Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflon tarvad  (Megtekintve 181885 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #165 Dátum: 2016. Február 13. - 09:08:17 »

Délutáni csendélet



 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #166 Dátum: 2016. November 14. - 19:58:30 »

 Emelem Sziasztok múlt hét pénteken sikerült elejtenem elsö muflonomat,egy jerkét Domoszlón.Kölcsönös üdvözlés és gyors élmény beszámoló.
Után hamar elökerült a beirókönyv.Gyönyörü dimbes dombos tájon mentünk attilával a vadászmesterrel.Mielött elértük a kiszemelt leshelyet.
Letettük a samurait és gyalog folytattuk kb 800 métert a lesig.A les egy erdö szélen van,elötte pedig egy meredek domb oldalon rét.Jobb oldalon
Elszórtan akác felette egy kisebb kerek akácos, kefesürü csipkebokrokkal.Mellette disznó szóró,felmásztunk nem sokára megjött egy suta.
És elkezdett csipegetni a szóró mellé tett lucerna szénából.Majd jobbról a ritkás akácok mellöl, feltünt az elsö muflon.Egy fekete kos ö is a szénához
igyekszik.Közben elég hüvösre fordul az idö csípös hideg szél fúj.Majd szintén jobbról feltünik négy nyeregfoltos kos.Az elsö kettö szinte keresztben a les alatt megy át, pisszenni sem merünk.Ök viszont a rétre,fel a domboldalra igyekeznek.Kicsit lemaradva jönnek utánnuk a jerkék.
Nagyobb ivben megkerülve a leshelyünket.Felveszem a puskát,Attila folyamatosan távcsövez.Az utolsót suttogja közben én már elnyomtam a
biztosítót steckert,a szálkereszt már a tarvad oldalán,mikor meg áll egy pillanatra.Hozzáérek a billentyühöz gyors ismétlés.Megiramodnak
Az utolsó lemarad egyre lassulnak a léptei,felbukik jó lövés lapocka mögé két ujjal.Kiüritem a puskát Attila gratulál én meg remegek mint a kocsonya.Rágyujtok aztán lekászálódunk kb hetven méterre lehet.Levett kalappal állok elötte,átveszem a töretet üdv a vadásznak tisztelet
a vadnak.Köszönöm vendéglátóimnak a vadászatot.
Az avatás felért egy kisebb alkohol mérgezéssel  Ördög






« Utoljára szerkesztve: 2016. November 15. - 06:10:22 írta Sakac » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2016. November 14. - 23:38:47 »

Emelem Sziasztok múlt hét pénteken sikerült elejtenem elsö muflonomat,egy jerkét domoszlón.Kölcsönös üdvözlés és gyors élmény beszámoló.
Után hamar elökerült a beirókönyv.Gyönyörü dimbes dombos tájon mentünk attilával a vadászmesterrel.Mielött elértük a kiszemelt leshelyet.
Letettük a samurait és gyalog folytattuk kb 800 métert a lesig.A les egy erdö szélen van,elötte pedig egy meredek domb oldalon rét.Jobb oldalon
Elszórtan akác felette egy kisebb kerek akácos, kefesürü csipkebokrokkal.Mellette disznó szóró,felmásztunk nem sokára megjött egy suta.
És elkezdett csipegetni a szóró mellé tett lucerna szénából.Majd jobbról a ritkás akácok mellöl, feltünt az elsö muflon.Egy fekete kos ö is a szénához
igyekszik.Közben elég hüvösre fordul az idö csípös hideg szél fúj.Majd szintén jobbról feltünik négy nyeregfoltos kos.Az elsö kettö szinte keresztben a les alatt megy át, pisszenni sem merünk.Ök viszont a rétre,fel a domboldalra igyekeznek.Kicsit lemaradva jönnek utánnuk a jerkék.
Nagyobb ivben megkerülve a leshelyünket.Felveszem a puskát,attila folyamatosan távcsövez.Az utolsót suttogja közben én már elnyomtam a
biztosítót steckert,a szálkereszt már a tarvad oldalán,mikor meg áll egy pillanatra.Hozzáérek a billentyühöz gyors ismétlés.Megiramodnak
Az utolsó lemarad egyre lassulnak a léptei,felbukik jó lövés lapocka mögé két ujjal.Kiüritem a puskát attila gratulál én meg remegek mint a kocsonya.Rágyujtok aztán lekászálódunk kb hetven méterre lehet.Levett kalappal állok elötte,átveszem a töretet üdv a vadásznak tisztelet
a vadnak.Köszönöm vendéglátóimnak a vadászatot.
Az avatás felért egy kisebb alkohol mérgezéssel  Ördög






Tisztelet a vadnak  ! és tisztelet attilának ?  Nem szól szám  Mert Attila is megérdemli !   Emelem

Nekem is bántotta szemem, javítottam. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2016. November 15. - 06:11:34 írta Sakac » Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #168 Dátum: 2019. Január 14. - 18:37:49 »

Tisztelt Vadásztársak!

Én ugyan most nem tehetem meg, hogy vadászatra áldozzak, de van egy jó barátom, aki muflon tarvad vadászati lehetőség iránt érdeklődik három fő számára, hat tarvad elejtése lenne a cél. Valaki esetleg a zemplénben vagy a bükkben tud ilyen lehetőségről, az legyen szíves ne tartsa magába és szánjon meg egy elérhetőséggel.

Vadászüdvözlett Péter!
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #169 Dátum: 2019. Február 13. - 18:27:26 »

Üdv a Vadásznak!

Ma sikerült az első muflonomat terítékre hozni.
Kerti lesvadászaton 215 méterről kellet célba vennem. Még szerencse, hogy valaki gondolt az ilyen hosszabb lövésekre is és egy plusz "ülésdeszka" is be volt készítve a lesre.
Ezt deszkát fektettem rá a két "palánk" tetejére lövésirányba, és mint egy lőpadról tudtam így célozni.
A lövést jól jelezte a bárány, botladozva megtett egy félkört, és a rálövés helyétől 20 méterre elfeküdt, pár rúgás után el is csendesedett.



 Emelem
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #170 Dátum: 2019. Február 21. - 18:53:56 »

Üdv a Vadásznak!

Ma a "selejtezés" volt a cél a kertben.
Rövid cserkelés után sikerült ezt a kis beteges bárányt 180 méterről terítékre hozni.
(243 win Geco Express).



 Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #171 Dátum: 2019. Február 21. - 19:44:02 »

Üdv a Vadásznak!

Ma a "selejtezés" volt a cél a kertben.
Rövid cserkelés után sikerült ezt a kis beteges bárányt 180 méterről terítékre hozni.
(243 win Geco Express).
Milyen tünetei voltak? Szőrzete az évszaknak-, mérete a korának megfelelő. Én a nehézfém hiányon mást nem látok rajta.  Vállat von
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #172 Dátum: 2019. Február 21. - 20:14:22 »

Milyen tünetei voltak? Szőrzete az évszaknak-, mérete a korának megfelelő. Én a nehézfém hiányon mást nem látok rajta.  Vállat von

 Emelem
Nézd meg azt amit a múlt héten lőttem, meg ezt, ég és föld.
A mai fele akkora volt mint az, a hátsó két lába meg bokáig f...tos.
Na meg a kertért felelős hivatásos adta ki rá a kilövési parancsot "Ez a kis borzas nem való ide".
 Emelem
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #173 Dátum: 2019. Február 23. - 02:24:10 »

Zerge69,

gratulalok!!  Emelem
A .243-as, Express maggal itt is 'tette a dolgat'...
A masodik barany helyben maradt?!
Udv.
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #174 Dátum: 2019. Február 24. - 20:59:28 »

Zerge69,

gratulalok!!  Emelem
A .243-as, Express maggal itt is 'tette a dolgat'...
A masodik barany helyben maradt?!
Udv.

 Emelem
Köszönöm!
Igen, helyben maradt, minimális bemenet mellett a kimeneti oldal sem volt nagyobb, mint szokott....
 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #175 Dátum: 2022. Február 23. - 21:59:48 »

Rég nem írt ide senki, nyilván nem szokványos zsákmány. Nekem is deresedő fejjel volt részem, múlt héten első muflonomban.





Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #176 Dátum: 2022. Február 24. - 10:12:44 »

Rég nem írt ide senki, nyilván nem szokványos zsákmány. Nekem is deresedő fejjel volt részem, múlt héten első muflonomban.






 Emelem

Gratulálok!  Taps Taps Taps

Történet?
Méretek?
Pusku?

 Türelmetlenül

 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #177 Dátum: 2022. Február 24. - 15:02:59 »

Rég nem írt ide senki, nyilván nem szokványos zsákmány. Nekem is deresedő fejjel volt részem, múlt héten első muflonomban.






.

 Gratulálok!
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #178 Dátum: 2022. Február 25. - 12:05:25 »

Köszönöm Urak!
Anti, a cucc a jó öreg Merkel bokbüx 7/65R meg 0,22 Hornet beépítve. A töltény snassz mezei  Ördög  6,8 gramm KJG Schnetz. A csiga 62 cm 25-ös bázissal.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #179 Dátum: 2022. Február 25. - 13:07:29 »

Rég nem írt ide senki, nyilván nem szokványos zsákmány. Nekem is deresedő fejjel volt részem, múlt héten első muflonomban.



Gratulálok neked ehhez a remek első koshoz! Piál
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: