Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflon tarvad  (Megtekintve 181890 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. április 20. - 19:16:07 »

Sziasztok!
A hétvégén nekem is egy különös élményben volt részem.Bakra mentem ki,leskelődtem egy lucernatábla mellett,mikor kijött egy rudli szarvas.Ebben még nem is volna semmi különös,de egy kb második éves kos is együtt közlekedett a rudlival,tisztára olyan volt mintha közéjük tartozna...érdekes volt!
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2009. április 20. - 19:48:53 »

Látod Bandi, ez is a muflon fantasztikus intelligenciájának a bizonyítéka! Szarvasnak álcázza magát, így próbál elbújni néhány elvakult természetvédő elől... Ördög Ördög Ördög

De komolyra fordítva a szót, több vadbiológus és vadászíró is említ hasonlót. Nekem is sikerült hasonlót párszor megfigyelnem, amikor egy csapatban mozgott együtt szarvas és muflon. Készítettem egy ilyen fotót is már vagy 12 éve, akkor egy fiatal bika járt együtt muflon csapattal.

A muflonokkal kapcsolatban számtalan érdekes dolgot fognak még felfedezni azok a biológusok és vadászok, akiknek a Jóisten megadja  erre a lehetőséget. Ilyen dolog lehet a csapatok szerveződése például....

 Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2009. április 21. - 19:19:01 »

Készítettem egy ilyen fotót is már vagy 12 éve, akkor egy fiatal bika járt együtt muflon csapattal.

A muflonokkal kapcsolatban számtalan érdekes dolgot fognak még felfedezni azok a biológusok és vadászok, akiknek a Jóisten megadja  erre a lehetőséget. Ilyen dolog lehet a csapatok szerveződése például....

 Wave
Szia Anti!
Persze a fotoapparát nem volt nálam Fej a falba Én ilyet még nem láttam...lestem is nagyot! Meglepődött
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #78 Dátum: 2009. április 22. - 11:41:12 »

De komolyra fordítva a szót, több vadbiológus és vadászíró is említ hasonlót. Nekem is sikerült hasonlót párszor megfigyelnem, amikor egy csapatban mozgott együtt szarvas és muflon. Készítettem egy ilyen fotót is már vagy 12 éve, akkor egy fiatal bika járt együtt muflon csapattal.
 Wave

Szerintem a hasonló társas viselkedés lehet ennek az oka, mivel mindkét faj viszonylag jól szocializálódik a társas életmód miatt (gondolok itt a nyájra-rudlira, vezértehénre, anyajuhra és a bikák, valamint a kosok rivalizálására.) Ezek elég hasonlóak mindkét faj esetében, így lehet, hogy a két faj egymáshoz is könnyebben alkalmazkodik a másikhoz. Ráadásul mindkét faj nyerhet a dologból, mert a szarvas magasabb, így jobban ellát messzire, a nyájnak meg ugye ezer szemű, mindent kiszúr, így segíthetik egymást a figyelésben, őrzésben.
Persze ez csak én véleményem...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2009. április 22. - 14:01:05 »

Szerintem a hasonló társas viselkedés lehet ennek az oka, mivel mindkét faj viszonylag jól szocializálódik a társas életmód miatt (gondolok itt a nyájra-rudlira, vezértehénre, anyajuhra és a bikák, valamint a kosok rivalizálására.) Ezek elég hasonlóak mindkét faj esetében, így lehet, hogy a két faj egymáshoz is könnyebben alkalmazkodik a másikhoz. Ráadásul mindkét faj nyerhet a dologból, mert a szarvas magasabb, így jobban ellát messzire, a nyájnak meg ugye ezer szemű, mindent kiszúr, így segíthetik egymást a figyelésben, őrzésben.
Persze ez csak én véleményem...
Az én tapasztalataim alapján azért a muflon jóval rejtőzködőbb a szarvasnál,a vetésekre is sokkal ritkábban jár ki,inkább marad az erdőben...persze lehet hogy ez csak az én tapasztalatom
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2009. április 22. - 14:14:58 »

Az én tapasztalataim alapján azért a muflon jóval rejtőzködőbb a szarvasnál,a vetésekre is sokkal ritkábban jár ki,inkább marad az erdőben...persze lehet hogy ez csak az én tapasztalatom
Na, ez nem tudom, mert a muflont csak a szakirodalomból ismerem.Még látni is csak állatkertben láttam, így az előzővéleményem mások tapasztalatán és írásán alapul  Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 11:01:34 »

Sziasztok!

Régi vágyam vált végre valóra. Muflonvadász lettem.  Táncol
Sikerült elejtenem egy kapitális – muflonbárányt.  Vigyorog
Már sokadik alkalommal jártunk utánuk. Többször meg tudtuk cserkelve közelíteni a nyájat, de mindig észrevettek és elszeleltek, mielőtt lőni tudtam volna. Ha a kedvenc legelőhelyükre ültünk ki lesbe, tuti, hogy a másik rétről hallottuk a bégetésüket. Ha átmentünk oda, ők meg emide. Hivatásos vadász kísérőm pedig nagyon profi módon mindent megtett a siker érdekében. Hihetetlen halkan, óvatosan cserkelt (én megpróbáltam nem sokkal hangosabban követni :Mosolyog) iszonyat élethűen több szólamban bégetve hívta őket, ismerte a tartózkodási helyüket, szokásaikat, de hiába.
Már kezdtem lemondani róla, amikor egy eredménytelen cserkelés után a lesre felkapaszkodva láttuk, hogy az előttünk elterülő völgykatlanban már kint legelnek a muflonok. Felénk tartottak, a szelünk jó volt, így a lövéssel nem kapkodva, majd fél órát gyönyörködtünk bennük. Amikor a kb. 30 fős nyáj széle úgy 50-60m-re ért, - meg már kezdett szürkülni is – helyben marasztottam egy bárányt. Örömöm leírhatatlan volt. Nem cseréltem volna el egy 10 kilós bika lövésével sem.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 11:02:30 »

Ja és fel is avattak:
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 11:07:46 »

Sziasztok!

Régi vágyam vált végre valóra. Muflonvadász lettem.  Táncol

Gratulálok Anti! Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 11:22:33 »

 Wave Emelem Igen Őszintén Gratulálok!
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 11:26:30 »

Anti!
Gratulálok! Igen

Tavaly nekem is lett volna  lehetőségem, de balf@sz voltam és hibáztam.... Fej a falba
Naplózva

Üdv:Kapszli
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 11:34:57 »

Anti! Igen
 Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 11:37:48 »

Ja és fel is avattak:

Gratulálok!  Emelem

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 11:48:21 »

Anti-Gratulálok! Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 11:59:24 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: