Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadszalámi, kolbász, sonka, füstölés.  (Megtekintve 215319 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #510 Dátum: 2016. November 07. - 16:00:14 »

a szám ízéhez igazítva a végén a fűszerezést- és még nem volt panasz a végeredményre!   
Balzsamecet? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #511 Dátum: 2016. November 07. - 16:28:51 »

Szia!

Nekem van otthon egy jó kis receptgyűjteményem kolbászokról és szalámikról, ami egy A4-es oldalon elfér... ha nem felejtem el, elküldöm neked. Én már két éve ebből dolgozok -kisebb módosításokkal a szám ízéhez igazítva a végén a fűszerezést- és még nem volt panasz a végeredményre!   Nyami

Hali!

Remek, köszönöm!  Vigyorog  Várom!!!  Kacsint
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #512 Dátum: 2016. November 07. - 17:57:30 »

Balzsamecet? Ördög

Naná!Anélkül nem is igazi a kolbász! Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #513 Dátum: 2016. November 07. - 19:45:35 »

Szia!

Nekem van otthon egy jó kis receptgyűjteményem kolbászokról és szalámikról, ami egy A4-es oldalon elfér... ha nem felejtem el, elküldöm neked. Én már két éve ebből dolgozok -kisebb módosításokkal a szám ízéhez igazítva a végén a fűszerezést- és még nem volt panasz a végeredményre!   Nyami

Szia Girgesz!

Kérlek, nekem is küldd el a recepteket, a tavalyi jól sikerült őzszalámi receptemet sehol nem találom...

Köszönettel,  Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #514 Dátum: 2016. November 07. - 20:01:03 »

Szia Girgesz!

Kérlek, nekem is küldd el a recepteket, a tavalyi jól sikerült őzszalámi receptemet sehol nem találom...

Köszönettel,  Emelem

Felraktam a receptgyűjteménybe Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #515 Dátum: 2016. November 07. - 20:03:28 »

 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #516 Dátum: 2016. November 08. - 00:27:58 »

Ismet loxot gyartottam!
Egyeduli hibaja hogy sockeye helyett cask chum salmonom volt (a sockeyet az iden nem lehetett horgaszni) az eljaras viszont ua. A halfileket, az erleles utan , 72%s dolessel vekony szeletekre vagjuk. Betesszuk egy tartoedenybe majd minden reteg utan fustolt tort paprikaval megszorjuk. Azonnal is fogyaszthato de, legjobb egy par napos erleles hutoben. 

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #517 Dátum: 2019. Január 15. - 19:20:00 »

Sziasztok!   Wave
Azt szeretném kérdezni, hogy szarvaskolbásznak és szaláminak ki milyen belet szokott használni? A szaláminak való jobban érdekel, hurkához és kolbászhoz disznóbelet szoktunk használni, azzal nem szokott gond lenni. Igazi vagy műbél? Ha esetleg valakinek van bevált, igen jó szarvasszalámi receptje, azt is örömmel fogadom! Mosolyog Köszönöm előre is! Kacsint  Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #518 Dátum: 2019. Január 15. - 23:24:44 »

Sziasztok!   Wave
Azt szeretném kérdezni, hogy szarvaskolbásznak és szaláminak ki milyen belet szokott használni? A szaláminak való jobban érdekel, hurkához és kolbászhoz disznóbelet szoktunk használni, azzal nem szokott gond lenni. Igazi vagy műbél? Ha esetleg valakinek van bevált, igen jó szarvasszalámi receptje, azt is örömmel fogadom! Mosolyog Köszönöm előre is! Kacsint  Emelem


Kuláré  Igen
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #519 Dátum: 2019. Május 05. - 16:28:26 »

Sziasztok!

Segítséget kérnék tapasztaltabb fórumtársaktól. Adott néhány műbeles paprikás vastagkolbász. Ahol eddig tároltam, oda valahogyan bejutott egy egér, és megrágta a végeiket. Fagyasztóban hogyan tárolható? Minősége romolhat? Paprikás. Van vákuumgépem, abban elrakva, felvágva kisebb darabokra esetleg jó maradhat?
Minden tanácsot szívesen fogadok.

Üdv.: Tomek
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Zeke
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #520 Dátum: 2019. Május 05. - 17:25:23 »

Sziasztok!

Segítséget kérnék tapasztaltabb fórumtársaktól. Adott néhány műbeles paprikás vastagkolbász. Ahol eddig tároltam, oda valahogyan bejutott egy egér, és megrágta a végeiket. Fagyasztóban hogyan tárolható? Minősége romolhat? Paprikás. Van vákuumgépem, abban elrakva, felvágva kisebb darabokra esetleg jó maradhat?
Minden tanácsot szívesen fogadok.

Üdv.: Tomek

Szia Tomek!

A szalámit papírba szoktuk tekerni, és utána vastagabb nejlon zacskóba teszük, a nejlon száját összegumizzuk.
Jól lehet tárolni, ha jó minőségű a paprika, fél év múlva is olyan, mint a friss.
Szerintem szétvágva sem lesz gond vele, bár mi mindíg egész szálat teszünk el.
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #521 Dátum: 2019. Május 05. - 17:43:19 »

Mi is egész szálat teszünk el, fagyos álapotból való felengedés lassan, hűtőszekrényben történjen majd 2 nap kamrában lógás és újra rendeződnek benne a nedvesség viszonyok, olyan mintha fagyot nem is látott volna.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 05. - 20:14:22 írta Horrido » Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #522 Dátum: 2019. Május 05. - 20:48:20 »

Sziasztok!

Segítséget kérnék tapasztaltabb fórumtársaktól. Adott néhány műbeles paprikás vastagkolbász. Ahol eddig tároltam, oda valahogyan bejutott egy egér, és megrágta a végeiket. Fagyasztóban hogyan tárolható? Minősége romolhat? Paprikás. Van vákuumgépem, abban elrakva, felvágva kisebb darabokra esetleg jó maradhat?
Minden tanácsot szívesen fogadok.

Üdv.: Tomek

Vákuumzacsit szoktam használni. Csak ajánlani tudom, főleg ha van is hozzá masinád!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #523 Dátum: 2019. Május 05. - 21:02:43 »

Köszönöm mindenkinek!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #524 Dátum: 2019. Május 05. - 23:12:09 »

Ha le tudod vákumozni akkor nincs szükség fagyasztásra. Én simán egy általában nem üzemelő hűtő aljában tartom őket a műhelyben.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: