  Kacsint


De ha valakinek van ezzel tapasztalata, szívesen olvasom!

Üdv

 Emelem
Naplózva
bőrös
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1072 Dátum: 2018. április 09. - 13:26:54 »

 Köszönöm ismételten a gyors és kiterjedt választ!
A szagtalanítás sterimob 140 bar 80 c-fok kb 40 perc. 800-m-en belül ,2db állatartó telep is van, fellépők is kipipálva. tegnap is ma is találtam, friss sakál nyomokat. A tegnapi pl. a reggeli cipőnyomomban volt benne, 6-kor néztem a csapdát, du- 4-kor kellet mennem arrafelé, rálestem,  a nyomomban az ő nyoma,nem igen zavartatja magát sakál uraság! Nem is vártam hogy két nap múlva belesétál valami de már a disznók is a csapda mellett turkálnak ott sétálnak el mellette. és mégis valamiért a róka is sakál is és a borz is kikerüli 15- 20 méterre elkerülik Vállat von
A hattyúnyakakat a  a disznók miatt nem akarjuk erőltetni , a visszatartó kábeles csapdákkal meg nem igen volt szerencsénk  10db van használatban de ahhoz sincs szerencsénk. hattyúnyakkal szépen fogdostunk  de azt is márciusban  és csak rókát,előtte és utána is csak ritkán.
A visszatartó kábeles csapdákban látunk lehetőséget, de valamiért azok nem hoztak eredményt és nem tudjuk hogy ott is mit hibázunk!
Esetleg ha volna a kábeles csapdákhoz is egy két jó tanács azt nagyon megköszönném Emelem
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #1073 Dátum: 2018. április 09. - 13:55:19 »

A visszatartó kábeles csapdákban látunk lehetőséget, de valamiért azok nem hoztak eredményt és nem tudjuk hogy ott is mit hibázunk!
Esetleg ha volna a kábeles csapdákhoz is egy két jó tanács azt nagyon megköszönném Emelem

Írtam privátot!

 Emelem
Naplózva
bőrös
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #1074 Dátum: 2018. április 09. - 20:16:35 »

Privátba  a válasz! Köszi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: