Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflon tarvad  (Megtekintve 181526 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. November 20. - 17:34:24 »

Nos hál' Istennek én a hétvégén nem leszek gépközelben, először indulok muflon nyomába és először veszek részt vadaskerti vadászaton.
Jó 3 éve próbálkozom különféle erdészeteknél, Vt.-oknál tarvad ügyben, de szinte mindenhol az az első, hogy a gyenge tél miatt a muflonok alig-alig jönnek le, ha már elmegyek lőjek egy kost, mellé meg lőhetek 2 tarvadat is.
Hiába mondom, hogy kosra nincs keret...ekkor persze hívjam fel őket majd februárban, jövőre...stb.

Most van lehetőség, igaz vadaskerti vadászatra, de még sosem voltam ott, muflonra meg egyébként nincs lehetőségem, úgyhogy belevágtam.
Ez lesz az első és utolsó vadaskerti vadászatom, mert úgy voltam vele, addig amíg nem vadásztam ilyen helyen, ne is minősítsem.
A kényszer nagy úr, lehetőségem csak így van tarvadra, úgyhogy ez így fog megtörténni.
Én ettől függetlenül nagyon várom, mert ezt a hegyi vadat elejteni még sosem volt módom, sőt még sosem vadásztam rá.
A vadászat ugyanúgy sziklamászás, cserkelés, lesekedés a többit meg majd adja a szerencse.

Merre mész?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. November 20. - 17:41:00 »

Pilis.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. November 20. - 17:44:24 »

Pilis.

Ha arrafelé, amerre én gondolom, akkor észre sem veszed hogy kertben vagy. Egy nagy kalappal! Emelem

Ha marad egy kis időd, akár össze is futhatunk!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. November 20. - 17:46:14 »

Egy kis csoport egyik tagjaként megyek, ha lesz idő jelzek.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. November 20. - 17:52:52 »

Egy kis csoport egyik tagjaként megyek, ha lesz idő jelzek.

 Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. November 20. - 19:10:33 »

Nagy kalappal Roli! Emelem
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. November 20. - 19:52:26 »

Hali Wetzlar! Egy jerke élosúlya kb. 25-35 kg. A bárányok ilyen tájt kb 12-15kgot nyomhatnak. Egy jó nagy kalappal kívánok Neked a vadászathoz!!! Egyébként most intézek kosvadászatot itt nálunk Szlovákiában kb. 170.000,- Ft-nyi pénzért!!! A bronzérem még belefér! Ez egy nagyon jó ár!! Csak a kajára,piára kell kolteni!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. November 21. - 08:07:16 »

Nos hál' Istennek én a hétvégén nem leszek gépközelben, először indulok muflon nyomába és először veszek részt vadaskerti vadászaton.
Jó 3 éve próbálkozom különféle erdészeteknél, Vt.-oknál tarvad ügyben, de szinte mindenhol az az első, hogy a gyenge tél miatt a muflonok alig-alig jönnek le, ha már elmegyek lőjek egy kost, mellé meg lőhetek 2 tarvadat is.
Hiába mondom, hogy kosra nincs keret...ekkor persze hívjam fel őket majd februárban, jövőre...stb.

Most van lehetőség, igaz vadaskerti vadászatra, de még sosem voltam ott, muflonra meg egyébként nincs lehetőségem, úgyhogy belevágtam.
Ez lesz az első és utolsó vadaskerti vadászatom, mert úgy voltam vele, addig amíg nem vadásztam ilyen helyen, ne is minősítsem.
A kényszer nagy úr, lehetőségem csak így van tarvadra, úgyhogy ez így fog megtörténni.
Én ettől függetlenül nagyon várom, mert ezt a hegyi vadat elejteni még sosem volt módom, sőt még sosem vadásztam rá.
A vadászat ugyanúgy sziklamászás, cserkelés, lesekedés a többit meg majd adja a szerencse.

Roli!

Már csak 5óra hossza és indulok érted! Táncol

Naplózva

Üdv:Kapszli
Viktor
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. November 21. - 08:10:47 »

Roli!

Már csak 5óra hossza és indulok érted! Táncol



Együtt jöttök?!
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. November 21. - 08:21:55 »

Együtt jöttök?!

Bizony!
Naplózva

Üdv:Kapszli
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. November 21. - 18:43:15 »

Egy nagy kalappal! 
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. November 21. - 20:19:26 »

Nagy kalappal a kalandra indulóknak Kacsint  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. November 23. - 16:00:28 »

Hát hazaértünk...

Ezúton jelezném azoknak akik egyéni kerti vadászatra készülnek, hogy amennyiben cserkelő vadászatot terveznek bizony kössék fel a gatyát.
Azt nem tudom, hogy a hajtások milyen módon és fizikai igénybevétellel zajlanak, de az biztos, hogy - legalábbis ahogyan és ahol - mi vadásztunk semmiféle könnyítést nem adott a természet.
Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy 3-ból egyik vadásztársunknak nem is sikerült elejteni muflont igen nagy sajnálatunkra. (hibázás azért volt, szakadó hóban.)

Szóval az általam eddig vadászott vadfajok közül nincs ilyen éles szeme és nincs ilyen hihetetlen "eltűnő képessége" egyiknek sem, mint a muflonnak.
Nagy kiterjedésű lábas erdőben is úgy el tudtak tűnni, hogy egyszerűen tanácstalanul néztünk körül, hogy akkor most hol is lehetnek, tán a Föld nyelte őket el.
A fagyos avar és a fineszes vad kijátszott minket így a délelőtt folyamán mégcsak lövést sem tudtunk tenni, de ennek örültünk igazából, mert megmutatta magát az, hogy agy kertben sem úgy kell/lehet vadászni, hogy kimegyek és szaladnak oda a szelídebbnél szelídebb jószágok.
Ez esetünkben - hála Istennek - nem így volt.

Azért a jószerencse mellém odaállt és a hűvös erdőben késekkel, bicskákkal, csakúgy állva az odvas fák tövében elfogyasztott tarja, sült oldalas, erős paprika bekebelezése után sikerült életem első muflonját meglőni.

Külön szerencse, hogy ezt "klasszikus" módon egyik oldalból a másikba átlőve sikerült tennem, így a vadat a horhosba lehúzva tudtam csak zsigerelni.
(a fotó is azért így készült, mert kísérőm az oldalból felfelé jövet fotózott, áthelyezni, mozgatni, beállított fotót csinálni ott és akkor nem volt mód.)
Az elejtés is élménydús volt számomra a fák közt ballagó nyájból igyekeztem válogatni, de az oldalban lévő rudas erdő miatt lőni bizony nem volt egyszerű.
Szerencsémre ez a jerke lemaradt és megállt egy olyan helyen, ahol kb. 60 cm rést találtam a fák közt.
Sosem hallott dörrenést okozott az oldalban a puska, és a lomha göbecs a lapocka mögött a gerincet is érve, helyben marasztotta a vadat.
Hát bizony jó nagyot kiabáltam, mire kísérőm már a horhos felé ment le, én viszont le az oldalból, fel a másik oldalba...hamár így esett legalább tudjam mit is jelent ilyen "hegyeket" mászni.
Telek Csabinak és családjának - azt hiszen mindnyájunk nevében - nagyon köszönöm a vendéglátást, a kiváló ételeket és a hajlékot, ahol a hirtelen a Pilisre beköszöntő cefet hideget átvészeltük.  Igen
Kapszlinak köszönöm a Barátságot, a Jószívet és az Önzetlenséget!  Igen

Érdekessége a dolgoknak, hogy a 2. muflon már csodás havas erdőben esett, így az avatás és a közös teríték már téli tájban zajlott.

...hát pontosan így találtam rá...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. November 23. - 16:06:37 »

 Igen Igen Emelem
Örülök, hogy sikerült szép élménnyel gazdagodnotok!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. November 23. - 17:09:58 »

Gratulálok Roli! Igen
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: