Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflon tarvad  (Megtekintve 181837 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #150 Dátum: 2013. Január 14. - 11:20:22 »

Ez a topic rajtam kívül senkit nem érdekel mostanában? Rííí Vállat von

Dehogyisnem!

Bár én tölthetnék fel hasonló képet!  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #151 Dátum: 2013. Január 14. - 12:37:57 »

Ez a topic rajtam kívül senkit nem érdekel mostanában? Rííí Vállat von

Gratulálok szomszéd.
Én mindig benézek, jó olvasni látni.
Estek-e valami jó kosok?
Van még szabad kos a keretben?

 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #152 Dátum: 2013. Január 14. - 12:48:24 »

Ez a topic rajtam kívül senkit nem érdekel mostanában? Rííí Vállat von

Engem is érdekel, csak nem tudom mi az a muflon! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #153 Dátum: 2013. Január 14. - 14:17:36 »

Gratulálok szomszéd.
Én mindig benézek, jó olvasni látni.
Estek-e valami jó kosok?
Van még szabad kos a keretben?

 Emelem
Köszönöm mindenkinek,de elsősorban nem gratulációkat várok,hanem jerke-báránnyal kapcsolatos élményeket. Kacsint
A múltkori hóval esett egy 73 centis,és el van adva még 2 db 80+-os.Nálunk még májusban lekötik a vendégek a kosokat,és 70 cm alatt nem lövetünk.3 hete voltak lent 90 cm fölöttiek is,szóltunk a vendégnek,hogy akár jöhetne...de Ő éppen akkor egy dunántúli wellness-szálló örömeit élvezte... Rííí
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 14. - 15:09:36 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #154 Dátum: 2013. Február 01. - 19:04:56 »

3 hete voltak lent 90 cm fölöttiek is,szóltunk a vendégnek,hogy akár jöhetne...de Ő éppen akkor egy dunántúli wellness-szálló örömeit élvezte... Rííí

Majd telefonál nyáron... Ördög Bár most már akkor is lehetne...de ha jól veszem ki a szavaidból, akkor fentebb vannak.

Egy vadőr ismerősöm mesélte, hogy volt egy vendége bakra egyszer. Pontosabban lett volna, mert sohasem ért rá a vendég eljönni, hiába hivogatta nyár elején, üzekedéskor. Aztán decemberben felhívta az ipse, hogy most ráér, most menne szívesen... Röhög
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #155 Dátum: 2013. Február 01. - 19:18:12 »

hanem jerke-báránnyal kapcsolatos élményeket. Kacsint

Igaz se nem jerke, se nem bárány, hanem juh (anyamuflon)  Ördög, de mai élmény során fotóztam. Puska nem dörrent most sem, de azért vadászat...igaz hálóval.
Az egyik juh ilyen papucsos volt szegény, köszönhetően a szemeskukoricának és búzának...Nem lépett már rá rég. Tavasz óta ismerem a krakéler fizimiskáját. Akkor is fel-fel nézett a lesre és nagyon okos volt, vitte a csapatot elfele...de most bejött a csőbe.
Sajnos nem volt módomban segíteni rajta. Ennél sokkal kisebb deformációkat zárt kertben is többszörre lehet rendbehozni, míg visszahúzódik az eleven...De ő már háromlábbal járó marad. Pár bárányt majd még kihord, aztán ha leromlik, majd kilövik.



Ez meg egy múltheti - még téli - felvétel. Itt is vótak' páran...tehenek is borjakkal. A tehenek csak úgy rúgdosták farba a pár fejjel alacsonyabb muflonokat.  Ördög Persze nem a kosokat...



 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #156 Dátum: 2013. Február 01. - 19:54:59 »

Igaz se nem jerke, se nem bárány, hanem juh
Érdekes,hogy felénk a juhelnevezés nem terjedt el,báránynak hívjuk az 1 évnél fiatalabb egyedet,jerkének meg az 1 évnél idősebb nőneműt.De még a Vadászati Hatóság is -kosra,-jerkére,-bárányra állapít meg lelövési tervet. Vállat von
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #157 Dátum: 2013. Február 01. - 20:09:34 »

Igaz se nem jerke, se nem bárány, hanem juh
Érdekes,hogy felénk a juhelnevezés nem terjedt el,báránynak hívjuk az 1 évnél fiatalabb egyedet,jerkének meg az 1 évnél idősebb nőneműt.De még a Vadászati Hatóság is -kosra,-jerkére,-bárányra állapít meg lelövési tervet. Vállat von

Tudom, volt már ebből vitám a másik fórumon, azért is tettem oda a "gonosz smile"-t.
A Mátrában így szokásos, elfogadom én végül is.

De használni sohasem fogom, mint ahogyan a 10 éves tehenet se hívom ünőnek. A nagy muflonosok (Mátrai, Rácz) se jerkézték a juhokat/anyamuflonokat, mint ahogyan a német vadásznyelvben is mindég elkülönítik a 3 korosztályt.
De ez már csak az én bogaram, és szerintem nem csak nekem bántja a fülemet a jerkézés.

Ha emlékezetem nem csal, a vadászjegyen feltüntetett vadászidényeknél is juh-jerke-bárány szerepel.
A lelövési terv kiírásába pedig egyszerűen beszivárgott a "veszélyes kór"... Ördög

 Emelem Wave
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 04. - 09:05:19 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Erdő az én templomom...
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #158 Dátum: 2013. Március 29. - 08:09:36 »

A tegnap délutáni etetés során (volt még 5 bála lucernám és pár zsák ocsúm maradva) örömmel és ürömmel vettem tudomásul,hogy megszülettek az idei kisbárányok! Egy 20-as nyájban 7 db-ot számoltam,pár naposak lehettek. Mi lesz velük az 5 centis hóban? Vállat von Rííí
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #159 Dátum: 2013. Március 29. - 19:01:44 »

A tegnap délutáni etetés során (volt még 5 bála lucernám és pár zsák ocsúm maradva) örömmel és ürömmel vettem tudomásul,hogy megszülettek az idei kisbárányok! Egy 20-as nyájban 7 db-ot számoltam,pár naposak lehettek. Mi lesz velük az 5 centis hóban? Vállat von Rííí
Na szegények ebben a hideg esőben...de jó kis bundájuk van, kibírják, főleg ha segíted őket ilyen szépen etetéssel! Igen
Naplózva

Erdő az én templomom...
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #160 Dátum: 2014. Március 01. - 17:10:09 »

A tegnap délutáni etetés során (volt még 5 bála lucernám és pár zsák ocsúm maradva) örömmel és ürömmel vettem tudomásul,hogy megszülettek az idei kisbárányok! Egy 20-as nyájban 7 db-ot számoltam,pár naposak lehettek. Mi lesz velük az 5 centis hóban? Vállat von Rííí
Nem hiába aggódtam értük...tegnap délután az idényzáró lesvadászatomon terítékre hoztam ezt a kosbárányt (az apjával sajnos nem sikerült összefutnom).
Majd' egy évesen,zsigerelve (fej és lábak nélkül) 8 kg-ot nyomott,és a szarva is csak harmada volt,mint kortársainak... Rííí Vállat von
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #161 Dátum: 2014. Március 01. - 17:32:39 »

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #162 Dátum: 2014. Március 03. - 20:50:12 »

Nem hiába aggódtam értük...tegnap délután az idényzáró lesvadászatomon terítékre hoztam ezt a kosbárányt (az apjával sajnos nem sikerült összefutnom).
Majd' egy évesen,zsigerelve (fej és lábak nélkül) 8 kg-ot nyomott,és a szarva is csak harmada volt,mint kortársainak... Rííí Vállat von


 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #163 Dátum: 2016. Február 12. - 19:10:33 »

Délutáni csendélet

Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #164 Dátum: 2016. Február 12. - 21:42:12 »

Gratulálok!
Na és hol marad a sztori?
Kacsint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: